Günün Melek Kartı – Ego

 

protersters outside defense ministryArchangel Jophiel

Yanlış bir kapana kısılma duygusu. Maddi şeylere gereğinden fazla odaklanma. Olumsuz ya da korku odaklı düşünceler

Oğlak burcuna geçiş yaptığımız bu günlerde Archangel Jophiel bizi Egonun tuzağına düşmememiz için uyarıyor. Sadece güneş Oğlakta değil, Venüs, Pluto ve Merkür de Oğlakta. Astrolojik olarak son derece yoğun bir dönemdeyiz. Oğlak burcu ile Egonun ne alakası var derseniz, bu burç hayatta kalmamız için elzem ama aşırısı bizi maddeye esir eden şeyleri temsil eder. Maddi ve fiziksel güvenlik bu burçtadır, işlerimiz, mesleklerimiz, emeklilik sigortamız, emlak varlığımız (evimiz demiyorum), ordu ve polis gibi güvenlik güçleri de bu burçtadır. İçimizdeki Ego Oğlak burcunun böylesi açılarla gelişiyle “yeterince para yok, yeterince eşya yok, elimde tutabileceğim şeyler istiyorum” diye bağırmaya başlayabilir. Bugün içimizde yükselen zorlayıcı, kısıtlayıcı, bizi ya da etrafımızdakileri pek zor beğenen egonun sesi iyice rahatsız edici bir hal alabilir.

Ego sürekli bizi daha fazlasını istemeye sevk eder, anın tadını çıkarmamızı engeller, sürekli hata ve eksik arar, o eve, o arabaya, o sevgiliye, o terfiye sahip olmazsak asla mutlu olamayacağımızı söyler, ve onca çabadan sonra sahip olduğumuzda yine bizi rahat bırakmayıp daha da fazlasını ister, ılımlılığın, olgunluğun, alçakgönüllülüğün tam tersini temsil eder, bağımlılık ve ölçüsüzlüğü teşvik eder. O mızmız çocuğu, dırdırcı eşi kucaklayın, karanlıkla ve içinizdeki gölgelerle yüzleşin ve aslında her şeyin iyi olduğunu, insanlık deneyiminizi geliştirmek istediğinizi ve böylece onu da daha rahat ettirmek istediğinizi söyleyin, sesi kısılacaktır. İçimizdeki gölgeler hiç de korktuğumuz kadar kötü değildir. Egomuzla yüzleşmek için ilk adımı atmak zor gelir. Ama egoya tamamen teslim olduğumuzda ise Schiller’in şu sözünü hatırlayabiliriz: ‘Delilik çok kısa, pişmanlık uzun sürelidir’. O yüzden onun yarattığı illüzyonlara inanmayın.

Hissettiğiniz kapana kısılmışlık duygusu aslında gerçek değil! Korkularınızın temeli yok!  Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok! Endişeleriniz yersiz!

Bugün seçtiğim fotoğraf egonun bize ne kadar saçma şeyler yaptırdığını gösteriyor. İstediğiniz kadar dikenli telle etrafınızı çevirin, aslında dışarıdakileri içeriye girmekten alıkoymuyorsunuz sadece kendinizi içeriye hapsediyorsunuz. Bunu son günlerde ükemizde gerçekleşen olaylarda da görüyoruz.

Bugün Archangel Jophiel ile çalışın. Onun ılımlı, bilge ve olgun enerjisi size iyi gelecektir.

Teşekkürler Jophiel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/