Kimsiniz? – Konsey (Mesaj 94)

green-spaceUzunca bir zamandır size getirdiğimiz bilgilerin tamamında birkaç temel, birbiriyle ilişkili, esas gerçekler bulunuyor. Temel kelimesini kullandığımızda, kastettiğimiz şey tam olarak budur. Ancak sadece ne söylendiğini zihninizle anlamanız açısından temel değil, en derin parçalarınızda bilmeniz için de bunlar temel gerçeklerdir.

Gerçek gücün ne olduğunu ve nerede bulunduğunu, gerçekten kim olduğunuzu öğrenene, bunlarla nefes alıp yaşayana kadar, uyanış devam etmek zorundadır.

Bu dersler, eğer onlara bu adı vermek isterseniz, şu anda görmeniz için dünyanızın renklerini dev fırça darbeleriyle boyuyor. Örneğin, bu zamanda güç ve kuvvet (zorlayıcı, baskıcı kuvvet) arasındaki farkın şüphe götürmez şekilde gösterildiği durumlar açığa çıkıyor. Güç, ilahi varlığın ayrılmaz parçasıdır. Kuvvetin silahlara ihtiyacı vardır. Kuvvetin ardında saklanacak zırhlara ihtiyacı vardır. Kuvvet her zaman ve hep korkunun ürünüdür, daha fazla korku yaratmak ister. Güç sadece sevmeyi, yaratmayı ve korumayı ister.

Bunlar, şu anda son derece görünür halde, çünkü çözüm talep eden, yeni şekillerde düşünmeyi, yeni şekillerde yaşamayı gerektiren bir dünya durumu yarattınız. Anlamanız gereken şey şudur ki, korku, nefret ve açgözlülük sadece kendini kuvvetle korumayı bilir ve bu bir yanlış anlamadır. Ancak, şunu da bilmelisiniz ki, bu ne kadar görünür hale gelirse, dilediğiniz ve layık olduğunuz özgür ve sevecen dünyayı yaratmaya o kadar yakınsınız demektir.

Şimdi, dedik ki kim olduğunuzu bilmeli ve anlamalısınız. Ve bu devasa ve çözülemez bir sır gibi duruyor. Değil. Sadece, size anlatılan gerçeklerin imkânsız olduğu öğretildi ve siz de buna inanmayı seçtiniz. En sonunda, kendinize diyorsunuz ki, nasıl Var Olan Her Şeyin ilahi eş-yaratanlarından olabilirim? Ve bunu anlatan güzel açıklamalar, eğer onları okursanız ya da duyarsanız, sadece birer tatlı hikâye olarak kalıyor.

Ve bundan dolayı, kim olduğunuzu, gerçek gücünüzün nerede yattığını ve dünyanızı nasıl yarattığınızı gösterecek durumlar yaşıyorsunuz. Ancak bunlar sadece görmeyi seçenler tarafından görülecektir. Kadim yazıtlarda “görecek gözleri olanlara” der. Uyanış, görecek gözleri olmaktır. Uyanış, duyacak kulakları olmaktır. Uyanış, “olma” cesaretidir. Olmadığınız bir zaman yoktur. Ama olabilirsiniz ve bilmeyebilirsiniz, sahip çıkmayabilirsiniz.

Eğer Var Olan Her Şey varsa, eğer siz de varsanız, o zaman var olanın temel bir parçasısınız. Bu, bu kadar basit, apaçık ve anlaması kolaydır. Bunun içindeki anlamı da kavramanızı rica ederiz. Bu düşünce, sizi ufak, korkulu, suçlu mu hissettiriyor? Elbette hayır. Bu özgürleştirici ve gücünü bulmaya yardımcıdır.

Bu kimseyi, herhangi bir düşünce için suçlamak için değildir. Bu kimseyi “hatalı” duruma düşürmek için değildir. Bu, tam olarak, mesajın her zaman ne olduğu ve ne olacağı konusunu yanlış anlaşılması mümkün olmayan terimlerle iletmektir. Dileğimiz, bunu okumanız, düşünmeniz, tekrar tekrar incelemenizdir. Çünkü bunlar, inşa edeceğiniz ve etmekte olduğunuz yeni dünyanızın temelleridir.

Bunu kalplerinize alın. Yüksek Benliklerinizden rehberlik isteyin. Eğer cevapları duymazsanız, onları hissedin. Sizinle orada buluşacağız.

Konsey ve Ron Head’e her zamanki gibi kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz. (ronahead.com) Mor Alev tarafından çevrilmiştir.

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

8 comments

 1. Bu kadar güzel anlatılabilir! Mesaj çok sade, çok basit ve hepimizin bildiği şeyler, fakat “güc”ü çok fazla… içimizdeki derinliğe ulaşıyor. Ron Head, Konsey, tüm emeği geçenlere ve size kalpten teşekkürlerimle.

  Liked by 1 kişi

 2. Günlük hayatta güç sözcüğünü genellikle -baskı – zorlama – dışsal – korku temelli- olarak kullanıyor ve algılıyorum, kuvvet ten daha çok. Yazıda güç ve kuvvet sözcüklerinin yer değiştirmesi işaret edilen anlama daha uygun geldi. Ya da “kudret” ve “güç-kuvvet” farkı. Benim gibi algılayanlar için not düşmek istedim.

  Sevgi ve Teşekkürlerimle Mor Alev. Güzel günler dilerim hepimize. Ve Selam Konsey.

  Beğen

  1. Sevgili Gülden, o yüzden yanına parantez içinde bir açıklama koydum. Bu, kişiden kişiye değişiyor. Polis kuvvetleri, kuvvet komutanlığı, kuvvet koruma gibi yaygın kullanılan tanımlarda öne çıkan kuvvet kelimesi oluyor… Sevgilerimde

   Beğen

 3. ben 2 gündür bu yazıyı dönüp dönüp okuyorum ve anlamıyorum sanırım zamanı değil.

  Beğen

 4. yani güç kuvvet farkları falan bunu anlıyorum da bu yazı bana temelde ne söylüyor anlayamıyorum.

  Beğen

  1. Siz bütün kuvvetlerden güçlü bir Yaratıcısınız, olduğunuz varlık budur. Uyanmak için ise inanış kalıplarınızı değiştirmeli ve geniş bakış açısıyla, şartlandırılmalarınızı arkada bırakmalısınız diyor. Kısaca özetlersek tabii….

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.