Hepiniz, Aynı “Eksiksiz Yetenek Setine” Sahipsiniz

Elizabeth Lennie- Oil 2011 Painting On Rabbit LakeDeğerli Sevgililer,

Çeşitli boyutlar veya frekanslar arasında “gezinti” yapamadığınızdan dolayı, belki biraz kaygılısınız. Sanki hayatınız size, her zamanki gibi görünüyor. Bu tespitiniz doğru olmadığı halde, yine de şimdiki varlığınızın altı ay önceki SİZDEN ne kadar farklı olduğunu ayırt edemiyorsunuz.

Anaokulun ya da birinci sınıfın ilk gününde, büyük olasılıkla henüz okuyamıyordunuz veya sayıları hesaplayamıyordunuz. Ancak o okul yılının sonunda durum öyle değildi. Hem fiziksel, hem zihinsel, hem de duygusal anlamda gelişmiştiniz. Ama yine de kendinizi, okulun ilk günündeki kişiymişsiniz gibi hissediyordunuz.

İşte şimdi de aynı şey oluyor. Aslında siz hızla gelişiyorsunuz. Sadece şimdi elinizde, okumayı öğrendiğiniz “okuma fişleriniz” ya da bir şeyin öyle olduğunu öğrendiğiniz araç-gereçleriniz yok.

Sizler şu an zihnen ağır ama emin adımlarla, “o dönemde sık sık kafanızı karıştıran kelimeler (okuma fişleri) olmadan” nasıl iletişim kurabileceğinizin pratiğini yapıyorsunuz.

Şu örnek belki nadir bir durumdur ama; Hani birisinin sizin üstünüzdeki yeni kıyafeti çok beğendiğini söylediğinde, bunu nasıl sezinlediğinizi tam olarak anlamasanız da, aslında hiç beğenmediğini bilirsiniz ya, işte Yeni Size ve Yeni Dünya’ya da böyle sezgilerinizle uyumlanıyorsunuz.

Çok fazla kişi olmasa bile birçoğunuz, şimdiye kadar çoktan çeşitli frekanslar, boyutlar ve zamanlar arasında geziniyor olmayı, bunun yanı sıra varlığınızın fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak değişmiş olmasını umdunuz. Bazıları için bu gerçekleşti. Böyle şeylerin mümkün olduğuna artık çoğunuzun inanmasına rağmen, siz henüz bu “parçaları bir araya getiremediniz”. Aynen okumayı yeni söken bir çocuğun, bazı kelimeleri veya bir kitabın bazı bölümlerini anlayamadığı gibi…

Bir şeylerin şu veya bu olduğunu size söyleyecek hiç kimse olmadığı için, şu an o şeyleri anlayıp anlamadan uyguluyor ve deniyorsunuz. Belki şimdi bu anlattıklarımıza şüphe ile bakıyorsunuz. Bu açıklamaları, asla gerçekleşmeyecek olan bir şeyin “üstünü örtmek” için (asla yapamayacağınız bir şeye bahane bulmak için) söylediğimizi düşünüyorsunuz. Ama gerçek bu değil.

Aslında hepiniz, aynı “eksiksiz yetenek setine” sahipsiniz. Buna rağmen “Yeni Sizin yazılım programı” doğrultusunda her biriniz, bu setin içerdiği olasılıklardan sadece kendinizin ilgi duyduğu yetenekleri geliştireceksiniz.

Yani, hepiniz okumayı öğrendiniz. Yine de okumak için ilgi duyduğunuz konular bilimkurgu, polisiye, gizem, bilim, tıp, tarih, biyografi vs. gibi çok geniş bir alana yayılmış durumda. Çünkü okuma yetisini kazanır kazanmaz, kişisel ilgi alanınız ön plana çıkmıştır. Şimdi de bunun aynısı oluyor.

Mesela bazılarınız, kelimeler kullanmadan iletişim kurmayı öğrenmeye çok meraklı. (Yüksek Âlemlerle bağlantı kurmak, kanal olmak gibi). Diğerleri, başka boyutlar ve frekanslar arasında gezinebiliyor.  Bazılarınız da şimdiki ve geçmiş yaşamlarını yeniden gözden geçirmek ve değerlendirmek için “yeni yetenek setinden” yararlanıyor.

Hepiniz, “mesafeyi, yeri ve zamanı” istediğiniz her an yeniden gözden geçirme ve yönlendirme becerisine sahipsiniz. Dikkatinizi verdiğiniz alanı, sadece sizin duyduğunuz “ilgi belirler. (Hangi alana ilgi duyuyorsanız, dikkatinizi o alana verirsiniz.) Ancak odak noktanızın (ilgi alanınızın) değişeceği, dolayısıyla da farklı yeteneklerinizi kullanacağınız zamanlar da gelecektir. Fakat şimdilik, en fazla ilginizi çeken ve size en fazla mutluluk veren şeylerin neler olduğuna dikkat edin. Böylece şu anda hangi yeteneklerinizi sergilediğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Belki bunu kabullenmeniz zordur. Çünkü siz istediğiniz her şeyi, yani boyutlar arasında uçmak, farklı frekanslar oluşturmak, zamanda yolculuk yapmak, mutluluk içinde yaşamak, bir korkunuzdan kurtulmak veya üçüncü boyutta bir şey yaratmak vs. gibi şeyleri yapabildiğinizi öğrenmekten çok memnun olurdunuz. Aslında bunların hepsini yapabilirsiniz. Ancak sizin için şu an en önemli olan yetenekleri, sizin “mutluluk” duygunuz belirler. (Şu an sergilemekten en çok mutluluk duyduğunuz yetenekler, bu dönemde sizin için daha önemlidir.)

Bu geçiş döneminin öncülerinden olan herkes gibi, siz de eksiksiz bir “yetenek setine” sahipsiniz. Siz bu setten sadece, şu anda ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan ve en fazla ilginizi çeken yetenekleri seçiyorsunuz. Onlar gelecekte değişecek olsa bile, yeteneklerinizin hepsini aynı anda kullanmak zorunda değilsiniz. Aynen okuldaki ilk günlerinizde olduğu gibi…

Sırasıyla matematiği, okumayı, tarihi, bilimi, iletişimi, sosyalleşmeyi vs. öğrendiniz. Oysa size, en fazla ilgi duyduğunuz yetenekleri özgürce seçebildiğiniz, tam kapsamlı bir “yetenek seti” sunulmuştu. Ama siz her defasında, o dönem için gerekli olan yetenekleri kullandınız. Şimdi de aynen böyle.

Vizyonunuzu ve algılarınızı açmanız gerekiyordu. Ancak yeni “yetenek setinizin”, ya da yeni “yazılım programınızın” bu kadar geniş bir kapsamı olmasaydı, algılarınızın açılması diye bir şeyin mümkün olmadığını veya siz bunu yapamadığınız için, sizde yanlış bir şeyler olduğunu düşünebilirdiniz.

Bu geçiş dönemi boyunca, “olanakları algılarken, sizi en çok mutlu eden seçeneği bulmalısınız” diye defalarca vurgulanmıştır. Bu biraz şuna benziyor: Sizi giyim, eve ait süs eşyaları, takı, araba vs. gibi güzel ürünlerle dolu olan bir mağazaya götürüyorlar ve sizi en fazla mutlu eden ürünü seçmenizi söylüyorlar. Yani, işinizi kolaylaştıracak olan veya belki gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz bir ürünü değil, özellikle sizi şu anda en çok mutlu eden ürünü almanız konusunda ısrar ediyorlar…

Kısacası “yeni yetenek setinizden” hangi yeteneği seçmek istiyorsanız, aslında onu alabilirsiniz. Ama yine de bu seçiminizi, sizi en fazla mutlu eden yetenekle sınırlamak zorundasınız.

Hepiniz, tam olarak doğru yerde bulunuyorsunuz ve yetenek setinizin içinden de, tam olarak doğru parçayı kullanıyorsunuz. Ve bunu, o yetenek ilginizi daha fazla çekmeyinceye kadar sürdüreceksiniz. Onun sonrasında, yeni yeteneklerinizin ve becerilerinizin (yetenek setinizin) tamamen farkında olarak, sizi en fazla mutlu eden diğer yeteneğe geçeceksiniz.

Ve öyle oldu. Âmin.

Bu mesaj Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Mor Alev Dostu, Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com).

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Çok teşekkür ederim. Her şey olması gerektiği gibi şükürler olsun 🙂

  Beğen

  1. Ne zaman tıkanıklık yaşasam yazılarınızda, bununla ilgili eşzamanlı açıklamalar okuyorum. Bu yazıda da yine kendimi buldum teşekkürler ❤

   Beğen

  1. Sevgili Nuray, bu bir internet sitesi değil de blog olduğu için, sizin bilgilerinize ben sahip değilim. Yani sizin datanız sistem tarafından korunuyor. Eğer aboneliği sona erdirmek istiyorsanız, lütfen aldığınız mesajların en altındaki “Artık Mor Alev iletisi almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz.” yazısına tıklayınız. Sistem sizin aboneliğinizi 24 saat içinde iptal edecektir. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.