Haftanın Enerjisi: Hayatın Coşkun Irmağı

white-water-rafting-bali

“Doğal ırmağınıza bir bakın. Kimsiniz? Kendinizle oyunlar oynamayı bırakın. Irmağınız nereye gidiyor? Akıntıyla mı ilerliyorsunuz? Yoksa akıntıya karşı kürek mi çekiyorsunuz? Irmağınızın akıntısıyla ilerlediğinizde çabalamaya hiç ihtiyacınız olmadığını görmüyor musunuz?”

F.C. Frieseke

Yine çok farklı bir hafta, çok hareketli günler yaşayacağız. Hayatımızın ırmağı köpürerek tam hızla ilerlerken en doğrusu sandalınızı en zeki şekilde akıntıya teslim etmek, bu arada bütün gereksiz yükleri de atmak. Onlar dengelerimizi bozuyor ve bizi sarsıyor.

Hayatınızın ırmağı yüksek debiyle akarken size neler söylüyor? Cevapların bir kısmı Sabian sembollerinde saklı, bir kısmı ise sizin kişisel benliğinizde…

Bu hafta ilginç üçgen açılarla geçiyor. Önce Mars ve Uranüs bir üçgen açıda birbirini destekliyor. Birbirlerinin yönettiği burçlardan doğru etkilerini artırıyorlar. Uranüs, “boksör” derecesinde. Mars ise “Hayal kırıklığına uğramış ve gözleri açılmış kadın, cesaretle geleceğine bakıyor” derecesinde. Bu kombinasyon, hayal kırıklıklarımızın kendi yarattığımız illüzyonlara inanmaktan kaynaklandığını gösteriyor. Oysa şimdi, gerçeklerle yüzleşiyoruz ve sandığımız gibi değiller.

Fakat her zaman umut var. Gerçek olmayan bir şeye inanıp onunla boşuna uğraşmaktansa, depresyonu yenip harekete geçme arzumuz öne çıkıyor. Boksör derecesi savaşçı ruhumuzu gösteriyor. Bu ruh, şiddet, saldırganlık ve kavgacılıktan çok farklıdır. Özünde bu ruh içimizdeki yang ya da kutsal erkek enerjisini temsil ediyor. Savaşçı ruhumuz, kendini ifade etmenin doğru yollarını arıyor. Odaklanmamızda fayda olan şey, “ne için savaşıyoruz, ne için savaşmalıyız?” sorularının cevabını bulmak ve bunu nasıl başaracağımız konusudur. Onurlu savaşçılar olarak evrensel yasalara uymalı ve hep umudu içimizde tutmalıyız. Kutsal “Hayır!” kelimesi bugünler için yaratılmış. Pek çoklarımız ise şu anda içlerindeki negatiflikle savaşıyor, oysa onun kaynağına bakmalılar.

Bundan iki gün sonra, bir başka ilginç kombinasyonda Jüpiter, Satürn ve Güneşi görüyoruz. Jüpiter, “Saklanan hırsız çetesi” derecesinde. Hmmmm, kim neyi çalıyor ve nerede saklanıyor? Kendi iç huzurumuzu mu çalıyoruz? Yoksa çok daha elle tutulur bir çete arka planda olmadık işler mi yapıyor? Bunun cevabını bir süre sonra bulacağız ama bildiğimiz bir şey var ki olduğumuz yerde sanki haksızlıklar dönüyormuş gibi geliyor, kanıtlayamıyoruz – henüz! Belki biz suçlu hissediyoruz. Gölgelerimizle bir sohbet zamanı gelmiş olabilir. Irmağımızda hızla giderken gölgeleri salıvermek bizi hafifletebilir.

Bunu fark etmek, bizi Güneş-Satürn ikilisinin derecesine götürüyor; “İnsan çöplerinin yarattığı rahatsızlık sonucu yaşam alanlarını değiştiren pelikanlar”. Pelikanlar, yavrularını gagalarındaki torbada beslemeleriyle, hatta besin kıtlığı olduğunda kendilerini yemelerine izin vermeleriyle tanınırlar. Bu ebeveynler, yavrularını tam anlamıyla korumak, aileyi bir arada tutmak için ellerinden geleni yaparlar. Burada, belli ki artık güvende hissetmiyorlar. Şartlar değişmiş, yeni olasılıklara kanat açıyorlar.

Ben bu haftanın semboller bütününde, kendi hakları, ailesi ve geniş ailemiz yani toplum için ayağa kalkan kişiler görüyorum. Akıntıya teslim olmak, eskiyle olan bağları koparmak, yeniye doğru uzanmaktır. Hiçbir şey yapmadan oturmak demek değildir. Irmağın kıyısındaki kayalara ya da dallara tutunmaya çalışmak alabora tehlikesini de getirir, en iyi ihtimalle olduğunuz yerde sayarken bitap düşersiniz.

Hepinize bu coşkun hayat ırmağında inanılmaz hızla yol aldığınız muhteşem bir hafta diliyorum.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Gerçekten inanarak okuduğum her yazınız hayatımı o kadar etkiliyor ki.Dayanma gücüm biraz daha artıyor bazen oh be sonunda tam zamanında yazmış diyorum ve olaylar o kadar hayatıma benziyor ki bazen yok artık diyorum.İlk kez yazıyorum size ve belki ilk kez bu kadar ihtiyacım varken hiç tanımadığım siz bana bir şekilde yardım ettiğiniz için.kalpten teşekkür ederim

  Liked by 1 kişi

 2. teşekkür ederim her gün heyecanla beklediğim yazılarınızdan biri ve yine tam zamanında … iyiki varsınız.

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba. Ben de çok merak ve ilgiyle bekliyor ve okuyorum her yazınızı. Ve siteyi yeni keşfettiğim için geçmişe dönük tüm yazıları okuma ve uygulama gayretindeyim. Gerçekten harikasınız sonsuz teşekkürler…

  Liked by 1 kişi

 4. Sizinle karşılaşma zamanım gelmiş olmalıki son 6 aydır tüm paylaştıklarınızı takip ediyorum.Olan bir gerçeği yeni keşfetmek gibi harika,temiz.sade tüm iletimyeriniz için teşekkürler.Takviminizden oldukça yoğun yararlanıyorum,içimdeki ışık daha parlak ve yollar daha aydınlık ,herşey olması genektiği gibi gidiyor,tam zamanında ve bütünün hayrına tüm niyetlerimi gerçekleştirmek için benimle birlikte olan Mor Alev aileme,sonsuz teşekkürler.Sevgiler.❤️🌠🌌

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.