Günün Melek Kartı – Uyanış ve Değişim

Oh, no she didn'tArchangel Chamuel

Önemli bir olay. Değişime neden olacak güçlü bir itiraf, katı görüşlerin yıkılması. Sonunda büyük ferahlık ve rahatlama olan bir tecrübe. Uyanış

Arkadaşlar, Uranüs daha ileri yoluna tam başlamadan durumları hızlandırdı. Ve bunu beklenmedik değişim olarak görebilirsiniz. Uyanış bazen dışarıdan gelen etkilerle olur, kimimiz küçük bir dürtme ile, kimimiz güneşin ışıklarıyla, kimimiz saatin alarmı ile uyanırız ve birden gerçekleri görmeye başlarız.  İşte bu kart gürültülü bir alarmla uyanmaktan bahsediyor. Ancak nasıl olursa olsun bu işten siz kazançlı çıkacaksınız ve özgürleşeceksiniz.

Kendinizi çok emin hissettiğiniz bir yerdesiniz, ama bu emin yer aslında yarattığınız bir sırça saray ve gerçekte sadece diğer her yer kadar emin.  Sizin güvendiğiniz bu bu yıkılmaz yer ayaklarınızın altından kayıp, sallanmaya başlıyor, şaşırmayın! Sadece yine değişim enerjileri sizi ilerlemeniz için itiyor.  Ve değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Kendinizi size uymayan, egonuzun yarattığı kulelere kapatmanın hiçbir yararı yok. Bu kart gerçeğin ortaya çıkması için tek bir olay ya da olaylar zinciri ile tüm dünya görüşünüzün etkileneceğini, şimşek hızıyla zihninizin aydınlanacağını ve size uygun olmayan ama yine de büyütüp beslediğiniz katı kavramların, bağnazlığın ve kısıtlayıcı ortamların çatlayıp yıkıldığını gösterir. Eskiye tutunmayın, yeniyi kucaklayın.

Bu itiraf ya da birden bire gerçekleri görmek olgusu kişisel olmayabilir, belki de çok güvendiğiniz kurumlar, işyeriniz ya da desteklediğiniz bir hareket hakkında da yeni şeyler öğrenebilirsiniz, yani toplumsal şoktan bahsediyorum. Bu durum karşısında şaşırsanız da bağımsızlığa ve hür düşünce gücüne bir adım daha yaklaştığınızı ve gerçeklerin her zaman bizi aydınlattığını hatırlayın. Bu kart en son 27 Mayıs 2013 de çıkmıştı, 31 Mayıs’da birden bire Gezi olayları patlak vermişti.

Ben bu kartı gördüğümde hemen şöyle bir monolog geçti aklımdan: “Bizi bu kadar şaşırtacak ne olabilir ki? Ne birden bire olaylara bakış açımızı değiştirebilir? Nasıl bir durum ayağımızın altından halı çekiliyormuş gibi hissettirebilir? Zaten olabilecek her türlü itirafları duyup ve çeşitli hayal kırıklıklarından geçmedik mi? Ve onların hepsinin üstesinden teker teker gelmedik mi? Yine gelsinler, yine bir çaresini buluruz.” Benim görüşümce gerçek benliğimizi ortaya çıkarmak için çocukluktan beri geliştirdiğimiz ego-kişiliğimiz ve maskelerimiz soğan kabuğu gibi kat kat soyularak atılıyor.  Bu olaylar da soyulmanın bir parçası ve tetikleyicisi görevi görüyor. Ve durumu o kadar ciddiye almamaya karar verdim, çünkü zaten hergün ve her an değişiyoruz… İşte o yüzden bu şaşkınlığa uğramış maymunları resim olarak seçtim bugün, “Nayır, Nolamaz!” Biraz da durumların komik yanını görmek gerekiyor. Bakalım bu sefer neye şaşıracağız? Ve bu şaşkınlık sonucu hangi gereksiz inanç ve davranış şeklinden kurtulacağız?

İşin güzel yanı ise şu: Yaşanacak olay kişisel ya da toplumsal olsun, ilk şoku atlattıktan sonra üzerinizden büyük bir yükün kalktığını hissedeceksiniz, ferahlayacaksınız ve yeni ufuklara kanat açacaksınız.

Hemen tepki vermeyin. Durup düşünün, kalbinizi dinleyin. Sonra harekete geçin. Chamuel aradığımız şeyleri bulmamıza yardımcı olur. Yeni iş, ev, arkadaşlar ve hatta gerçekleri. Bu hızlı ve kaçınılmaz değişimden geçerken Chamuel’in yardımını isteyin. Değişim sancılı olabilir ama biz inatçılık yapmazsak kendi işimizi kolaylaştırırız. Chamuel’in yanısıra bugün mutlaka Kutsal Anne enerjileriyle çalışın, onun enerjileri olayları daha iyi anlayıp değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bugün Dolunay, ihtiyacınız olmayanları arkada bırakmayı unutmayın.

Teşekkürler Chamuel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/
 

2 comments

  1. Bu muhteşem bilgilerle güne başlamanın yarattığı yeni bilincin muhteşem duyguları, muhteşem bir gün ile başlayan yeni güzel zamanları var ediyor. Yihhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂
    Çok teşekkürler Mor Alev
    İYİ Kİ VARSIN

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.