Melekler: Hayat Karanlığını Gösterdiğinde

Sanatçı: Tomasz Alen Kopera

Bilge Baykuşlar, aşağıdaki mesaj Mayıs 2022 tarihli, sıklıkla yaptığım gibi bir kenara saklamıştım ve zamanı gelince kendiliğinden ortaya çıktı. Kişisel hayatımızda veya toplumlarda nefretle karşılaştığımızda ne yapabiliriz? Nasıl zeki tepkiler verebilir ve yapıcı olabiliriz? Melekler kendi çözümlerini öneriyorlar.


Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Bu günlerde Yeryüzü gezegeninizde çok acı çekmekte olan bazı ruhların sergiledikleri karşısında hepiniz daha yumuşak, kibar, iyicil, daha şefkatli, daha sevecen bir gerçeklikte kalmakta zorlanıyorsunuz. 

Nefret dolu olanı gördüğünüzde, siz de nefrete düşmemeye çalışın. Öfke krizlerinin, inciten davranışlarının sonuçlarını anlamayan bir çocuktan nefret eder misiniz yoksa onları daha iyisini öğrenmiş görmeyi mi tercih edersiniz?

Nefretin sonuçlarını gördüğünüzde intikam dilememeye çalışın. Bir daha böyle gaddarlıklara teşebbüs etmemeleri için anlayışlarının yükselmesini dilemek yerine neden zaten acılar içindeki bir ruhu daha da acıtıp daha da derin bir nefrete yönlendiresiniz ki?

Tökezleyip sevginin dışına düştüğünüzde, kendinize karşı kibar, iyi ve sevecen olmaya çalışın ki kendinizi tekrar sevecen bir titreşime yükseltebilesiniz. Siz şefkate layıksınız. Tehdit altında olduğunuzda kaçmaya ya da savaşmaya programlısınız ve bu dürtülerin ötesine geçmek emek istiyor. Yapabildiğiniz zaman kendinizi tebrik edin, yapamadığınızda kendinizi zarifçe teselli edin.

İnsanların birbirine iyilikle, kibarlıkla davrandığı ve nefretin sevgi için acı bir çığlık olarak görüldüğü bir gelecek fikrine odaklanın ve bu fikri sevin.  İnsanların kendi değerlerini bildiği ve başkalarını acıtmaya ihtiyaç duymadığı bir dünya fikrini sevin. Hayatınızdaki en kötü insanın kötü davranışlarının üzerine yükselebildiği fikrini sevin. Eğer yapabilirseniz, zihninizde acı veren insanların orijinal masumiyetlerine geri döndürüldüğünü resmedin. Kötünün de kötüsü olanı dahi masum bebekler olarak hayal edin. Ruhlarına fısıldayın, “Bir zamanlar saf ve masumdun. Ruhun hala öyle. Hatırla…” Yapabilirseniz, ruhun içindeki ışığa odaklanın, ne kadar sönük ya da saklanmış olursa olsun. 

İçinizi alt-üst eden haberleri duyduktan sonra bir girdapla aşağı çekiliyorsanız, derin bir nefes alın, kendi duygusal tepkinize bakın ve kendinize iki soru sorun:

Bu tepki iyi hissettiriyor mu?

Bundan biraz olsun daha iyi hissettirenini bulabilir miyim?

Sanatçı: Tomasz Alen Kopera

Biz şu anda sizden hiçbir şekilde kötü davranışları onaylamanızı rica etmiyoruz. Biz sizin darbelere razı olmanızı veya sadece bir şaplak daha yemek üzere “diğer yanağınızı çevirmenizi” de söylemiyoruz. Ancak bizler sizden nefret dolu bir ruhun derinden yaralı olduğunu, düşünülemez bir acı içerinde bulunduğunu ve sadece had safhada yaralı ve bağlantısı tamamen kopmuş kişilerin başkalarını bu şekilde incitebileceğini hatırlamanızı istiyoruz.

Dolayısıyla, kendinize sorun, “Acaba hangi düşünce veya tepki daha iyi hissettirirdi?” Tek bir daha iyi his ya da daha iyi düşünce bulabilir misiniz? Belki hem acıtanı, hem de onun yüzünden acı çekeni içeren bir dua daha iyi hissettirir. Belki nefret dolu hareketten etkilenmiş olanlara şefkatle odaklanabilirsiniz. Belki, eğer ona uzanabilirseniz, o kadar kaybolmuş, kendi Kaynağıyla bütün bağlarından kopmuş, o kadar büyük acı içinde ki, sevgi çığlığını gösterebileceği tek yolun başkalarına herkesin şahit olacağı daha büyük acı yaratmak olan bu ruha merhamet duymaya odaklanabilirsiniz.

Nefret, bir ruhun kendini sevgiden koparmasının en kederli yollarından biridir. Biz sizden nefrete karşı normalmiş gibi davranmanızı rica etmiyoruz. Biz sizden, bir başkasının derinden yaralı bağlantısızlık halinin sonucu olarak kendinizi de sevgiden koparmamanızı rica ediyoruz.

Bunu tekrar söylemeliyiz. Bir başkası bağlantısını kopardığı için kendinizi sevgiden kopartmamaya çalışın.

Sadece bir başkası bu becerisini kaybetti diye kendinizi iyi hissetme ve dolayısıyla Yaratan’ı hissetme hakkınızdan feragat etmeyin.

Toplumlar, kabul edilemez davranışlarla ilgili sonuçlar yaratmak zorunda olsa da, hatırlayın: Nefretin en büyük “cezası” sevgidir. Sevgi, karanlığı aydınlatır ve dağıtır. Sevgi, karanlığın hayatını tam anlamıyla sona erdirir. Nefret, üremek için zihinleri ele geçirmeye çalışan bir virüs gibidir ve sevgide yaşayamaz. Yüksek titreşimli alanlarda ağır titreşimler yayılamaz, var olamaz. Sevgiye ait titreşimsel alanda, yönlendirilirsiniz, korunursunuz ve arzuladığınız hayata doğru akıştasınızdır.

İşte bundan dolayı dünyada şahit olduğunuz acı verici, nefret dolu hareketlerin ışığınızı soluklaştırmasına izin vermeyin. Bu hareketlere bir tepki vermeniz neredeyse kesin – sevgiden uzağa geçici bir yalpalama – fakat yapabileceğiniz en kısa zamanda kendinize sorun, “Daha iyi, daha anlamlı ve ruhuma uygun tepki verme şekli nasıl olurdu?” Kötü hislere yol açan davranışlara karşın, bulabileceğiniz en iyi hissi bulmaya çalışın. 

Eğer bizden yardım isterseniz, yönlendirileceksiniz – belki dua etmeye, başka bir yöne bakmaya, şefkate veya belki de gelecekte böyle şeylerin olmasını engelleyecek bir amaca hizmet etmek için çalışmaya başlamaya. Bazen “diğer yanağınızı çevirmeye” yönlendirilirsiniz, bu gerçekte nefret dolu hareketten başka yöne bakmaktır ki böylece iyi şeyler yapanların sayısız örneğini görebilirsiniz. Nasıl bir yönlendirme alırsanız alın, bilin ki bu sevgi dolu rehberlikle daha iyi hissedeceksiniz, daha fazlasını başaracaksınız ve her defasında bir seçim yaparak nefret dolu, acı verici titreşimlerin bu dünyada üreme ve yayılma gücünü bitireceksiniz.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com) 


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2023 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2023 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

4 comments

  1. Önemli bir yazı. Teşekkür ederim. Ancak uygulaması çok zor. Elimden geleni yapacağım.

    Liked by 1 kişi

  2. Bu mesajı okumadan önce bağımlı kızım aradı. Eve gelmek ve konuşmak istiyorum. Dedi. Bağımlı kızıma sınırlarımı koymuştum. Hastalığının sebebi ben değilim. Kurtarıcısı da değilim sana sadece dua edebilirim. Dedim. Bugün konuşmak istedi belkide benim duymak istediklerimi soyleyip. Barınacak o an için bir eve ihtiyacı var.. herşey olabilir. Bu mesajın gelmesi tesadüf olmadi. Evet Daha iyi, daha anlamlı ve ruhuma uygun tepki verme şekli nasıl olurdu?” bunu soruyorum. Bağımlı kızım gelmeden.. ruhu acı çekiyor.. sevgi merhamet şevkat le yaratıcının yardimini istiyorum. İyi ki varsınız. Yardıma ihtiyacım var..çünkü güçsüz olduğumu kabul ettim. Benden daha güçlü ve şevkat sevgi dolu Tanrım var.. sevgiler

    Liked by 1 kişi

  3. Başta kızarak, sonlara doğru hatırlayıp onaylayarak ve biterken teşekkür ederek okudum 🙂 sevgide kalmak ne büyük bir rahatlık 🙏🏼

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.