Yeni Ay Kova’da: Dinlerseniz, beklediğiniz mesaj burada… – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

To the moon and back - Catrin Welz-SteinYeni Ay bugün (8 Şubat) saat 16.38’de gerçekleşiyor. (İst) Sabian sembolü ise:

“Mesaj taşıyan büyük beyaz güvercin: Derin, detaylı, uzun süreli ancak başından sonuna kadar aynı güçte sürdürülen, zaferle sonuçlanan kişisel emeklere ruhani kanalların verdiği cevap”

Bu yeni ayı haftalardır büyük bir heyecan ve umutla bekliyordum. İşte geldi! Sevgili Dostlar, son aylarımız yoğun bir baskı ile geçti. Arada bir rahat nefes aldığımız zamanlar oldu ama asla hedeften gözümüzü ayırmamamız için bu fırsatlar çok kısa sürüyor ve sadece gerçekten ihtiyacımız olduğunda geliyordu. Gölge temizlemek yapabileceğimiz en kolay iş değil, eskiye veda etmek bazen acılı, bazen kendimizle, bazen gelenekler ve alışkanlıklarla mücadele ettiğimiz zamanları içeriyor. Gerçeği aramak sonu gelmeyen bir çemberde yürümek gibi, bazen bulunduğunuz yere geri döndüğünüzü hissediyorsunuz. Siz, Bilge Baykuşlar, odaklanmanızı bozmadığınız zaman mükemmel kişisel zaferi tattınız ve yola devam ettiniz. Şimdi, hala daha hedefe kenetlenmiş durumdayız, hala daha temizlik devam ediyor ama ödüller artık fazla beklemeden yolumuza irili ufaklı paketler halinde dizilmiş vaziyette. Bu sembolü Dane Rudhyar’ın kitabından bir alıntıyla anlatmak istiyorum:

Bu hayati krizin içinden cesaretle ve yılmayan bir ruhla geçen kişi, ruhani âlemden derin bir kutsama alır: “Görev tamamlandı! Huzur ve barış seninle.”

Ve bu kutsamanın içine gizlenmiş ve geleceği anlatan bir kehanet de bulunur ki, bunu kavrayışı yükselmiş, keskin farkındalığı olan, ruhsal açıdan hassas kişi derhal alır.

Kişinin gelişimi sırasında attığı her gerçek ruhani adım, durağanlık (hatta tembellik) ve yıkım güçlerine karşı zaferin sonucudur. Tüm gerçek zaferlerin kalbinde mutlaka İlahi olan (Yaratan enerjisi) bulunur. Gelen mesaj duruma göre değişse de, beyaz güvercin her zaman huzuru vurgular; ve bu huzurun çekirdeğinde KİŞİSEL DEĞER ve ZAFER’in onaylanması ve belgelenmesi yatar.

Arkadaşlar, önümüzdeki dört haftaya bu enerji damgasını vuruyor. Mesajınız kesinlikle geldi ve sessizleştiğinizde, sakince anı yaşadığınızda onu alacaksınız. Kova, bağımsızlık ve tarafsızlıktır. Yüksek bakıştır. “Ben” yerine “biz”dir. En yüksek haliyle Kova Buddha olmaktır. Kova, meditasyondur. Bu ay düzenli meditasyona özellikle önem verin. Derin bir iç bilme ile yaşamın, yaşamınızın sırlarının, yolunuzun en önemli dönemeçlerinin gözlerinizin önünde açıldığını göreceksiniz. Her şeyden önemlisi, çok ama çok sevildiğinizi, asla yalnız olmadığınızı yeniden bileceksiniz.

Şimdi, biraz da bu sembolde geçen “durağanlık ve yıkım güçleri” kelimelerinden bahsedelim. Çoğu zaman gölgelerimizi, korkularımızı, alışkanlıklarımızı hatta hayatımızdaki yalanları ayıklarken kendi kendimize tuzaklar kurarız. Bu tuzaklar gerekli olduğunu bildiğiniz halde harekete geçmemek ve kendini aldatmaktır. Hareket etmeyen şeyler, genişlemeyenler sonunda ufalanıp dağılmaya mahkûmdur. Bulunduğumuz noktada yıllarca demirli kalmak, yenilenmemek, kaç yaşında olursanız olun, aslında yaşlanma sürecinin ta kendisidir.

Çok basit bir örnek verirsem, herhangi bir ilişkide kendinizi tanıyamıyorsunuz, ilişkinin kiminle olduğu önemli değil; belki müdürünüzle olan ilişkinizde fikirlerinizi iletmekten kaçınıyorsunuz, ebeveynlerinizle olan ilişkide onları mutlu etmek için kendi ruhunuzun arzularını göz ardı ediyorsunuz, ya da partnerinizi, arkadaşlarınızı mutlu etmek için, onlardan sevgi alabilmek için başka birisiymiş gibi davranıyorsunuz… Gelişimimiz için zorlandığımız açılar yaşadık son aylarda. Bu açılarla birlikte kalbimize, “Ben bu ilişkinin neresindeyim? Ben kimim? Ben nasıl kayboldum ve nasıl bu ilişkideki coşkumu, heyecanımı, umutlarımı durağanlığa teslim ettim?” soruları gelir. Bu sorular genellikle net olarak sorulmaz ama hisler oradadır. İç sıkıntısı, canının hiçbir şey istememesi, kendini kapatma, hayattan zevk almama gibi durumlar, sebepsiz gibi görünen öfke patlamaları… Bizi yukarıdaki soruları açıkça sormaya doğru ittirir.

İşte o noktada asıl düşmanımız kendimizdir. Soruları soracak mıyız? Temele kadar inecek miyiz? İnersek, ne yapacağız? Nasıl çözeceğiz? Görmezden gelmek daha kolay değil mi? Bütün bunlar, ruhunuzu ve hislerinizin mesajlarını dinlemediğinizde sağlığımızı bozar, ister istemez özverili davransak da ilişkilerimiz yara alır, işte verimimiz düşer. Durağanlık böylece yıkımı da getirir. Bakım görmeyen bir binanın en sonunda çökmesi gibi…

White dove 2Ödevlerimizi yaparsak, her defasında bir adım atarak tek tek gölgeleri teşekkürlerle salıverirsek, gelişimi yaşarız. Özümüze sadık kalmayı prensip edinmişizdir, hedef en yalın haliyle kendimiz olmaktır. Kutsal “evet” ve kutsal “hayır” kelimeleri dostumuz olur. Saflaşmanın imbiğinden geçerken ne kadar dar olursa olsun yolun sonundaki özgürlüğü gözümüzün önünde tutarız ve hafifleriz.

“Mor Alev, son birkaç ayda bunu yaşayıp bitirmedik mi, neden bundan bahsediyorsun?” diye sorabilirsiniz. Çünkü henüz görev bitmedi ama büyük bir aşama kaydedildi. Bahsettiğimiz geçmiş açıların bir kısmı hala aktif, bir kısmı da kendini tekrarlayacak. Bu zamanın farkı, geleceğe dair çok daha net bir görüşe sahip olduğumuz dönem olması ve bunu içten hissettiğimiz gerçeğini yaşamamızdır.

Sonunda hayatınızın elden geçmemiş hiçbir yönü kalmayacak. Acele etmeyin, yavaş ve sindirerek gidin. Değişim ve dönüşümünüz köklü ve sağlam olsun. Bu sefer çok daha umutlu, mutlu “tesadüflerle” ve her şeyden önemlisi özgüvenimizi kazanmış bir şekilde yürüyoruz. Bu yolculukta yalnız değilsiniz, 7,5 milyar insan ve sayısız Usta, Melek, Galaktik ve Yaratan’ın kendisi de sizinle.

Hepinize bir sürü umut dolu yol gösterici mesajın geldiği, sevgi dolu bir ay diliyorum. Koşulsuz Sevgi ve Mor Alev enerjisi sizlerle olsun.

©Mor Alev 2016

Not: Bundan iki hafta kadar önce boyut değiştiren bir başka dosta daha saygı ve teşekkürlerimizi iletiyoruz: Colin Vearcombe, sahne adıyla Black… Sessiz ve derinden, sade ve öz… Sevgiler…

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve  ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

  1. Yarım saat sonra bizi desteklemek için doğacak yeni ayımız Sevginin yeni ayı!
    Çin takvimine göre de Yeni bir yılın başlangıcı için doğuyor.

    Yeni ay’a sevgiyle sonsuz teşekkürler 🙂

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.