Dolunay Başak’ta: Birlikte olunca daha mutluyuz – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

black and white2016’ya Başak-Balık ekseni damgasını vurmaya devam ediyor. Ay Başak’ta, hemen karşısında Güneş Balık’ta Neptün’le birlikte. Ayın Kuzey düğümü de Başak’ta ve Jüpiter’le birleşiyor, Güney Düğümü ise Balık’ta Chiron’la bir arada… Bu yıl Başak-Balık zıtlığını orta yolu bularak çözeceğiz. (İlgili bilgileri 2016 genel analizlerimde bulabilirsiniz)

Dolunay Sabian Sembolü: “Siyah ve beyaz çocuklar neşeyle birlikte oynuyorlar”

Ayrımcılığı hiç olmadığı kadar fark ettiğimiz, insanların din, dil, ırk, eğitim, gelir, geldikleri coğrafyaya göre kamplaştığı bu günlerde, dolunay şifalandırmamız gereken konuyu gözlerimizin önüne koyuyor!

Evrensel kardeşliğimizi kabul etmeliyiz. Neden bazılarını bir köşeye, diğerlerini başka köşeye koyuyoruz, neden kendimizi belli bir gurup ya da guruplara dahil etmeye çalışıyoruz? Toplumsaldan kendi hayatlarımıza dönersek, bunu işyerinde yapıyor muyuz? Arkadaş gurubumuzda? Peki ailemizde? Örneğin, “eşimin ailesi, benim ailem” diye bir ayrım var mı? Farklı ama BİR olduğumuzu ancak açık kalplilikle ve öğrenme isteği ile idrak edebiliriz. Önyargıları ve genellemeleri, kulaktan duyma bilgileri bir kenara bırakırsak, bu kişiler, topluluklar ve toplumlar hakkında ne biliyoruz?

Renkler hayatı zenginleştirir. Duvarlar sizi içeriye kapar. Çeşitlilik hareket getirir. Tek renk, tek ses, tek koku durağandır, boğabilir. Kendi dışımızda “görünen” kişi ve durumlara kalbimizi açarken elimizdeki en iyi araç alçak gönüllülüğümüzdür. Herkes her şeyi bilemez, her birimiz bazı şeylerde daha iyiyiz, bazılarında ise değiliz… Bunu itiraf edersek, insanlarla aramızda bir köprü kurulmaya başlar. Benzer yönlerimizi buluruz ve hiç benzemeyen yönlerimizi öğreniriz, bazen şaşırırız ama hep zenginleşiriz.

Güneş, Neptün’le birlikte “İki sahil şeridini birleştiren yolda yoğun araba trafiği” derecesinde

Woodstock Music Festival in Bethel, New York 1969Ay’ın yansıttığı ışık Güneş’ten gelir. Güneş ise hareket, kalabalık ve bir sürü insanın hedeflerine ulaşmaya çalıştığı bir zamanı gösteriyor. Bu derece bize sabırlı olmayı, bazen yol vermemiz gerektiğini, herkese saygı duyulduğunda amacımıza daha rahat ve hızlı ulaşabileceğimizi söylüyor. Belki yavaş akan trafikte durup manzarayı içimize çekmeliyiz, belki yan arabadaki insanlardan çok da farklı olmadığımızı görmeliyiz.

Bu enerjinin etkisinde, günlük hayatımızdaki trafiğin arttığını gözlemleyeceğiz. Telefon konuşmaları, mesajlar, toplantılar ve belki de yolculuklar artacak. Sizlere önerim, aynı ayın bize söylediği gibi, kalabalığın içinde kendi özel pozisyonunuzu görmeniz ve o kalabalığın ise hepimizi yansıttığını bilmenizdir. Nefes alın, anda kalın ve böylece kendi ruhunuzda sakinliği yaratıp çevrenize yansıtabilirsiniz. Bu akışta birlikteyiz.

Ayrıca, bu zamanda yenilenmiş ve devasa bir hale bürünmüş bir göç ve mülteci dalgası görebiliriz. Jüpiter-Neptün zıt açısı her zaman tarihte büyük göçlere işaret etmiştir. Neredeyse son bir yıldır bu etkiyi bütün dünya yaşıyor. Güneşin aydınlattığı bu sembolle ise trafik iyiden iyiye artıyor. Bütün semboller topluluğu yerleşik kişileri yeni gelenlere kucak açmaya, göçenleri ise yeni ortamı öğrenmeye çağırıyor. Bu zamanda aranızda birden bire ya da planlı olarak taşınmaya ve yeni bir yere yerleşmeye karar verenler de olacaktır.

Chiron ve Güney Düğümü – Jüpiter ve Kuzey Düğümü:

Chiron ve Ayın Güney Düğümü Sabian sembolü: “Peygamber dağdan aşağıya inerken yeni yasayı getiriyor” Bizden önce yazılmış kuralların, kanunların büyük çoğunluğunun geçerliliğini kaybettiği belirsiz bir dönemdeyiz. O kuralların ve zorlamaların açtığı yaraları sarmak için Chiron bize kucak açıyor. Eğer yeni ve açık, ileri ve refah bir dünya yaratacaksak, bunu eski yöntemlerle yapamayız. Einstein’ın ünlü sözü gibi “sorunları onu yaratan zihin yapısıyla çözemezsiniz.” Yani dostlar, yaratıcı davranmak zorundayız ve böylece yeni kurallar kitabını yazmaya başlayacağız.

Bu arada, tam karşıdaki Jüpiter’le birleşmiş Kuzey Düğümü ise “Değerli taşlarla süslü arma sembolünde. Bu sembolde kimliğimizi, kim olduğumuzu hatırlamaya çağırılıyoruz. Bütünün içinde kendine has, yeri doldurulamaz tek bir parça olduğumuzu gördüğümüzde, hayata nasıl eşsiz bir katkıda bulunduğumuzu da anlarız. Kendimize ve evrene olan inancımız ve güvenimiz tazelenir. O zaman eski derslerimiz, deneyimlerimiz, yaşamlar boyu biriktirdiğimiz bilgeliğimizle “yeni yasalara” katkıda bulunmaya başlarız.

Evet, birlikte mutlu olmak için (ıssız bir dağ başına saklanamayacağınıza göre!), eski kurallar kitabı yırtılıyor ve yerine yeniyi yaratıyoruz. Bunu yaparken hep birer öğrenci olduğumuzu ve sonsuza dek de öyle kalacağımızı bildiğimizde, benliğimize kendiliğinden hoş bir alçak gönüllülük yerleşiyor. Daha şefkatli, daha açık zihinli, daha yumuşak ve umutlu yaşamaya başlıyoruz.

Bu dolunay her şeyden çok, katı önyargılardan arınma enerjisi taşıyor. İnatçılık, muhafazakarlık, sertlik – eğer siz izin verirseniz – yerini esnek ve kalp merkezli anlayışa bırakıyor. O yüzden bu yazıyı öğretmenim Tom Lescher’ın bu hafta için verdiği mantrayla tamamlamak istiyorum. Bu mantrayla meditasyon yapın ve zihninizi, kalbinizi gelecek olan bilgeliğe açın, kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Her şeyi bilmediğimi itiraf ettiğimde

Ufacık hissedebilirim

Fakat işte ancak o zaman

Hazine ruhuma akmaya başlar

Ve gerçekten öğrenmeye adım atarım

Dolunay bu akşam (22 Şubat 2016) saat 20.19’da (İstanbul) gerçekleşecek. Dolunay mükemmel arınma ve salıverme zamanı olduğu için Michael’la tüm negatif inanç, korku, yargılama bağlarınızı kesmenizi öneririm. Ayrıca, Başak dolunayı sağlığınıza zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyetinizi değiştirmek ve detoks için de son derece destekleyici bir enerjiye sahip.

Hepinize muhteşem bir dolunay diliyorum. Koşulsuz Sevgi ve Mor Alev enerjisi sizlerle olsun!

©Mor Alev 2016

Not: Arkadaşlar, bu zamanki genel gökyüzü hareketleri hakkında yazılacak daha çok şey var ve umarım birkaç gün içinde bunları size iletebilirim. Bu hafta içi bilgisayar-iletişim sistemlerimin onarılmış olması gerekiyor… Göreceğiz… Şu anda email ve yorumlarınıza oldukça geç cevap verebiliyorum ve yayınlar daha yavaş devam ediyor.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve  ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Çok güzel bir yazı, benim için yine harika bir zamanlama galiba. Sevgili Tom Lescher’in mantrası tam da “bildiklerimi” bıraktığım ve bu bırakmanın giderek arttığı, hatta “tutunmayı” da bıraktığım bir döneme denk geldi! Hepimize akan, sessizliğimizde dinlediğimiz zaman çok net duyduğumuz İlahi Kanal sayenizde iyice netleşti. çok teşekkürler!….

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev. İlk kez tavsiye ettiğiniz bağları kesme meditasyonunu yaptım. Bu ilk deneyimim. Olabileceğini söylediğiniz acı, sızı, uyuşma vb. gibi hisler olmadı; önce gözlerimden boncuk boncuk gözyaşlarım döküldü ve daha sonra hıçkırarak ağlamaya başladım, yaşadığım bağlarını kesmek istediğim kötü/mutsuz anları kare kare düşündüm / gördüm ve o anlarda ağlamam arttı. Çok değişik bir deneyim oldu benim için, sonunda bir yorgunluk ve rahatlama hissettim, paylaşmak istedim. Varlığınız için teşekkür ederim. Baş Melek Mikail ve Zadkiele ve diğer meleklerime sonsuz teşekkürlerimle…

  Liked by 1 kişi

 3. Bu dolunayda dikkatimi çeken 2 enerjisi var. Bazı kaynaklar dolunay saatini 20.20 olarak veriyor ve 2. ayın 22 sinde. Bu dolunayda gerçekten ikiliği ( dualiteyi )bırakmaya niyet edip birlik kavramına hayatımızda yer açmalıyız sanıyorum. Çok teşekkürler emeğinize sağlık.

  Beğen

  1. Sevgili Işıl, benim verdiğim saat İstanbul daki dolunayın vakti. timeanddate.com yerel vakti veriyor ama birazcık daha doğuda 20.20 olması muhtemeldir. Aslında, 2 enerjisi konusunda haklısınız. Şimdi düşününce Sabian sembollerine de uyduğunu düşünüyorum. Siyah ve beyazın bir araya gelmesi ve 2 enerjisi uyumlu. 2016 nın numerolojisini yazarken rakamların titreşimini de yazmıştım. Orada 2 için şöyle diyor: 2– Pozitif kullanıldığında: İşbirliği, denge, eşitlik, hizmet, ilahi yaşam amacı, uyum; Zorlayıcı etkileri: Aşırı özveri, ya da tam tersi yardımcı olmamak, direnç, tepkisel davranışlar, uyumsuzluk
   Yani bence bu konuda çok haklısınız. Teşekkürler ve sevgiler

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.