Yeni bir dünya istediniz. Bu yeni dünyanın eski hayatınızı içermesini neden bekleyesiniz? – Baş Melek Michael (Mikail)

catrin-welz-stein-unborn-ideasSevgili Dostlar,

Her gün yeniyi arzu eden bir sürü insan görüyorum. “Bu böyle gitmez” diyen, bu blogda da bahsi geçen yeni ufuklara kanat açmak isteyen, sonra da eski çözümleri yeniden deneyen ve eski dünyaya ait hayallerin ardından giden bir sürü insan… Ah, bazen buna ben de dahilim, alışkanlıklarımız yavaş yavaş eriyor, zaman zaman bir yerlerden tortuları yüzünü gösteriyor.

Geçen gün bir sohbette dünyanın sınırlar olmadan bir araya gelmesi, ülkelerin kalkması ve kendimizi bilinen tarihte görmediğimiz şekilde yönetebileceğimiz konularına hafiften değindiğimde, birisi  buna çarçabuk “fantezi” dedi, düşünmeden derhal bu olasılığı elediğini sanıyorum. Sustum tabii, insanları ikna etmek benim görevim değil. Başka konulara geçtik.

Bence sınırlar şimdiden kalktı, bence şimdiden dünyanın büyük kısmı aynı dili konuşuyor/anlıyor, bir zamanlar sadece Uzay Yolu dizisi fantezisi olan cep telefonları ve iwatchlar ortalıkta ve bizi her an birbirimize bağlıyor. Yeni dünya bir fantezi değil, birliktelik bilinci de. Bu konuda sosyolojik ve yönetimsel araştırmalar üniversitelerde, kitaplarda, hatta ana akım medya da bile yer alıyor. Sadece bizim onu kabul etmemizi ve ufkumuzu biraz daha genişletmemizi bekliyor.

Bu dönemde 2013 yılında Michael’ın vermiş olduğu bu “zamansız” mesaj, yeniden karşımıza çıkıyor. (Hatta sabahtan beri neye tıklasam, bir daha önüme gelmeyi başarıyor!) Bakış açılarımızı, alışkanlıklarımızı, hatta hayallerimizi tamamen değiştirmeliyiz, çünkü eskisi işe yaramıyor. Bunun için de olabilecek en sıkı biçimde kalbimize bağlanmalıyız. Benim adına “serbest uçuş” dediğim hayal kurma ya da beyin fırtınasına dalıp arzularımızın temeline bakmalıyız. Cevaplar, çözümler ve yeni dünya orada.

Michael, bu mesajı yayınladığı zaman hissedilen durgunlukla başlamış söze. Fikrimce şu anda bir çoğumuzun içinde istekleri, değişim arzusu, hani şu geçen gün konuştuğumuz “artık tahammül edemiyorum!” hissi var. O hisler sadece tıslayan ama içten içe kaynayan bir volkan gibi, içten yanmalı motor gibi patlarken, duruyoruz, hareket etmiyoruz, ayaklarımız frende. Çünkü çoğunluk ya ne yapacağını bilmiyor, ya statükoyu korumaya çalışıyor, ya da eski çözümlerin işe yaramadığını bildiği için ne beklediğini bilmeden bekliyor.

Hayat hızlı. Gün içinde sorumluluklar birbiri peşi sıra yığılıyor, yapılacak işler listemizde bir maddeyi bitirdiğimizde bir diğerine çabucak geçiyoruz ama gerçek ilerleme açısından bize sanki bir şey değişmiyormuş gibi geliyor. Oysa, “hızlandırılmış zaman çizelgesine” geçtik. Değişimi yürekten istedik. İlan ettik. “Bu hızlı parkura hazırız!” dedik.

Fakat oturmayan bir şeyler var. Hala eski hayallerin peşinden koşuyoruz. Bu 9 senesinde o hayallerin modasının çoktan geçtiğini ve onların da salıverilme listelerine girdiğini hatırlamalıyız. Şimdi hep birlikte yepyeni hayallerin yarattığı yeni dünya için kalplerimize bağlanalım ve Michael’ın en yüksek titreşimli bilgeliğine  kendimizi açalım.

Bu mesaj 2013 yılında Ron Head tarafından iletildi. Ona ve Michael’a binlerce teşekkür ediyoruz. (ronahead.com)

***

Bugün bu dönemde deneyimlediğiniz görünür durgunluktan konuşacağız.  Pek çoğunuz kendinizi kopuk, sanki yolunuzu kaybetmiş gibi, sanki hedefiniz yer değiştirmiş ve onu algılayamıyorsunuz gibi hissediyorsunuz.

Size bir şekilde haklı olduğunuzu söylemeye geldik. Ve bunun hiç endişelenecek bir şey olmadığını da söylemeye geldik. Aylardır devam eden yüksek yoğunluktaki iç değişimlerden sonra – ki bunların bir kısmının farkında bile değilsiniz … henüz, size kısa bir mola verildi. Ve son zamanlarda sistemlerinize birkaç hafta süresince daha da çok  yükleme oldu. Bu dinlenme zamanına ihtiyacınız var, kendinize en çok ödül verecek şekilde bu dönemi yararınıza kullanmaya da ihtiyaç var.

Size hızla yaklaşan bir dev dalga daha geliyor, bir değişim dalgası daha, kendi içinize ve böylece de kendi dünyanıza alacağınız daha çok enerji yolda. (Mor Alev 2016: Bu durum şu anda da geçerli. Bu seneyi oldukça fazla değişmiş ve dalga dalga enerjilerle yoğrulmuş şekilde bitireceğiz. 2017 yeni başlangıçlar senesi.) 

Bu sizi ve böylece dünyanızı da değiştirmeye devam edecek. İçinizdeki değişiklikler daha belirgin oldukça, etrafınızdakiler de öyle değişecek. Sessiz iç kutlamalara başlamak için yeterince şey görmediyseniz, sizi temin ederiz yakında göreceksiniz. Pardon, “yakında” kelimesini ne kadar çok sevdiğinizi biliyoruz. (Mor Alev: Bizim çizgisel zaman anlayışımız ve meleklerin sadece şimdide yaşayan zaman anlayışları bir olmadığı için “yakında” kelimesi her zaman arada sorun yaratan bir kelime olmuştur. Michael biraz bununla dalga geçiyor) Bizim gözlemlediğimiz şey şu: Her gün daha fazlanız  değiştikçe, değişim daha da fazlanıza ulaşıyor. Bunun için kullanılacak kelimeler “katlanarak çoğalmak” tır.

Ve aranızda hala biraz sabırsızlık hissedenler için… Gülümsemeye başladık burada, çünkü biliyoruz hiçbiriniz sabırsız değilsiniz, doğru mu?… Biraz sabırsızlık hissedenler için kendi içinizdeki değişimi artırmak için elinizden geleni yapın, çünkü bu değişim sizden dış dünyanıza her gün daha fazla taşacak.

Bunun yanında yukarıda hedeflerin değişmesinden bahsettik. Olan şudur: Pek çoğunuz artık en yüksek ve en iyi benliklerinizin enerjisini o kadar çok taşımaya başladınız ki, daha önce kavrayamadığınız olasılıkları ve yetenekleri daha çok görebiliyor ve hissedebiliyorsunuz. Sizi tebrik ederiz. Bir ihtimal, şu anda bunlar size uzak olasılıklı ve hatta olanaksız görünebilir. Onları rafa kaldırın ama henüz reddetmeyin. Sonuçta, birkaç kısa yıl önce bu olduğunuz yerde olmayı beklemiyordunuz, değil mi?

Yeni bir dünya istediniz. Bu yeni dünyanın eski hayatınızı içermesini neden bekleyesiniz? Kendinizi orada hayal gücünüzün elverdiği en yüksek ve en iyi versiyonunuz olarak görün, çünkü sevgili dostlar, orada olacak kişi kesinlikle odur.

Şimdi, bazılarınız henüz bizi etrafında hissetmediği için, ya da bu hissi anlamayı öğrenmediği için size iyi günler dilerken sizi alnınızdan öptüğümüzü ve bir kucaklama gönderdiğimizi zihninizde  canlandırın. Yakında yine konuşacağız.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. degisim istiyoruz michael.. ama bu degisimin icinde sevdigimiz her seyinde bizimle beraber gelmesini ve yanimizda kalmasini da istiyoruz.her degisimde kayiplar olacak gibi bir his geliyor kalbimden bu da beni durduruyor.. yaratinlarimda hep sevdigim insanlar canlilar esyalarda benle oluyor sadece mekanlar sehirler ulkeler farkli .. tanimadigim ama kalpten hissedebildigim insanlar dahil oluyor.. nereye gidersem gidiyim sevdigim hersey benle tasiniyor ve hayalin bir taraflarinda yer buluyor… bu kayip korkusu yaratimi engelliyor ve diyorum ki ” hmm bosver olmasa olur nasilsa simdide fena degil” deyip duruyorum! farkindayim.. istedigim hayal ettigim yaratima soktugum her dusuncem icimdeki cok konusan guvenlik bekcisi tarafindan sabote ediliyor. Yeniden deneyecegim sakin bir ortamda bu kez o bekciyi isten kovacagim Michael.. ben ne istersem o! sevgiler

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili neros..iletini okuyunca birseyler yazmak istedim. Kendinle bas basa kalacagin o sesslizlik aninda, bekci olarak simdiye kadar seninle gelmis olan parcayla ya da o her neyse onunla konusurken..belki icine tesekkur enerjisini de dahil edebilirsin. Icinizde her ne oluyorsa, tumu bize katki olmak icin gerceklesiyor. Bir zamanlar kendi icsel guvenlik alanimizi mubafaza etmek icin bizler muhafiz olarak tutmus olabiliriz o bekcileri..ve onlar da cok sadikca ve layigiyla bugune kadar yapmis olabilirler sorunluluguna verilen isi. Ve simdi biz, alanimizin guvenligi icin bir bekciye artik ihtiyacimiz olmadigini hissediyorsak, ona kizabilir miyiz? Sen burda ne ariyorsun diyebilir miyiz? Hayir. Cunku onu ben ise aldim. Ve artik bi bekci olmadan da cok guvenli bi alanim olabilecegini biliyorum cunku icsel olarak tam bir guven ve butunluk halindeyim. O nedenle tesekkur edebilirim bekciye. Bugune kadar benimle oldugu, ilk zamandan itibaren gorevi neydiyse hakkiyla gerceklestirdigi icin. Ve o gittikten sonra cok iyi olacagimi bilmesini, artik gidebilecegini ve yolunun acik olmasini kalpten diledigimizi soyleyebiliriz. ” ..yazinizi okuyunca icimden bunlar yukseldi. Hepimizin yolu acik ve aydinlik olsun. Kendi yanimizda oldugumuz, kendimizi destekledigimiz an’larin cogalmasi dilegimle..sevgiler

   Liked by 1 kişi

   1. Sevgili Güzellik, bazen bazı yorumları “yorumsuz” yayınlamam iyi oluyor. Çok güzel bir “güzellik” olmuş bu cevabınız. Teşekkür ederim. Mor Alev

    Beğen

 2. Bir mesaj yazınızda diyordunuz ya hani, Cebrail nerede başlıyor, Gaia nerede belli değil. Bu mesaj ve yazıda ben öyle hissettim. Enerji alanları öyle içiçe geçmiş, öyle güzel ki, siz belirtmeseniz ayıramayacağım akışta. Hatta bir süre yazınızı Baş Meleğin mesajı olarak okudum. Hem yazı hem mesaj yine tam onikiden. Sevgi ve Teşekkürlerimle,

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.