Gökyüzü Raporları - Astroloji ve Enerji Portalları

Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu – 17 Aralık Dolunayı İkizlerde

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır.

midnight woodsYarınki Dolunay 2013’ün son kameri ayı yani ay dönemi. Ve Uranüs aynı gün geri yolculuğunu tamamlayıp ileriye dönüyor. Bu da çok önemli bir gelişim devrini geride bıraktığımızı ve yolculuğun yeni aşamasına başlamaya hazır olduğumuzu gösteren bir başka işaret. Uranüs 17 Temmuz’dan beri geriye gidiyordu, bu konuda kısaca konuşmuştuk ama yine de hatırlatmakta yarar var. Bu geri gidişin amacı kendimizi nasıl ifade etmemiz gerektiği konusundaki ve kendi kişisel özgürlük ihtiyaçlarımızı daha derinden anlamamızı sağlamaktı. Ve bakın etrafınıza, herkes konuşmaya başladı, herkes bağımsızca kendi yolunda kendi bildiği ve arzuladığı gibi yaşamak istiyor. İşte şimdi bu güçlü gezegen ileriye doğru gitmeye başlarken Güneş de hafta sonu Oğlak burcuna giriyor. Oğlak enerjisi ne kadar kısıtlayıcı ve muhafazakar olsa da devrimci Uranüs’ün gelişiyle ve özellikle Plüton’un kare açısı da eklenince kendini yeniden yapılandırmak zorunda kalacak. Geri giden Uranüs bize tarafsız bir bakış açısı elde edene ve yapıcı bir perspektife ulaşana kadar durumlar hakkında yargılama yapmamayı ve tepki vermemeyi öğretti. Bu tarafsızlık her şeyin bir “İlahi Plana göre gittiğini” kabul etmekle gelir. Uranüs önce yavaş yavaş ilerleyecek sonra gittikçe hızlanacak. “Büyük İlahi Planın” varlığına olan inancımızı ve içimizdeki “bilme” hissini daha da çok pekiştireceğiz ve bu planın gerçekleşmesindeki katkılarımızı daha da bilinçli olarak yapacağız. Bu enerjiler değiştikçe durağan halimizden harekete geçeceğiz, bu hareketler kesinlikle durumdan ilham alınmış hareketler olacak. Birden bire işinizden istifa edebilirsiniz, eşinizden ayrılma kararı alabilirsiniz ya da tam tersi yeni bir işe girmeye, yeni bir ilişki yaşamaya başlayabilirsiniz. Bir kısmınız bunları şimdiden yaşanmaya başladı. Önemli olan kalbinizi ve ruhunuzu dinleyerek ve kendinizin evrenle uyumunu sağlayarak bu kararları almanız.

Şimdi yeniden Dolunaya dönüyoruz. İkizlerdeki Dolunay bütün bunların bizim gerçekliğimizde oluşmasını güçlendiriyor. Dolunay Yay-İkizler zıtlığında oluşacak, bunu zihinsel bir eksen olarak düşünebilirsiniz – bir ucunda “yüksek” zihni temsil eden Yay, diğer ucunda “düşük” zihni temsil eden İkizler. İkizler iletişim ve zekayı temsil eder. Yay ise zihnimizi büyük resme açmaya teşvik eder. İkizler bizi mantıklı düşünmek için itelerken, Yay anlam ve bize ilham veren fikirler peşindedir. Yani İkizler-Yay Dolunayı hayatımıza anlam veren felsefelerden gelen inanç sistemleri (Yay) ve o inanç sistemlerinin nasıl günlük hayatımıza ve kişisel ifademize entegre edeceğimiz (İkizler) konusuna eğilir.

Daha gündelik bir dilde bu Dolunay iletişim, tavır ve ruhumuzun maceracı yönüyle ilgili. Uranüs’ün geri gidişi ve diğer tüm astrolojik hareketler ve enerji girişleriyle içimizde bir şeyler büyüyor, büyüyordu. Şimdi Evren o büyüyen şeyi dışarıya vermemizi istiyor. Önümüzdeki iki hafta içinde bu büyüyen şeyi çok daha iyi tanıyacaksınız.

Dolunay gecesi özellikle Kutsal Anne enerjileri ile netlik, açıklık, anlamak, arınmak ve saflık için meditasyon yapın. İçinizdeki o büyüyen şeyi daha iyi tanımayı ve onunla mümkün olan en yüksek yararınız için harekete geçebilmeyi niyet edin.

Bu ay çok önemli gökyüzü hareketleri var. Eğer okumadıysanız bir önceki raporu tavsiye ederim.

Mutlu bir Dolunay dilerim.

Mor Alev

Bu yazının yazılmasında daha önce isimlerinden bahsettiğim diğer tüm astrologların bilgilerinden ama özellikle de Laura Eisenhower’ın bilgilerinden yararlandım. Kendisine teşekkür ederim

Telif Hakkı©2013-2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013-2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

3 replies »

 1. Merhaba Mor Alev,
  Yazdığınız makale için teşekkürler. Makale içinde olan aşağıdaki Niyet cümlelerinizi daha da anlaşılır, açık ve net olarak yazabilmenizi rica edebilir miyim?

  İçinizdeki o büyüyen şeyi daha iyi tanımayı ve onunla mümkün olan en yüksek yararınız için harekete geçebilmeyi niyet edin.

  Beğen

  • Sevgili Sevgi,

   Niyetiniz iki şey olsun: 1- İçinizde büyüyen şeyi daha iyi tanımak 2- O büyüyen şeyle en yüksek yararınıza olacak şekilde harekete geçmek.

   Sevgiler, Mor Alev

   Beğen