Yeni Ay İkizler’de: Seçenekler ve Eylem – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sevgili Dostlar, önümüzdeki dört haftayı belirleyen enerjiyi anlatmak için tipik İkizler geleneğinde iki farklı analizi bir arada veriyorum – bunu karar verdikten sonra fark ettim 🙂 Enerji hepimizi çoktan etkilemeye başladı bile!

Bu yeni ayda öncelikle misafir astroloji uzmanımızın sade ama çok beğendiğim analizine bakacağız, sonra da ben kendi bakış açımı Sabian sembolüyle anlatmaya çalışacağım.

Nadia Gilchrist: İkizler’de Yeni Ay – Seçenekleriniz var

25 Mayıs’taki İkizler yeni ayı diğer gezegenlerle yakın açılar kurmuyor. Bu da demek oluyor ki, enerjisi etki altında olmadığından “saf” yeni ay enerjisi ile karşı karşıyayız.

Saf İkizler ne getirir? Tamamen yeni fikirler ve çoklu seçenekler. Hızlı ama değişken bilgiler – A ve B arasında dalgalanabilir. Yeni olasılık katmanlarını açan faktörler.

Titreşim, parlak ve meraklı. Bu yeni ay size “Bu nedir?” diye sordurabilir. Gidin bakın. Ama hatırlayın yeni ay sadece ilk adımdır. O karanlıktır ve yeni doğmuştur. İkizler gibi değişken bir burçta, bir şeylerin anlam kazanması için gerçekleri takip etmelisiniz.

Ne olursa olsun, gözlerinizi açık tutun. Ve esnek olun. Tek bir cevap yetmeyecek. Birden fazla yol olacak. Önceliklerin değişmesiyle, konu karmaşık olabilir.

Koç’taki Venüs aynı gün Plüton’la tam kare açı yapacak. Yeni bu yeni ayda gelişen olaylarla bağlantıda olacak. Bu durum, şarkıya eklenen çok farklı bir melodi. Çünkü istediğiniz/sevdiğiniz şey hakkında “ya hep ya da hiç” krizine işaret ediyor.  Para/İlişkiler/Öz-değer konusunda düşünülmemiş, tutkudan doğan çekimler ya da güç mücadeleleri…

Venüs ve Plüton kare açısı ilk çeyreğinde. (Mor Alev: Yani bu kare açı yeni bir enerji akımı yaratıyor ve üç defa daha tekrarlayacak. Henüz bu enerjinin başındayız) Dürtüsel, saplantılı ya da kaybetme korkusunun öne çıktığı krizle, Venüs’ü ilgilendiren konulara yeni yaklaşımlar ve çözümler gelişecek. Sizi o kadar zorlayan şey aslında içinizde başlatmak istediğiniz şeyin (Koç) bir yansımasıdır. Yani yeni değerlerinizin. Venüs-Plüton açılarına bu şekilde bakmak yardımcı olabilir. Sizi meşgul eden durumdan bir adım geriye çekilirsiniz ve o dışınızdaki durum ya da kişi aslında tüm gücü elinde tutmamaktadır.

Ve böylece başlamak için taze fikirlerle dolup taşan bir yeni ayınız olacak. Venüs/Plüton ne kadar baskılı olsa da, siz saplanıp kalmadınız. Yeni bir bölgedesiniz ve bu Venüs konusuyla nasıl başa çıkacağınız konusunda bir sürü seçenekleriniz var.

Nadia Gilchrist’a teşekkürler. (rubyslipperastrology.ca)

Yeni ayın Sabian sembolü: “Radikal dergi/gazete, sansasyonel kapağıyla halkı eyleme çağırıyor”

Bu sembol hiç de yabancı gelmedi değil mi? Neredeyse her gün bunun kelimesi kelimesine aynını yaşıyoruz. Yaşadığımız dönemde sadece yazılı basın değil, bütün bir medya neredeyse bu şekilde çalışmaya başladı. Zıt kutuplar, harekete geçme çağrıları, bazen gerçek olup da gerçekliğine inanamadığımız haberler, bazen körü körüne inanılan asılsız haberler ve bunlardan yola çıkarak alınan kararlar… Tarafsız bilgi her zaman ama her zaman kalbinizde. Lütfen muhakeme gücünüzü karşınıza çıkan her türlü bilgi üzerinde kullanın. Gözü kapalı hiçbir bilgiyi kabul etmeyin. Bir süre kararsız kalsanız da alacağınız kararla ilgili derinlemesine araştırma yapın, ayıklayın, eleyin.

Şimdi, bu sembole iyice dalarsak aslında kökten değişim arzusunu görüyoruz. Bazen dikkatleri üzerine çekmek için, ciddiye alınmak için sansasyonel olmak zorunda kalınır. Çünkü insanlar alıştıklarından vazgeçmek istemezler, uyandırmak zordur. Ama uyanış bir yerlerden başlamalıdır. Ve işte o bir yerde, pek de umulmayan bir noktada bir çığlık yükselir. Yankıları yavaş yavaş yayılmaya başlar ve bir gün bir dergi ya da gazete bunu baş sayfasına taşır, ya da günümüzde twitter’da TT olur. Artık dikkat çekilmiştir. Ama ne yapmalı? Nasıl çözüm getirmeli? Bu noktada halk hareketini görmeye başlarız. Değişimin sesi olmaya kararlı topluluklar, yazılan dilekçeler, siyasileri göreve çağırma, belki mahkemelerde açılan davalar, hatta gösteri ve protestolar… Eylem başlamıştır.

Bu aşamada önemli olan olaylar çığırından çıkmadan, onları zeki şekilde yönetmektir. Ancak böyle arzulanan sonuca ulaşılır. Ama çok sayıda harici ses, uydurma haberler ve korkular işe karışırsa gruplar kutuplaşır, bütünün hayrı göz ardı edilmeye başlanır. Bu gibi durumlarda tekrar tekrar kendimizi merkeze, tarafsız bölgeye çekmek zorundayız. Dürtüsel tepkiler hiçbirimizin işine yaramayacaktır.

Dane Rudhyar diyor ki; “Devrimci hareket şiddet içerse de, barışçıl da olsa, acı bir kin de içerse ya da sevgiyle yapılsa, buradaki tek arzu yerleşmiş, resmileşmiş formların dışına çıkma arzusudur.”

Arkadaşlar, bu ay büyük değişimin, kökten toplumsal hareketlerin tohumlarının atıldığını görebiliriz. Kişisel yaşamlarımızda büyük değişikliklere adım atabilir, hatta kendi kişisel devrimimizi yaşayabiliriz. İsyan? Mümkündür. Evde, işte, sokakta eyleme geçmeye çağrıldığınızı hissedebilirsiniz. Bir şeyler çok boğucu, hatta nefes aldırmayacak kadar kısıtlayıcı gelebilir ve o şeyleri bu sefer kesin kes değiştirmek için yola çıkabilirsiniz.

Yukarıdaki Venüs-Plüton kare açısı bu konuda ön bilgiler veriyor. Yani devrim sizin için çok kişisel olabilir. Pazartesi günü ise ateşteki büyük üçgen açıdan bahsetmiştim. Buraya kısaca kopyalarsam: “Bu sene Mayıs- Haziran aylarında (hatta şu anda!) Koç’taki Uranüs, Yay’daki Satürn ve Aslan’daki kuzey düğümüyle büyük üçgen açı oluşuyor. Birkaç gün sonraki yeni ayın sembolünü sonra konuşacağız ama bu açıyla yakından ilgili bir sembol olduğunu şimdiden söyleyebilirim! Peki, bu büyük etki bize ne diyor? Kişisel seviyede yaratıcılığımız ve toplumsal açıdan aktivizm tetikleniyor. Özellikle Satürn ve Uranüs’e baktığımızda reform ve statükoda büyük değişimlerin başlamasına şahit olabiliriz.”

Bu ay bir tarafta İkizler’in tarafsız bilgi toplama ihtiyacı, diğer tarafta değişim arzusuyla çok ilginç geçeceğe benziyor. Her zaman en temel sorumuzu sormayı unutmayın: Bu sevgi gibi mi?

Bu yeni ay, bir süper ay yani dünyaya çok yakın gerçekleşiyor. Bu yüzden enerjisi de çok güçlü. (25 Mayıs, saat 22.44 – İstanbul)

Hepinize harika bir dört hafta diliyorum. Umarım sizin özel devriminiz verimli, coşkulu ve akışta kalarak gerçekleşir.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

  1. Herkese, mutlak sevgiye kendince bir mesafe daha yaklaşabileceği, verimli bir yeni ay dilerim.

    Sevgili Mor Alev mutlaka hatırlatacaktır; ama 27 Mayıstaki dünya meditasyonunun, böyle yoğun akıcı bir dönemde, kaçırmamamız gereken bir fırsat olduğunu ben de naçizane hatırlatmak istiyorum. Sevgiler…

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.