Günün ve Haftanın Enerjisi – Hedefimiz kristal gibi berrak bir usta olmak

Barbara Fox PaintingSevgili Dostlar, tutulma dönemlerinde ortaya çıkan enerji önümüzdeki altı ayı etkiliyor. Bu hafta tutulma dönemi hafızalarda hala tazeyken destekleyici yeni enerjiler de giriş yapıyor. Bu zamanda aslında önümüzdeki yeni ayla başlayacak olan Astrolojik Yeni Yıla tam olarak hazırlık yapıyoruz. Hatırlayın, içinde bulunduğumuz yeni ayın Sabian Sembolü “Akşam yemeği için hazırlanmış sofra.” Hep birlikte sofrayı kuruyoruz. Beşinci boyut astrolojik etkilerin başlangıcını müjdeleyen “Kürelerin Müziği” senesine veda ederken, arı gibi çalışıyoruz, güzel örtüler, porselenler, en lezzetli yemekler ortaya çıkarken koşuşturuyoruz, aynı zamanda sofrayı bozacak bütün fazlalıkları da temizliyoruz. Önümüzdeki astrolojik yıl “sihirli halı” ile yolculuğa çıkacağız.

Bu hafta ve bugün önemli birkaç açı ile sofraya katkıda bulunuyor. Öncelikle, bu akşam Ay Yay’a girip Mars ile bir araya geliyor. Sembol çok güzel ama ortam biraz yanıcı olabilir: “Bir sanat galerisindeki özel odada üç adet çok önemli ve eski sanat eseri asılı duruyor.” Genel olarak haftamız, hayatı sanat eseri gibi ince ince işlememiz ve ustalığımızın ortaya çıkması temaları üzerinde yoğunlaşacak. Bir usta eseri üzerinde nasıl çalışır? Bir sofra ya da herhangi bir eser nasıl hazırlanır?

Güneş, “kristal küreye bakan” derecesinde.

Bu enerjiyle baktığımızı daha iyi ve berrakça görebiliriz, ancak kristal baktıklarımızı büyütme yeteneğine de sahiptir. Yani, çok kolay abartıya da gidebiliriz, özellikle paylaşmadığımız bakış açıları konusunda. Bu enerjinin bir etkisi ustanın kendini detayda kaybetmesidir. Bunu bildiğinize göre, şimdi çok çabuk kendinizi büyük resme yöneltebilirsiniz. Çünkü kristal kürede geleceğini görebilirsiniz. Rüyalarınızı, hayallerinizi, gerçekleştirmek istediklerinizi iyice tanıyabilirsiniz. Sizin gerçeğiniz nedir? Hayalleriniz nedir? Herkesin aynı şeyleri hayal etmek zorunda değil. Ama bu enerjiyle diğer insanları da daha kolay okuyabilirsiniz. Berraklık ve anlayış yükselmesi bu enerjinin olumlu yanı.

Hayatın, hayatımızın sırlarını ortaya çıkarabiliriz. Siyah Ay Lilith Terazi’de, “sonbahar yaprağının görüntüsü hacıya/gezgine birdenbire hayat ve ölümün sırlarının açığa çıktığı aydınlanmayı yaşatıyor” derecesinde.

Çoktandır aklınızda olan sorunların çözümü bu enerjiyle gelebilir, olaylar çok çabuk gelişebilir. Lilith içimizdeki gölgeyi açığa çıkarır ve gölgeyi aydınlattığımızda bir çeşit yeniden doğma yaşarız. Hem güneş, hem Lilith son derece esrarengiz açılarda aydınlanmayı destekliyor. Bu hafta bilmediğimiz gerçekleri öğrenebiliriz.

Chiron, yukarıdaki ifşa eden, gösteren açılara devam ediyor ve yer değiştirirken “Ruhların şekil almasını sağlayan medyum seans yapıyor” açısına yerleşiyor.

Bu sembolün kökleri geçen yüzyılın başlarında yatıyor, o zamanlar ruhlarla irtibata geçen medyumlar onları seans boyunca katılımcılara gösterebileceklerini, onların beden almasını sağlayacaklarını iddia ediyorlardı. Bu sembolde önemli olan ruhani farkındalığın öne çıkması, düşündüklerimizin önümüzde beden bulup fiziksel gerçekliğimize katılmasıdır. Bu açıda çoktandır özlemini çektiğimiz “düşüncelerimizle kendi gerçekliğimizi yaratmamız” yeteneği destek buluyor. İlginç şeyler olabilir, aklınıza gelen başınıza gelebilir. İşaretler ve eş zamanlılıklara özellikle dikkat edin.

Belli oluyor ki, usta sanatçı ruhani güçlerini kullanacak, sofrayı kurarken ruhumuzu mutlaka dinleyeceğiz. O zaman birden bire soframızda yeni ve şanslı eklentiler ya da uzun zamandır dilediğimiz şeyleri görebiliriz.

Bu hafta bir diğer dinamik ise ilişkilerimiz üzerinde.

Hazırlığımızın çok önemi bir aşaması Venüs’ün Chiron’la buluştuğu Çarşamba günü ortaya çıkacak. Bu buluşma yukarıdaki medyum açısında gerçekleşecek. Yaralı şifacı ilişkiler, aşk ve para konusundaki yaralarımıza eğilirken, çok hassas davranabilir, fazlasıyla duygusal olabilirsiniz. 17 Mart gününe dönün, Chiron Merkür’le bir araya gelmişti. O enerjiyi hatırlarsanız, belki bu haftanın potansiyelini daha iyi görebilirsiniz. (Bağlantısı burada)

Karşınızdaki kişilerden baskı gelebilir, ya da siz baskı yapabilirsiniz; söz vermeniz istenebilir ya da siz söz isteyebilirsiniz; bağlılığınızı tamamen ilan etmeniz için zorlanabilirsiniz ya da birilerini buna zorlarsınız. Lütfen, önce kendi yaranıza dönün. Bu arzu neyin yansıması? Onu açığa çıkarınca kararınızı daha isabetli verebilirsiniz. Ay tutulmasının öz-değer teması bu hafta da öne çıkacak.

Merkür şimdi “bir adam ve kadının yanında kıvrılmış yılan” açısında.

Yılan bilgeliği temsil eder, ama günümüzde aynı zamanda hainlik, araya girmek gibi anlamları da olabilir. Neye nasıl tepki verdiğinize çok dikkat edin. Mutlaka sakin kalın. Bilgelik yakınınızda, bakış açınızı değiştirmeniz yeterli.

Bu hafta yeni yıla, yeni enerjilere hazırlanırken berraklık arzusu ve ihtiyacı öne çıkıyor. Yukarıda verdiğim üç enerji, yani kristal küre, hayat ve ölüm hakkındaki sırlar ve medyum enerjileri de bizi destekliyor. Bu hafta kesinlikle Kutsal Anne’nin Şeffaf Mavi Enerjisi ile çalışmanızı öneririm. Usta olmanın ve ustalığımızı kanıtlamanın zamanı şimdi!

Hepinize harika bir Pazartesi ve muhteşem bir hafta diliyorum.

©Mor Alev 2016

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

  1. Teşekkürler mor alev . Her zaman hayatın olumlu yanını gören birisiyim ama bu aralardaki sıkıntıda da Çaresiz hissetmemi önlediniz siz yetiştiniz . Teşekkürler. Bana yeniden HERŞEY GÜZEL OLACAK DEDİRTTİNİZ . Teşekkürler. MEDİHA TORUN

    iPhone’umdan gönderildi

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.