Haftanın Enerjisi – Gündönümü, Merkür ve Diğerleri…

nelly-tsenova-winter-lake-eye“Gerçeği sevilme ihtiyacınızdan daha fazla mı seviyorsunuz, yoksa sevilme ihtiyacınız gerçeği sevdiğinizden daha mı fazla?”

Gary Zukav

1 Aralık’tan beri yavaşlayan Merkür dün Plüton’a iyice yaklaşıp durdu ve geri yolculuğuna başladı. Bu arada enerjik açıdan yoğun bir haftaya daha girmiş olduk. Önümüzdeki günlerde takvimimizde neler var?

 • 19 Aralık- Merkür’ün geriye gidişi, Mars Balık’ta
 • 21 Aralık – Gündönümü enerjileri, Güneş’in yeniden doğuşu, Oğlak sezonunun da başlangıcı
 • 25 Aralık – Venüs, Jüpiter, Uranüs ve Satürn’le üçgen açıda
 • 26 Aralık – Jüpiter – Uranüs tam zıt açıda

Gerisini şimdilik saymıyorum… Yılın bu son günlerinde, bu yıldan derslerimizi öğrenmeden çıkmayacağımıza emin olabilirsiniz! Bir sürü destek açı, onların yanında sürprizler, şaşkınlıklar, enerji akıyor ve bizler de değişiyoruz, değiştiriyoruz, hiç durmadan.

Merkür’ün geri yolculuğu sayesinde havada gerçekleri söyleme, görme, bulma rüzgârları esiyor. Bu sefer Merkür kararlı, objektif ve sabırsız. Tom Lescher diyor ki, “Unutmayalım, Plüton evrimleşme kuvvetidir. Merkür’le bir araya geldiğinde sadece çok güçlü iletişime sahip değilizdir, bununla beraber eski düşünce kalıplarını, tavırları, yaklaşımları tamamen imha eden bir metamorfozdan geçebiliriz. Bu, zor sohbetler ve konuşmalardan kaçınmanın zamanı değil, bu onlara tam ve bütün olarak, bilinçle girmenin zamanı, böylece hayatımızda yeni bir sayfa açabiliriz.”

2016, Uranüs-Eris birleşmesi ve Satürn-Neptün kare açısı sayesinde her anıyla sarsıntı potansiyeli taşıyan ve evet, depremler yaratan bir sene oldu. Kişisel ve kolektif gölgelerimizi herkesin görmesi için ışığa çıkardı. Kendi içimizde, başkalarının içinde, toplumlarımızın derinliklerinde dolanan karanlığı gördüğümüzde bazen düpedüz panik ve umutsuzluk yaşadık. Şimdi yeni yollar, yeni çözümler ararken Merkür’ün bizden istediği tek şey var: Gerçeklerin gözlerinin içine bakmak ve onları tanımak!

21 Aralık Gündönümü enerjileri bize bu konuda yardımcı olacak. Yenilenmiş tazelenmiş ışığa kavuşurken, içimizde yepyeni bir güç, dayanıklılık, stamina hissedeceğiz. Bu, yeni sezonun güneşinin bambaşka parlayan ışığı! Uzamaya başlayan günler yeni döngünün de öncü habercisi olacak.

Diğer tarafta Jüpiter-Uranüs-Plüton T kare açısı enerji değişimine katkıda bulunuyor. Yüksek akımlı enerjiyi kendi bedenlerimizde ve kolektifte çok rahat hissedebildiğimiz günlerdeyiz. Plüton kök çakra, kundalini enerjisi, Uranüs merkezi sinir sistemimizi, Jüpiter doğurganlık ve bilincin genişlemesini temsil eder. Bu üçü birbiriyle enerji alışverişinde bulunduğunda, mutlaka hepimiz bir şekilde etkileniriz. Gerçek doğamıza, tüm gerçekliğimizin doğasına dair şimşek gibi çakan içgörü ve aydınlanmalar yaşamamız olası hale gelir.

Bu yılın temel sorusuna cevap bulabileceğimiz son günlerdeyiz: Gerçek nerede?

İsterseniz, 2015 Aralık ayında yayınlamış olduğum bu konuya değinen yazıya son bir defa daha göz atın (Bağlantısı burada). Yavaş yavaş 2016’nın bizlere getirmiş olduğu ve bazıları acı ilaç gibi hissettiren lütufları da tanımanın, takdir etmenin vakti geldi. 2017 bu sene öğrendiklerimizi yepyeni bir dünya yaratmak üzere işleme koyduğumuz dönemi başlatıyor.

Hepinize gerçeğinizi bulduğunuz, tanıdığınız, gerçekle dost olduğunuz bir hafta dilerim.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Günaydın.Günün başlamasıyla içimdeki enerji de aydınlanmaya başladı.Sanırım benim 21 aralığım bir gün önce başladı.Yeniden doğdum.Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili mor alev
  Beki ikala nın öldürülmesi beni çok sarstı..Enerjisi ile insana sevgi aşılayan,buna yönlendiren,kendisini de ışıkla koruduğundan emin olduğum biri neden öldürüldü..
  Kendisi mi bunu istedi?
  O zaman yaptığımız ışık çalışmalarının bir anlamı yok mu?
  Beni anladiğınızı biliyor ve yanitınızı bekliyorum..
  Sevgilerimle

  Beğen

  1. Sevgili Sevinç, bu olay üzerine yayınlamış olduğum “saniyede 4 bebek” başlıklı mesaj umarım yardımcı olur. Ona bir bakın lütfen. Sevgilerimle

   Beğen

 3. Merhaba, aramda duygusal bir bağ olduğuna inandiğim eski sevgilimle bağlarimi nasil guclendirebilirim.
  Yardimci olursaniz sevinirim. Ilgili bir yaziniz varsa linkini paylasirsaniz cok sevinirim.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.