Haftanın Enerjisi: Big Bang! ve Konsey’den Bir Mesaj

ancient chinese painting fireworksSevgili Bilge Baykuşlar,

Dikkatlerimiz bütün bir dünyayı sarsma potansiyeli taşıyan dolunayda. Dolunay Çarşamba günü, ama şimdiden hissetmeye başladık. Ve hiç durmak bilmeyen enerji akımını daha da güçlendirdi. Astrolojiye yön arayışı içinde baktığımızda gergin formasyonlar üzerine formasyonlar görüyoruz. Aklıma bir balede hikâyenin kalabalık, yüksek tansiyonlu parçalarını anlatan sahneler geliyor. Dansçılar dönüyor, birbirini çekiyor, itiyor, kenara çekilip yeniden ortaya çıkıyor. Her dansçı kendi rolünü kusursuz oynarken bize sergiledikleri büyük kaosun içindeki mükemmel uyum. Bu dolunay kreşendo mu? Gerginliğin zirvesinde miyiz? Dünya düzeni hiç geri dönülmeyecek şekilde değişirken, olanların farkında mıyız? Ve dahası, olan her şeyin, daha doğrusu, hissettiklerimizin ve tepki arzumuzun bize katkısı nedir?

15 Ekim’de yayınlamış olduğum mesajda Konsey şunları söylüyordu: “… bu durum çok kısa zamanda aranızdaki oldukça fazla kişide, epeyce fazla bir son arınma ve temizlik ihtiyacını da gösteriyor. Pek çoklarınızın bu dersleri yeniden yaşamaya veya yeniden öğrenmeye ihtiyacınızın olmadığını bilmenizi istiyoruz. Fakat onlar salıverildikçe hissedeceksiniz. Var Olan Her Şey’in (Yaratan’ın) ya da Ona ne isim veriyorsanız Onun ışığı ve koşulsuz sevgisi tarafından arındırılıyorsunuz, Bir diğer söyleyişle Sevgili Dostlarımız,  bu “dönüm noktası”dır.”

Güneş bugün Balık’taki Yaralı Şifacı Chiron ve Neptün’le gergin açılar oluşturuyor, konumuz insanlığın olumlu evrimleşmesine olan inanç eksikliğimizin şifalanması. Bir anlamda, kolektif olarak kapatmış olduğumuz kalbimizi, tepkisizliğimizi, insan kardeşlerimize olan ilgisizliğimizi şifalandırmamız.

Yarın Güneş Akrep’in dalgalı sularına dalarken karşıdaki Uranüs’le zıt açısını oluşturmaya başlayacak, dolunaya hazırlık için. Dolunay sırasında ise bir sabit büyük kare açı oluşacak: Güneş, Ay, Uranüs, Ay Düğümleri (veya kader düğümleri de diyebiliriz), Akrep, Boğa, Aslan ve Kova’da. Büyük kare açı,  haritada baktığınızda kocaman bir X oluşturur. Bir şekilde salıverilmesi gereken büyük gerginliği anlatır. Gerginlik zayıf noktada bir patlamaya sebep olur. Bu sarsıntılı oluşumun uzun dönemde bir yaratım patlaması olduğunu görürüz, geri dönülemez değişime yol açar. Big Bang gibi… Veya dipte kaynayan magmanın yerkabuğunun bulduğu en ince noktasından bir çıkış yolu bulup patlaması gibi…

Çok güçlü bir zamandayız. İşte Konsey ve diğer kanallar da bu yüzden aşırı derecede yoğun çalışıyorlar. Bizim için bir şey yapamazlar, bizim için bizim hayatımızı yaşayamazlar ve biz de bir kenara çekilip onların bütün işleri halletmesini bekleyemeyiz. Her zaman özgür irademiz önceliklidir, bu evrensel bir yasa. Enerji dostlarımızın, meleklerimizin, ışık ekibimizin yapabilecekleri bizi bilgilendirmek, yönlendirmek ve eğer izin verirsek, yardım etmekle sınırlıdır. Dolunay hakkında daha uzun konuşacağız fakat şimdi tekrar Konsey’e yönelelim. Bu mesaj yine olanları anlamamıza yardımcı olacak nitelikte.

Hepinize harika, aydınlatıcı, dönüştürücü, şifalandırıcı patlamalarla dolu bir hafta diliyorum. Buna bütünün hayrına bir havai fişek gösterisi gibi bakmanızı öneriyorum. İçinizdeki olumsuz duyguları seyredin, mesajı alın ve uygulayın. Tarafsız noktada kalın, kendinize bile. Fakat tarafsızlığın duyarsızlık olmadığını hatırlayın. Şefkat… Şimdi sevginin yüzlerinden şefkati kendimize ve diğerlerine en cömert haliyle vermenin vakti.

Mor Alev

***

Bu Güncel Enerji – Konsey (Mesaj 183)

Bu güncel enerji pek çoğunuzu tepe taklak ediyor, o yüzden bugün buna yüksek perspektiften bakmayı ve böylece sizlere de kısa dönemli bir anlayış vermeyi niyet ediyoruz. Burada uzun dönemden bahsetmiyoruz. Bu da güncel bilinç akışınızda bulunan diğer her şey gibi olacaktır.  Önce bitmez tükenmez gibi gelecektir, sonra da sanki çabucak uçarak geçip gitmiş gibi. Ve durum göz önüne alındığında gerçekten kendinizi elinizden geldiğince zorlamamaya çalışıyorsunuz. Peki, bu durum, bu şartlar nedir?

Öncelikle, biraz arka planı konuşalım. Pek çok iletişimciniz tarafından önünüzdeki bir dizi ayın büyük değişim getireceği söylendi. Bu konsey size en önemli değişimin içinizdekinin olduğunu iletti. Ve siz de sürekli ve tutarlı bir şekilde enerjinin yoğunluğunun arttığını deneyimliyorsunuz, bu enerji pek çok şekilde değişimi zorluyor.

Şimdi, bu size bir aciliyet hissi vermeye başladı. Enerjinin kendisi ivedilik, kaçınılmazlık, acele ve öncelik hisleri taşıyor. Peki o zaman, bir son teslim tarihi ya da son bitiş tarihiyle yüz yüze geldiğiniz zamanları düşünün. Aynı his değil mi? Bu enerji tam anlamıyla bir son tarih değil ancak bir kesin markör, mihenk taşı ve bir dönüş noktası. Ve işte şu nokta önemlidir, sizler de buna hazır olmaya kararlısınız.

Sıklıkla “siz” dediğimizde, tamamınızı kastediyor, tamamınızı kapsıyoruz. Şunu göz önünde bulundurun, hala daha en büyük parçanız bizim âlemimizde, bizim boyutumuzda. (Mor Alev: “Henüz Yüksek Benliğiniz sizler tarafından tam anlamıyla kucaklanmadığı için bizim boyutumuzdan doğru çalışıyor” demek istediklerine inanıyorum) Yani hazırlık çalışmalarınızda gelmekte olan enerjiyle uyumlu olmayacak birçok şey buluyorsunuz ve geminizden atıyorsunuz.

Bu size daha önce söylendi. Ama keşfetmiş olduğunuz gibi, bunu duymakla yaşamak arasında çok büyük bir fark var. Şimdi, haydi size bundan geçmenizi biraz daha kolaylaştıracak bir şey verelim.

Daha az “Aman! Şimdi ne oldu? Şimdi ne olacak?!” şeklinde düşünmeyi azaltmaya çalışın ve daha fazla “Çok şükür! Nihayet bunu bitirebileceğiz” şeklinde düşünmeye izin verin.

Şimdi, size demiyoruz ki “Kasaralık” ayının birinden itibaren her şey güllük gülistanlık olacak. Biz diyoruz ki, hayat kişisel olarak çok daha az zor olacak. Dünyanızın içinde bulunduğu hali biliyorsunuz. Yani onun hep kaderi olan muhteşem bahçeye geri dönüştürmeniz için oldukça fazla çalışmaya ihtiyaç var. Fakat gerçek olan bir şey ise şudur; eğer kişisel hayatlarınızın her günü zorlu bir sınav, bir azap gibi geçerse, geniş çapta etkin olmanıza da pek zaman kalmaz. Doğru mu?

Yani harekete geçmeden önce hazırlık olarak tüm fazlalıklarınızı atmanızı alkışlıyoruz.

Bunu siz istediniz. Bunun için dua ettiniz. Ve sıklıkla olup olmayacağından şüphe ettiniz. Şimdi uyanık ve hazırlıklı olun, işte geliyor!

Yeni benliklerinizin keyfini çıkarın.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkür ederiz. (ronahead.com)

Son bir not: İlk cümledeki “tepe taklak” sözünün aslı “throw for a loop” deyimidir. Ben de bunu tepe taklak olarak çevirdim. Sonra daha iyi bir seçenek olabilir mi acaba diye sözlüğe baktığımda sadece bir argo karşılık buldum. Beni güldürdüğü için paylaşıyorum: “Eşekten düşmüş karpuza dönmek” Evet, böyle hisseden çok insan var! Öyle mesajlar alıyorum ki bazı Bilge Baykuşlardan, çözüm arıyorsunuz, şikâyet ediyorsunuz, son demlerinizdesiniz ve çözüm sizde. Cevaplarım belki kişiden kişiye biraz farklılık gösterecek ama genel olarak bu blogun yıllardır söylediklerinden başka olmayacak. Bırakın. Salıverin. Atın geminizden, ağırlıktan kurtulun. Korkmayın. Kendinize ve diğerlerine şefkat vermeniz dünyanın sonunu getirmeyecek. Hiçbir kötü şey olmayacak!

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

12 comments

 1. Her günkü şükürlerimi katmerlendirip birliğimizin ,bütünlüğümüzün, yükselişimizin şenliği için coşkuyla ve neşeyle yeni bir trallal la diyorum !
  Umudumu her daim olduğu gibi ısıttınız sevgi ve şükranlarımla Mor ❤

  Liked by 1 kişi

 2. Merhabalar.. Tum yazilariniz, cevirileriniz ve rehberliğiniz icin cok tesekkurler.. Bu son konsey mesajinin orijinaline baktım.. Orada soyle demis: “This current energy is threatening to throw many of you for a loop”.. Buradaki anlamı tepetaklak’tan ziyade bu yeni enerjinin bizi kisirdongune sokma ihtimali oldugundan, ya da kisirdongu hissine sokma ihtimalinden bahsediyor daha ziyade.. Icinde bulunduğumuz ya da “sorun ettigimiz” bir seyden/seylerden bir turlu çıkamama hissi, yerinde donup durma.. hafifleme ihtiyaci hissi ve mesajı cok yogun son zamanlarda.. hepimize sifa ol’sun.. cok sevgiler..

  Liked by 2 people

  1. Çok teşekkürler Ayşe. El elden üstündür. Son notum, yani argo çeviri de sözlükteydi ve beni güldürdü. O yüzden paylaşma ihtiyacı duydum.

   Liked by 2 people

 3. Aile ilişkilerimde öyle sıkışıklık var ki dün yürüyüş yaparken de zihnimi durduramadığımı farkedip hayatımda ilk kez mantra tekrarlamaya başladım,rüyamda sokakta yerlerde yüzüstü uyuduğumu görüyorum vs..
  Mesela dün babam bana dertlerini dökerken, sırtımın arkasında kürek kemiğimin altında bıçak girmiş gibi bir ağrı hissettim ve “aaaaaa kordon”diyip garip bir şekilde sevindim ilk kez kordon denen şeyi farkettim.
  Düşünce frekansımda çok yoğun bir “A-HA” uyanışına ihtiyacım var lütfen olsun XXXX

  Liked by 2 people

 4. Yazıda en can alıcı mesaj suratıma tokat gibi indi Evet, son zamalarda insanlığın bittiği o kadar çok olay görüyoruz ki hepsine tepkisiz kalıyorum içine dalmıyorum artık.Ama bunun sebebi insanlara karşı sevgimin azalması.Doğa dünyamız hayvanlar benim için ilk sırada.Bazen düşünüyorum sevgi herşeye aynı olmalı diyorum kendime şaşırıyorum. Bu mesaj bana direk geldi….

  Liked by 2 people

 5. Ben de tepkisiz olduğumun farkındayım.. Ama sakin ol Sibel dedim bekle bu halinin de bi anlamı olmalı.. Geçicek.. bi şey daha farkettim son zamanlarda yollarda insanlara bakmıyorum.. Ben direk kendimi bildim bileli gözlere yüze bakarım.. Bugün kaldır kafanı Sibel dedim.. Sabır diyesim var.. Geçenlerde bir gönüllü evi kursuna katıldım yolda niye gidiyorum dedim kursun içeriği “hayatınızı iyileştirin” sonra iç sesim gidiyorsun dedi.. Gittim hiç anlam yüklemedim.. İlk soru bana geldi 15 kişinin içinde “neden buradasınız” .. Hiç düşünmeden “kendimi görmeye geldim” dedim.. Yaşam koçu hanım… Hıııııım çok güzel dedi.. Herkesi dinledim meditasyon yaptık çok iyiydi.. Eve gelirken düşündüm gerçek bu kendimi görmek istedim.. Hazırım.. gördüm… Çok şükür… Yükler atılmış an da kalmak kolaylaşmış.. Bir başkasının anlattığının bendeki sınırı hemen görülüyor içselleştirmiyorum.. Çünkü bende karşılığı yok.. inanılmaz analiz yapıyorum.. Mutlaka bana değicek bi şey var ki bu hafta tekrar gitmek istiyorum.. Akıştayım… Şu ana bin şükür diyorum buradaki herkese sevgimi yolluyorum kalpten 🙏🙏🙏💕💕💕💕💕
  .

  Liked by 2 people

 6. “Kasaralık ayının biri” derken kasım ve aralığın benzer enerjilere sahip olduğu mu anlatılmak iştenmiş acaba..ilginç bir terim, pek bir anlam veremedim bu kelime oyununa;)

  Beğen

 7. Sevgili Mor Alev yazı bana umut verdi,içime ferahlık getirdi ve beni gülümsetti.İyi ki varsınız SİZİ SEVİYORUZ.🌙⭐❤💕💖💧🎆🎇💋

  Liked by 1 kişi

 8. Sevgili Mor Alev merhaba. Mesaj pazartesi yayınlanmış, ben perşembe gecesi okudum. Salı günü hayatımda öyle bir yenilik oldu ki mucizevi birşey, yıllardır dualar ettiğim, tarif ettiğim, istediğim şey bir anda, beklenmedik şekilde ve o kadar hızlı oldu ki. Gerçekliğine, güzelliğine, olabilirliğine inanmakta zorlanıyorum. Birebir ve iyi-kötü tüm detaylarıyla çizdiğim resmin gerçeğe dönüşmesi gibi. Mutlu olmam lazım, ama korkuya kapıldım. Gerçekten bu tarif ettiğim şey mi, evren bana paketimi hazırlayıp kargoladı da o şimdi kapımda girmek için neredeyse yalvarıyor mu yoksa bu dikkat etmem gereken bir ders bir tuzak mı ( ister istemez böyle düşündüğümüz önceki mesajlarda da vardı, 3D ile 5D arasında gidip gelmek). Bir yandan korkuyorum, paketi kapıda bekletiyorum, bir yandan da güzelliği karşısında sarhoşa döndüm. Sezgilerimden emin olamıyorum, allak bullak oldum. Bu benim için iyi mi, kapıyı ardına kadar açıp içeri coşkuyla alıp o pakete sarılmalı mıyım, geri yollamak istemiyorum o kadar güzel gözüyor ki o kadar büyüleyici ama benim için, benim için değerli insanlar için ve bütün için hayırlı mı kestiremiyorum. Sürekli diyorum ki ‘hayırlı olup olmadığıyla ilgili bir işaret istiyorum’ ama o kadar sarhoşum ki işaretleri de göremiyor olabilir miyim, bilmiyorum. Sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Özlem, her şey Yaratan’a dair olduğuna göre korkacak bir şey yok. Keyfini çıkarın. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.