Baş Melek Michael (Mikail) ve Yüksek Benlik Konsey Mesajları

Birlik – Konsey (Mesaj 54)

unityDünyanızda meydana gelen son olaylar doğrultusunda, gelin bugün daha önce burada doğrudan ele almadığımız bir konuyu tartışalım. Yani Birlik hakkında konuşalım. Bu kavram, “kardeşlik” anlamında da kullanılmaktadır. Ancak Birliğin anlamı, kardeşliğin anlamından çok daha derindir.

Birliğin ne anlama geldiğini, lütfen daha sık düşünmeye başlayın. Zira bildiğiniz üzere kardeşlik kavramı, şu anki anlayışa göre hala daha içinde “sen ve ben” ya da “benim ve senin” gibi ayrımcılık kavramının izlerini barındırıyor. Bundan böyle, mümkün olan her yerde ve her fırsatta ayrımcılık kavramının izlerini silmeye başlamanızın, hepiniz için çok daha hayırlı olacağını düşünüyoruz.

Gününüzde ayrımcılığa karşı (insanların ayrı olmadığına, bir ve eşit olduğuna dair) protestolar düzenleniyor. Ayrımcılık diye bir şeyin olmadığı, İnsan hakları, enerjiler ve evrensel yasalar söz konusu olduğunda, çoğu kişi tarafından kabul ediliyor, bilimsel olarak sergilenebiliyor. Ancak günbegün yaşanan hayatın içinde, neredeyse hiç dikkate alınmıyor. Hele son olaylardan sonra, insan ayrımı diye bir şeyin olmadığı hiç akla gelmiyor. Özellikle de belli gruplar ve bireyler söz konusuysa…

Oysa bu tür olaylar, aslında insanlığı uyandırmak için meydana geliyor. Bu bilgi, sizin için yeni bir şey değil. Kadim öğretmenler insanlığa bunu binlerce yıldır anlattılar. Bu bilgiye rağmen, meydana gelen olaylar çok kolay panik ve korkuyla bağdaştırılıyorlar ki amaçları da budur.

Burada varolan esas gerçek şudur: Zihinlerinizde ve kalplerinizde panik yaratmak için kullanılan o bireyler, sizden farklı olmadıkları gibi, aslında sizin bir parçanızdır. Yani kelimenin tam anlamıyla insan ayrımı diye bir şey, asla yoktur.

Bu “çarpıcı” görüşü sükûnet içinde, hatta meditasyon sırasında kabullenmek bir şey, bu fikri kendi bilincine yerleştirmek ve her gün o kişilerin gerçekten kendisinden bir parça olduğunu bilerek yaşamak, başka bir şeydir.

Fakat sevgili arkadaşlar, işte tam anlamıyla bunu başarmak için kendinizi bu dönemde yeryüzüne attınız. Yaşamınızda bir yol mu seçmek istiyorsunuz? Taşıyacak bir pankart mı istiyorsunuz? (Mor Alev: Yani hayatınızı adayacağınız bir slogan mı istiyorsunuz?) Bu yoldan yürüyün. Bu pankartı taşıyın.

Bunun politikayla bir alakası yoktur. Bunun din ve inanç sistemiyle de bir ilgisi yoktur. Bu sadece, bir “Işık işçisi” olmanın ne anlama geldiğini göstermektir. İnsan olmanın anlamını sergilemektir.

Korkmuş, aç, evsiz barksız ya da herhangi bir şekilde yaralanmış olan kişilerden hiç birini, yardımsız bırakmayın. Şunu da belirtmemize izin verin. Yardıma muhtaç kişileri yadsımak, görmezlikten gelmek ve sonra da Dünya’nızda bilinen herhangi bir dinin kurallarına uyuyormuş gibi davranmak, en hafif tabirle gülünçtür.

Sizlerle oyun oynanıyor arkadaşlar. Gerçekten rezil, açgözlü, güç tutkunu ve umutsuz güçler tarafından kullanılıyorsunuz. Bu mesajı okuyanların büyük bir çoğunluğunun uyanmış olduğunu ve söylediğimiz her şeyin farkında olduklarını biliyoruz. Yine de sizden bu anlattıklarımızın, zihinleri ve kalpleri yeni yeni uyanma başlayan kişiler için olduğunu anlamanızı rica ediyoruz.

Sadece Sevgi olun! Büyük uyanışın bu son evresinde ne tür bir olay meydana gelirse gelsin, siz sadece Sevgi olun. Bir olun! Gerçekte olduğunuzu yavaş yavaş idrak etmeye başladığınız, o İlahi Varlık olun. Bundan böyle kalplerinizde, “insan ayrımı” diye bir kavramın barınmasına izin vermeyin. Bu bizim, sizin için ettiğimiz en içten duamızdır.

Sevgili Dostlar, burada kullanılan İngilizce kelime “unity” aslında çoklu anlamı olan bir kelimedir. Biz bunu “birlik” olarak çevirmiş olsak da bütün anlamlarını ileterek aslında çok daha kapsamlı bir kavramdan bahsedildiğini iletmek isterim. Burada bahsedilen “birlik” ya da “bir olmak”, hepimizin hem kendine özgü olduğunu, hem de temelde aynı olduğumuzu iletir, yani eşitiz ve özeliz ama aynı zamanda birbirimizin yansımalarıyız. Birbirimize bağlıyız ve tanımadığımız, hiç karşılaşmadığımız  kişileri bile davranışlarımızla etkiliyoruz. Büyük bir ağın ilmekleriyiz. Bu arada aynı kelime birleşince sahip olunan güce de dikkati çeker. Birlik ve beraberlik her zaman bizleri daha güçlü kılar, hedefler ise berraklaşır. Konsey bu mesajı bundan bir süre önce terör olayları ve ardından gelen özellikle medya ve siyasetçilerin kullandığı ayrımcılık ve korku dolu sert ifadeler üzerine iletti. Ve gördüğünüz gibi mesaj hala daha geçerliliğini koruyor. Bir olduğumuz gerçeği hiçbir zaman değişmeyecek. Umarım bu açıklama yardımcı olmuştur.

Bu mesaj için çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, ileten Konsey’e ve Ron Head’e  çok teşekkür ederiz. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

1 reply »

  1. Harika bir mesaj, daha ne söylenebilir! Evet, sadece Sevgi olmak için kendimizi buraya attık.Bütün Oyun bunun hakkında. Acı olaylar sonrasında kolektif enerjilerle birlikte aşağı düşüyoruz ama sonra bu biliş ile tekrar çıkıp kendimizi demirliyoruz. Bir sonrakinde yine aynı şey, ama her seferinde düşmelerimiz daha kısa sürüyor. Ta ki en sonunda artık hiç düşmeden Sevgide, Merkezimizde kalana kadar, ve o gün çok çok yakın!
    Konseye ve emeği geçen herkese şükran ve minnetle…

    Liked by 1 kişi