Günün Melek Kartı – Gel-Git Dalgaları

Big Wave Surfing Teahupoo Tahiti
Big Wave Surfing Teahupoo Tahiti (Photo credit: Duncan Rawlinson)

Dün çektiğim kart beni düşündürdü. Neye veda ediyoruz? Neden bu değişim içimizde üzüntüyü ama gelecek yaşamımızda mutluluğu tetikleyecek?

Sonra geçen Pazartesi gününden beri açılan tüm kartlara baktım. Her gün iniş çıkış halindeyiz. Etrafımızdaki enerjiler o kadar güçlü ki eğer tüm değerlerimize, tüm benliğimize sahip çıkmazsak bir o yana bir bu yana savrulacağız. Hatta savruluyoruz da. Bu enerjiler okyanustaki gel-git gibi. Siz hiç fark etmeden öyle sessiz gelir ki bir bakmışsınız deniz metrelerce gelmiş ayaklarınız ıslanıyor. Akıntı inanılmaz güçlenir ve önündeki her şeyi sürükler, ama sessizdir. Sonra geri çekilirken yine önüne geleni çekip aldığını görürsünüz. İşte böyle bir enerjiden bahsediyorum. Bu durumda ayaklarımızı sağlam basmamız çok çok önemli!

Bu sabah meleklerden dün verdikleri iki mesajı açıklamalarını istedim. Biri ‘Bir dönemin sonu’ diğeri ise bana yazdırdıkları ‘Bize iş verin yazısı’. Çektiğim ilk kart ‘Kararınızı vermek için kendinize sorun: Hangi seçenek beni ilahi amacıma yaklaştırıyor, hangi seçenek beni uzaklaştırıyor’ dedi. Başka bir desteden bir kart daha çektim, ‘Aşıklar’ kartı çıktı yani ‘Karar kartı’; bu kart son 6 haftada 2 sefer çıkmıştı. Sürekli okuyucular bu kartı artık iyi tanıyorlardır. Ve son bir kart daha çekeyim, melekler lütfen açıklayın dedim ve ‘Adalet’ kartı geldi yani ‘Adil ve uygun kararlar almak ve inançları savunmak’. Birden bire her şey yerine oturdu.

10 Nisan’daki yeni ay yanında pek çok yeni enerjiyi ve değişimi getirdi. O günden beri biz insanoğulları pek çok şey yaşıyoruz. Dikkat edin, bir hesabını yapın. Aklınızdan haberleri geçirin, her gün bir değil pek çok önemli haberle karşılaşıyoruz, kimi bizi uzun dönemde çok etkileyecek kimi de bizi ayağa kaldırıp ‘Olmaz böyle şey!’ dedirten cinsinden. Şimdi bu değişim rüzgarı kendi hayatlarımıza da sızdı. Evinizden hiç çıkmasanız, kimseyle görüşmeseniz bile kaçamayacağınız şeyler oluyor. Sonra Michael mesajlarını düşündüm ve aynı şeyi gördüm. Bizi uyarıyorlar, bizi gelecek olana hazırlamaya çalışıyorlar.

Zaman temizlik zamanı. Önce kendi evimizi temizlemeliyiz. Bize uymayan eskileri, eski alışkanlıkları, eski suçluluk duygularını, eski kinleri, kırgınlıkları, uygun olmayan ilişkileri, ve söylemek zorundayım ruhumuza uymayan işleri arkada bırakmak zorundayız.  Eğer biz onları bırakmazsak onlar bizi bırakacaklar. Ama örneğin kötü bir alışkanlığı hastalık yüzünden bırakmak zorunda kalmak yerine kendimiz istediğimiz için bırakmak çok daha kolay ve rahatlatan, insana güven veren bir durum.

Etrafınıza bakın, kaç kişi beklenmedik şekilde işsiz kaldı. Benim tanıdığım bunu yaşayan pek çok kişi var. Ve alternatiflere bakmayıp benzer işleri arayıp aynı alışkanlıkları devam ettirdiklerinde o zeki, eğitimli, başarılı insanlar yeni bir iş bulamıyorlar. Çaldıkları şarkıyı değiştirmek zorundalar. Bu dönemde içimizde olduğunu hiç bilmediğimiz yeteneklerimiz ortaya çıkıyor. Her zaman olduğumuz ama hiç fark ya da kabul etmediğimiz güçlü, cesur, sevecen, merhametli ve kabiliyetli insan kabuğundan sıyrılmaya çalışıyor.

Arkadaşlarım, tüm bu yazdıklarımı ben de yaşıyorum. Ben de yarının ne getireceğini bilmiyorum. Ancak tek bir şey söylemem gerekirse; ben gelen mesajlara dikkat etmeye çalışıyorum ve beklenmedik şeyler olduğunda (inanın bana her gün bir şeyler oluyor) tepkilerim eskiye göre çok daha olgun, çok daha ölçülü. Bunu meleklerle çalışmaya borçluyum.

Peki ne yapmalıyız? Eğer yapabiliyorsanız meditasyon insanı merkeze çeken, yalpalamaktan kurtaran bir araç. Melekleriniz yanınızda hazırolda bekliyorlar, onlardan yardım isteyin. Ve lütfen eskileri bırakın gitsin. ‘Eski eşim şöyle yapmıştı, babam beni hiç takdir etmedi, üniversite sınavını kazanamadım, iş arkadaşım benim almam gereken pozisyonu aldı’, vs., vs. bırakın peşini. Ve kendinize ben ne seviyorum, kalbimde neşeyi ve umudu ne zaman hissediyorum diye sorun; kendinize karşı tamamen dürüst olun, yaramaz çocuk egoyu susturun ve gerçek sizi dinleyin. İçinizi yavaş yavaş temizledikçe o boşluklara sevgi ve ışık dolacak. İşte o zaman dalgaların arasında sörf yapmaya başlayacağız ve eminim çok da eğleneceğiz!

Sizi ‘Adalet’ kartının özellikleriyle baş başa bırakıyorum:

‘Adalet, adil ve dürüst girişimleri ve bunların karşılığında alacağımız mükafatları temsil eder. Hareketlerimizin sorumluluğunu yüklenmek zorunda kalacağımızı ve bu yüzden inançlarımızı ve kalbimizin sesini dinleyerek karar vermemiz gerektiği yönünde bizi uyarır.’

Sevgiler

Mor Alev

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/