Daha Büyük Düşler Düşleyin… – Taryn Crimi aracılığıyla Melek Rehberler

Mario DuguaySevgili Dostlar, Melek Rehberlerin bugün değindiği konuyu aslında biliyoruz ama nedense uygulandığına çok şahit olamadım. Genellikle korku ve endişeler galip geliyor, yaratma süreci yarım kalıyor. İşte bu yüzden, bütün bu konunun yeniden hatırlatılmasının, özellikle dün Konsey’in bize söylediği gibi kendi gücümüzü elimize almamız açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum.

Ayrıca, buraya kısa bir not düşmek istiyorum. Güneş tutulmasından beri mesajlar sel halinde akmaya başladı. Elimizden geldiğince çabuk onları size ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün ve yarın Konsey’den iki mesaj daha yayınlayacağım. 4 Nisan’daki ay tutulmasına kadar elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışacağız. 4-4 kapısı diyebileceğimiz o günün de bizler için çok önemli olacağına inanıyorum. Şimdi, Melek Rehberleri dinleyelim ve bize ilettikleri prensipleri hayat prensibimiz şekline getirelim.

Bu mesaj için, çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, Melek Rehberlere ve Taryn Crimi’ye çok teşekkürler. (angelic-guides.com)

Bugün dikkatinizi,” tezahür” (dileğinizi somutlaştırma) konusuna odaklamak istiyoruz.

Şimdiye kadar kendi kendinize çizmiş olduğunuz sınırların giderek daha çok farkına vardığınıza göre, bu sınırları da artık ortadan kaldırabilirsiniz demektir.

Artık bir şeyleri, her zamankinden daha net görmeye başlıyorsunuz. Herhangi bir inanç kalıbına tutunduğunuzu fark ettiğinizde, bu inanç kalıbını salıverebileceğinizi, dönüştürebileceğinizi veya yeni bir inanç kalıbı ile yer değiştirebileceğinizi biliyorsunuz.

Bu kadar çok kişi, hayalleri gerçekleşmeyecek düşüncesiyle ve bundan dolayı da sürekli hayal kırıklığı yaşayacakları korkusuyla, büyük hayaller kurmaya cesaret edemiyor. İşte bugünkü söyleşimizde değinmek istediğimiz konu budur.

Bu mesajımızla sizlere, kendi kendinize çizmiş olduğunuz sınırların ve kısıtlamaların ötesine geçerek hayal kurmanızı hatırlatmak istiyoruz. Sizi temin ederiz ki her biriniz, hayallerinizi tezahür ettirme konusunda, oldukça yeteneklisiniz. Sadece, hayalinizi tezahür ettirebilme (somutlaştırabilme) “yöntemini” henüz tam olarak kavramış değilsiniz.

Çağlar boyunca insanlar, sadece korkularına odaklandılar. Ve bunun sonucunda da somutlaşan hayalleri değil, korkuları olmuştur.

Gördüğünüz üzere, dikkatinizi sürekli neye veriyorsanız onu somutlaştırırsınız. Evren, odaklandığınız şeyin “iyi mi” yoksa “kötü mü” olduğunu saptayamaz. Yani, “korkular ve hayaller” arasındaki farkı ayırt edemez. Çünkü Evren, gün boyu dikkatinizi nereye veriyorsanız, sadece onu size yansıtan bir aynadır.

Oluşturmak istediğiniz dileğinizi belirlerken, onu tezahür ettirebilmenizin de kesinlikle mümkün olduğuna inanmak zorundasınız. Bu dileğinizin, nasıl ve ne şekilde somutlaşacağını bilmeniz gerekmiyor. Bu sizin işiniz değildir. Yapmak zorunda olduğunuz tek şey, gerçekleşmesini istediğiniz hayalinizi net bir şekilde belirlemektir. Sonra da, hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak uygun adımları atmaktır.

Herhangi bir şeyden “emin olma” duygusunu, sıklıkla şöyle bir örnekle açıklıyoruz. Emin olma duygusu, “Bu hafta içerisinde herhangi bir e-mail veya mesaj alacak mısın?” sorusuna karşılık, sizin de “Bu hafta içerisinde bir mesaj veya e-mail alacağımdan eminim diye cevap vermenizi sağlayan “kesinlik” duygusudur.

Bu örnek çok basit bir benzetme olmasına rağmen, hayallerinizin somutlaşması için gerekli olan işte böyle bir “kesinlik” duygusudur. Hayalinizin, “ilahi zamanlama” sürecinde, mutlaka tezahür edeceğinden o kadar emin olmalısınız ki, gerçekleşmekten başka hiçbir sonuç ortaya çıkmasın.

Kısacası; Hayalinizin tezahür etmesi, gerçekleşeceğine dair kesin olarak inanmanıza bağlıdır. Bunu yaptığınızda, Evrenin dileğinizi gerçekleştirmekten başka bir seçeneği olmadığını size garanti ederiz.

Belki, “şöyle veya böyle gerçekleşmeli” diye düşündüğünüz şekilde, ya da gerekli gördüğünüz zaman diliminde gerçekleşmeyebilir. Ama mutlaka tezahür edecektir. Hayalinizin somutlaşma şeklinin, sizin için neden en uygun olduğunu, bu şekilde somutlaşmış olmasının neden en yüksek hayrınıza hizmet ettiğini veya neden o zaman dilimde somutlaştığını, ancak dileğiniz gerçekleştikten sonra görebilirsiniz.

Eskiden çoğunuz, gerçek hayallerinizi neden somutlaştıramadığınıza dair türlü mazeretler öne sürüyordunuz. Ama artık her biriniz, bunların sadece birer “bahane” olduğunu ve sizden başka hiç kimsenin ve hiçbir şeyin, sadece sizin tarafınızdan oluşturulan kısıtlamalar ve sınırlamalar olduğunu öğreniyorsunuz. Bu nedenle de bu sınırları, sizden başka hiçbir kimse ortadan kaldıramaz.

Dünya’nızda söylenen şöyle bir söz var; “İstek ve irade olan yerde, çözüm yolu da vardır”. Biz de bu sözünüze katılıyoruz. Çünkü problem olan bir yerde, çözüm de mutlaka vardır. Şayet dikkatinizi “problem” olarak tanımladığınız şeyden uzaklaştırabilirseniz ve o problemin aslında mükemmel bir çözümü olduğuna odaklanırsanız, o zaman size en uygun çözümü üretmesi için Evrene çağrıda bulunabilirsiniz.

Hayallerinizi oluşturma yolunda karşılaştığınız “algısal” engellerin veya zorlukların sizi hayalinizden uzaklaştıracağına, ya da bir şekilde tezahürünü geciktireceğine inandığınızdan dolayı, çoğunuz cesaretinizi kaybediyorsunuz. Biz de buna sadece gülümsüyoruz. Çünkü o algısal zorluklar ya da engeller, hayalinizin gerçekleşmesine en az sorun çıkaracak olan yolun birer parçasıdırlar. Şayet böyle olmasalardı, yolunuza çıkmazlardı.

Düşlerinize ulaşabilmek için, bu engellerin etrafından dolaşmak ve böylece daha uzun olan yolu seçmek yerine, bazen onları yarıp arasından geçmek zorunda kalırsınız. Yaşadığınız her deneyim, bu yolculuğun bir parçasıdır. Bu deneyimler, “yolunuzu uzatan” unsurlar değildirler. Aksine, yolunuzun vaz geçilmez temel taşlarıdırlar.

Attığınız her adımla, hayalinize biraz daha yaklaştığınızdan kesinlikle emin olmalısınız. Sizi hedefinize götüren yolculuğunuzun özelliğini, hedefinize ulaşıncaya kadar anlayabilmeniz mümkün değildir.

Evet, büyük hayaller kurmaya devam etmenizi tekrar hatırlatıyoruz. Herhangi bir hayalinize veya özleminize ulaşabilme imkânınız yok diye, sakın çekingen davranmayın. Korkmayın, en büyük hayalinize bile kavuşabilirsiniz! Çünkü kendi kendinize oluşturmuş olduğunuz sınırlarınızın haricinde, düşlerinizin gerçekleşmesini engelleyen hiçbir şey yoktur.

Umarız bu mesajımız size yardımcı olmuştur. Unutmayın! Büyük düşleyin!

Sevgi ve Işık ile…

Melek Rehberleriniz.

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek benliğinizle ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

8 comments

 1. Gunaydin Mor Alev,

  Gerceklesmesini istedigim buyuk bir hayalim var.Fakat bu sabah uyandigimda artik umudumun kalmadigini ve hayalimden vaz gecmem gerektigini dusundum.Sonra bilgisayarimi actim ve ilk gordugum sizin mesajiniz oldu.Inanin okuyunca o kadar rahatladim ki. Kendime soyle dedim Vaz gecmek yok.Yola devam.

  Harikasiniz, ruh durumuma gore gelen mesajlariniza cok sasiriyor ve inaniyorum.

  Tesekkurler

  gonul,

  Beğen

  1. Paylaştığınız için çok teşekkürler. Bu paylaşımlar bizim için güneş enerjisi gibi. Yola devam etmemizi sağlıyor, içimizi ısıtıyor.

   Beğen

 2. Günlerdir kendimden çok uzak kaldığımı söylerken kendime, sabah uyanıp bu günü” meditasyon günü” ilan ettikten sonra gelen mesaj bu kadar mı uygun ve umut dolu olabilir 😊. Çok teşekkürler aracı olan her bir varlığa.

  Beğen

 3. Sevgili Mor Alev,

  Hayallerimi gerçekleştirmek için o uygun adımı bulamıyorum .Attığım her adım hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor.Adım atmaktan yoruldum ve atmaktan da .Acaba yanlış hayaller mi kuruyorum.İlahi zamanlamayla tekamül teslimiyet içindeyim.Gitmem gereken asıl bir yol var diyorum bu durumda ama o yolu hayali bulamadığım için atmam gereken adımıda atamıyorum.
  Nasıl netleştirebilirim bu adımı ?
  Teşekkür ediyorum
  Kucak dolusu Sevgiler

  Beğen

  1. Sevgili Şerife, ben kararsızlık anında kalp meditasyonunu, nefes çalışması ya da klasik meditasyonu son derece faydalı buluyorum. Bunları arşivde bulabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Bu da diğerleri gibi müthiş bir zamanlama ile tam gerektiği anda gelen bir mesaj! Ben de mesajlarınızda fiğer yorumlarda belirtilen eş-zamanlılığı -bireysel açıdan- neredeyse hergün deneyimliyorum. Düşler “düşünce” düşünce oluyorlar ve çoğumuzun en büyük problemi, bu “dütşmüş1 düşlerden yaratıyoruz. Düşleri “düşürmeden” en “yüksek” hallerinde tuttuğumuz zaman Evren bize gülümsemeye başlıyor! Enerjisi ve ritmi ile harika bir mesaj. Çok teşekkürler!

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.