Meşgulüm, Meşgulsün, Meşgulüz: Başak Etkisi! – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

working beesSevgili Dostlar, yıldızlara bakınca bazen her şey netleşiyor ama bir de yazacak vakit bulunsa! Evet, son haftalarda kademe kademe yoğunluğumuz artıyor, bu hafta iyice çoğaldı ve bir süre daha böyle gidecek. Başımızı işten, yapılması gerekenlerden, hatta yaşantımızın her alanında temizlik ve düzenleme yapmaktan kaldıramıyoruz. Arılar gibiyiz. Çünkü Jüpiter, Mars ve Venüs hep birlikte Başak’ta.

Başak burcunun olumlu anahtar kelimelerine bakalım: Değişim, sağlık, temizlik, mükemmellik, dişi enerji, verimlilik, işe yaramak, pratik, kullanışlı, çalışmak, katkısı olmak, detaylar ve fikirleri hayata entegre etmek.

Burada özellikle katkıda bulunmak ve hayata entegre etmek konularını öne çıkarmak istiyorum. Başak arketipine baktığımızda o çalışır, o bir fikri fikir olarak bırakmaz, oturup planlar ve gerçekleştirmeye başlar. O bir proje müdürüdür, o çok çalışan bir sağlık görevlisidir, o bir internet sayfasının mükemmel görünmesi için çabalayan grafikerdir, müşterisi beğenmiş olsa da teslim etmeden ürünün mükemmel olduğuna kendisi inanmalıdır. Kısaca, Aslan’da kendini tanıyan, kendini sevmeyi öğrenen benlik, Başak’ta topluma katkıda bulunmaya ve projelerini gerçekleştirmeye başlar.

Arkadaşlar, 2015 yılının dopdolu geçeceğini yazmıştım, bir seneye birkaç sene sıkıştıracağımızı da konuşmuştuk ama doğrusunu isterseniz bir şeyi öngörmek başka, yaşamak başka! Gerçekten vaktimiz gün be gün daha da hareketli geçiyor. Bütün tanıdıklarım ve birlikte çalıştığım kişiler de buna dâhil. Ama bu meşguliyet özellikle Ağustos ortasından itibaren yükselmeye başladıı. Çünkü Jüpiter 11 Ağustos’ta 13 aylığına Başak’a giriş yaptı.

Jüpiter 9 Eylül 2016 ya kadar Başak’ta

Başak aynı zamanda AR-GE departmanı gibidir ve Jüpiter’in Başak’a girişi ve orada geçireceği zaman hepimiz için aslında çok iyi bir haber. Son üç yılda alt-üst ettiğimiz, yeniden tanımladığımız tüm konuların, durumların ve benliğimizin artık üzerinde yükselecek sağlam bir temeli oluşmak üzere. Tabii bu arada titizlikle temizlik de devam edecek. Başak salıverilmemiş çer-çöp, moloz, tortu, leke, gölge sevmez. Jüpiter Başak’ta işini bitirdiğinde gözle görülür değişim, gözle görülür temizlik (tamamlanmış salıverme aşamaları) ve hayalinizdeki o hayatın gözle görülür temelleri tamamlanmış olacak.

Ama bunlar kendi kendine olmayacak. Her birimiz işe koyulacağız ve ister ruhani konular olsun, ister iş hayatımız, yaşadığımız yer ya da sağlığımız öne çıksın, kararlar alıp uygulayacağız. Hem de bütün detaylarıyla. Bu arada üzerimize haddinden fazla sorumluluk alma çılgınlığına da kalkışabiliriz, işte bunu yapmamaya dikkat etmeliyiz.

Biliyorsunuz yaratım, aşamaları ilham, niyet, fırsatların gelmesine izin vermek ve sonra da somut adımlardır. Başak’taki Jüpiter bu adımlarda size yardımcı olacak. Bu açının size özel etkileri için Başak’ın hangi evinizde olduğuna bir bakın ve sonra da son iki ayda olanları karşılaştırın. Paralelliği mutlaka göreceksiniz.

Mars ve Venüs Jüpiter’le birlikte

Mars geçen hafta Jüpiter’le tam birleşti, bu hafta ise neredeyse bir arada vakit geçiriyorlar. Bu son derece güçlü bir zaman, hatta Kasım başında bile bu yakınlık sürecek. Mars ve Jüpiter birlikteliğine iyi şans denebilir. Hatta bu ikilinin bir diğer anlamı “doğum” demektir. Jüpiter olumludur, Mars ise hareket getirir ve tabii ki Başak’ın yönlerinden biri ise şifadır. Bu büyük şifalanmaların yaşanacağı bir dönemi gösteriyor. Bu değişim dönüşüm döneminde bütün tarihi acılarımızı iyileştirme, hem kişisel hem de toplumsal yaralarımızı şifalandırma şansı karşımızda. Bazıları için yeniden doğuş, bazıları içinse yepyeni şeylerin doğumu söz konusu.

Rafal Olbinski - park with fruitsVenüs’e gelince, hafta sonunda Venüs Jüpiter’le tam olarak birleşecek. Ne zaman bu iki gezegen birleşse, enerji de bolluk ve bereket konularında yeni değerler yaratma ve yeni değerlerin doğuşu yönünde ilerler. Bu bir sonuçlanma, zirveye ulaşma evresidir. Yani, belli bir yüksekliğe ulaşmışızdır ve ardından yeni bir yolculuk başlar. Ama önce, içinde bulunduğunuz durumun getirdiği meyvelerin olgunlaştığını ve toplanmaya hazır olduğunu söylemeliyim. Bu, kendi değerinize inanma ve evrenin de kendini bu değere tam hizalama zamanı. Venüs’ün öz-değeri öne çıkaran geri gidişinden sonra bu konuda bir şüpheniz olmasın. Başak, en yüksek haliyle ruhla uyumlu fiziksel formdur, kendini sefil etmez, alçak gönüllüdür ve olduğu kişiyle tam uyum içindedir.

Hepsini bir araya getirdiğimizde

Bu dönem fazlasıyla hareketli ama ödüllerimizi de topladığımız bir dönem haline geliyor. Bu enerji dalgasının tam tepesine yerleştiğimizde hızla ilerlediğimizi ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı görüyoruz. Uzun dönemli projeler sonuca ulaşıyor ve yerine yepyeni olumlu projeler başlıyor. Bu arada, kendimizi yeni zamana, yeni ritme uydurmaya çalışıyoruz. Ayrıca, kelimenin tam manasıyla çalışıyoruz, çalışıyoruz, çalışıyoruz!

Dikkat! Mars aynı zamanda adrenalin bezlerini yönetir. Jüpiter ise her şeyi büyütür. Şans büyürken, heyecan ve başarma arzusu da büyüyor. Kendimizi aşırılıklara karşı uyarmalıyız. Seçici davranmalıyız. Aynı anda bir sürü işe kalkışmayın ve unutmayın kalkıştığınız iş, başarmaya çalıştığınız şey gerçekten sizi yansıtmalı, eğer kalbinizde yatanları ve öz-değerinizi yansıtmıyorsa, Venüs yönünüzü sizi gerçekten mutlu edecek konulara doğru çevirmek için elinden geleni yapacaktır.

Doğum ve yeniden doğuş dedik, doğum kanalındaki bir bebek olduğunuzu düşünün, inanılmaz bir emek, itme gücü ve hareket vardır. Ama arada, birkaç dakikalığına da olsa itme durur ve sakinlik yaşanır, sonra yeniden doğum devam eder. Böylece bebek de anne de, biraz da olsa nefes alır. Kendinize ufak dinlenme cepleri yaratın. Üzerinde çalıştığınız her ne ise – belki Başak etkisiyle daha sağlıklı yaşamaya ve spor yapmaya karar verdiniz, belki Venüs etkisiyle işinizde terfi etmek için gerekli projeyi bitirmeye çalışıyorsunuz, belki yeni bir kursa, yeni bir okula başladınız, yeni bir ilişkide elinizden gelen en iyi olmak istiyorsunuz, evinizi yeniden dekore ediyorsunuz, ya da bunların hepsini birden yapmaya kararlısınız 🙂 – kalbinizi dinleyin ve durmanız gerektiğinde durun. Zihninizi netleştirin, strese kapılmayın, akışın sizi taşıdığına güvenin. Çekim Gücü Yasası kendini her gün çok daha fazla gösteriyor. Sabahları olumlu uyanın, meditasyonunuzu yapın ve şimdi, haydi, çok işimiz var! Gidin ruhunuzdaki o güzel şeyleri somut adımlarla bu dünyaya getirin!

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

3 comments

  1. Bir başak burcu olarak bu yoğunluğu doğruluyorum. stres yapmayalım arkadaşlar 🙂

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.