Bileceksiniz, Çünkü Zaten Biliyorsunuz! – Konsey (Mesaj 31)

Sparkling Waves by m00nbugg“Neden buradayım? Ne için buradayım? Ne yapmalıyım?”

Bu tür soruları bize sürekli soruyorsunuz. Bunları gerçekten “kaybolmuşluk/boşluk” hissi yaşadığınız için mi soruyorsunuz? Hayır! Sadece soruyorsunuz. Ama aslında bu soruların cevaplarını, kalbinizin derinliklerinde biliyorsunuz. Bu Dünya’ya, bir “nedenden” dolayı geldiğinizi biliyorsunuz.

Yine de, “Ama ben, bu Dünya’ya geliş nedenimi bilmiyorum” diyorsunuz. Tabii ki biliyorsunuz. Hayatınızda karşınıza çıkan meseleler, aslında sizin bilerek seçtiğiniz ve çözmeyi kararlaştırdığınız konulardır.

Herhangi bir mesele ile karşılaşmış olmanızın, bir veya birkaç olası nedenleri vardır. Belki o mesele, burada olmanızın esas sebebidir. Belki de “esas hedefiniz” üzerinde çalışmaya başlamadan önce, tamamlamayı kabul ettiğiniz bir konudur. Belki de tüm insanlığın yararına olduğu için, çözmeyi kabullendiğiniz bir meseledir. Belki de bu örneklerin hepsini birden kapsıyor olabilir.

Ancak değişmeyen tek gerçek şudur; Bir meseleyi tamamen halletmediğiniz sürece, o mesele farklı şekillerde karşınıza çıkmaya devam edecektir.

Ve şu da bir gerçektir; Amacınızın ne olduğunu bir kere idrak ettiğinizde ve bugün önünüzde duran işi halletmeye kararlı olduğunuzda ve bu yolda ilerlemek üzere yola koyulduğunuzda, bunun size “başarmış olmaktan” kaynaklanan bir mutluluk duygusu verdiğini keşfedeceksiniz. Böylece, daha çok sevinç, neşe, mutluluk ve başarı getirecek olan şeyleri yaşamınıza çekmeye başlayacaksınız. Daha önce karşınıza hiç çıkmamış olan olasılıkları görmeye başlayacaksınız.

Evet, işte size “bir yerlerde gizlenmiş” olduğu sanılan bir gerçekliği açıklıyoruz! Hani sürekli arayıp durduğunuz ve “bulması çok zor” dediğiniz yükseliş yolunuz var ya, işte o yol şu an üzerinde yürüdüğünüz yoldur. Aslında “gizlenmiş” olmasının nedeni, sadece sizin onu bir yerlere gizlediğiniz içindir. Ancak öyle bir şekilde gizlediniz ki, gerektiğinde tekrar bulabilesiniz.

Varlığınızı oluşturan suretleriniz arasında, çok büyük ve yüce bir suretiniz daha var. Bu suretiniz asla unutmaz ve her şeyi bilir. Kendinizin ve BÜTÜNÜN hayrına hizmet edebilmek için nerede olmanız gerekiyorsa, tam da orada olmanızı sağlamak üzere, her zaman bizimle birlikte çalışır.

Ayrıca size her zaman “doğru yönü gösteren” içsel bir rehberlik sisteminiz olduğunu da biliyor muydunuz?

Rehberlik sisteminiz, cebinizde taşıdığınız bir şey değildir. Ama yine de, o yanınızda olmadan evden dışarı çıkamazsınız. Çoğunuz bu sistem hakkında, hala daha bir şey bilmiyorsunuz. Ya da biliyorsunuz ama onu kullanmayı, genellikle unutuyorsunuz. Hâlbuki biz size bunu defalarca anlatıyoruz. Aslında bir sürü şeyi size defalarca tekrarlıyoruz. Yükseliş yolculuğunuzda ilerlemeye devam etmenizi sağlamak, ya da aranızda yeni yeni “uyanan” kişileri bilgilendirmek için, basit gerçekleri bile türlü “kisvelere” bürüyerek anlatmanın bir sürü yolunu bulduk. (Basit gerçeklikleri bile size anlatabilmek için, sayısız mecazi anlamlar kullandık.) Bizim işimiz bu!

Peki, bu rehberlik sistemi nerede?

Kalbinizin içinde! Bu yeni bir haber değil, öyle değil mi? “Flaş haber” hiç değil! (Konsey bunu gülümseyerek söylüyor.)

Evet, kalbinizin içindeki rehberliği dinleyerek, sadece sizin için “iyi ve doğru” olduğunu hissettiğiniz şeyleri yapın. Dikkat edin! Herhangi birisinin “sizin için doğru” olduğunu söylediği şeyi yapın demedik. Herhangi bir kitaptan da okuyun demedik. Sizin için en doğru olan şeyi, kendiniz bileceksiniz. Çünkü zaten biliyorsunuz! Bileceksiniz, çünkü zaten biliyorsunuz! Bileceksiniz, çünkü zaten biliyorsunuz!

Ancak, şayet bildiğiniz şeye değer yüklemezseniz, onurlandırmazsanız, o zaman sizin için en doğru olan şeyi bilemeyeceksiniz. Bildiğiniz şeyden şüphe ettiğinizde, bilemeyeceksiniz. Bildiğiniz şeye kulak vermedikçe, bilemeyeceksiniz.

Peki, şimdi ne yapmalı? Şöyle bir “oyun” oynamakla başlamanızı öneririz. Bu oyunun adı, “Ya öyleyse? oyunudur.

“Konseylerin, Rehberlerin, Meleklerin, Öğretmenlerin, Ustaların bana defalarca anlattıkları şeyler ya doğruysa? Ya ben gerçekten ilahi bir Varlık isem? Ya gerçekten her şeyi biliyorsam? Ya gerçekten özel yeteneklere sahipsem? Ya hep böyle bir Varlık olmuş isem? Ya gerçekten şimdi tam zamanıysa? Ya yaptığım şeyler, gerçekten önemliyse? Ve gerçekten önemli olduklarını bilsem, o zaman bugün ne gibi şeyler yapardım?”

Evet değerli dostum! Konseylerin, Rehberlerin, Meleklerin, Öğretmenlerin ve Ustaların anlattıkları şeylerin hepsi doğru! Sen, ilahi bir Varlıksın! Evet, her şeyi biliyorsun! Evet, özel yeteneklere sahipsin! Ve evet, sen hep böyleydin! O kadar! Ve seni temin ederiz ki, yaptığın her şey gerçekten önemli! İster onlardan dolayı acı çekersin, ister onlardan dolayı mutlu olursun. Bu senin seçimindir.

Evet, bu da bir başka değişmez gerçektir. Her şeyi, siz kendiniz seçiyorsunuz! Küçük bir çocuğun, nasıl hep kendine güzel gelen, onu mutlu eden şeyleri seçtiğini izleyerek biraz zaman geçirin. Sonra da bu eğlenceli durumun tadını çıkarın. Çünkü bunu siz de yapabilirsiniz.

İyi günler.

Çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

9 comments

 1. Seni özledim! Bu sabah post gelmiş midir diye seni açtım ve nefis mesaj geldi:) Umarım iyisindir, öperim..

  Beğen

 2. Hala şaşırıyorum alışamadım bir türlü. Bu yazılar sanki bana özel yazılmış gibi bugün tam da bu durumdaydım kafam karmakarışık. Kalbimin sesini net bir şekilde duymak için ne yapabilirim?

  Beğen

  1. Sevgili Simge, herhangi bir meditasyon sizi netleştirir. Ayrıca melek enerjileri sayfasında bağlantısı olan kalp meditasyonunu mutlaka öneririm. Sevgilerimle

   Beğen

 3. Teşekkür ederim…
  Ya yapageldiğimizi ve gerçekten de önem vermiş olduğumuz şeyi, artık aşkla yapamıyorsak?…
  Ya başkaca bir şeyler olmalı aşkla yapacağım diye kazınıp duruyorsak?…
  Bir başka deyişle, “eski oluş hali” miadını doldurduysa ve ortada “yeni yoksa”?.. Kaybedilmekte olan varsa ama kazanılacak olan henüz görünmüyorsa?
  Öylece bir araftaysak ve “peki ama başka, bunun yerine?”nin yanıtını bulamadığımız için eski’yi sadece ve sadece bir “mesuliyet” bilinciyle ama sevinçsiz… sürükleyip duruyorsak?
  Ne yapmalı?… Yeni yönleri, yeni doğrultuları, yeni üretme / oldurma sevinçlerini nasıl bulmalı?…

  Beğen

  1. Sevgili Şifa, 2014 Nisanın da yaşadığımız büyük kare açıdan beri belki haftada bir defa yeni benliğinizi tanımanız gerektiğini yazıyorum. Bunu şimdiye dek es geçmiş olabilirsiniz çünkü belki sizin yeni benliğiniz şimdi aktive oldu. Dün Konsey’in söylediği gibi hayata bir çocuk gibi yaklaşın. Sevdiğiniz şeyleri aklınızda not edin. Aynı konuda Brenda Hoffman’ın rehberleri de çok yazdı. O yazıları geri dönüp okuyun. Her birinde pek çok bilgi var. Artık zevk almadığınız şeyler, artık sizin enerjinize uymayan şeylerdir. Onlar artık bitti maalesef. Üzülmeyin, çok daha güzeli gelecek. yarın sabah yayınlayacağım Meleklerden gelen mesaj da yardımcı olacaktır. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 4. ben başariyi çok istedigim halde neden başarisizim neden en iyi degilim oysaki en iyi olmayı çok istiyorum

  Beğen

  1. Bu konuyla ilgili salıverme çalışması yapmanız gerekiyor. İlgili bilgileri ücretsiz melek enerjileri sayfasında bulabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.