Yeni bir dönem, çok farklı bir enerji: Ayın düğümleri Kova-Aslan eksenine geçti

9 Mayıs 2017’de 18 aydan sonra ayın düğümleri burç değiştirdi. Balık-Başak ekseninden, Kova-Aslan eksenine geçiş yaptık. Şubat ayında yayınladığım bir yazıda hepimize bunun önemini hatırlatmış ve sormuştum: Ev ödevimizi yaptık mı? (Bağlantısı burada) Balık-Başak derslerini iyice öğrenmek için ayırdığımız 18 ay sona erdi. Şimdi aşağıdaki sorulara nasıl cevap veriyorsunuz?

 • Gerçeklere ne kadar saygı gösterdim, gösteriyorum?
 • Hangi temelsiz inançlarımı temizledim?
 • Ben kurban mıyım?
 • Ne kadar güçlüyüm?
 • Pratik çözümler üretme konusunda neler yaptım?
 • Bedenime nasıl baktım?
 • Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve diğer sağlıksız kaçış bağımlılıklarımla nasıl başa çıktım, çıkıyorum?
 • Dedikodu ediyor muyum?
 • Kendimi kendi uydurduğum korku, kaygı, şüphe filmlerine kaptırıyor muyum?
 • Ruhani olana saygı duyduğum kadar, fiziksel yaşamımdaki hallere ve varlıklara da saygı duymayı öğrendim mi?

Evet! Hazır mısınız? Ne dersiniz? Çünkü bir sonraki büyük değişim çoktan burada!

Ay Düğümleri 6 Kasım 2018’e kadar Kova-Aslan Ekseninde

Her şey bir yana, Balık’ın belirsizliği ile tam karşısındaki Başak’ın disiplini çoğumuza oldukça ağır geldi. O kadar çok saçma sapan şeylere binlerce yıl inanmışız, o kadar gereksiz şekillerde “zor” ve “kurban zihniyetinde” yaşamışız ki, arınmak, öğrendiklerimizi yeni hayatımıza uygulamak gerçekten baş döndürücü bir ritim gerektirdi. Bir aşağıda, bir yukarıda, bir öyle, bir böyle… Hepimizi kutluyorum! Bu dönemi bitirdik. Alabildiğimizi aldık, öğrenebildiğimizi öğrendik. Bence her şeyi arındıramadık, hala daha Balık’ın 3D enerjisinde tuttuğumuz bir sürü davranış kalıbı ve inancımız var ama pek çok şeye gözlerimiz açıldı, bambaşka bir farkındalığa geçtik.

Şimdi önümüzdeki 18 ayda Aslan-Kova ikilisinin etkilerine bakarak, gelişim ve evrimleşmenin hangi aşamalarıyla meşgul olacağımızı da görebiliriz.

Ufak bir hatırlatma: Her zaman amacımız güney düğümünün derslerini alıp, kuzeye doğru yönelmektir. Bu arada güneydeki olumsuz davranış kalıplarını ve yanılsamaları salıveririz. Olumlu kalıplar ve dersler ise her zaman yanımızda kalır. Karakterimizin yeni ya da pek gelişmemiş kuzey düğümü yönlerine odaklanırız. Böylece her iki zıt ucun mükemmel sentezini yaratmaya çalışırız.  Orta nokta her zaman dengeyi getirir.

Gerçek Renklerle Işıldamak

Bu yılın temasını hatırlayalım. Bütün parçalarımızla kendimiz olmak, beden-zihin-kalp üçlüsünü bir araya getirmek, kendimizi inkâr etmemek, kendimizi onurlandırarak dünyamıza hizmet etmek… İşte bu yeni eksen tam olarak bunu anlatıyor.

Kendimizi ifade etmemiz Kuzey’deki Aslan’ın isteği. Aslan bireysel, Aslan bir lider, Aslan bir yıldız. Peki, bencilleşmeden ama aynı zamanda kendimizi kalabalıkta yok saymadan ve diğerlerine de saygı göstererek bunu nasıl yapacağız? Burada tehlike eline mikrofonu ya da megafonu alıp (!) başkalarını hiç dinlemeden kendimizi anlatmamız, kendi istediklerimizde inat etmemiz, kendi düşüncelerimizi başkalarına kabul ettirmeye çalışmamızdır. Başkalarının düşüncelerini dinlemeyebiliriz, hatta bir şeyler anlatmaya çalıştıklarını bile fark etmeyebiliriz. Oysa Aslan bir liderdir. Ve gerçek liderlik takım çalışmasında kendini gösterir. Farklı düşünceler ve çözümlere açık olmak, “evet” ya da “hayır” denilecek hususlar konusunda netlik, temel prensiplere bağlılık, gerektiğinde çok yorulmuş ekibe koçluk yapmak, yüksek motivasyon yeteneği, ekip arasındaki anlaşmazlıklarda yönetimi eline alıp buna en iyi şekilde çözüm getirmek gerçek liderliği anlatan becerilerden sadece birkaçıdır. Ve bizler gerçekte bu niteliklerin hepsini kendi benliğimizde barındırıyoruz. Hepimizin doğum haritasında bir yerlerde Aslan var. Ve hepimiz en olumlu Aslan özelliklerimizi öne çıkarabiliriz.

Aslan aynı zamanda kalptir. Sizi kişisel olarak ne mutlu ediyor? Kendi enerji alanınızın kralı/kraliçesi misiniz? Yoksa işgal altında mısınız? Kalbinizi dinliyor musunuz?

Şimdi de bir kısmını arkada bırakmamız, bir kısmını da yanımızda taşımamız önerilen Kova özelliklerine bakalım: Yöneticisi Uranüs olan Kova, derin uzay burcudur. Yükseklerden bakar ve böylece olayları netlikle görebilir. Kova kişisel bir burç değildir, toplumsaldır ama toplumsal hareketlerin kişilerde başladığını bilir. Kova, ileriyi görmek ister ve işleri daha iyi yapmanın yollarını arar. Hepimiz için daha iyi bir hayat peşindedir, prensipleri kardeşlik, eşitlik ve özgürlüktür. Kova, bütünün yararını kişisel getirilerin önüne koyar. O bir isyankâr ve devrimcidir, yöneticisi Uranüs gibi. Ve zorlukların üzerine gider, akla hayale gelmeyecek çözümlerle karşımıza çıkar. Kova’da birey kaybolabilir, topluma odaklanmaktan kendisinin nasıl mutlu olacağını unutabilir. Hislerinin farkına bile varmadığı, kendini dinlemediği zamanlar olabilir. Kova, Aslan’ın tersine bir zihin burcudur. Fikir üretir ama sıklıkla uygulamakta zorluk çeker ya da bir sonraki fikre çekilir.

Zihin ve Kalp Bir Arada, Yaratımı Getirir!

Ayın düğümleri bize bu iki zıt ucu bir araya getirmemiz gerektiği mesajını veriyor. Kova’daki güney düğümü zihinsel kapasitemizi öne çıkarmamızı, düşünmemizi, beynimizi kullanmamızı, tarafsız ve kuşbakışı bir perspektifi öneriyor. Böylece geçmişi ve geleceği çok daha rahat ve berrakça görebileceğiz. Bu arada, Aslan’daki kuzey düğümü o ateşe sahip çıkmamızı, hayat aşkıyla ilham almamızı ve kendimizi göstermemizi, hayatın sahnesindeki rolümüzü artık oynamamızın vaktinin geldiğini ve kendi seçtiğimiz kaderimizi yaratıma sokmamızı söylüyor.

Aslan olmadan Kova, pek de gün yüzü görmeyen parlak fikirler koleksiyonuna dönüşürdü. Aslan’sız Kova, cesaretini kötümserlik ve alaycılıkla kaybeden, fikirlerini gerçek hayata uygulamanın çok fazla iş gerektirdiği düşüncesiyle kendi iç dünyasında kapanan haline gelebilirdi.

Kova’sız Aslan ise olgunluk içermeyen, çok fazla düşünülmemiş, kısa dönemli ama iyi niyetli hatta romantik ideallerin peşinde vakit ve emek harcayan bir varlık haline gelirdi.

Her zaman her girişimimizde bu sabit burçların hepsine ihtiyacımız var ve tekrarlıyorum, aslında on iki burcun on ikisi de doğum haritamızda mevcuttur. Yani;

Sonuçların değerli (Boğa) ve dönüştürücü derecede güçlü (Akrep) olması için hem beynimize (Kova), hem de kalbimize (Aslan) ihtiyaç vardır. Arkadaşlar, lütfen hatırlayın, bu sene “1” olma senesi, kalbimiz, zihnimiz ve bedenimizle “1” olmak çok önemli. Ancak böyle gerçek renklerimizle parlayabiliriz. (İlgili geçmiş yazı burada)

Ateşte Büyük Üçgen!

Bu sene Mayıs- Haziran aylarında (hatta şu anda!) Koç’taki Uranüs, Yay’daki Satürn ve Aslan’daki kuzey düğümüyle büyük üçgen açı oluşuyor. Birkaç gün sonraki yeni ayın sembolünü sonra konuşacağız ama bu açıyla yakından ilgili bir sembol olduğunu şimdiden söyleyebilirim! Peki, bu büyük etki bize ne diyor?

Kişisel seviyede yaratıcılığımız ve toplumsal açıdan aktivizm tetikleniyor. Özellikle Satürn ve Uranüs’e baktığımızda reform ve statükoda büyük değişimlerin başlamasına şahit olabiliriz.

Tutulmalar

Ağustos ayında gerçekleşecek tutulmalar büyük önem taşıyor. Özellikle 21 Ağustos’taki güneş tutulması son derece güçlü ve görünür etkiler bırakabilir. Tutulmalar, çok önemli, bizi ve hayatımızı harekete geçiren etkenlerdir. Gerçekliğimizdeki ilgili tüm süreçleri hızlandırırlar. Bu güneş tutulması, Aslan’da sabit yıldız Regulus ve Mars’la birleşiyor. Bana göre bu senenin en önemli astrolojik olaylarından biri bu. Yani bu “Aslanın Kalbinde” olan bir güneş tutulması. Bütün dünyada daha da kökten değişimler ve elbette bunun getirdiği sarsıntılara şahit olabiliriz. Değişim hızlı, hızlı, hızlı devam ediyor. Elbette, 2018’in ikinci yarısında bambaşka bir enerjiye giriş yapacağız ama bunu o zaman yaklaştığında konuşuruz.

Şimdi beynimizi kalbimizle birleştirme, en verimli şekilde kullanma zamanı! Haydi, Aslan Yürekler, bu “1” senesinde neyi başlatmak istiyorsanız, ona uzanın! Ama biraz da düşünün, Kova’nın muazzam güçlü zekâsını da yanınızda taşıyın!

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. doğum haritamda kuzey ay düğümüm kova, ama dışardan gelen kuzey enerjisi aslan bu ikisini nasıl sentezleyeceğimi bilemedim 🙂
  3d kova ile 5d özelliklerini kısaca yazar mısınız?
  sevgilerimle

  Beğen

  1. Sevgili Ceyda, Kova’nın 5D özellikleri yazıda bulunuyor. Sizin şu anki durumunuz benim Balık-Başak eksenindeki halime benziyor. Aslında benim için gayet huzurlu geçti. Evet, genel olarak kuzey düğümünün 5D özelliklerine yöneliyoruz, yani şimdi sizin 3D Aslan özellikleri salıvermeniz iyi olur. Bu arada Kova’nın düşünce gücü, tarafsızlığı ve innovasyon yeteneğini de kucaklarsanız, bu çok kolay olur. Aslında ay düğümleri ters yerleşmiş olanlar bu dönemi oldukça kolay atlatıyorlar fikrimce. Ama her iki burca dair salıverme çalışmalarına odaklanmalısınız. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Çok teşekkürler Mor Alev muhteşem bir yazı. Kalbi ve Zihni çok net hissettim.
  Sevgiler:)

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgi taştı sel oldu ben de 😊iyiki varsınız iyiki varız burayı okuyan o güzel insanlara selam olsun…

  Liked by 1 kişi

 4. Bu gün kafamda bir klişe daha son buldu.Dolunaylar birşeylerin bitiş zamanıdır.Bu gün o kadar çok şey hayatımdan çıktı ki sayamadım ve dolunay Zaman’ı çoktan geçti.Bazı kalıplaşmış yanlış bildiğimiz şeyleri de dönüştürdük bu ay gerçi o da var akrebin etkisi diyelim biz buna 😉

  Liked by 1 kişi

 5. Mor alev , yine çok güzel bilgiler vermişsiniz..
  Doğum haritamda kuzey ay düğümüm aslan ,
  Yazınızda dediğiniz gibi iç sesim doğrularım diyen başkalarının ne söylediği değil ,benim içimin söylediğine odaklanmış biriyim..

  Beni yönetmek isteyenlere izin vermedim..
  Yapmak istediklerimi dönüştürmek istiyorum..
  Bu dönem yapmak istediklerimi yapmamı sağlayacak bir enerji ,yardım mı? Gelecek..
  Teşekkürler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.