5-5-5: Özgür ve Yaratıcı

Sanatçı: Barbara Dziadosz

5 fırtınasına hoş geldiniz! Bir 5 ayındayız ve bugün kapılar üçlü 5 enerjisine açılıyor. Bu 5 yılının numerolojik potansiyeline bakarken hızlı, kaotik, tutarsız, yakıcı, yaratıcı ve özgürlük peşinde olduğunu yazmış ve merak etmiştim, acaba nasıl olacak? Çünkü bütün bunları yazarken bir sokağa çıkma yasağı vardı ve bugün de 5-5-5 enerjisi çevremizde ve içimizde eserken, ilk defa bu kadar kapsamlı bir tam kapanma yaşıyoruz.

Özgürlük sokağa çıkmak mıdır? İçinizde özgür hissetmiyorsanız, sokağa çıkabilmenin ne anlamı var?

5 dediğimizde aklımıza gelen şeylerden biri, sayısız çarpıcı olaylar silsilesinde biraz da dağılmak, neye odaklanacağını bilememektir. Gerçekten de yerel ve küresel baktığımızda, bu sene bizlere olay üzerine olay, ifşa üzerine ifşa veriyor.

Bu enerji aynı zamanda yaratıcı. Fakat zihnimizde özgürlüğe izin vermiyorsak, o çok ihtiyaç duyulan açıklığı yaratmıyorsak, yaratıcılığımız bize pencerenin dışından özlemle bakmaktadır ama bir türlü içeri giremez.

Merkür bundan bir gün önce kendi alanı İkizler’e geçti. Hız ve bilgi akışı iyiyiden iyiye yoğunlaşıyor, yaratıcı ilham akışı da öyle. Merkür 5 gün sonra ayın kuzey düğümüyle yani “hedefle” ya da “kaderle” birleştiğinde Sabian sembolü:

“Deneyime açılmış yeni bir gerçeklik yolu”

Bu sembol diyor ki; Hayat bizleri gerçekliğimizi yeni şekillerde deneyimleye zorunlu kılıyor. Sonradan şükredeceğimiz bir durum. Yeni gerçeklik daha canlı, daha berrak. Sizi daha fazla “siz” yapacak deneyimler yolda. Geleceğinizi yaratıyorsunuz. Gerçekte, hayatın büyük çoğunluğu güvence beklentisinde olmaktansa, ham deneyimler yaşamaktan ibaret ve bunu ne kadar çabuk kabul edersek, bu yola o kadar çabuk koyulabiliriz. Olabileceklerden korkmak yerine andaki deneyimlere odaklanmaya çağrılıyoruz ve böylece her gün aynı günü yaşamaktansa, her adımda ilerleyebiliriz. Dikkat edin, gelecek kaygılarınız, kendinize ve kendi yolunuza güvenmemenizden kaynaklanıyor. Ve şimdi geleceğin ta kendisi zorluyor, yeni bir sayfa açılmak zorunda, isteseniz de istemeseniz de. Ancak denemeden tadını bilemeyeceğimiz bir gelecek bu.

Dostlar, bu enerjinin bizlerden istediği şey çok açık. İçinizde özgürleşin, yaratıcı çözümler sizindir. Olaylar, hareket ve yaşanan sıkıştırma sizi zorlayarak hızla yaratıcılığınızı uygulamaya koymanızı amaçlıyor. Bir noktada “bu iş böyle gitmez” demeniz, kendi çözümünüzü masaya getirmeniz ve sonra da o çözümü hayatınıza yerleştirmek için canla başla çalışmaya odaklanmanız bu enerjiyi olumlu kullanmanın en iyi yolu olarak görünüyor.

Tabii bir de 5D’yi hesaba katmalıyız. Bilge Baykuşlar, bence 5D bizi beklemekten sıkılmaya başladı! Bugünkü 5-5-5 enerjisi bizi uçurup 5D’ye kondurabilir. Belki böyle itilmek, eğer direnirsek, acıtabilir ama uçmaya hazırsak ve hafifçe arkadan dürtülmeye hayır demiyorsak, yeni deneyimlerin yoluna kolayca girebiliriz.

Bugün katlanarak gelen 5 enerjisinin detayları için aşağıya yılın başında paylaşmış olduğum makaleyi ekliyorum.

Bu enerjinin sokağa çıkma, seyahat etme, serüvenler yaşama parçalarına gelirsek… 🙂 bence ruh ve zihin özgür değilse, sokağa çıksak ne olur?

Hepinize harika değişimler deneyimlediğiniz ve zihninizde, ruhunuzda özgürleştiğiniz bir 5-5-5 kapısı dilerim.

Mor Alev

5: 2021’in Numerolojik Potansiyeli

2020

Bir senenin numerolojisi, o yılın enerjik varoluş halini, destek sistemlerini ve o yılda hepimizin global olarak deneyimlediği ana temayı işaret eder. 2020, bir 22/4 senesiydi. Numerolojik başlık olarak “Dikkatli Planlama, Denge ve İşbirliği Yaratıma Götürür” demiştik. Gerçekten de küresel resme baktığımızda, dikkatli planlama yapan, dengesizliği görür görmez tekrar denge için harekete geçen ve işbirliğine girenler 2020’yi en parlak notlarla geçtiler. 4, pratik çözümlerin, koordinasyonun, dürüstlüğün, çalışkanlığın rakamı. Yine hızlı koordine olanlar, şeffaflığı her şeyden önde tutanlar, sorunlara pratik çözümler bulmak üzere yaklaşanlar büyük 2020 senesini olabilecek en verimli şekillerde geçirdiler, bütüne  de büyük hizmetleri oldu. Esneklik ise tüm kilitleri açan anahtardı.

Enerji ve Potansiyel

Genel yaklaşım, bir dönemin taşıdığı enerjinin kendiliğinden, masallardaki sihir gibi, dokunduğunu değiştirmesini beklemektir. Oysa enerji hiç de böyle bir şey değildir. Enerji, kullanılmak ister. Enerji, ona açık olmayı gerektirir. Kendini ifade edenleri sever, onunla çalıştığımızda düşünebileceğimizden çok daha büyük ödüller bizim olur. Ve o ödüller sadece bizimle kalmaz, onları paylaşırız. Enerji, çizgi filmlerde gördüğümüz sihirli değnek değildir. Bizlerin aktif katılımcı olması gerekir. 

Enerjinin diğer bir yönü ise uyandırıcı olmasıdır. Yani, yukarıdaki aktif katılım yoksa, kendini hatırlatmak için önce hafiften dürtecek, tepki alamadığında da sarsmaya başlayacaktır. Çünkü enerji ifade edilmeyi amaçlar. Enerji, bilinçtir. Dolayısıyla, görmezden geldiklerimiz defalarca karşımıza çıkar, harekete geçirmediğimiz potansiyel en sonunda iç yaramız haline gelir, bloke ettiğimiz ne varsa önünde sonunda çözülmesi gereken problem olarak gözlerimizin içine bakar. 

Bizler, yol göstermesi için enerjinin taşıdığı potansiyeli okumaya çalışırız. Astroloji, numeroloji, içgörüler ve diğer yöntemler… Sonra da bu potansiyelle hayatımızdaki olayları bağdaştırıp iç sesimizi de dinleyerek en doğru yolu bulmaya çalışırız. Enerjiyi okumak, kahinlik değildir. En sade haliyle, bir pusula görevi yapar, gideceğimiz yönü seçmek ise bize kalmıştır. Peki, 2021 için numerolojik pusulamız ne diyor?

5 Senesi

Bu yılın numerolojik potansiyeli 2020’nin ağır enerjisinden çok uzak. Hatta eğlenceli ve maceracı. “Ben hayatı çok seviyorum!” diyor. Ancak aynı zamanda dürtüsel, kalabalık, dağınık ve mücadeleci olabilir, o yüzden bu enerji dikkatli yaklaşımı çağırıyor.

Bu bir 5 senesi. 5, bir geçiş rakamıdır. Tam ortadadır. 2020’de yaşadığımız uyanış, berraklaşma ve temel çalışmasıydı. Şimdi asıl değişim fırtınası yaşanmak üzere.

5 rakamında en çok dikkatimi çeken şeylerden biri, astrolojide Mars’a denk gelmesidir. Mars’ı düşünürsek, ateş, istek, hareket, hız, “ben yaparım” yaklaşımı, cesaret, bağımsızlık, istediğini isteği şekilde istediği zaman yapmak ilk akla gelen nitelikler. Dolayısıyla çok kolay olmayacağını da söyleyebiliriz.

5 titreşimi, 4 senesinde maruz kalınan kısıtlamalardan özgürleşme yolunda dönüm noktaları yaratır. Özgürlük, 5 titreşiminin özüdür. Bu da şu anda bu yazıyı sokağa çıkma yasağı sırasında yazarken, bu yılın neler getirebileceğini düşündürüyor. Örneğin, seyahat ve serüven 5 enerjisinde titreşir ve bütün dünya seyahat konusunda 2019’da söyleseler inanmayacağımız kısıtlamalar yaşarken, böyle tam tersini ifade eden bir enerjiyi yazmak tuhaf geliyor. Ama 5 bu!

5 seneleri, tek bir sıkıcı anın bile yaşanmadığı dönemlerdir. İyisiyle kötüsüyle olaylar, gelişmeler, değişiklikler birbiri peşi sıra gelir. O yüzden bizim de hızlı olmamız ama hızlı olurken de detaylara çok dikkat etmemiz gerekir. Yani nasıl arabayı yüksek hızda kullanırken en ufacık bir dikkatsizlik sonucunda oluşacak sorunlar, yavaş gittiğimizden çok daha büyük olabilirse, 5 senesinde de hızı rahatlıkla karıştırmamalıyız. Bu sırada hızla ilerlerken gördüklerimiz, yine eğer dikkat etmezsek yanılsamalara yol açabilir.

“Kendinize hakimiyeti yitirdiğiniz ölçüde, özgürlüğünüzü de yitirirsiniz.” 

M. E. Von Eschenbach

5 senesinin geleceğe olan etkisi de çok büyüktür. Bu bir ilerleme ve gelişim senesi olacak. Hiç şüphesiz, hem kendi dünyanızda hem de küresel olarak, olanlarla ilgili tam bir uyanıklık talep edecek. Güncel kalmalı ve sunulan bilgiyi olduğu gibi kabul etmeyip incelemeliyiz. 

Bu sene bizlere açıldıkça, gelmekte olan yepyeni şartların varlığını henüz kelimelere dökemezsek de hissedeceğiz. Bu yeni şartlar kendilerini yıl boyunca zaman zaman ortaya çıkan değişiklikler, beklenmedik durumlar, inişler çıkışlar olarak gösterebilir. Bu sene de esnek olmaya olan ihtiyacımız devam ediyor. Ya belirsizlikler? Kesinlikle evet.

5 enerjisi, geçmiş dört yılda geliştirdiklerinizin ödüllerini ve ilerlemeyi söz veriyor. Evet, riskler de getiriyor. Mars, her zaman en sağduyulu enerji değildir. Ancak dikkatli ve disiplinli olursak, 2021’in sonunda bu maceraya bakıp çok memnun olabiliriz. Bu senede önerilen kesinlikle harekete geçmek ama bunu zeki bir şekilde yapmaktır.

“Risk almakla birleşmedikçe, bir vizyon asla yeterli olamaz. Basamakları çıkmadıkça, o merdivenlere gözünü dikip bakmak yetmez.”

V. Havner

Değişim, esneklik, eyleme geçmek ve hızla beraber sağduyulu ve uyanık kalmak.  Bu sırada hepsinden önemli özgürlük ve bağımsızlık! Hepsini nasıl yapacağız?

Gerçek özgürlük sorumlulukla kardeştir. Bağımsızlık disiplinle birlikte yürür. Sizi gerçekte sizden başka kimse kısıtlayamaz. Kendi sorumluluğunuzu üstlendiğinizde gerçekte hep özgür olduğunuzu idrak etmeniz kaçınılmazdır. Kendi filminizin senaristi ve yönetmenisiniz. Bu sene hayatımızın sorumluluğunu sadece ve sadece kendimizin taşıdığını kabul edene dek birer kurban gibi görünebiliriz. Böyle hızlı bir senede birbiri ardına fırsatlar ve değişiklikler gelecek. Dağılabiliriz. Önceliklerimizi dikkatle belirlemeli ve uygulamada çok disiplinli olmalıyız, yoksa bitkinlik kaçınılmaz olur. Bu sırada elimizde biraz ondan, biraz bundan, azıcık da şundan şeklinde bir sürü vasat şey kalabilir. Disiplin ise gerektiğinde hem kendimize hem de başkalarına hayır diyebilmektir.

İyi haber şu ki, 5 sadece değişim, hız ve özgürlüğü sembolize etmez. Eğlencelidir!

5, radikal, isyankâr, ilerici, alışılmadık ve dinamiktir. Hızlı, havadar ve andadır. Serbest akar, tüm yönlere yayılır, açık zihinli ve meraklıdır. Sürprizlerle doludur ve risk alır. 

Yukarıda neredeyse Kova’daki Satürn ve Jüpiter’i tekrar anlatıyor gibi oldum! Elimizdeki araçlar sorumluluk, disiplin, dikkat ve akışla ilerlemek. 2021’de bir sürü şey değişecek, bunu zaten biliyoruz. Şimdi hem değişimle akmalı, hem de o büyük değişim akışında bilinçsizce sürüklenip bir yerlere toslamamak için kendi sorumluluğumuzu bütün içtenliğimizle kabul etmeliyiz. 

Kalabalıklar demiştik, bu sene kitlesel hareketler görebilir, birbirine zıt uçlara savrulabilir, kendimizi gereksiz çatışmalarda bulabiliriz. Bu enerji tutarlı değildir. O yüzden bizim topraklanmamız, önce düşünüp sonra harekete geçmemiz büyük önem taşıyor.

5’in düşük frekansı dram, kaos ve güvensizlikken, en yüksek ifadesi yaşamın tamamına âşık olmak ve özgürlüğün içten geldiğini bilmektir. 

5 rakamı adına 2021 dediğimiz zaman diliminin enerji katmanlarından sadece biri. Önümüzdeki günlerde diğer katmanlara da bakıp 2021’i daha iyi anlamaya çalışacağız.

©Mor Alev 2021


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

4 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Cok tesekkur ederim! 5 enerjisinin yaraticiligimiz onundeki tum tikanikligi almasini diliyorum🙏 ben bu enerjiyi 5 duyumuzla anda kalma, hayati, dunyayi, cevremizi fark etmek icin kullanmamizin cok onemli oldugunu dusunuyorum. Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 2. Dun butun gun 555 geldi her yerde. Dedim ben kucuk cocuklar gibi sek sek oynayarak o taslarin ustune ziplayacagim evren’de elimden tutup dusmeme asla izin vermiyacek.
  Yildizlar gibi ozgurummm
  Bugun sabah uyandim bu yazi💙🙏

  Liked by 1 kişi

 3. Basamakları çıkıp zirveye ulaşinca bambaşka bir boyutta hissediyor insan kendini.Ozgurlugunuzle birlikte caglar boyunca yaşanan insanın o doymak bilmeyen hırsını görüyorsunuz.Artık evren kendi ilahi mesajını size iletiyor.Insanlar susup taslar konuşuyor.Ve sevgi neydi diye sormaktan kendinizi alamıyorsunuz.Ve ulaştığınız o boyut coşkunun yani sıra hüznü de dolduruyor ruhunuza.Sevgiyle kalın.

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev
  Yazılarınıza bir süre ara verdiğinizden beri, sayfanızda ki 555 Enerjisi yazınızı 8 Mayıs günü okuyabildim… Yazdıklarınız ile eş zamanlı kararlar alıp kendi kişisel kariyer dönüşüm yolunda yeni adımlar atarken farkinda olmadan ama iç rahatlığı ile 9.5 yıllık konfor alanımdan özgürleşme yolunda adımı dün itibarı ile attım… Bu kararları alırken düşüncenin eyleme dönüşen boyutunda 5 5 5 enerjisi mi farkında olmadan bana dokundu da böyle bir karar aldım şimdi düşünüyorum… Özgürleşme hissimin duygularını o kadar güzel ifade etmişsiniz ki , Doğru yolda dogru dönüşümlerin sonuçlarını göreceğime kani oldum… Sağolunuz… Durgun göle atılan taş halkaları önce kendimden başlayarak sonra dereceleri farklı yakınlıkta olan kişileri etkilerken hepimizin hayrına olmasını diliyorum ve istiyorum… Teşekkür ederim 🌻🌿✍

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.