Diğer yönü seçin… – Konsey (Mesaj 40)

illusion by Adam DobrovitsSevgili Dostlar, Konsey aşağıda son aylarımı tarif ediyor. Bu konuda ben de uzunca bir makale hazırlıyorum. İşler tam da istediğiniz gibi gitmediğinde ne yapmalı? İşte bence bu konu “akışta kalmak”, “salıvermek” ve “Evrenin size getirdiği hediyelere kalbinizi açmak” olarak adlandırdığımız tüm davranış tarzlarıyla ilgili. Şu anda bize bu dersleri 8-8-8 kapısı, Sevgi Seli ve hepsine eşlik eden arındırıcı enerjiler öğretiyor.

Bu mesajı çeviren Mor Alev Dostu, ileten Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Planlarınızı yaptınız. Rezervasyonlarınız tamam. Biletleriniz hazır. Güzergâhınızı belirlediniz. Günlük programınızı da yazdınız… Ve birden, işlerin hiç de beklediğiniz gibi gitmeyeceğini gösteren bir şey oluyor. Peki, buna nasıl tepki verirsiniz?

Birçoğunuz anında, “oh hayır, olamaz, bu korkunç bir şey!” moduna girersiniz.  Hayal gücünüzün “yerinden fırlamasına” ve olasılıkların içinden en kötüsünü görmesine izin verirsiniz.

İşte bu davranış tarzını siz, ömürler boyunca olmasa bile, uzun yıllar boyunca, “uzmanlık derecesine” ulaşacak kadar işlediniz. (En kötü ihtimali görme konusunda uzmanlaştınız.) Bu davranış şekli sizin ortamınızda (Dünya’da) öyle yaygın bir tepkidir ki, hiç kimse böyle davrandığının farkına bile varmaz.  Bunun size ne gibi bir fayda getireceğini sanıyorsunuz?  Ve bu aksiliğin neden olmuş olabileceğini düşünüyorsunuz? Aslında bu soru, en yaygın sorulan sorudur. “Neden?”

Eh, bu sözlerimizi kabullenmekle ilgili hala daha birçoğunuzun problemi olsa da, biz yine de bu durumun, “ya size (planladığınızdan) daha iyi bir şey sunmak için, ya da sizi kötü bir şeyden korumak için ortaya çıkan bir fırsat” olduğunu söyleyeceğiz. Sizin için daima en iyisini ve en hayırlısını sağlamak üzere sizinle birlikte çalıştığımızdan sık sık söz etmiştik. Ya çoğunuz henüz bunun gerçek olduğunu bilmiyorsunuz. Ya da biliyorsunuz ama durumun gerçekten böyle olduğunu henüz idrak etmediğiniz için,  o doğrultuda işlev görmeye başlamadınız.

Şayet son seçenekteki kişilerdenseniz, yani biz size şimdiki bilinçli farkındalık seviyenizle ön göremediğiniz bir şeyden “kaçınma” fırsatı vermişsek,  o zaman bu fırsatın ne olabildiğini de fark etmemiş olacaksınız. Oysa bu fırsat belki de açıkça görülüyor olacaktır. Belki planladığınız güzergâhta,  uçuşta veya gideceğiniz yerdeki bir sorundan kurtulmanızı sağlayan bir haber alacaksınızdır. Hepiniz bu tür hikâyeleri duymuşsunuzdur.

Peki, ya size gerçekten planladığınızdan daha iyi bir şey sunulmuşsa?  Ve siz karşılaştığınız bu aksilikle ilgili olumsuz olan yönü düşündüğünüzde,  moralinizi bozduğunuzda, ya da “oh-hayır, olamaz” moduna geçtiğinizde, ne olacağını sanıyorsunuz? Sanırız bunu ayrıntısıyla açıklamamıza gerek yoktur. Hepiniz, Çekim Gücü Yasasını biliyorsunuz. Hepiniz, hissettiğiniz bir şeyi daha çok çağırdığınızın pekâlâ farkındasınız. Ve neredeyse hepiniz, enerjinizi elinizden geldiği kadar yüksek bir frekansta tutmak için hiç olmazsa kendinizi eğitmeye başladınız.

Biz size burada, kendinizi zahmete sokarak “hayır, olamaz moduna” geçmemeyi öğrenmeye başlayın” gibi bir şey söylemiyoruz.  Sadece eski davranış kalıplarını salıvermenizi ve başka bir davranış şeklini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu daha kolay bir yol değil mi? Bazılarınız zaten bunu yapıyor ve biz de onlara “Bravo” diyoruz. Bunu yapmak gerçekten çok kolay ve mademki bunu biz size öneriyoruz, o zaman yapmanız gereken tek şey bunu birkaç sefer denemektir. En azından, bir şeyler ters gittiğinde stres ve sinirden ağrıyan midenizi tedavi eden “anti-asit” ilaçlarını satın almadığınız için, birkaç kuruş da tasarruf etmiş olacaksınız. (Şaka bir yana) ama size şunu temin ederiz; Düşüncelerinizi olumlu yöne çevirmek çok basit bir hamle olsa da, bir o kadar da güçlüdür. Bu davranış şekli, şansınızı kapatmak yerine daha iyi bir şeyi tezahür ettirebilmeniz için bizim size yardımcı olmamızın yolunu açacaktır.

Bu uzun ve ayrıntılı açıklamayı, konunun önemini iyice anlamanız için yapıyoruz. Bu gerçekten çok basittir.  Ama gerçek anlamda güçlü olan çoğu şey, zaten basittir.

Öyleyse başlıyoruz. Bir daha böyle bir aksilikle karşılaştığınız zaman, şunu bir deneyin. Kendinizi tam “hayır, olamaz” moduna girerken yakaladığınız anda, şunu düşünün; “Acaba bu planladığım şeyden daha iyi olan, ne gibi harika bir fırsat beni bekliyor?” Sonra da hayal gücünüzün diğer (olumlu) yönü seçmesini sağlayın. Umduğunuz o olumlu şeyin yapılanmasına izin verin. Hatta isterseniz, önceden onun heyecanını bile yaşayabilirsiniz. Bu şekilde enerjinizin ne kadar yükselebileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Katlanan bu “pozitiflik duygusunun” sonucunda, sadece yararlı şeylerin ortaya çıkabileceğini görebiliyor musunuz? Deneyin! Bunu seveceksiniz.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Canım Mor Alevim, çok çok teşekkür ederim o kadar güzel zamanlamayla yayınladınız ki bu yazıyı, gerçekten rezervasyonlarim tamam biletlerim alindi gidecegim yer belli ama ödemelerimi hala alamadim die nasil gidicem ben die kara kara düşünüyorum şuan, yazıyı okuyunca gozlerime inanamadim ve gerçekten sinirden mide ağrıları yaşıyorum ,tabi anti asit ilaci yerine rezene çayı içiyorum, bi bunu yazmadiniz 🙂 Güzel enerjiniz için, spiritual dostluğunuz için minnettarim :-* Sevgilerimi yolluyorum ❤

  Beğen

 2. Sevgili Mor Alev(isminizi bilmiyorum:))..Merhaba,
  Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum..merak ettiğim birşey var..sıkıntılı günler geçiriyorum..
  3-4 aydır hareketimi kısıtlayan baş dönmesi yaşıyorum..Fazla iş güç yapamıyorum..Acaba bu dönemdeki yoğun enerjilerden mi kaynaklanıyor,uyum süreci midir?Rehberliğinize ihtiyacım var..Tşk

  Beğen

  1. Sevgili İzva, yazar ismim ya da diğer deyimle mahlasım Mor Alev. Lütfen önce bir tıp doktoruna danışınız. Her zaman ama her zaman önce 3D vücudunuzun tam bir kontrolden geçmesini tavsiye ederim. Bunu eski yazılarımda da çok defalar tekrar ettim, bence bundan sonra da edeceğim. Sevgilerimle ve şifa dileklerimle…

   Beğen

 3. Rezervasyonum var, gideceğim yere kabul edildim.Ancak vize alabilmek için bankada göstermem gerek parayla ilgili bazı gelişememezlikler vardı.Zamanlama çok anlamlı oldu, teşekkürler.Bana gideceğim gibi geliyor ama okumak iyi geldi, gidiş günümü hep bir erteleme durumunda olsam da:D

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.