Yolunuz – Konsey (Mesaj 37)

Pals - Shari EriksonBizlere, perdenin iki yanındaki tüm rehberlere sorulan en yaygın, hayır, aslında evrensel soru şudur; “Doğru yolda mıyım?” İkincisi ise; “Ne yapmam gerekiyor?”

Bugün sizlerle biraz zaman geçirip, bu soruları aydınlığa kavuşturalım mı?

Bu sohbete taşıyabileceğimiz pek çok şey var. Ve biz bunun tamamını sizlerin ismini Abraham olarak bildiğiniz kaynağın sade sözleriyle yanıtlayabiliriz. “İşiniz asla bitmeyecek ve asla yanlış yapmanız mümkün değil.” Ama biz yine de konuyu bu cümleyle kestirip atmayalım ve biraz daha irdeleyelim, olur mu?

Öncelikle şunun altını çizelim;  Sizler, mevcut enkarnasyonunuzun (bugün bu Dünya’da oluşunuzun) nedenlerine ve nasıllarına karar vermiş olan ve vermeye de devam eden rehberlerden, ustalardan öğretmenlerden ve ruhsal ailenizden oluşan bir Konsey toplantısında oturmuş olan ve hali hazırda da oturmaya devam eden varlığınızın (özünüzün) bir sureti olarak Yeryüzünde bulunuyorsunuz. Gerçek varlığınızın en büyük parçası, sizin sandığınız gibi bu küçücük fiziksel beden ve sınırlı zihniniz değildir.  Sizler bunu idrak etmek üzere büyüyor, gelişiyor ve evrimleşiyorsunuz. Aslında (yaşam) amacınızın önemli bölümü, mevcut bedeninizdeki kişiden daha fazlası olduğunuzu idrak etmektir.

Şu anda bulunduğunuz yerde olmanızın bir amacı var. Çoğunuz, bu amacın ne olduğunu hatırlamıyorsunuz. Ve birçoğunuz için bu bir gizem olarak kalıyor. Çünkü varlığınızın en büyük parçasına ulaşabileceğinizi (öz benliğinize bağlanabileceğinizi) düşünemiyorsunuz. Ya da böyle büyük ve yüce bir parçanız olup olmadığını sorgulamıyorsunuz bile. Ama var! Ve insanlığın spiritüel yanı ön plana çıktıkça, Yüksek (Öz) Benliğin var olduğunu bilenlerin sayısı da giderek artıyor.

Bu yolculuğa her biriniz bulunduğunuz yerden başlamak zorunda olduğunuz halde, hepiniz doğru yolda ilerliyorsunuz. Şu an durduğunuz yer, bu doğru yolun üzerindedir. Atacağınız bir sonraki adımı, yine bu doğru yolun üzerinde atacaksınız. Zaten başka bir yerde olamazsınız. Çünkü diğerlerinin yolundan yürümek, size hiçbir fayda sağlamaz.

Ne yapmalısınız? En iyi yaptığınız ve yaparken de kendinizi en iyi hissettiğiniz şeyleri yapmalısınız. Şimdiye kadar size, “eğer bir şeyi yaparken eğleniyorsanız, o zaman yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmıyorsunuz” diye öğretildi. Size böyle öğretildi, çünkü sadece sizden bekledikleri şeyi yapmanızı isteyen kişiler vardı. Ancak gerçek şu ki, Benliğinizin (büyük harfle “B”) size yol gösterme şekli coşku, neşe, tatmin, memnuniyet hisleridir.

Evet, şayet söylediklerimizi dikkatlice takip ettiyseniz, rehberlik almanın başka yollarının da olduğunu anlamışsınızdır. Yukarıda da söylediğimiz gibi, sizler bu Konseyin bir parçasısınız. Konseydeki hangi varlık o an ihtiyacınız olan bilgiye ve rehberliğe sahipse, o varlık tarafından rehberlik, danışmanlık ve bilgi alıyorsunuz.  Biliyor musunuz, uyku ihtiyacınızın olmasının nedenlerinden bir tanesi de budur. Ve yine bu yüzden (rehberlik alabilmeniz için) size sık sık Doğa’da vakit geçirmeniz, Meditasyon, Yoga vs. yapmanız gerektiği söylenmektedir. 

Bazılarınız Yeryüzüne bedenlenirken, bir takım görüntülerle, anılarla, kafalarınızın içinde çınlayan bilge cümlelerle buraya geldiniz. Bazılarınız ise hiçbir şeyi beraberinizde getirmediğinizi düşünüyorsunuz. Sizi temin ederiz ki, hatırlamak için çabalarsanız, bu çabanız asla boşa gitmeyecektir. Ancak siz bir şeyi sadece tek bir yöntemle en iyi şekilde öğrenen kişilerden biriyseniz, o zaman başka yöntemlerle öğretilmeyi beklemeyin. (Mor Alev Dostu: Bir şeyi en iyi öğrenme yönteminiz sadece görerek, yaşayarak veya uygulayarak öğrenmek ise, başkalarının öğretici sözleri size pek bir şey ifade etmeyecektir.) 

Şayet bu kişilerdenseniz, aslında sizin yapmanız gereken en etkili şey, sadece geçmişi (yargı) ya da geleceği (endişe) düşünmeyi bırakarak, bilinçli bir şekilde o anki duygularınıza odaklanarak zaman geçirmenizdir. Bunu her yerde yapabilirsiniz. Ancak, doğanın huzuru, bir park, bir bahçe, yani yaşamın sadece yaşamakla ilgili olduğu yerler ve bu huzurun içinize nüfuz etme gücü, kesinlikle sizi kısa sürede iyi hissettirecektir.

Mesajın başlarında, “asla yanlış bir şey yapmanız mümkün değil” dediğimizi hatırlıyor musunuz?  Bu doğrudur. Çünkü hem siz, hem de Evren, hep bir şeylerden ders çıkarmaya ve öğrenmeye devam edeceksiniz.

Esasında sizin sormak istediğiniz soru şudur, “istediğim şeye en hızlı bir şekilde nasıl kavuşabilirim ve bu esnada büyük bir hata yapmaktan nasıl uzak dururum?”  Bu soru daha net değil mi? Bunun birinci cevabı, ihtiyacınız olan ne varsa o size gelecek. İkinci cevabı ise, yukarıdadır. (Mor Alev Dostu: Yanlış bir şey yapmanız mümkün değil).

Ancak biz size şunu öneriyoruz. Sahip olduklarınıza ve size sunulanlara minnettar kalıp teşekkür ederseniz, asla yanlış yapamazsınız.

Belki şimdi siz, “……… (boşluğu siz doldurun)olmak için her şeyi bir kenara atıp sorumluluklarımdan kaçamam. Yükümlülüklerim var. Para kazanmak, karnımı doyurmak zorundayım” diye düşüneceksiniz. Sadece birkaç dakikalığına, sahip olduğunuz şeylere veya rızkınıza minnettar kalıp teşekkür edemez misiniz? Bu konuyla ilgili daha fazla şeyler öğrenemez misiniz? Şükran ve teşekkür duyguları içinde olan birilerini gözlemleyemez misiniz?  Ne demek istediğimizi siz anladınız. Bunları türetebilirsiniz.

Bize göre yolunuzda ilerlemek için atmanız “gereken” bir sonraki adım budur. Lütfen “gereken” kelimesini tırnak içine aldığımıza dikkat edin. Aslında bu cümleyle; “Bu adımı atmanızın, öğrenmeniz ve gelişmeniz konusunda size yararlı olabileceğini” söylemek istiyoruz.  Belki de bu tutumunuzu, tüm Dünya’ya yayabileceğiniz bir armağan olarak görürsünüz.

Dünya’ya katkıda bulunabileceğiniz en yararlı şey, titreşiminizi sürekli yükseltmek ve bu yüksek titreşimli halinizde kalmaktır. Bundan daha yararlı bir şey yoktur.  İşin garibi size söylenenin aksine,  eğlenmek ve mutlu olmak sizin için çok faydalıdır. Ve mutlu olmak, sadece siz olmaya karar verdiğinizde olunan bir şeydir. Yani sadece sizin yapabileceğiniz bir şeydir. Yapın o zaman! Hem de çok fazla yapın. Bunu alışkanlık haline getirin. Öyle bir yapın ki, insanlar sizi düşündüklerinde sadece akıllarına mutluluk gelsin.

***

Arkadaşlar, bana da en sık sorulan sorular, Konsey’in yukarıda ilettiği soru ve onun çeşitlemeleri. Doğrusu bu ya, zaman zaman ben de bu soruları soruyorum ve şükrediyorum ki cevabı dinleyebiliyorum, çünkü cevap her zaman hiç şaşmadan, hatta biz soruyu sormadan bile verilmiş oluyor. Bunun için – biliyorum neredeyse her gün yazıyorum ama – lütfen meditasyonu günlük alışkanlık haline getirin ve tabiata odaklanmak için biraz zaman ayırın, sizin tabiatınız balkondaki saksı çiçekleri ya da elektrik tellerine tünemiş kuşlar olsa bile… Tabiat her zaman her yerde, o olmadan hayat olmaz, tarihte ne kadar kendimizi tabiattan ayırmaya çalıştıysak bile, hep yeniden yaşamla karşımıza çıkıyor.

Bu sabah muhteşem incelikle örülmüş bir örümcek ağı gördüm, kısa farkındalık meditasyonumun odak noktası o oldu. Dünkü (ve bugün de devam eden) mandala temasının güzelliği gözlerim önüne serildi. Aklıma ilk gelen ve beni güldüren şey, “Mandalayı Budist gelenek değil, örümcekler icat etti!” oldu. Meditasyona başlamak, meditasyonunuzu derinleştirmek ya da bu konuyla ilgili bütün ek bilgiler için lütfen sol sütundaki “meditasyon” kategorisine tıklayın. Eminim sizi çeken bir yöntem bulacaksınız.

Ayrıca yukarıda bahsi geçen Abraham’a da değinmek istiyorum. Abraham Esther Hicks’in kanallık yaptığı bir kolektif bilinçtir ve Türkiye’de Çekim Gücü kitabıyla tanınır. Bu blogda da zaman zaman bilgeliklerini paylaştığım olur. Abraham benim için bu yolculuğun mihenk taşlarından biridir. Buradan Esther Hicks’e, artık perdenin öbür tarafında bulunan Jerry Hicks’e ve Abraham’a kucaklar dolusu sevgi ve şükran gönderiyoruz.

Ve farkındaysanız, Mor Alev Dostu bir süredir çok meşguldü ve bize o güzel çevirilerini gönderemiyordu. Bugün bu harika mesajla geri döndü. Hoş geldin Mor Alev Dostu ve çok teşekkürler!

Konsey ve Ron Head’e de çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Her kapiyi acan anahtar : beden titresimimiz. nasil titrestigimizi kontrol edebilmek bizim elimizde. olumlu dusuncedeysek yuksek frekans titresiyoruz, olumsuz dusuncelerde kaybolduysak dusuk frekans titresiyoruz. Yuksek frekansli titrestigimizde cekim gucu bizi yuksek frekansli alanlara ve insanlara dogru cekiyor kendiliginden..
    Budanin dedigi gibi ne dusunursek O’yuz
    Ne dusunursek, o dusunceyle titresip o dusunce Oluyoruz

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.