Melekler: Kalbin sebepleri var

Sevgili Dostlarımız, sizleri çok seviyoruz.

Alışkanlıklarına bağlı kalmakta yanlış bir şey olmasa da, sizi canlandıran da, ağır ağır enerjinizi yaşamdan çekmenize neden olan da alışkanlıklarınızdır. Hayat, açıkça yaşamak, bir macera olmak ve kendini keşfetmek için vardır.

Hayat hiç bitmeyen bulunduğunuz an dizilerinden oluşur, burada Yaratan’ın yönlendirmesi ve ruh seviyenizdeki arzularınızla kendi deneyimlerinizi seçersiniz.

Arzularınız size gelişim ilhamı verir. Yönlendirilmeleriniz de sizin nezaket ve zarafetle büyümenize yardımcı olur. Örneğin, diyelim ki bir ilişki arzu ediyorsunuz. Bu harika bir şeydir. Arzunun kendisi, sizin aracılığınızla kendine doğru yaşam gücü çekmeye başlar. Ama birdenbire zihniniz işi ele geçirmeye başlar. “Şöyle bir insan olmalı ve böyle değil. Şöyle görünmeli, böyle değil,” ya da bazen daha da kötüsü “Boş ver, unut bu işi. İlişkiler incitir. En iyisi uzak durmak!” Sonra birisiyle tanışırsınız. Sezgileriniz onu daha iyi tanımak istediğinizi söyler, ama zihin yine konuşmaya başlar, “Beklediğimiz gibi görünmüyorlar. Ya o ‘hayatının aşkı’ değilse? Biliyorsun, ilişkiler canını yakar, bırak gitsin!” Onları daha iyi tanımayı isteyen doğal sezginizi dinlememek üzere kendinizi ikna edersiniz. Böyle yaparak kendinizden hayatın sunduğu ödülleri de çalmış olursunuz.

Bu kişiyi tanımaya yönlendirilmenizde çok çeşitli sebepler olabilir. Belki o kariyerinizde yardımcı olacak. Belki o bu dünyada güvende hissetmenize yardımcı olacak bir dost haline gelecek. Bir ihtimal, geçmişte birlikte olduğunuz bir kişinin aynısı çıkacaklar ve ilişkide birkaç hafta geçirip bütün uyarı işaretlerini gördüğünüzde onu bırakarak kendinize olan güveninizi hissetme ve bunu sergileme şansını tanıyacak. Belki de o bir potansiyel romantik sevgidir. Olasılıklar sonsuzdur.

Belki yeni bir şey denemek arzunuz var, yeni bir kurs, bir yemek, kariyer değişikliği ya da bir hobi. Kalbiniz heyecanlanır. Zihniniz kalbinizi görmezden gelmeniz için türlü türlü sebepler sunmaya başlar. “Yaşın geçti. Yeterli vaktin yok. İnternette bunun senin için iyi olmadığı söyleyen o yazıyı okudun. Bunu yapabileceğini de nereden çıkardın?” Zihniniz bir sürü mazeret yaratır ve siz de kalbinize bir şans bile tanımadan vazgeçersiniz.

Belki o yeni yemeği beğenmeyecektiniz, ama marketteki ya da restorandaki birinden faydalı bir şey öğrenecektiniz. Belki o hobiye devam etmeyecektiniz ama o yolda çok değerli bir dost edinecektiniz. Belki yeni bir kariyere yönlendirilip sonra da o işten çıkarılacaktınız ama bu sayede bütün bunların rüyalarınızdaki iş için sadece bir basamak ama önemli bir basamak olduğunu görecektiniz.

Eğer kalbi dinlemezseniz, onun sebeplerini hiç keşfedemezsiniz. Her anda hayatınıza ve sezgilerinize açık kalmazsanız, dolu dolu yaşayabileceğiniz bir hayatı kaçırabilirsiniz.

Sevgililer, bizler sizin yeryüzündeki büyüme ihtiyacınızı onurlandırıyoruz fakat sizi her zaman olabilecek en yumuşak ve sevecen şekillerde büyümeniz için yönlendirmeye çalışıyoruz. Olabildiğince, büyümeyi arzu ettiğiniz şekillerde büyümeniz için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz sizin sevgi içinde gelişmeniz için çalışıyoruz.

Elbette geçmişi gözden geçirmek için zihinlerinizi kullanın, ama her zaman şu anda burada nasıl hissettiğinize de dikkat edin. Zihin kalbe itiraz etse de, kalp her zaman en nazik ve sevecen yolu bilir…. her bir anda.

Sizleri çok seviyoruz.

Ann Albers’a ve Meleklere çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, hayatınızı tam potansiyeliyle yaşamak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

  1. Sevgili Mor Alev,
   Bu yazı için çok teşekkürler…Tam isabet…”Kalbin Sebepleri Var ” başlıklı yazınız… geöçtiğimiz günlerde aklım ve mantığımla epeyce savaşan ruhum ve bedenimin çatışmalarından yüreğimden gelen sesimle sıyrılıp çıkmıştım…işin güzel tarafı kendi adıma pişmanlık duymadığım…ne varki darbe alarak yaralanan yüreğimle olan biteni durup düşünmeye ,toparlanmaya çalışırken Ilker Durmaz beyin facebook sayfasında sizin yazınızla karşılaştım…”Yüreğimin götürdüğü yere ” gittim…geçtiğimiz cuma gününden beri ise bu yüzleşme isteğimin beni çekip getirdiği nokta/kişi ile noktalanan durum ile de baş etmeyi öğrenme sürecindeyim…Paylaşımınızla bilgilendirmeniz rehberliğiniz olacaktır…Teşekkürlerimle.

   Liked by 1 kişi

 1. Sevgili MorAlev, haftabasinda whatsapp statume asagidaki satirlari* yazarken aynisini boyle guzel bir yazida gorecegimi bilemezdim tabii:)kalbim bir kez daha diyor ki ‘yol arkadaslarini buldun:))sevgilerimle
  *the heart has reasons that the reason doesnt know..

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.