Melekler: Durumunuzu değiştiremiyorsanız bile…

Atacama Desert BloomSevgili Dostlarımız, sizleri çok seviyoruz,

Hayatınızın her bir dakikası zengin olasılıklarla dolu. Her nefeste hayata nasıl tepki vereceğinize, ne düşüneceğinize, bir sonraki dakikada ne yapacağınıza karar veriyorsunuz. Olasılıklar sonsuz! Sevgi ve iyilik fırsatları düşünebileceğinizin çok ötesinde! Gerçekliği bizim gördüğümüz gibi görebilseniz, asla ama asla hayatınızın şartlarında saplanmış, tuzağa düşmüş hissetmezdiniz. Baktığımız açıdan, her birinizin, her dakikanızda, her nefesinizde yaptığınız her bir seçimin size bütünüyle farklı – gerçekten farklı – bir gelecek verdiğini görüyoruz.

Örneğin, diyelim ki, sevmediğiniz bir işte saplanmış kalmış hissediyorsunuz. Ailenizi desteklemek için faturaları ödemek zorundasınız. Yeniden eğitim görecek zamanınız yok. Yeni bir iş bulmaya çalıştınız ve artık ne tarafa döneceğinizi bilmiyorsunuz. Şimdi, insanoğlu bakış açısından durum sanki başka seçeneğiniz yokmuş gibi görünebilir. Ancak, seçeneğiniz var, sevgili dostlar!

Durumunuzu değiştiremiyorsanız bile, titreşiminizi değiştirebilirsiniz!

Her gün kendinize “Bu işten nefret ediyorum! Bu insanlara dayanamıyorum. Hayatım felaket.” diyerek işinize gidemezsiniz. O çok üzücü gerçeklikte, zihniniz bu işle ilgili en kötü şeyleri aramaya devam edecektir. Kaba insanları, can sıkıcı durumları çekmeye devam edeceksiniz ve olumsuzluk girdabına çekileceksiniz, aynı bir hortum gibi, hayatınıza türlü çeşitte istenmeyen durumları çekeceksiniz.

Bir değişiklik yaparak kendinize şöyle diyebilirsiniz: “Daha iyi bir iş istiyorum ama bir maaşım olduğu için minnettarım. Bu işe şükran duyuyorum çünkü onun sayesinde, ısıtmayı, elektriği ödeyebiliyorum, masaya yemek koyabiliyorum. Bunlar en tatlı insanlar değiller ama en azından bir savaşın ortasında değiliz. En azından güvendeyim.  Hayatımda çok daha fazlasını istiyorum. Daha fazlasını yaratmaya odaklanacağım. Ama şimdilik sahip olduklarıma şükrediyorum.”

Bu gerçeklikte, sevgililer, hayat enerjinizin bir gramını bile olumsuzluğun yoran, bıkkınlık getiren, tüketen girdabında harcamazsınız.  Kendinize daha fazlasını isteme izni verirsiniz, bununla birlikte andaki durumunuzda kutsayabileceğiniz şeyler ararsınız.

İdeal işiniz hakkında hayaller kurmaya başlarsınız. Titreşiminizi yükseltirsiniz ve bir anda artık insan kurallarıyla oynamıyorsunuzdur. “Bu dünyadasınızdır, ama onun ürünü değilsinizdir” Birden bire kalbinizi, zihninizi, beden ve ruhunuzu mucizelere açarsınız. Aniden bir dostunuz beklenmedik şekilde arar, bir iş olanağından bahseder. Belki transfer olursunuz, terfi alırsınız, belki de ikramiye verilir size. Herhangi bir duruma sevgi getirdiğinizde ve onda sevgi aradığınızda o kadar fazla olasılık açılır ki… hatta daha fazlasını yaratırken bile.

Sevgililer, saplanıp kalmadınız… asla! Durumunuzu değiştiremediğiniz zaman bile titreşiminizi değiştirebilirsiniz… ve bu gerçeklikte İlahi lütuf ve mucizelerin size akmasına izin verirsiniz.

Tanrı sizi kutsasın. Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

***

Five of CupsSevgili Dostlar, bu mesajı görünce hemen aklıma bundan birkaç hafta önce yapmış olduğum bir seans geldi. Ziyaretçime Melekler ve Yüksek Benliği durumu açıklamaya çalışırken gözümün önüne Raider Waite tarot kartlarından kupa beşlisini koydular ve onu tarif etmemi istediler. (Yanda) Bu kartta kişi kupaların devrilmiş olmasından ve içindekinin dökülmesinden öyle bir hüzün duyuyor ki, arkasına dönüp devrilmemiş iki kupayı görmüyor. Onlarla bir şey yapmayı düşünmüyor, onlara şükran duymuyor. Onları alıp yoluna devam etmeyi düşünmüyor. Oysa onlar orada ve tek yapması gereken bakış açısını değiştirmek. Hatta bu kartı ne zaman görsem “Arkana bak, arkana bak, bak oradalar, bak her şey bitmedi, daha var!” diye karttaki adama seslenmek gelir içimden.

Bazen hayat beklenmedik şeyler fırlatır karşımıza, bazen işler incelikle planladığımız şekilde gitmez. Oysa bütün bu arzulanan “sonuçlar”, olayların akışı hakkındaki beklentilerimiz sadece egonun şartlandırmalarıdır. Hayat ise egonun, küçük benliğimizin düşünebildiğinden çok daha renkli, çok daha ilginç ve çok daha verimlidir. Perspektifimizi biraz değiştirsek, bunu derhal görebiliriz. Baş Melek Michael (Mikail)’in seanslarımda sıklıkla söylediği gibi sonuca değil, sürece odaklanmak yapabileceğimiz en iyi şeydir. Çünkü hayat akıp gidiyor, buradaki vaktimiz kendi yapımız olan zamanla kısıtlı, onu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bunu da anda kalarak, yaşadığımız her saniyeyi yapıcı olarak kullanmaya karar vererek başarabiliriz.

Geçen yıl bu zamanlar “terslikler” denebilecek durumlarla başa çıkmak konusunda kendi deneyimlerimden çıkarak bir makale yayınlamıştım. Onun bağlantısını burada yeniden veriyorum. Bu yöntemler benim hayatıma tam olarak entegre oldu ve artık tek saniyemi bile boşa harcadığımı hissetmiyorum. Umarım size de yardımcı olur. (Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Ağustos 2015) – 3D (ya da 3D gibi görünen) hayatta 5D kararlar vererek ilerlemek)

Bu mesajın başındaki fotoğraf dünyanın en kuru yerlerinden biri olan Atacama Çölünde bu sene çekilmiş. Orada bile hayat olasılıklarla dolu ve tabiat “yirmi yıldır yağmur yağmıyor, şimdiye kadar bekledi, ama öfkeliyim, ben küstüm, bana ne, çiçek açmayacağım, kelebekleri, böcekleri, kertenkeleleri beslemeyeceğim.” demiyor. Bütün ihtişamıyla yeniden doğuyor. Ve hatırlatmama gerek var mı bilmiyorum, bizler çölde değiliz.

Ann Albers’a ve Meleklere çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. 3 sene kadar önce doğum günümde(18 Nisan) size gelen mavi giysili kadınım.29 Temmuz’da beni de açığa aldılar.3 Kasım 2000’den beri meb da öğretmenim.Mesajlarınızı hep okurum.Teşekkür ediyorum.

  Beğen

  1. Çok üzüldüm Gülenay. Ancak, bunu geçici bir terslik olarak görmeye çalışmak sanırım yardımcı olacaktır. Enerjiyi yüksek tutun, açılan (eminim açılacağından) yeni fırsat kapılarına dikkat edin. Neden diye sormayın, neden ben diye hiç sormayın, bunlar sizi eski enerjide tutar. Oysa biz yola devam ediyoruz, ne olursa olsun! Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. tam da çok zor, değiştiremediğim üzücü bir olayın olduğu bu boğuk akşamda içimden bir ses buraya bakmamı söyledi ve daha iyi hissettim teşekkür ederim sevgiyle.

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev, yazdiklarinizda kendimi goruyorum. Su anda sanirim biraz yenilgiye kapildim ve kendimi cok bitkin hissederken beni yeniden uyandiran bu yaziyi okudum. Aslinda birkac gundur ust uste onume plakasinin harf kismi DUA olan araclar cikiyor. Gecen yilda olmustu. Bunlarin tesaduf olmadigini biliyorum. Ve saliveriyorum artik, niyet ediyorum… Yerine gelecek guzel seylere yer aciyorum. Ve oyle de oldu. Sukurler olsun. Teşekkürler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.