Günün Melek Kartı – Ego

 

Archangel Jophiel

Yanlış bir kapana kısılma duygusu. Maddi şeylere gereğinden fazla odaklanma. Olumsuz ya da korku odaklı düşünceler

Bu kart yoğun bir haftaya girdiğimizi gösteriyor.

Ego sürekli bizi daha fazlasını istemeye sevk eden, anın tadını çıkarmamızı engelleyen, o eve, o arabaya, o sevgiliye, o terfiye sahip olmazsak asla mutlu olamayacağımızı söyleyen, ve onca çabadan sonra sahip olduğumuzda yine bizi rahat bırakmayıp daha fazlasını isteyen, ılımlılığın, olgunluğun, alçakgönüllülüğün tam tersini temsil eden, bağımlılık ve ölçüsüzlüğü teşvik eden içimizdeki yaramaz çocuktur. O çocuğu kucaklayın, karanlıkla ve içinizdeki gölgelerle yüzleşin ve aslında her şeyin iyi olduğunu söyleyin sesi kısılacaktır. İçimizdeki gölgeler hiç de korktuğumuz kadar kötü değildir. Egomuzla yüzleşmek için ilk adımı atmak zor gelir. Ama egoya tamamen teslim olduğumuzda ise Schiller’in şu sözünü hatırlayabiliriz: ‘Delilik çok kısa, pişmanlık uzun sürelidir’. O yüzden onun yarattığı illüzyonlara inanmayın.

Hissettiğiniz kapana kısılmışlık duygusu aslında gerçek değil! Korkularınızın temeli yok!  Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok! Endişeleriniz yersiz!

Mutlaka Jophiel’in yardımını isteyin. Onun bilgelik, olgunluk ve ılımlılık için Altın-Ametist-Lal Alevini kullanın. Egonuzun sakladığı gerçekleri görmek için Uriel’in Gümüş Alevini de kullanabilirsiniz.

Hepinize bu önemli işte bol şans diliyorum. Teşekkürler Jophiel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/