Gözlerinizden doğru bakan kim? – Konsey (Mesaj 119)

Sizler çok karmaşık varlıklarsınız. Sizler, gerçekte çok-boyutlusunuz. Bu sizlerin bir ihtimal yakında, ya da bazılarınız için daha sonra, deneyimleyeceğiniz bir şey.  Ancak, bu olana kadar biz de belki size bir şeyler gösterebiliriz.

Size bugün soracağımız soru, gözlerinizden doğru bakan kim? Yollarda yağmur olduğu için gecikmek zorunda kalan kişi mi? Ya da çiçek ve ağaçlarda beslenen sevgi ve yaşamı gören kişi mi?

O köşe arsada çirkin görünümlü dağınıklık mı görüyorsunuz? Veya zihninizde mahallenize güzel bir ek geleceğini mi canlandırıyorsunuz?

Huzurunuzu bozan, çığlık atan bir küçük çocuk mu var? Ya da durumu kurtarmak için aceleyle koşan sevecen bir anne mi?

Her bir durumda her iki gözlemci de içinizdedir. Hangisi olmayı seçiyorsunuz?

Size söylüyoruz, bu seçimi yapmak için büyük bir mücadeleye ihtiyaç yoktur. Onlardan birisiniz, çünkü tekrar tekrar aynı seçimi yaptınız. Herhangi bir zamanda diğerini seçebilirsiniz, yine tekrar tekrar.

Eğer gelecekte yaşıyorsanız, “ah, bunu yapmak çok zor olacak” – o zaman düşündüğünüz gibi olur. Eğer burada ve andaysanız, endişelenecek bir şey yok. Gelecek kendi kendinin çaresine bakar. Anda, endişe yoktur. Korku, geçmiş tarafından bilgilendirilen gelecekte yaşamaktır. Peki, anda yaşamanın en kolay yolu nedir?

Eğer şükürdeyseniz, anda olanı gözlemliyorsunuzdur. Görüyor musunuz? Evet, geçmişte olan bir şey için de minnet duyabilirsiniz. Evet, zihninizde canlandırdığınız gelecek için de şükredebilirsiniz. Ama bir şey için, ne olursa olsun,  şükretmenin en iyi yolu onu ‘şimdi’de yapmaktır. Nefes aldığınız havaya şükredin. Eğer ararsanız, her zaman minnet hissedeceğiniz bir şeyler olacaktır.

Şimdi, insanların titreşimini yükseltme vaktidir. Her zaman vaktiydi, ama şimdi TAM ZAMANI. Şimdi, diğerlerine yetişme zamanı. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanız için değil, fakat kendinizi yükselen eğriye yerleştirmeniz için ihtiyaç olan her şeyi yapmalısınız.

Burada asıl soru şudur: Hep olmuş olan gibi mi yaşamak istiyorsunuz? Ya da olabilecek olan gibi mi? Çünkü olabilecek olan, kesinlikle olacak olana dönüşüyor, en azından onu seçenler için.

İnsanlığın kurtarıcısı burada, görüyor musunuz? O adam, o kadın, onlar, etrafınızdalar. Ve onlar bu anlayışa uyanıyorlar. ‘Ben’ bir fark yaratabilirken, ‘biz’ devasa fark yaratabilir.

Ve onlar görüyorlar ki, başkalarını değiştiremezler. Sadece kendileri değişebilirler. İşte bunu yapmaya geldiler ve yapıyorlar. Kim olduklarını hatırlıyorlar.

Öğretildiğiniz gibi olmak, size söylenen kişi olmak çok kolay. Gerçekten olduğunuz kişiye ait ipuçlarını bulmak için içinizdeki bodrum katı didik didik aramak zorunda kalabilirsiniz. Ama şöyle de başlayabilirsiniz; Çiçekleri gören, kuşları duyan, kendi en iyi dünyasında yaşayan kişi olabilirsiniz. Bırakın yarın nasıl daha iyi olacağını kendisi ayarlasın.

Siz olduğunuz kişisiniz, bulunduğunuz yerde. Ve siz yeterlisiniz.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Evrenin muhteşem hikayesinin bir parçası olmak harika 🙂 bilincine geldikçe kutsandığımızı hissedebiliyorum 🙂 Bazen çok zor ama bazen de çok tatlı… Bir adım daha bir adım daha…

  Liked by 1 kişi

 2. Bir adım daha bir adım daha… Ve oradayız. Ve zaten oradayız. Orada yürüyoruz. Yani Burada. Yani Şimdi.

  Gözlerim, gözlerim dediğim yerlerde değil. Daha arkada. Daha tepede. Daha enginde. Daha her yerde. Dışımda. İçimde. Beni de kapsıyor, İçindeyim. Beni de görüyor, Dışındayım. Onu da görüyorum, İçimde.

  Gözlerimden doğru bakan ben. Beni görüyorum. Beni seviyorum.

  Hepimizi görüyorum. Hepimizi seviyorum.

  Buradayım. Şimdiyim.

  Gözlerimden bakan O. O’nu görüyor. O’nu seviyor.

  Şükür ve Teşekkürlerimle.

  Liked by 1 kişi

 3. yarim saat önce köse bos arsada anne kedi yeni yavruladigi bebeklerini ariyor bulamiyordu.. bes yavruyu arayip tek tek kurtarıp anneye kavusturma mutlulugunu yasadim.öyle bir andiki onlari gorunce bana minnet dolu bakisi kendince tesekkur edisi , aramizdaki o iletişim anlatilmaz bir sükran ve mutluluk yaratti bende.. tesekkur ediyorum tesekkur ediyorum tesekkur ediyorum

  Liked by 1 kişi

 4. Ben bu yazıları okurken bile titreşimim yükseliyor. Kelimeler sihirdir diye yazıyordu Don Miguel Ruiz’in Dört Anlaşma kitabında. O kitabı okuduğumdan beri ağzımdan çıkan negatif pek çok kelimeyi pozitife dönüştürmeyi başardım ve mor alev sayesinde de hayatım dönüşüyor. Şu an, burada varlığın için şükrediyorum mor alev. Sonsuz sevgiyle

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.