SaLuSa: “2014 çok hızlı ilerlemelerle Işık Çağının gerçekten başladığının sinyalini veren bir kavşak olacak.”

Apeace starsrkadaşlar, bugün Yeni Yıl yazılarına devam ederken alışık olmadığınız bir kaynağın mesajını yayınlıyorum. SaLuSa Galaktik Işık Federasyonu Sözcüsü, Sirius Yıldızından ve aslında hem fiziksel yaşama, hem de ışık vücuda sahip bir galaktik. Galaktiklerden bu platformda fazla bahsetmedik, şimdiye kadar Arktruslulara yer verdim, Aslan kapısı sırasında Sirius’un Atlantis felaketinden sonra Mısır uygarlığının kurulmasında katkılarından kısaca söz ettik. Evrenin her köşesi bizim 3 boyutlu bakış açımızın dışında cıvıl cıvıl yaşam dolu. Bu galaksideki tek 3 boyutlu yaşayan varlıklar biz dünyalılarız, diğer varlıkların hepsi 5 ve üzeri boyutlarda bulunuyorlar. Bu da onların hem ruhani hem de fiziksel açıdan bizden çok daha gelişmiş oldukları anlamına geliyor. Yani bizim zıtlık/düalite ve ayrımcılık boyutumuzdan farklı bir boyuttalar. Onlarda bizim alıştığımız şekilde iyi-kötü, varlık-yokluk, vs., gibi kavramlar bulunmuyor ve enerjinin ve ışığın sevgiden kaynaklandığını son derece iyi biliyorlar. SaLuSa neden dünyalılara mesajlar veriyor derseniz, onlar özellikle ilk atom bombasının patlatılmasından sonra 70 yıldır bizim etrafımızda değim yerindeyse “bizi bizden korumaya” çalışıyorlar. Dünyanın ve üzerindeki varlıkların yükselişine yardımcı olmak üzere üstlerine düşeni yapıyorlar. Archangel Michael, Sanat Kumara ve sayısız yükselmiş usta da bu federasyonla birlikte çalışıyor.

Galaktikler konusuna fazla girmeyişimin sebebi ortalıkta çok fazla yanlış ve aldatıcı bilgi olması, en ciddi araştırmacıların bile bir yerden sonra araya kendi egolarını sokmaları ve özellikle korku faktörünün ağır basmasıdır. Bu yüzden benim güvendiğim kaynak sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Mike Quinsey yıllarca SaLuSa’nın mesajlarını bize taşıdı, ben blogu ilk başlattığım sıralarda bir beyin kanaması geçirdi ve beyninde kalıcı olabilecek hasar oluştu. Ancak Mike 6 ay gibi kısa sürede mucizevi bir şekilde iyileşti, yeniden bilgisayar kullanmayı öğrendi ve şimdi mesajlarına kaldığı yerden devam ediyor. Siz de eğer bugünden sonra bu konuda çeşitli araştırmalar yapmak isterseniz pusulanız şu olsun: 5 ve üzeri boyuttan gelen mesajlar asla korku faktörü içermez, suç, ceza, yargılama, önyargı ve aşırı uçlar bu boyutlarda barınamaz, mesajlar da bunu yansıtır. Benim size çok güvenerek tavsiye edebileceğim kaynaklar goldenageofgaia.com ve bütün Dolores Cannon kitaplarıdır.

Şimdi bu blogda yine daha önce bahsetmediğim bir konuya değinelim: “Yıldız Tohumları” ya da “Starseeds”. Aramızda pek çok arkadaş, özellikle şu anda bu yazıları okuyan sizler sadece Dünya gezegeninde yaşamadınız. Diğer yıldız sistemleri ve gezegenlerde de geçmiş ve paralel hayatlarınız oldu. Bu kişilerle seanslarım sırasında çok karşılaşıyorum, daha son on gün içinde bir Sirius’lu ve iki Agartha’lı arkadaşla tanışmış oldum. İşin ilginci bu kişiler, böyle bir şeyin olabileceğini, bu yıldız sistemlerini, böyle varoluş şekillerini seanslardan önce hiç bilmiyorlardı ve bu konularla hiç ilgilenmemişlerdi! Bu bilgiler ise kişilerin neyi neden yaptıkları ya da neden belli şekillerde hissettiklerini anlamalarına ve sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyor. Siz sevgili “Yıldız Tohumları” buraya ışığınızı saçmak, sevgi paylaşmak, yaratıcı çözümler getirmek ve Gaia’ya yardım etmek için geldiniz. Eğer siz ve Galaktik Işık Federasyonu olmasaydı biz büyük ihtimalle üçüncü dünya savaşı çıkarıp bu dünyayı yaşanmaz hale getirmiştik bile. Bundan 2 ay önce Archangel Michael bizi Galaktik insan olmaya davet etmişti.  Sanırım bu mesajla biz de giriş yapmış oluyoruz.

Mesajda “karanlık” olanlardan bahsediyor. Bu grup şu anda dünyanın %99’unu yöneten %1lik nüfus olarak görülebilir. Bu kişilere Cabal ya da Illuminati gibi isimler verseler de ben bu etiketleri kullanmıyorum çünkü bu gruba efsanevi bir özellik veriyor. Bahsedilen %1 de bizim gibi insan, büyük bankaların, güçlü global şirketlerin sahipleri olarak doğmuşlar ve bana göre en büyük özellikleri son derece bencil olmaları ve korku prensibi ile yaşamaları. Unutmayın korku bir illüzyondur ve onlar buna tamamen kapılmış vaziyetteler. Hepimiz yüzlerce ve hatta binlerce yaşam boyunca en az bir kere %1 rolü oynadık.

Mike Quincey tarafından iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

İşte burada pek çok yönden büyük önem taşıyan bir yılın sonundasınız. Zaman hızlanmaya devam etti ve eski ile yeni arasında çok daha açık bir görüntü oluşmaya başladı.

Karanlık olanlar neredeyse bütün dünyanın kontrolünü ellerine almak üzereyken istedikleri gibi ilerleyemediler. Onlar dünyaya demirlemiş olan sürekli aratan ışıkla karşı karşıya kaldılar. Işık o kadar arttı ki neredeyse fark edilmeden iyiliğin yolunda en kuvvetli güç haline geldi. Artık ışığın ilerlemesi geciktirilemez ve karanlığın uzaklaştırılmasında en büyük araç olarak ilahi kaderini yerine getiriyor.

Bu dönemin sonu geldi ve artık dünyada en baskın güç ışık oldu. Görünürdeki kargaşa sadece karanlık olanların dünyayı kontrol etmekteki yürüyüşlerinin engellenmiş olmasından geliyor.

Bu durum her zaman böyle planlanmıştı ve onlar insanlar üzerindeki güçlerini ne kadar genişletirse genişletsinler asla tam kontrolü sağlayamayacaklardı. Biten dönemin yerine bir yenisi başlıyor ve bu dönem tüm ruhlara tam huzur, barış ve mutluluk getirecek. Burası artık karanlık olanların insan ırkı üzerinde güçlerini kullandıkları yer değil.

Ayaklarınızın üzerinde sıkıca durduğunuzda ve dışarıda olanlar tarafından etkilenmedikçe gittikçe güçlenen ışığı daha da büyütüyorsunuz. Işıkta yaşayın ve böylece diğerlerini de kendinizle beraber yükselten ve onlara yardım eden bir hayat sürersiniz. Bu gelen yeni yıl, ışığın yeniçağı getirdiğine dair pek çok değişikliği ilan edecek. 2014 çok hızlı ilerlemelerin gerçekleşmesine izin veren, Işık Çağının gerçekten başladığının sinyalini veren bir kavşak olacak.

Her biriniz bu olayda burada olmak için seçildiniz ve pek çoğunuz için birden bire hayat aradığınız değişimleri sunmaya başlayacak. Işık işçileri olarak hepinizin doğru zamanda kullanılması gereken becerileri var. Bu yüzden katkınızın diğerleriyle karşılaştırıldığında küçük olduğunu hissetmeyin ve bu konuda endişelenmeyin, bütün için her biriniz önemlisiniz.

Her biriniz deneyimlerinizle çok yol aldınız ve yolculuğunuza ilk başladığınız zamandan çok daha büyüksünüz. Hiçbir deneyim değersiz değildir ve diğer kişilerle karşılaştırma yapmaya da hiç ihtiyacınız yok çünkü hepinizin kendinize has ve özel hayat planınız var. Hiç kimse bir başka ruhtan daha büyük ya da küçük değildir. Siz kalbinden geldiği Tanrıya bakan ve hürmet eden aynı büyük ailenin bireylerisiniz. Bir bütün olarak bir araya geldiğinizde herkes aynı yollarda yürüdüğü ve sadece bu yolun farklı yerlerinde bulunduğu için hiçbir ruhun diğerinden daha iyi görülmediğini anlayacaksınız.

Kendinizi diğerlerinde gördüğünüzde açıklanamaz şekilde bağlantılı olduğunuzu ve gerçekte hepinizin bir bütün olduğunu göreceksiniz.  Bu anlayışla ilerlemeye devam ederken de yine de bütün ışıkların içinde bireysel ışık olarak da kalacaksınız. Sizden “Tanrılar” olarak bahsedildiğinde bu sizin Tanrıya geri döndüğünüzde hissedeceğiniz bütünlüğün tarifidir. Daha iyi ifade edersek bu gelmiş olduğunuz evdir ve Tanrı daha da çok şey deneyimlemek istediğinde tüm ruhlar yine bu sebepten gönderilecektir.

Bu zamanda benliğinizin yüksek halini gözünüzde canlandırmakta ya da hatırlamakta zorlanıyorsunuz ama çok yakında tam hatırlama yolunda ilerlemeye başlayacaksınız. Bundan sonra aşamalarla hatırlama devam edecek ve tam bilince ulaşacaksınız. Gerekli olduğu için sınırlı bilinçle düşük titreşimde pek çok hayat yaşadınız.

Sizin için en büyük zorluk kendi deneyimlerinizle Tanrıya giden yolu bulabilmek oldu, işte bu yüzden her ruh kendine ait hızla devam eder ve yolu farklıdır. Hatırlayın ki bazı özel yaşamlar için sizin başarı şansınızı yükseltecek belirli enerjilere de bağlısınız. (Mor Alev: Ben bu paragraf grubunu şöyle anladım; Hepimiz bu özel zamanda buraya özel görevlerle seçilerek geldik ve bu görevleri destekleyecek enerjilerle bağımız var)

Işıkla bir oldukça gerçek benliklerinizin aslına uyanacaksınız. Siz vücudunuz değilsiniz ve vücudunuz sadece yeryüzündeki ihtiyaçlarınızı gidermek için bulunuyor. Evet, aynı zamanda eterik vücudunuz da var ve bu vücut daha yüksek titreşimlerde var olmanızı sağlayacak şekilde arıtılmış ve incelikle yaratılmıştır. Ama daha gidecek çok yolunuz var.

En sonunda gerçek bir Işık Varlığı olacaksınız ama aynı zamanda gerekli olduğunda kendiniz için fiziksel “vücut” yaratabileceksiniz. Şunu bilmeniz önemli ki bunu düşük titreşimlerde bulunmanızı kolaylaştıracağı için yapacaksınız, yoksa fiziksel vücut diğer ortamlarda sınırlayıcı olur.

Sevgili dostlar, yorgunluk ve şüphe duygularını atın, titreşimler yükseldikçe siz de gençleştiriliyorsunuz. Şüphe ve inançsızlıktan kendinizi kaldırın ve doğruca ileri bakın ve ışığa yürüyün. Endişelerinizi geride bırakın ve emin olun her şey olması gerektiği gibi. Bu size zor gelebilir, ama artık yükünüzü atmaya başlamalısınız çünkü o yükleri yüksek âlemlere (“boyutlara” demek istiyor) yanınızda getiremezsiniz.

Büyük ve olumlu düşünün, evriminizde bu noktaya gelmek için çok çalıştınız. Bu yolculukta yanınızda sizi güvenli ve ödüller getiren yolda tutmak için elinden gelen her şeyi yapan çok ruhlar var.

Ben SaLuSa ve size her şeyin iyi ve yolunda olduğu konusunda emin olmanız için ve bütün yolunuzda sizinle olduğumuzu bildirmek için yine geldim. Sevgilerimiz ve şükranlarımız sizinle.

Teşekkürler SaLuSa.

Bu mesajın İngilizce telif hakkı Mike Quincey’e aittir. Çevirisi Mor Alev tarafından yapılmıştır.

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

7 comments

 1. Çok teşekkürler, çok anlamlı bir yazı, bu vesileyle sizin ve tüm Mor alev dostlarının yeni yılını kutluyorum

  Beğen

 2. ohhh şükürler olsun sizleri seviyorum yeni yıl yeni ışıklarla gelsin

  Beğen

 3. Merhaba Salusa’nın mesajlarını tercüme etmeye devam edecek misiniz? Sevgilerle…

  Beğen

  1. Sevgili Pınar, eğer mesajlar uygunsa.. Mike hastalığından sonra daha yeni döndü aramıza, bakalım nasıl gidecek. Bu arada kendi söylemek istediklerim için de zaman ayırmak zorundayım. Bir de normal hayatın gidişatı… Blog uğraştığım tek şey değil biliyorsunuz. 2014 hızlı olacak, umarım hepimiz iyi uyum sağlarız. Sevgiler

   Beğen

   1. Sevgili Mor Alev, Mike her cuma günü mesaj yayınlayacağını bildirdi. Daha önce bu mesajları ben çeviriyordum ve galactic channellings, facebook ve dünya ana web sitesi ve çeşitli bloglarda yayınlıyorduk. Şimdi bu bilgileri ve güncel haberleri toparlayıp yayınlayacağımız bir radyo istasyonu üzerinde çalışıyoruz.. Çevirileri yapmaya devam edebilirseniz .bu sevgi ve ışığı yayma misyonumuzda çok yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler sevgilerle…

    Beğen

    1. Sevgili Pınar, siz planladığınız gibi devam edin.. Benim yukarıda da söylediğim gibi sürekli çeviri yapmak planım yok. Çünkü başka pek çok şey üzerinde de çalışıyorum. Radyo programı planı harika. Herşey hazır olunca bildirin, böylece bloga bir link koyarız ve buradan da duyururuz. Sevgilerimle, Mor Alev

     Beğen

 4. Bugün okuduğum en anlamlı ve hislerime tercüme olan bir yazıydı…Uzun zamandır kendimdeki değişimi, yenilenişi de farkediyorum, Bunu çevremdekilere anlatmakta zorlansam da titreşimi yüksek tutmak için olumsuzlukları, anlatmak için uğraşmaları bıraktım son birkaç aydır ve kendimin frekansı daha da yükseldi.
  Zaman o kadar hızlı akıyor ki, yapmak istediğim çok şey var ama gün bitiyor, umuyorum planlı yaşamayı da başarıcam bu yıl 🙂

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.