Mars Gerilemesi: Kadere Doğru Koşmak

“Zamanın başlangıcından gelen bir dayanıklılık ve esnekliğe sahibiz. Düşmek ve yeniden yükselmek için yapılmışız. Yanmak ve küllerden yeniyi inşa etmek için bir araya getirilmişiz. Yeniden başlamanın kutsal mucizesini sergilemek için yaratılmışız.”

Andrea Balt – Rebelle Society

Hong LeungYaz geçen hafta başladı! En uzun günü yaşadık ve Mars, bu gece saat on ikiyi beş geçerken iki aylık geri yolculuğuna adım atıyor. Mars, hareketin, davranmanın gezegeni olduğuna göre, bu yaz çok önemli olayların ve hareketlerin olmasını bekleyebilirsiniz. Geri giden Mars’ın gücü, bu yılın tutulma dönemiyle de birleşiyor. Yani kader/hayat kontratları/karma (tutulmalar) ve hareket (Mars) bir arada. Kendiniz için yazmış olduğunuz kaderden kaçamadığınızı hissedebilirsiniz bu yaz. Elbette, tüm gücünüzle koşup saklanabilirsiniz ama Mars sizi önünde sonunda bulacaktır.

2018 yazının tutulma ve Mars enerjisi bu senenin getirdiği en güçlü iksirlerden biri. Bunu acı ilaç olarak görenleriniz olacaktır veya hayat suyu gibi kana kana içenleriniz. Deneyim ne olursa olsun, öznel olacak, size nasıl görüyorsanız öyle… Fakat sonuçlar evrensel nitelikte olacak, hayat amaçlarımıza doğru yönleniyoruz, hayat kontratlarımızı uygulamaya çağrılıyoruz.

“Kader, hayat kontratı, hayat amacı, karma” denildiğinde sanki bilmediğimiz bir yerden doğru ürkünç bir geleceğe zorlandığımız düşüncesi oluşmuyor mu? Sefalet kaderdir, hastalık alın yazısı, yokluk lanetimiz ve sevgisizlik mahkûmiyetimiz! Türkçede alın yazısı ve kader çoğunlukla olumsuz deneyimler için kullanılır. Sanki Yaratan’la olan anlaşmamızda acı çekmek en tepedeki maddeymiş ve eğer “iyi” olursak belki işler biraz daha iyi gidebilir ve eğer iyiliğimiz onay bulursa, hayallerimiz gerçekleşmese bile en azından daha kötüsü olmamıştır. Razı oluruz, içimizden gelmeden şükrederiz. BÜTÜN BUNLARI ZİHNİNİZDEN SİLİN! Bunlar bize öğretilmiş saçmalıklardır. Bu şartlanmalar ve sınırlar içinde kaldığımızda başımızı kaldırmayız, yeni bir şeyler yapıp varolan düzeni değiştirmeye karar vermeyiz. Bize verilenden daha fazlasını istemeye, aramaya ve yaratmaya cesaretimiz olmaz. O harika zihin bilgisayarımızın tam kapasiteyle çalışmasını engelleyen bu  ” virüs-uygulamayı” tamamen kaldırabileceğimiz bir yaz sunuluyor bize.

Yaratan sürünmemizi istemez, melekler yardımları için şartlar koşmaz. Evren acımasız ve katı bir önder tarafından yönetilmiyor. Yüksek Benliğimiz – Kozmik Bilincimiz – Ruhumuz gerçekte bizi seviyor, yani gerçekte biz bizi seviyoruz. Bu dünyaya gelmeden önce hayat kontratına “sevgisiz kalmalıyım, kendimi cezalandırmalıyım, her türlü acıyı çekmeliyim” yazmış tek bir ruh bile tanımadım! Karma acı olmak zorunda değildir. Hayat amaçları bizi mutlu ve verimli kılar. Kader ise gerçekleştirilmiş potansiyeldir.

İşte bu yaz kaderimize doğru koşarken bütün bu yanlış fikirleri silmemiz çok, çok, çok yardımcı olacaktır!

Mars geri giderken diğer kişisel gezegenlerden biraz daha farklı davranır. Güneşten uzaktadır, geri gidişi en uzun süren kişisel gezegendir. Ve Mars, özgür iradenin gezegenidir. O geriye giderken hayatlarımızda önemli olaylara yol açar.

Bundan bir önceki geri hareket Nisan-Haziran 2016’daydı. Bir düşünün isterseniz, 2016 yılında dünya çapında nelere şahit olduğumuzu ve kişisel yaşamlarınızda neler yaşamış olduğunuzu… Etki Uranüs-Eris’in de katkısıyla bütün bir yıla yayılmıştı. Bu sene etki daha da büyük, çünkü bu yıl Mars üç defa ayın güney düğümüyle birleşirken, bizi eski olanı tamamen yakmaya çağırıyor, bu sırada önümüzde Mars’ın tam karşısında ve yanıbaşında gerçekleşecek olan iki süper ay ve üç tutulma var!

Marsın Gücü

Red Rocks 1972 by Dale TerbushMars’ın gücüne bağlandığınızda ve onu içinizdeki Venüs’le yani değerlerinizle hizaladığınızda önüne geçilemez bir yoğunluğa sahip olabilirsiniz. Mars sadece iradeyi, isteği, hedefleri temsil etmez aynı zamanda o ilişkilerimiz, cinselliğimiz ve üreme/üretme arzumuzu da yönetir. Mars bize yaratma isteği, yaratım gücü verir. Tüm engel ve sözde kurallara karşı tek başına hissetseniz bile onun enerjisine bağlanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Mars’ın yüksek oktavı olan Plüton eğer uzun süreli, karmaşık dönüşüm getiriyorsa, Mars’ın getirdiği ani değişimdir. Mars gökyüzünde şimdi olduğu gibi güçlüyse, hayatınız değişir.

Mars Kova’da

Mars, Kova ve Oğlak burçlarında geri gidiyor. Kova, çelişkilerin olduğu bir burçtur: Sabit Hava. Yani esnek değil, tutucu ve tutarlı ama bir yandan da hava. Hava nasıl sabit olur? Diğer taraftan, Kova’nın yöneticisi Uranüs, gökyüzündeki en sağı solu belli olmayan gezegen. Kova arketipi özgün, özel ve orijinal olarak bilinir, başka kimseye benzemez. Aynı zamanda Kova, takım çalışması, toplulukların hep birlikte ortak bir amaca doğru ilerlemesini de temsil eder. Çelişkileri görüyorsunuz, değil mi? Bu kavramlar arasında nasıl bir uzlaşma bulabiliriz? hem özgün, bireysel, hem de toplumsal.

Üstüne üstlük de sabit havada? Sabit havayı gözlerimizde şöyle canlandırabiliriz: Görünmez bağlar. Ve görünmez bağlar toplumun yazılmamış kurallarıdır. İnsanları bir arada tutan, birbirilerine olan bağlılıklarını, sadakati sağlayan kurallar… Dünyanın öbür ucunda bile olsalar, yıllarca yüz yüze görüşmeseler bile dostları dost tutan bu bağlardır. İşte bu yüzden Kova beklenmedik görülür, o bağları görmeseniz de onlar yok demek değildir. Peki, Uranüs nasıl keşfedildi? Teleskopla! Hep oradaydı ama insanlar onu görmüyordu. İşte bu da Kova’yı anlamanın iyi yollarından biridir. Kova takımında her oyuncu kendi özgün rolüne sahiptir, birlikte tek başına olabileceklerinden çok daha büyük oluşumlara imza atarlar, hedef kişilerden çok daha büyüktür.

Strateji ve Vizyon Değişimi

Mars zamanının çoğunu Kova’da geçirecek ancak son 13 günü de Oğlak’ta olacak. Bu da bize verilen ikinci bir şanstır. Kova konularını Oğlak bakış açısından inceleyebilir, her iki burçta da yenilemeler yapabilirsiniz. Her iki burç da bir zamanlar Satürn tarafından yönetiliyordu ama aradaki fark şudur, Oğlak bir şeyin “nasıl” olması gerektiğine karar verir.

Yani, şunu söyleyebiliriz: Oğlak, vizyonun ne olacağına karar veren müdürdür ve o vizyonun gerçeğe dönüşmesi için çalışan ekip ise Kova’dır. Mars’ın Oğlak’a geçişi  ile stratejiyi ve vizyonu yeniden gözden geçirme ihtiyacındayız. Bu anlamlı bir vizyon mu? Neye ve kime hizmet ediyor? Uygulanabilir mi?

Eğer hayatınızda bir türlü düzelmeyen ya da ilerlemeyen alanlar varsa, neden ilerlemediğini kolaylıkla Kova’da görebilir, gerekli değişiklik kararlarını da Oğlak’ta alabilirsiniz. İşte bu gerileme dönemi gerçekleştiremediğiniz hayallerinizi, duvara toslamış gibi duran ilerlemeleri yeniden ve bambaşka yaratmanın ve canlandırmanın büyük şansını getiriyor. Bir şeyi binlerce defa aynı yapıp da hep aynı sonucu alacağınıza, stratejinizi değiştirin.

Ben neyin savaşını veriyorum? Gerçekten neyi başarmaya çalışıyorum? Gerçek hedefim nedir? Ona ulaşma yolum nedir? Dürüst müyüm? Kendime açık mıyım?

Mars, hareket, yön ve kararlılık gezegenidir. İçgüdülerinizden doğru hareket edersiniz. Geçmişte içgüdünüzden doğru harekete geçmek genellikle başkalarının isteklerinin karşısında olmak anlamına gelirdi. Savaş. Ama bu Mars farklı çünkü zamanlar değişti ve artık 5D Astrolojiyi yaşıyoruz. (Dişi yönünü de kucaklayan bir eril enerji düşünün, Venüs’e olan sevgisini en zarif şekillerde ifade edebilen, koruyan, fırsat veren, yaratan, bilge eril) O yüzden bu yaz 3D yerine 5D gözlükleri takmak çok önemli olacak.

Büyük hareket var ama bu hareket yoğun ve zeki: Çok koşmak, çok çalışmak ve mücadele üzerine mücadele vermek yerine, akıllı seçimlerle muharebeleri değil, büyük savaşı kan dökmeden kazanmak.

Mars böyle yavaşlayıp dünyaya yaklaştığında berraklaşır ve niyetlerini açıkça ifade eder. Dürüst, saf, açık yürekli, gerçek savaşçı kalbiyle gelen niyetler… Amaçlar daha da yüksek toplu hedeflere hizmet eder.

Yıldız haritanızda Kova ve Oğlak’ın bulunduğu evlere dikkat edin, sizin öne çıkan konularınız o evlerin konuları olacaktır. (Yıldız haritanızı internette herhangi bir bedava sitede oluşturabilirsiniz.)

Dayanıklılık ve Esneklik

Dale Terbush Finding Gold in the LightTüm hayatlarımız boyunca bu hayata hazırlandık. Her yeni doğuşumuzda karnemizde bir geçilmiş ders daha vardı. Buzul çağlarını, kuraklıkları, kasırgaları, huzurlu barış dönemlerini ve bolluğu tanıdık, sevgiyi ve sevgisizliği öğrendik. Tabiatla dost olduğumuzda sadece hayatta kalmadığımızı, aynı ağaçlar gibi gelişip geliştirdiğimizi de bulduk. Bizler dayanıklılığımızı ve esnekliğimizi kanıtladık.

Bu yaz şimdiye dek yağan yağmurlar sizi aldatmasın. Bu, Mars ateşiyle yeniden doğacağımız yaz olabilir. Hayatın her alanında değişiklikler bizi bekliyor olabilir, beklenmediklerin bölgesindeyiz.

Geçmişten gelen tüm kalıpların, kısıtlama ve şartlanmaların karşında bulacağız kendimizi ve Mars Kova’dayken “bağımsızlık!” çığlıkları atabilir, 3D dünyanın doğduğumuz andan itibaren bize içirmiş olduğu “yapamazsın” büyüsünü, Mars ve tutulmaların birlikte getirdiği “yapabilirsin, yapmak için buradasın” iksiriyle bozabiliriz.

Hiç endişelenmeyin, hayat amacınız, kaderiniz, alın yazınız yapamamakla, başarısızlıkla alakalı değil, akıllı seçimler eşliğinde yapmak, olmak ve yaratmakla alakalı.

Bu yaz bizi kaderimize taşıyan enerjilerin dayanılmaz gücünü hissettiğimiz yaz olacak. Sıcak geçecek. Küllerden yeniyi inşa etmenin tam zamanı!

Mor Alev©2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve hayatınızı tam potansiyeli ile yaşayabilmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

 1. o kadar keyifli ve net bir cevap ki çıkıp sokaklarda şarkı söyleyip dans edesim var. O kadar eş titreşim.. bu kadar kocaman bir sevgi…nasıl şükür halidir bu bilemedim. teşekkurler mor alev…

  Liked by 1 kişi

 2. Reblogged this on kelimeperisi and commented:

  İki gündür kafamı kurcalayan mesaja almak istediğim cevap, cevabı kendimce yorumlayışım ve az önce moralev’den  bunun teyidi… 

  Daha ne olsun…

  “Zamanın başlangıcından gelen bir dayanıklılık ve esnekliğe sahibiz. Düşmek ve yeniden yükselmek için yapılmışız. Yanmak ve küllerden yeniyi inşa etmek için bir araya getirilmişiz. Yeniden başlamanın kutsal mucizesini sergilemek için yaratılmışız.”

  Şükür…

  Liked by 1 kişi

 3. Ben bu 5D astrolojiyi çok sevdim..Çünkü 3D’ de mars gerilemesinin etkileri atalet, engeller, sonuç vermeyen mücadele ve agresyonla falan anlatılırdı:)..O yüzden dolunay yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum..Çünkü 3D astrologlara göre yine felaketler kapıda;) Üstelik işin içinde Satürn’ ün olması bile yetiyor bu derece ürkünç senaryoları beklemeleri için..Ben de önceden onlarla birlikte endişeyle beklerdim başıma ne zaman taş yağacak diye..iyi ki 5D ile buluştuk..Şimdi haritamdaki öncü burçlardaki ve köşe evlerdeki üstelik ağır gezegenler arasındaki t kare zaman zaman transitlerle büyük kare haline gelen açı kalıbı bile korkutamıyor beni..iyi ki varsınız..

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.