Wesak Dolunayı: Güvenin! – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sevgi, sizinle her şey arasındaki köprüdür.

Mevlana

tabora studio - full moon

Sevgili Dostlar, Akrep’teki Wesak Dolunayı dolunaylar arasındaki çok özel yerini koruyor. Hiç şüphesiz bu çok derin bir dolunay ve ağır olabilir. Fakat bu sizlerin bakış açınıza ve enerjilerle hangi frekansta bağlantıya geçtiğinize bağlı. O yüzden bu yazı öncesinde Wesak Dolunayının ruhani-ezoterik anlamını ve Wesak meditasyonunu yayınladım. (Bağlantısı burada)

Bu dolunayda gerçekleşen büyük kare açı ve sürmekte olan diğer astrolojik açılar için çok şey yazılıp söylenebilir. Örneğin halen devam etmekte olan Plüton-Mars birleşmesi ve onların Eris’e olan kare açısı, Koç’taki Chiron… (Bağlantısı burada) Bakış açınıza göre sert fırtınalar içinde boğuşuyor gibi hissedebilirsiniz. Blog hamileri ve ben bunları “Şifa Krizleri” olarak görüyoruz ve dev şifa enerjisine odaklanmayı seçiyoruz. Umarım siz de öyle yaparsınız.

O zaman, astrolojik analize başlayalım, ne dersiniz?

Akrep’teki dolunayda duygular yoğunlaşır. Bizler de daha derin bağlantılara, gücümüzü tanımaya, artırmaya ve dönüşüme olan ihtiyacımızı hisseder, o yöne doğru ilerleriz. Ancak derin bağlantı, güç ve dönüşümün peşinden gitmek bizi bir kriz anına getirir. İç ve dış çatışmaları çözüp bitirmeden ilerleyemeyiz. Boğa’daki güneşin rahatlığını, hayata olan sade bakışını ve tutarlılığını arzularız ama ihtiyacımız olan Akrep ayın karmaşıklığı ve meydan okumasıdır. Akrep dolunay her zaman bizi dev değişimlere zorlar!

Değişimin kıyısındayken, sanki boşluğun uçurumuna bakıyormuşuz gibi gelir, değişim adımını attığımızda sonu gelmez bir düşüş yaşayacakmışız gibi… Eğer daha fazla anlayış, daha büyük aydınlanma istiyorsak, bizi o kadar korkutan şeylerle yüzleşmeliyiz. Uçuruma sevgiyle ve inançla bir adım attığınızda asla düşmeyeceğinizi, sadece ilerleyeceğinizi görebilirsiniz. İş, o ilk adımı atmaktır!

Akrep dolunayın bir armağanı da sezgilerimizin zirvede çalışmasıdır. Fakat eğer yakıtımız korkuysa, sezgilerin verdiği sinyalleri yanış yorumlayabilir, korkularımızı başkalarına da yansıtabiliriz. Güvenimizi sınava tabi tuttuğumuzda olaylar daha da karmaşıklaşır. Gerçekten kendimize güveniyor muyuz? Gücümüzü gerçekten istiyor muyuz? Yoksa paranoyak düşünceler ve kaygılarla hayatı kendimize ve başkalarına yaşanmaz mı kılıyoruz?

Bu dolunay, sabit burçlarda büyük kare açıyla geliyor. Ay ve güneş, ayın düğümlerine kare açıda. (Boğa, Akrep, Kova ve Aslan) Bir zamanlar olduğumuz kişiyle (güney düğümü), olmayı çok istediğimiz, olmayı hep planladığımız kişi (kuzey düğümü) arasında bir yerde kalmış gibi görünüyoruz. Bu, aylarca hevesle okul müsameresine hazırlanan ama sahneye çıkmak istemeyen çocuğun annesi ya da öğretmeni tarafından bir anda sahneye itilmesi gibi bir durum yaratıyor. Sahne korkusu… Kendi olma ve bunu ilan etme korkusu… Ve birden kendimizi sahnede (Aslan) bulduğumuzda ne yapacağız? Donup kalacak mıyız? Ağlayıp kaçacak mıyız? Yoksa başından sonuna ezberlediğimiz, kimse yokken evde ayna karşısında provasını yaptığımız, iç konuşmalarımızda hep bizimle olan kendimiz olma rolünü diğerlerinin gözlerinin önünde elimizden gelen en iyi şekilde, kendi mükemmelimizde ifade mi edeceğiz?

Soru yine güven konusuna gelir. Olduğumuz gerçek kişiyi göstermeyi çok istiyoruz, buna büyük bir özlem duyuyoruz ama birileri gerçek benliğimizi görürse diye ödümüz kopuyor! Ben gerçek beni gösterecek kadar sana güveniyor muyum? Ben ne olursa olsun kendim olacak kadar kendime güveniyor muyum? Kendimi utandıracak mıyım? Ya benimle alay ederlerse? Ya sevdiklerim bana ihanet ederlerse? Kendimizi daha hiçbir şey olmadan onaylanmamanın, yalnız bırakılmanın sefalet ve yasına hazırlarız. Ama bunu bulmanın tek yolu kendimizi açığa çıkarmaktır, bir anlamda ifşa etmek. Sonuçta sonsuza dek saklanamayız ve saklanan her şey bir gün ortaya çıkmıyor mu? Ama diyelim ki saklandık, bu da farklı bir ölümü seçtiğimiz anlamına gelir. Böylece içimizi öldürüp robotik yaşamaya karar veririz – ruhumuz bilinmeyenin korkusuyla boğazlanmış ve bir kenara atılmıştır. Akrep, der ki “Ol ya da öl!”

Bu harika kare açı tam da bu ikilemi anlatırken, bize biz olma yolunda bir sıçrama yaşatabilir. Fakat sabit burçların inadını bırakmalı ve salıvermeliyiz.  Kendimize ait en özgün yeteneklerimizi, karakterimizi onaylamamızın ve beslememizin, böylece ışıldamamızın zamanı şimdi!

Akrep’te bulunan Jüpiter ise dolunay enerjisini BÜYÜTÜYOR, BÜYÜTÜYOR, BÜYÜTÜYOR. Bu enerji portalında SEVGİye odaklanmak, hem kişisel hem de kolektif açıdan büyük dönüşüme yol açabilir. Bu dolunayın getirdiği sihri ve arınmayı hemen anlayabileceğimizi sanmıyorum, bence birkaç ay sonra dönüp bakınca bu Wesak döneminin ve büyük kare açının dönüşüm gücüne hayret edeceğiz. Blog hamilerine göre bu enerjinin etkilerini birkaç gün değil, uzun bir süre hissedeceğiz.

Bu dolunayın Sabian sembolleri ise kendimiz olma yolunda bize yardımcı olan enerjileri anlatıyor. Fikrimce, Wesak enerjileri ile inanılmaz derecede uyumlu, ayarlasak bu kombinasyonu uyduramazdık!

Dolunay’ın Sabian Sembolü “Dostluk Yemeği”

Burada önemli olan tanıdık ruhların arasında olmak ve ışığıyla, gölgesiyle, olduğu gibi kabul edildiğini bilmektir. Böyle bir ortam kişiye belli bir rahatlık getirir, paylaşım çok daha fazladır. Bir sofra, yani bereket paylaşılır. Ait olduğu yerde bulunma hissi oldukça yaygındır. Ve kendimiz olmaya engeller koymuyorsak, neşe-keyif-coşku akmaya, yaşanmaya başlar.

Bu kişiler belki geçmişte tanıdığımız insanlardır. Fakat sıklıkla geçmiş yaşamlarımızdan tanıdığımız ya da ruh dostları olduğumuz, belki aynı ruh ailesini paylaştığımız ve şimdi insan hayatı süren varlıklardır, aynı bizler gibi. Neden bu kişilerle bu kadar rahat ettiğimizi bilemeyebiliriz ama biliriz ki, aynı dalga boyundayız, onaylanıyoruz ve böylece daha da fazla kendimiz oluruz.

Bu sembol bize aslında ruh ailemizin her yerde olduğunu hatırlatıyor. Hepimiz deriyle kaplanmış yıldızlarız. Hepimiz İlahi Işığın taşıyıcılarıyız. Yargıyı bıraktığımız ve bolluğu paylaştığımızda hayat bir “dostluk yemeğine” dönüşebilir.

İşte sevgili dostlar, bu dönemde kendimiz olmamız için bir sebep daha… Bu sembol bize “korkma, dostlar arasındasın” diyor. Hem de kendimizi ortaya koyduğumuzda çok daha fazla neşe-keyif-coşku ve bereket sözü veriyor.

Güneş’in Sabian Sembolü “Yardım Derneği Hemşiresi”

Bu sembol, bencillikten uzak hizmeti anlatır. Hiçbir karşılık beklenmez. Bu hizmet ya bize verilir ya da biz hizmete çağrılırız. Yani bu aslında gezegene ve üzerinde yaşayan bütün varlıklara verilen hizmet ve yardımı anlatır. Bu yüzden bu sembol her şeyin ve herkesin BİR olduğunu da anlatır. Ancak bu hizmeti verirken yalnız değilsinizdir, arkanızda büyük bir organizasyon vardır – görünen fiziksel bir grup veya göremediğimiz ruhani bir ekip. Bu hizmeti kabul edenler de yardımın tek bir varlıktan veya tek bir insandan gelmediğini bir şekilde bilir. Arka planda çok daha büyük bir kudret olduğunu hissederler.

Anlayış, hoşgörü, şefkat, şifa ve ışık bu sembolün önemli parçalarıdır. Böylece yardımı alanla yardımcı olan arasındaki sınır ortadan kalkar. Yardım eden de şifalanıp gelişir.

Bu aynı zamanda insanlığa yardımcı olmak için karanlıklara gitmeyi de anlatır. Karanlığa ışık taşımak ancak böyle bencillikten uzak bir yaklaşımla gerçekleşir. En büyük sevgi ihtiyacı da bu karanlıklardadır, hem içimizdeki karanlıklarda hem de toplumsal ve kolektif karanlıklarda…

Gördüğünüz gibi, yoğun, boğucu ama bir o kadar da çok ışık potansiyeli taşıyan şifalı bir dolunay dönemindeyiz. Her iki Sabian sembolü de bize kudretli Wesak enerjisini anlatıyor. Umarım ilgili meditasyonu uygulama fırsatınız olur.

Hepinize harika bir Wesak Dolunayı diliyorum.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

 

9 comments

 1. Oyle cok sey var ki soylenecek Mor Alev icin, bana verdikleri icin demek dagitmaya calistiklarina haksizlik olur.. kendimizle ve tabi ki herseyle bulusturdugu o guzel, anlatilmaz anlar icin tesekkur.. surekli bu pratigi bize yaptirdigi, artirdigi ve kaliciligina katkida bulundugu icin.. icsel inanclarimizi bilmemizde hep yanimizda oldugu icin.. Tesekkurler, Sevgiler..

  Liked by 3 people

 2. Dun ruyam, bugun bu yazi. Degisim beni cagiriyor!!
  Hep gonlumuzun dilisiniz. Cok tessekurler😍

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba yazınızı soluksuz okudum. Çünkü bu dolunay bana birleştirir açıkça tekrarlı bir şade anlatmak istiyor . O sabian sembolleri dost yemekleri ve hemşireleri bu sembollere uygun ilşkilere yöneliyorum birlik olmaya yöneliyorum niyetin de hep ilişkileirmi düzeltmek zaten bu konuda haritamda bu evde sınanıyorum dostluk arkadaşlık.. yaklaşık iki haftadır bir araya geldiğim arkadaş ortamlarımda hep ayni şey oluyor ben kendimi neşe keyif halinde büyük bir keyifle bulurken karşımdaki kişi bir şekilde negatif enerji doluyor bunu açık dille söylemese de hissettiriyor ben bunu hasetlik nazar olarak değerlendirdim fakat bunun Benden karşıya yansıdığının bunu benim yarattıgımın kumsalını ile bunu iyileştirmeye niyet ettim bu dönem bunlaır yaşıyorum fakat davranışlarımda ve niyetimde iyilik ve sevgi frekansından çıkmamaya gayret ediyorum bu yarattığım her ne ise şifalanması için( chiron boğa) (özdeğer konularımla yüzleştiğimiz) böyle arkaarkaya yüzleştiğimi ve sakin kalmam gerektiğini sınavımın kendimi değersiz hissetmemek olduğu düşündüm sizce de böyle mi bu geçici bir sınav mı cevabınız içim şimdiden müteşekkirim..🙏🏻

  Beğen

  1. Sevgili Azra, bunu bir sınav değil de özdeğer dersinin tamamlanması gibi düşünmeniz iyi gelecektir. Sevgilerimle

   Beğen

  1. Sevgili Yegana, Mor Alev enerjisini yaratmak diye bir şey söz konusu değil. Bir enerjiyi yaratmayız, sadece aracı oluruz. Mor Alev enerjisi ise zaten bize verilmiş olan becerilerimizi kullanmamızla açığa çıkar. Lütfen blogdaki Mor Alev bölümüne tıklayın. Bütün bilgileri orada zaten paylaştım, onlarca yazı göreceksiniz. Çok rahat bu enerjiyle dost olabilir ve hayatınızı baştan sona değiştirebilirsiniz. Tek önemli nokta bu enerjiyle çalışırken koşulsuz sevgide olmaktır. Kolay gelsin!

   Beğen

 4. Wesak enerjisi meditasyonunu bugün uyguladim😇ISIK OL’sun,SIFA Ol ‘sun,SEFKAT OL’sun 💜💫🌈🙏

  Liked by 1 kişi

 5. Ben bu dönemi gerçekten iki ayağından ameliyat olan anneme hemşirelik yaparak geçiriyorum onun için bu yazıyı okuyunca “inanamıyorum MorAlev “derdim eskiden olsa şimdi ise akan enerjiyle nasıl birebir yaşadığımızı çok net görüyorum..
  Rehberliğin çölde vaha gibi bazen 💫o kadar sağaltıcı ki …Şükürler olsun 🌷

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.