Yaratandan ayrı olmanız mümkün değildir. – Archangel Michael ve Yüksek Benlikleriniz Konseyi

beginning is nearSevgili Okuyucularım, sizlerle her gün yüz yüze çalışırken ve bana gönderdiğiniz mesajlarda “Neden?” diye soruyorsunuz. “Neden ben?”, “Nerede hata yaptım?”, “Niye bunlar benim başıma geliyor?” Ben bu soruları her zaman “deneyimlemek, hissetmek, öğrenmek ve ilerlemek için” diye yanıtlıyorum. Bugün Michael ve Yüksek Benliklerimiz bu konuya detaylarıyla eğiliyorlar. Asla şartların kurbanı olmadığımızı ve kendimize artık çok farklı bir perspektiften bakmaya başlamamızın zamanının geldiğini bize tekrar hatırlatıyorlar.

Bu mesaj Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Kendisine çok teşekkürler! Ron Head tarafından iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün, önceki mesajımızın konusuna başka bir bakış açısı getirmek için buradayız. Bu konu, sizin ve bizim kim olduğumuzu daha net ortaya çıkaracaktır.

Sizin bakış açınızdan bu konu çok karmaşık ve zor gibi görünebilir ancak sizi temin ederiz ki, değil. Zorluk sadece, bu düşüncenin sizin için çok yeni olmasında yatıyor. Tabii ki aranızda, kişisel nedenlerden dolayı bu tür düşüncelerle ilgilenmeyen veya ilgilenmek istemeyenler de var.

Bu mesajı okuyanların çoğu için bu durum geçerli değil. Artık fiziksel bedeninizden çok daha fazlası olduğunuzu anlamanın zamanı geldi. Ayrıca bunun, çevrenizdeki diğer kişiler ve varlıklar için de geçerli olduğunu göz önünde bulundurun. Duyularınız size, sınırlarınızın olduğunu ve diğer her şeyden ayrı olduğunuzu söylese bile, aslında bu doğru değil. Ancak tüm bu konu bizi başka bir konuya sürükler.

Şu anda yok etmeye çalıştığımız şey, yaşamınızın sizin başınıza gelen bir şey olduğu inancıdır. Hazır başlamışken, olayların siz daha buraya (dünyaya) gelmeden önce belirlendiği ve onlarla ilgi artık yapacak bir şey olmadığı düşüncenizi de bırakalım. Hayatınızı yönlendiren konseylerinin fikirleri ile sizin özgür iradeye sahip bir varlık olduğunuz gerçeği arasında hiçbir çelişki yok.

Peki, bu neden böyle? Sevgili arkadaşlarım bunun sebebi, hafıza perdesinin arkasında bulunduğunuzdan dolayı, şu anda bizimle oturduğunuzu, rehberlik aldığınızı ve olayları kabul ettiğinizi, hatta onların oluşmasına yardım ettiğinizi unuttuğunuz içindir. Siz büyük oranda kendinize rehberlik ediyorsunuz. Yine de, bu fikre yatkın olanlarınız bile, “Ben bunu asla seçmezdim!” diyorsunuz.

Bu cümleyi, acı çektiğiniz anlarda söylüyorsunuz. Biz de size, “seçerdiniz ve seçtiniz” diyoruz. İşin püf noktası, varsa şayet, acı veren şeyin ötesine bakmak ve “Bu bana ne şekilde katkıda bulunuyor?” diye sormaktır. Birçok durumda idrak edilmesi ÇOK zor bir soru. Bunu anlıyoruz. Ama yine de doğru.

Bu evrende ve diğer evrenlerde, herhangi bir şey için acı çekmenize karar veren, hiçbir varlık yoktur. Tabii ki kendinizin haricinde. Bu olasılığa bir bakıp düşünmenizi istiyoruz. Ne zaman hayatınız istediğiniz gibi gitmiyorsa, nerede ve ne için eksik, hatalı, suçlu ya da telafi etmek zorunda hissederek kendinizi yargılıyorsanız ve eğer bunun ne olabileceği aklınıza bile gelmiyorsa önemli değil. Her şekilde kendinizi affedin. Tanrı sizi çoktan affetmişse, sizin kendinizi affedemeyeceğiniz ne olabilir ki? Kendinize karşı bu kadar acımasız mısınız? Evet, öylesiniz sevgili dostlarım. Pek çok durumda gerçekten öylesiniz.

Ve siz, bizden ve Yaratandan ayrı mısınız? Yaratandan ayrı olmanız mümkün değildir. Siz o yanılsama içinde yaşıyorsunuz. Sizler, bizlerden, rehberlerinizden ve buradaki ailelerinizden asla ayrı tutulmadınız. Şu an burada, asla bizlerden ayrılmamış olan, tahmin edebileceğinizden çok daha fazla sayıda kişi bulunuyor. Dolayısı ile sizler, yaşam ile başa çıkmak için farklı bir yanılsama yarattınız.

Ayrıca gerçek şu ki, şu anda anlattığımız tüm gerçekleri idrak edebilseydiniz, bulunduğunuz yerde kalmak istemezdiniz. Ve şu anda bulunduğunuz bu yer, bu dönemde bulunmayı çok istediğiniz yerdir.

Cesaret sevgililer. Bulunduğunuz yerin ne kadar zorlu olduğunu biliyoruz. Ancak bunu değiştirmek ve aynı zamanda bu değişikliğe tanık olmak ve deneyimlemek için şu anda buradasınız. Bu “ağır kaldırma” işi, neredeyse tamamlanmış durumda.  Artık dileklerinizi, eskisinden daha kolay gerçekleştirebileceğinizi öğrenme aşamasındasınız. Şimdi sizin için en büyük sorun, değişimin genellikle darmadağınık ve düzensiz görünmesidir. Ancak bu değişim aniden değil yavaş yavaş oluşacağı için, kutlayacak ve hoşunuza gidecek çok şey de gerçekleşecektir.

Bu mesajın başındaki konuya dönecek olursak çok yakında – aslında çoğunuz çoktan başladı- çok yakında yüksek benliğinizi ve onun Bütünle olan ilişkisini hissedecek ve anlamaya başlayacaksınız. Bu varlığınızın tamamında büyüyen bir duygu olacak ve şimdi başlıyor.

Oldukça uzun olan bu mesaj boyunca bize verdiğiniz dikkat için teşekkürler. Hepinize sevgiler, sevgili dostlarım. İyi Günler.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

One comment

  1. NANMIYORUM YAAAA SENN MAL OKURKEN ‘ MOR ALEV ‘DEN DE ( POZTF DNCE PORTALI ) BU MSJ GELD, EVREN ZLME DYOR…HEREY SEN BAKMAYI BLDKE GZEL, SLKELEN DLVN . K BEN ERKEN SLKELENMEYE BALAMIKEN ENERJM DRMEDEN YOLUMU KAYBETMEDEN YRMELYM. KRLER OLSUN !

    Y K VARSIN BERNAM . Y K VARSIN. ! SEVGLERMLE DLVN.

    Date: Tue, 14 Jan 2014 18:12:00 +0000
    To: dilvinozdemir@hotmail.com

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.