Mayıs Ayında Her Şey Mümkün!

Vladimir Kusch - western passage

Sevgili Bilge Baykuşlar,

Mayıs 2018, hepimize değişimin ta kendisini getiriyor ve bizleri eşiğe getirip tam orada bırakıyor… Wesak Dolunayı enerjisi için “Güvenin!” deyip, şunları konuşmuştuk:

“Değişimin kıyısındayken, sanki boşluğun uçurumuna bakıyormuşuz gibi gelir, değişim adımını attığımızda sonu gelmez bir düşüş yaşayacakmışız gibi… Eğer daha fazla anlayış, daha büyük aydınlanma istiyorsak, bizi o kadar korkutan şeylerle yüzleşmeliyiz. Uçuruma sevgiyle ve inançla bir adım attığınızda asla düşmeyeceğinizi, sadece ilerleyeceğinizi görebilirsiniz. İş, o ilk adımı atmaktır!”

Sarah Varcas’ın Mayıs ayı enerjisini anlattığı makalesi ise o eşikte durma, uçurumun kıyısında olma temasının bütün bir aya yayılacağını anlatıyordu. (astro-awakenings.co.uk)

Dünden beri Mars-Uranüs kare açısı şekillenmeye başladı. Uranüs, Boğa’ya adım adım yaklaşmaya devam ediyor ve enerjiler hiç bu kadar heyecanlı, hiç bu kadar “bir şey olacak ama ne olacak henüz emin değilim” hissinde olmamıştı!

Evet, o çok istediğimiz değişim burada ve bizler de onu tanımak, hayatımıza uygulamak için sınırda duruyoruz. Sarah Varcas, önümüzdeki haftaları şöyle özetliyor:

Mayıs 2018 Enerjileri

Mayıs 2018, bir sonraki büyük astrolojik geçişi müjdeliyor. Radikal düzen bozucu ve özgürleştirici değişimin gezegeni Uranüs, kararlılık, sebat ve tutarlılığın burcu Boğa’daki yolculuğuna başlıyor. Aynı geçişi en son 1934’de yaptı ve bundan dolayı çoğumuz için taptaze ve çok önemli bir enerji. (Mor Alev: Bu konuda çok çok konuşacağız.)Bu geçişle birlikte dört ayrı gezegen de yeni burçlara girecek, özellikle Merkür bunu iki sefer yapacak. Yani havada kesinlikle değişim kokusu var!

Mayıs ayının genel hissi, tam kıyıda durmak ama henüz atlamaya tam da hazır olmamak gibi. Bir sonraki adımın netleştiği zaman gelen bir his vardır: Ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz ve gelecek hakkındaki kaygılar heyecana dönüşür ancak bir sonraki evreye başlamak için temellerin inşaatına devam edilmelidir. Bu resim, kişisel şartlarınıza tam olarak uymasa bile, güncel enerjilerle yönde ve hızda çok önemli değişikliklere yardımcı olmak üzere son parçaların bir araya gelmesini anlatıyor. 2018 sonunda kozmik motor çok yeni bir devirde (hızda) çalışacak ve çok daha arınmış, nitelikli bir yakıt isteyecek. Bu yakıtın bir bölümünü ise bizler düşüncelerimiz, seçimlerimiz ve davranışlarımızla sağlıyoruz.

Satürn’ün 2020 sonuna dek Oğlak’tan geçmesi devamlı olarak bize hayatımızın her anının bir sonraki anını şekillendirdiğini ve aldığımız sonuçlar üzerinde çok büyük bir gücümüz olduğunu anlatıyor. Uranüs Boğa’ya 2019’da tam olarak yerleştiğinde, bir sonraki aşamada ne olacağını ürkmeden, kaçmadan sınırda ne kadar iyi yaşayabileceğimiz belirleyecek. Bu aya bir deneme ayı olarak bakabilirsiniz. Gelecekte olacak şeyleri şimdi deneme şansı, yani yiğitliğimizi, cesaretimizi her şeyi riske atmadan test edebiliriz! Hala daha bir güvenlik ağımız var ve ip cambazlığını ağ olmadan yapmayı tercih ediyorsak bile, bir şeyler plana göre gitmezse eğer bu ağa minnettar olacağız.

Siyah Ay Lilith ve Plüton

10 Mayıs’a kadar SA Lilith ve Plüton birleşiyor. Bu da ham hayat gücü ve evrimsel yenilenmenin itme gücünü karıştıran bir iksir yaratıyor. Plüton yeninin doğması için eskiyi yerle bir ederken, SA Lilith bağışlamaz canlılığını dokunduğu her şeye soluyor. Bu işbirliği evrendeki en büyük dönüşümsel enerjilerden birini hizmete sunsa da, elimizde böyle büyük bir güç olunca daha dikkatli davranmalıyız. Plüton, hiç ikinci bir şans tanımadan ilerlemenin yolunda duran her şeyi dağıtıp çökertecektir, bu sırada SA Lilith zaten kırılıp açılmıştır ve hamdır. Dikkatli olmazsak bu birleşim bizi darmaduman edebilir! Daha yumuşak bir değişim sürecini tercih ediyorsanız, bu enerjiyi hayatınızın köşelerinde inatla duran örümcek ağlarını temizlemek için kullanın.

Geçmiş acılara veya eski alışkanlıklara dönmeniz için sizi baştan çıkarmaya çalışan saplantılı düşüncelere düşkünlüğünüzü bırakın. Mutluluk şartınız olduğuna inandığınız şeyleri maddelediğiniz o uzun listeyi gözden geçirip sadece en çok ihtiyacınız olanları listede bırakmaya hazır olun. Hayatımızda ne kadar çok boş alan yaratırsak, o kadar iyi, çünkü Oğlak’taki Plüton ne olursa olsun bir şekilde gerçek olanla hizalanmamızı bozan ve bizi korkulara, fantezilere bağlayan her şeyi süpürüp atacaktır.

Mars-Uranüs: Beklenmedik Buraya Uzun Süre kalmaya Geldi!

7-26 Mayıs arası Mars Uranüs’le kare açıya geçecek. Bu dikkatle dokunulması gereken patlayıcı bir enerji. Bilgelik şapkanızı takın ve vitesi öz-disipline takın! Eğer harekete geçmek, engelleri yıkmak için cesarete ihtiyacınız varsa, iyi kullandığınızda bu enerji dostunuz olacaktır. Oğlak’taki Mars’ın aralıksız gücü, Koç’taki Uranüs’ün patlayıcı gücüyle birleşiyor, bu bileşim özgürlük yolunda hiçbir kısıtlamaya hoşgörü göstermiyor. Bizi geçmişte ve şimdi zincirlemiş olan şartlar ve durumlar şimdi silinebilir. Ama bunun sonuçlara dikkat edilerek yapılması en iyisidir. Anlık kararlar ve spontane patlamalar riski yüksek, bunlar havayı temizlemek için tam da ihtiyacımız olan şeyler olsa da, hiç düşünmemiş olduğumuz bir sürü derde de yol açabilir!

Uranüs, 15 Mayıs’taki Boğa girişine yaklaşırken, içimizde derinlerde yerleşik ve değişmesi çok zor ama kendimiz ve diğerleri için değiştirmek üzere kaşındığımız parçalarımıza ulaşmakta çok hevesli. Daha önce bahsettiğim gibi tam kıyıda tutunuyoruz ve atlamaya da tam olarak hazır değiliz, yani biraz beklemeye, biraz da sinir bozukluğuna hazır olun. Bu çok normal. Emin olun, değişim çoktan burada, öyle görünmese bile. İnancınızı koruyun, sağlam durun ve devam etmeye devam edin.

Diğer yandan eğer sezgileriniz değişimin şimdi olmasını söylüyorsa, o zaman yapın, beklemeyin. Mars ve Uranüs size yardımcı olacak, sonuçların ne olacağını kestirmek zor olsa da.

Gerekiyorsa planları yeniden düşünmeye açık olun. Daha önce en ince detayına kadar düşünmüş olsanız bile, beklenmedik sonuçlar bekleyin! Beklenmedik buraya uzun süre kalmaya geldi ve bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok, koltuğu çekip ona hoş geldin demek dışında!

Tutarlılık İhtiyacı

8-15 Mayıs arası Plüton Boğa’daki güneşle bir üçgen açı oluşturarak destek veriyor, beklenmedik olanın girdabında biraz olsun stabiliteye yol açıyor. Bu enerji toprağın derinlerinden köklerini alıyor ve şartlar ne olursa olsun sağlam ve dik durmamıza yardım ediyor. Kendinizi kırılgan hissettiğinizde ya da esenliğiniz için önemli konularda gücü elinize alamıyorsanız onu çağırın. Yaz gününün ılık toprağı gibi – zengin, besleyici, hayat dolu – bir süreliğine mücadeleyi bırakmamıza, dingince durmamıza ve hayatın ne yapacaksa onu yapmasına izin vermemizi hatırlatıyor. Hayat nerede neye ihtiyaç olduğunu bizden daha iyi biliyor! Bu, eğer kendimizi çok zorluyorsak, direniyorsak bu dinlenmeye ve bu dinlenmenin de yaratıcı sürecin bir parçası olduğuna güvenmeye bir çağıran bir kozmik davettir.

***

Arkadaşlar,  şimdi ismini hatırlayamadığım bir analistin Mayıs ayı için “Çılgınlar Evine Hoş Geldiniz!” başlığını koyduğunu görünce gülmüştüm. Hepimiz Uranüs etkisiyle her zamanki halimizin dışında bir halde olabiliriz. Çılgın mı, deli mi? Sadece çok cesur ve yenilikçi mi? Bunu bir tek zaman söyleyebilir. Uranüs aynı zamanda zihinsel tutarlılığı da temsil eder ve 7 yıl sonra burç değiştirmek üzere. Yani hep düşündüğümüz gibi düşünmemizin pek de olasılığı yok.  (Uranüs’ün Koç’ta sona ermekte olan yolculuğu için şu yazıya bakabilirsiniz.)

Bu ay gün be gün enerjilerin nabzını tutmaya devam edeceğiz. Çünkü eğer dünyanın içinden geçtiği türbülansı biraz olsun anlayabilirsek, yeni bakış açılarına sahip olabiliriz. Hayat o kadar da zor gelmeyebilir. Yeni çözümler getirebiliriz. Ya da kendimizi Boğa toprağında dinlenmeye çekip sonra güçlenmiş ve sağlıklanmış şekilde yeniden harekete geçebiliriz.

Genel olarak, Sarah Varcas’a “beklenmedik” konusunda öyle çok katılıyorum ki, “beklenmediği bekleyin” sözleri de “ilginç” kelimesi gibi bu bloğun alışkanlıklarından biri oldu! Bütün dünyada beklenmedikler açığa çıkarken, sadeleşerek amaçlara uzanmaya, gerektiğinde ara vermeye ve açık kalp ve zihinle yaşamaya devam etmemiz sanırım şimdilik yapılabilecek en doğru şeyler.

Sarah’nın makalesinin bütününü yukarıda vermiş olduğum internet adresinde bulabilirsiniz, kendisine bilgeliği için çok teşekkür ederiz.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

12 comments

 1. Sevgili Mor alev size birşey sormak istiyorum… İnsan acaba güzel enerjiyi arttırarakta bişeyleri değiştiremez mi? Şuan beni darlayan bir konu var … Son günlerde çok üstüme geldi merkezde kalmayıda başaramıyorum sonra güzel görüntülerin aklımda belirdiği neşe dolu halime döndüm ya tekrar hiç onun yanına gidesim yok. Yüzleşmeden olmaz mı acaba?

  Beğen

  1. Sevgili Yin, bütün bir blog olumlu enerjilerle gerçekliğimizi değiştirmek hakkında yazılarla dolu. Enerjimizi değiştirerek bir çok şeyi acısız, sıkıntısız halledebiliriz. Öncelikle bu konu hakkındaki korkularınızı arındırın ve sonra da almak istediğiniz sonuca odaklanın. Konuyu bilmiyorum ama size bundan bir önceki yazı yardımcı olacakmış gibi görünüyor. Ayrıca, ana menüdeki yöntemleri kullanabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

   1. Zamanında ego temelli davranışlarımız yüzünden yollarımızın ayrıldığı birini o kadar özlüyorumki… Onu gerçekten seviyorum şartlar ne olursa olsun, sizin blogunuzda ve başka yerlerde de okuduğuma göre sanırım bir ruhikizi durumu bu. ve onca yıl yokluğunda çektiğim ızdırap bugünlerde ayağa kalkmış gibi… O yüzden zorlandım biraz. Tavsiyeler için teşekkür ederim geçen gün durduk yere yoga yapma isteği uyandı içimde. Yıllardır fitness yapmaya çabalarım ama sanırım bana uygun olan yogaymış kendimi çok iyi hissettim deneyince bile. Böyle böyle kendi yolumu bulucam kim olduğumu daha bi idrak etmeye başladım . Sizi seviyorum,taşıdığınız ruhu da selamlıyorum.. Burada yaptığınız şeyi çok takdir ediyorum. Hem çok tatlı hemde çok bilge bir insansınız kanımca, hoşçakalın…

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Yin, tam da bu sabah bir başka arkadaşa şunları yazdım:
     “İkiz alevlerin ya da herhangi bir özel ilişkinin verdiği en büyük ders özsevgi-özdeğer-özgüven-özsaygı üzerinedir. Ve bu büyük bir hizmettir. Başkasının sevgisine bağımlı olmadan kendinizi sevdiğinizde aslında ne ikiz alevin, ne ruh eşinin bu dünyada olmasının, sizin yanınızda olmasının önemi kalır. Siz zaten tam ve eksiksizsiniz. Ve bütünle BİRsiniz. Peki, bu hiç ilişkiniz olmayacak anlamına gelir? Kesinlikle hayır! Aksine çok daha dengeli ve coşkulu ilişkilere yolu açar. Bu konularda çalışmanız faydalı olacaktır.”
     Sevgiler

     Beğen

 2. 16 09 1970 yukselenenimi merak ediyorum.doğum saatim muallakta 11 ile 15 39 gibi bir zaman dilimi gibi.ayın koç.

  Beğen

  1. Sevgili Aynur, bedava doğum haritası çıkarabileceğiniz sitelere bakmanızı öneririm. Sadece bir internet taraması yapın ve karşınıza çıkacaktır. Örneğin astro.com gibi. Sevgilerimle

   Beğen

 3. Yazıyı okurkenki enerj akışı da mayıs ayı “çılgınlar evi” gibi oldu önce,vayyy efektleriyle cıvıl cıvıl,Çağıl çağıl düşüncelerle okurken bir paragraf sonrası Ne kadar da hoş,sakin,ruha dokunan bir yazı olmuş diyerek okudum. Yukarı zıplatırken,en yukarıdan yavaşça yere bıraktı bu yazı beni ❤️🤗

  Liked by 1 kişi

 4. Bu gün doğum günüm
  Çok teşekkür ediyorum desteğiniz için
  ” açık kalp ve zihinle yaşamaya devam etmek”
  Sevgi iyilik çoğalsın diye
  Neşeyle çoşkuyla üretmek duygularıyla
  Çok teşekkür ediyorum

  Liked by 1 kişi

 5. Bu ara aslında o boyuttaki ilişkiden ayrışıyor gibi hissetmemde benliğimi çalkalayan… Yokluğunda bile varlığına o kadar alışmışımki bırakmak istemiyorum resmen onu farkettim. Oysa ne demek istediğinizi o kadar iyi anlıyorumki oluşan bu bağımlılık hissinide acıyı da bi bıraksam sanki kendi içimde tamamlanıcam. bu daha gerçek ilişkilere yol açacak. Ne olacağını gördüğümde hep şu soru istemsizce bir muhalefet “ben ben olunca o zaman onun ne anlamı var ? Ona ihtiyacım kalmıyor ki… ” Oysaki siz haklısınız Sanırım ilişkilere hala yanlış bir açıdan yani hayatıma mutluluk getireceği yanılgısından bakıyorum dimi ? Hala mutluluğu da gücüde sevgiyi de onla gelen birşeymiş gibi algılıyorum. Yıllar sonra tam da yeniden ona kavuşacakken sanki bütün olmama izin verirsem onu sonsuza dek kaybedecekmişim gibi geliyor. Oysaki gideceğim yer çok güzel Kendim olmama izin vermeliyim. Sürece güvenmeli korkmamalıyım. Teşekkür ederim sizinle konuşmak daha bir netleşmesini sağladı bişeylerin..

  Liked by 1 kişi

 6. 07/05/1949 boğa, yükselen terazi. Beynimi çok yoruyorum, devamlı organize ve planlar. 2019 kızım evlenecek. Herşey gözümde büyüyor. Bu arada 20 gündür ciğer enfeksiyonu yüksek crp ike tedavi, yüksek doz ilaçlarla. O biterken lökositim yükseldi. Onu tetkik ettirirken zaten rahatsız olan dizlerim nüksetti. Topsllamaya başladım, yine iğneler. Beynim çok yorgun, unutkanlık var ama normal. Huzur ve sakinlik istiyorum. Eşim ve kızım benciller, evet beni çok seviyorlar kendilerine göre. Ama hep öncelik onların ve yardımcı olamıyorlar onlar da yorgun. Ben hem sıhhat olarak hem manen yorgun. Gücüm olduğu her an koşturuyorum. Sualim bile yok size. Ölümlü yaratıklarız tek isteğim yatağımda huzurla ölmek, korkmuyorum. Huzur ve mutluluk için ne yapmalıyım? Allaha hamd ederken bir yandan herşey için moralim çok çabuk bozuluyor.

  Beğen

  1. Sevgili Mefküre, çok geçmiş olsun. Bakış açınızı tamamen değiştirmeniz gerekiyor. Kişileri bize karşı bencil yapanlar biziz. Yapmaya alıştığınız şeyleri artık yapamadığınıza göre, o şeyler şimdilik yapılmayacak diye düşünün. Peki o zaman ne olacak? Dünya mı batacak? Nükleer savaş mı çıkacak? Biliyorsunuz değil mi, hiçbir şey olmayacak. Eşiniz ve kızınız uyum sağlayacak. Kızınız evlenme yaşına geldiğine göre ve sizin de yaşınıza bakınca, onun yetişkin bir kadın olduğunu sanıyorum. Nasılsa bir gün kendi evini yönetecek. Şimdiden alıştırma yapabilir. Hastalık geçirdiniz. Dinlenme ihtiyacındasınız. Kızınız ne zaman evlenirse evlensin, eğer siz o düğünde olamazsanız çok üzülür. Yapılması gerekli diye düşündüğünüz şeylerin size garanti ediyorum, %90’ı teferruattır, gereksizdir. Sadeleşin. Kendinize iyi davranın. Siz köle değilsiniz, bir eş ve annesiniz. Ve herkesle eşitsiniz.
   Blogdaki yöntemler, özellikle de Baş Melek Rafael’le çalışmanız sağlık sorunlarınıza yardımcı olabilir. Ayrıca, öz-değer, öz-sevgi konularına da eğilmeniz iyi gelecektir.
   Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerimle şifalar dilerim.

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.