Gökyüzündeki hareketler devam ediyor – Meteor yağmuru & Güneşin manyetik kutup değişimi

Arkadaşlar, büyük gökyüzü gösterisi devam ediyor.

74327aa93c009e0f67f2d68c397e73c3Meteor Yağmuru

Perseid meteor yağmuru bu gece ve yarın gece en yoğun olduğu döneme girecek. Meteor yağmurlarını ya da o zamanki görüşümüzle kayan yıldızları çocukken çok severdik. Her Ağustos bir tanıdığımızın çiftliğine giderdik, gündüz kedilerle köpeklerle oynayıp, en taze meyve sebzeleri dalından koparıp yerdik, gece ise şezlonglarda yatıp ailecek gökyüzünü seyrederdik. Televizyon yoktu, jeneratör sadece buzdolaplarına ve bir iki lambaya elektrik veriyordu. Muhteşem kayan yıldızların her birine dilek tutmak harikaydı! Perseid bu seneye mahsus değil, her yıl bu zamanlar görebilirsiniz. Bu gece ve yarın saatte 60-100 meteor görme şansınız var. Maalesef, ışığın çok olduğu yerde meteorları görme şansınız azalıyor. Eğer bu gece şehir dışında, yazlık yerlerde ya da nüfusun az olduğu bir yerde iseniz mutlaka tüm ışıkları söndürün, kendinize rahat bir koltuk ya da şezlong çekin, tabiatın keyfine varın!

Güneş Kutup Değişimi

Güneşin manyetik kutupları da değişmek üzere ve bu konuda internette korku pornosu yaratmaya çalışan pek çok yazı gördüm. Hayır! Ne dünyanın sonu geliyor, ne felaketler bekleniyor, ne de güneş sistemimiz bir anda dağılacak!

Bu 11 yılda bir olan değişim. Bu seferkinin 3-4 ay içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Yani birkaç gün içinde de olabilir, Ekim-Kasım aylarında da. Burada önemli olan bizim bu değişimi binlerce yıldır yaşamış olmamız. Tabii ki çoğu zaman bundan haberimiz bile yoktu! (NASA’nın açıklamasını aşağıya ekliyorum. Türkçe altyazı ile seyredebilirsiniz, bunun için ‘captions’ işaretine tıklayın ‘translate’ e basın, bütün dilleri gösterecek bir liste gelecek, Türkçeyi seçin)

Doğal olarak 2013 değişim yılı olduğu için güneşin manyetik enerjisinin de katkısı gittikçe artıyor. Kutup değişimi de Aslan kapısı, Stargate oluşumlarına ve sürekli artmakta olan enerjilere eklenecek. Ben sanki bu sürekli artan enerji bombardımanına alışır gibiyim. Ancak, bazen beklemediğiniz yerden tokat yemiş gibi hissedebilir, aşırı yorgunluktan yerlerde sürünebilirsiniz. Her zaman söylediklerimi tekrar edeceğim. Kalbinizi dinleyin. Kendinizi zorlamayın. Meditasyon, topraklama ve farkındalık egzersizleri hayatınızı kolaylaştırır. Hafif yiyecekleri tercih edin ve bol su için.

Bu muhteşem yaz günlerinde dışarı çıkın, tabiatın güzelliğini içinize çekin ve keyfinize bakın!

Mor Alev

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/