Özgür İrade – Konsey (Mesaj 35)

PrecognitionEğer izin verirseniz bugün biraz özgür iradeyi anlatmak istiyoruz. Şöyle bir görüş var ki, Yaratan tarafından buyurulan nihai hedefiniz “birlik” (birliktelik bilinci/ bütün olmak/Yaratan’a dönmek) olduğuna göre, özgür irade yoktur. Bir başka görüşe göre de, bunun anlamı bireyin yaşadığı anda canı ne isterse yapabileceğidir.

Her ikisi de doğrudur, yani nihai hedef Yaratan’la bir olmaktır ve sonuçlarına hiç önem vermeden istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. İlk seçenekte burası ile orası arasında, çok büyük miktarlarda kararlar vereceksiniz. İkincisinde, aslında gerçekten seçimlerinizin sonuçları olduğunu görebilirsiniz, bazıları iyi, bazıları da o kadar harika olmayan.

Aynı zamanda, “Bir” olmanızın şimdiye dek öğrendiğiniz ve deneyimlediğiniz her şeyi unutmanız demek olmadığının da farkında olun. Bunun ne amacı olurdu ki?

Görüyor musunuz, yukarıdakilerin her biri farklı seviyelerde dersler öğrenmeyi içeriyor? Eğer kişi iç bilmesini ve yönlendirilmesini çok uzun süre görmezden gelirse, adına zor dersler dediğiniz durumlardan öğrenmesi gerekiyor. Kişinin verdiği ya da vermekten sakındığı kararlar da öğrenmeye yol açıyor. O derslerin iyi ya da kötü olduğunu düşünmesi tamamen kişisel bakış açısıyla ilgilidir. Hayatınızı yaşayıp da geriye dönüp baktığınızda diyeceksiniz ki “hepsi iyiydi”. Ocağın sıcak olduğunu bilmek iyi bir şey değil midir?

Bazıları İlahi İradenin her şeyi yönettiğini söyler ve bu da gerçekten özgür iradeye sahip olmamanız demektir. Size bunu şöyle açıklayacağız: Kendi gerçek ilahi benliğinizle uyumlu olduğunuzda, sizin iradeniz ilahi iradedir. Arada görülen fark sadece görünüyor, çünkü sizler kendinizi ayrı olarak görüyorsunuz ve bu bir illüzyondur. Sıklıkla size söylendiği gibi, Yaratan’dan ayrı olarak var olmanız ne mümkündür, ne de ondan ayrısınız. Bu aynı zamanda “Tanrı her şeydir” ve bunun gibi sözlerle de ifade edilir. Ve bu harfiyen doğrudur. Hatta çok iyi bir mantığı vardır. Var olan her şey Tanrı’dır. Siz de var olandan yapıldınız. Böylece Tanrı’nın bütününü oluşturan parçalardan birisiniz.

Şimdi, bu reddedilemez şekilde doğru olduğuna göre, sizin iradenizin de İlahi İradenin bir parçası olduğu apaçık görünmüyor mu? Bizim bahsettiğimiz irade ile inatçılığı karıştırmayın. Etrafınızda sağduyu o kadar sık görülemeyebilir, ama iç bilmeniz, sizin ve diğerleri için en iyi olanın ne olduğu konusundaki yönlendirmeyi yapan bilme hissi, sizi yanlış yollara sevk etmeyecektir.

Bunlar bildiğiniz şeyler. Bu size doğruymuş gibi geliyorsa, bunu zaten bildiğiniz içindir. Eğer bir şey bu kategoriye uyuyorsa, asla yeni değildir. Evrensel ve ebedidir. Ama zaman zaman biz sizlere biraz hatırlatma yapabiliriz.

Yani, özgürce özgür iradenizi kullanın. Bu, buraya yapmaya geldiğiniz şeylerden biridir. Farkındaysanız, biz, konseydekiler, size rehberlik ederken, size hizmet ederken, asla ne yapmanız gerektiğini söylemeyiz. Biz sizlerin hayatlarına hizmet ediyoruz. Biz öğütleriz, biz bazen söylenebiliriz, bazen dürteriz. Bazen biz son derece kararlıyızdır. Ancak, hayatlarınızdaki kararlar, size ait olmalı. Çünkü öğrenmek o noktada gerçekleşir. Ve her deneyim öğrenmeyi yanında getirir, onun için yanlış yapıp yapmadığınız konusunda o kadar çok endişelenmeyin. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınız biliniyor. Azminiz bizde büyük hayranlık uyandırıyor.

Buradaki pek çokları orada bulundular. Yaşadıklarınızı anlamak için deneyimlerden gelen bilgilere ihtiyaç vardır. Sizin şartlarınızı anlıyoruz. Ancak, sadece seçilmiş derslerinizde size yardımcı olabiliyoruz. Bir zaman gelecek, geriye bakıp bunun için şükredeceksiniz. Ve bizler aranızdan bir kaçının “Aynen” dediğini duyuyoruz. (Mor Alev: İronik bir şekilde) Ancak şunu da biliyoruz ki, siz her zaman devam etmeye devam edeceksiniz.

Bunu okuyan herkese en iyi dileklerimizi, şükranlarımızı gönderiyoruz. Koşulsuz sevgimiz sizindir. Tam olarak olmanız gerektiğiniz yerde bulunuyorsunuz. İyi günler.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Sevgili Mor Alev,yine harika bir yazı olmuş teşekkürler.Buradan çıkarmamız gereken ve bana 13. Boyuttan sürekli olarak gelen,Yarat mesajını;ilahi iradeyi tam anlamıyla duyabildiğiniz an,bizim kilit noktamız ve bunu idrak ettiğimizde,artık bütünün hayrına yaratabilme gücümüzü kullanma aşamasına gelmemiz demek mi?Benim kalbime gelen bu şu anda.Sizin de görüşünüz bu mudur acaba?Sevgilerrr❤️

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.