SİZİN ve Sizin Nitelikleri – Konsey (Mesaj 221)

Immınent Awakening - Olivia CurryBugün, SİZ ve sizin niteliklerini karşılaştırmak istiyoruz. Neye doğru gelişiyorsunuz? Daha da kusursuzca ifade edersek, burada doğmuş olan benliğiniz, Gerçek Benliğinizin sahip olduğu niteliklerin hangilerinin bu alemde bedenlenmiş hali olmayı öğreniyor?

Şimdi, buna gerçekten girişmeden önce, şunu açıklığa kavuşturalım; Sizinle SİZ arasında sizinle ayak başparmağınızın arasındaki ayrılıktan fazlası yoktur. Siz, SİZİN bir parçası, bir yönüsünüz. Ve nihai hedefiniz bu gerçeği hatırlamak ve burada gerçek olarak sergilenmesine izin vermektir.

Bunun engellerinden biri, ikisinin arasında gerçek bir fark olduğu kavramına inanmış olmanızdır. Bir perde var. Bir insan varlığın o kadar hayranlık uyandırıcı, sihirli, ve ilahi bir şey haline gelmesine imkân yok. Ve biz de diyoruz ki, doğrusunuz. Zaten olduğunuz şey “haline gelmenize” imkân yok.

Bunu itiraf eden ifadelerde bulunuyorsunuz, ancak bir sonraki nefeste bunları yadsıyorsunuz. Yaratan sevgidir. Sadece sevgi vardır. Yaratan her şeydedir. (Ama söyleyende değil.) Her şey kutsaldır. Ama ben asla kutsal olamam. Bağışlıyorum. Ama asla O ŞEY için bağışlanamam! O cezalandırılmalı, lanetlenmeli! Yaratan herkesin içinde.

Şimdi, diyoruz ki, ya her şey kutsaldır, ya da hiçbir şey kutsal değildir. Neden? Çünkü Yaratan, her şeyin yaratıcısıdır ve her şeyi yaratacak başka bir şey yoktur. Doğru mu? Siz bile. Siz bile. Siz bile.

Yani, siz, ayak başparmağı ile SİZ, BENLİK arasındaki farklı nitelikler nelerdir? Anlayın lütfen, eğer bu BENLİK tanımlanıp açıklanabilseydi, çok uzun süre önce bu yapılırdı. Ancak taşıdığı bazı özelliklere işaret edebiliriz.

Gerçek BENLİK sadece vardır. Geçmiş benlik yoktur. Gelecek benlik yoktur. Çizgisel beyne, ezeli ve ebedi olan açıklanamaz. Tüm enkarne varlıklar ve enkarne olmayan tüm varlıklar için bu böyledir. Ve siz de bunlardan birisiniz.

O (Gerçek Benliğiniz) bunun farkındadır. O bir sürü hayatlar yaşadı. Defalarca “öldü”. O, korkmaz. Onun bakış açısından doğru korkacak hiçbir şey yoktur.

O eksiklik deneyimlemez. O, yaratılmış olan tüm evrenin ona açık olduğunu bilir.

Kendini ya da bir başka şeyi yargılamaz. Çünkü öncelikle, “bir başka şey” diye bir şey yoktur. Sonra, o sadece her şeyin olduğu mükemmelliği görür.

O gücünü tanır. “Seyredin! Her şeyi yepyeni yapıyorum!”

Bu sırada, orada çiftlikte, kendi gücünü tanımayan siz anlamaz, gerçek olmayan ama yine de hissettiği ayrılığı yerinde tutan güç, buna inanmamasıdır. Kendi ilahiliğini inkâr etmesi için gereken tek şey kendini yargılamasıdır. Diğerlerinin yargılarını kabul ettiğinde, kusurluluğuna olan inancını gösterir. Zaten olduğu şeyi olmaya olan korkusu, onun perdeler, blokajlar, ilahi olanın onu yargılamaları, vs., gibi şeyler algılamasına sebep olur.

Diğer taraftan, bu bedenlenmenin olasılığını bile kabul etmek ve benliğin yaratıma girmiş BENLİK olması sizin adına Yükseliş dediğiniz şeydir. Ve Yükseliş de sizlerin yıllarınız boyunca süreç halindedir. Bedenleriniz gerçekte bu çok daha yüksek enerjiyi tutabilecek hale geliyor. Safralar, yükler atılıyor. Yükseliş devam ediyor.

Bazılarınız başkaları için olanları görüyor ve kendinizi aynı şeye sahip olmadığınız için yargılıyorsunuz. Bu sırada, o başkalarının da sizde gördüklerine sahip olmayı arzulamaları çok mümkündür. Bu bir süreç. Ve her biriniz bulunduğunuz yerden başlamalısınız.

Biz anda görüyoruz, yani BÜTÜNÜN enginliğini görüyoruz, siz ise “hala daha gelmedik mi?” diye görüyorsunuz. Attığınız her adımı atarken o adımı takdir etmek için vakit ayırsanız büyük bir neşe-keyif-coşku içinde olurdunuz, o insanın gelişiminden mutlu olurdunuz, bu insanın değişiminin keyfini çıkarırdınız. Biz sizi önemle bunun bir kolektif deneyim olduğunu hatırlamaya çağırıyoruz. İlerleyen her bir adımınız, bütünün yükselişine katkıda bulunuyor.

Bütün bunları anlatmaya zaman ayırdık çünkü, sorularınız bize ulaştıkça, iyice açığa çıkıyor ki, en azından yarısı bizim burada şimdi ilettiklerimizin ışığında düşünülürse yanıtlanabilir. Bu söylediklerimizi geçmiş öğretileriniz, dogmalarınız ve inançlarınızın merceğinden okuduğunuz sürece anlamayacaksınız. Fakat bu kavramların olasılığını bile kabul etmenize biraz izin vermeye başlasanız, sizin için çok şey değişecek. Bunları ne kadar çok hayatınıza katarsanız, kişisel değişiminiz o kadar hızlı ve bütünsel olacaktır.

Biz size koşulsuz sevgimizi ve desteğimizi sunuyoruz. Siz, her şeyden önce, bizim bakış açımızdan doğru, bizlerin bir parçasısınız. Sizin için bir olasılık. Bizim için zaten gerçek.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Siz ve siz için. Bu anda burada olmamızın mutlaka bir anlamı var. Kendimi geliştirme çabası içindeyim. Kendimi geliştirme yolunda yapmam gerekenler ne? Hangi özellik veya davranışlarımın üzerinde çalışmam gerekiyor.

  Beğen

 2. Sevgili Moralev
  Öncelikle bana aracı olduğunuz ,farkındalık kazanmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler🙏
  Lütfen
  4. Paragrafı biraz daha anlaşılır şekilde ifade edebilir misiniz ?
  Sevgiler💖

  Beğen

 3. Bir meditasyonumda kendimi konseyin ortasinda gormeye calismistim nasil bir duygu bu diye, ama bir baktim, ortada degilim, onun yerine onlardan biriyim. Tabii ben olarak degil BEN olarak. Detay vermemeliyim diye hissediyorum,anlatmayayim. Bunu fark ettigimde o kadar heyecanlandim ki,paldir kuldur asagi yuvarlandim sanki hemen. Hoop diye bitti meditasyonum,bedenim cok kucuk cok kirilgan geldi bir an meditasyondan sonra. Cook degisik, cok guzel bi deneyimdi. Konseyi ve Ron Head’i cok seviyorum, Ron’u dusununce icim sicacik oluyor. Her gun sagligina duaciyim Mor Alev,tesekkurler!

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.