Özgürlük – Konsey (Mesaj 26)

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

“Şimdiye kadar düşünmüş olduğumdan çok daha fazlasıyım.” Kendinizi hayrete düşürün

Sean D MccormickBugün, özgürlük konusuna bakalım. Pek çokları için özgürlük istediklerini yapabilmektir. Çoğu yetişkin, bunun aslında yukardakinden biraz daha fazla sorumluluk taşıyan anlamı olduğunu düşünürler. Ama, özgürlük gerçekten ne demektir ve nasıl deneyimlenebilir?

Biz size şunu önermek istiyoruz: Özgürlük, kalbinizin arzuladığı her şeyi içinde bulunduğunuz evrenin evrensel yasaları dâhilinde yapabilmektir. Siz aynı zamanda, bu yasalara karşıt çalışmanın nasıl bir şey olduğunu da deneyimleme özgürlüğüne sahipsiniz, ama bunu biraz rahatsız bulabilirsiniz.

Ancak, genellikle, siz özgürlüğün biraz daha size yakın, örneğin toplumlarınızdaki günlük hayatlarınızla ilgili anlamlarda yorumluyorsunuz. Ve tekrar, size soruyoruz, özgür müsünüz? Hareketlerinizde hiçbir engelleme hissetmiyor musunuz? Eğer öyleyse, bu sizin için harika bir şey. Siz oldukça benzersizsiniz. Eğer, bunun aksiyse, sizi engelleyen nedir?

Bunu incelediğinizde bulduğunuz çoğu şeyin kökü kolektif bilincinizden kaynaklanmaktadır. Bazıları, size söylenen ve sizin de kabul ettiğiniz şeylere bağlıdır. Bazıları, kendinizle ilgili inandığınız şeylere bağlıdır. Ancak, neredeyse tamamı, sizin sorgulamayı hiç düşünmediğiniz şeylerdir.

Biz size toplumunuzun kurallarını rastgele ve düşüncesizce çiğnemenizi önermiyoruz. Anarşi bizim gündemimizde yok. Size önerdiğimiz şey, kendiniz için imkânsız olduğunu düşündüğünüz şeyleri incelemeniz. Bunlar kişisel gücünüzü teslim ettiğiniz şeylerdir. Bunlar size uyuyor mu, uymuyor mu? Eğer bilinçli olarak o şeylerle hemfikirseniz, bu otomatikman negatif değildir. Eğer size uyuyorsa öyle kalsın. Eğer gücünüzü geri alma kararı verirseniz, en azından bunun sizin becerileriniz dâhilinde olduğunu düşünün. Sadece bu konuda hakkınızı kabul edin. Bilin ki, bu sizin potansiyeliniz dâhilindedir.

Şimdi, size bu kategoriye girmeyen hiçbir şey olmadığını söyleyebiliriz, ama bizim niyetimiz, sizin kişisel seçme özgürlüğünüzü genişletme sürecine başlamanız. Sadece başlayın. Süreç devam edecektir. “Şimdiye kadar düşünmüş olduğumdan çok daha fazlasıyım.” Kendinizi hayrete düşürün, kendinize hayran kalın.

Biraz ekstra destek olarak, sizi bu yolda hızlandıracak bir tavsiye: Sizin için gerçek olanın, yanınızdaki için de gerçek olduğunu düşünün. Onlar da sizin şimdiye dek düşündüğünüzden çok daha fazlasıdır. Onları bu ışıkta gördüğünüzde, dünyanız değişecektir. Ve bunu tam manasıyla söylüyoruz.

Dış görünüşünden hoşlanmadığınız, ya da hareketlerine karşıt olduğunuz kişinin içinde de aynı sizin içinizde olduğu gibi İlahi olanın Kıvılcımı yaşıyor. Onların söylediği ya da yaptığı şeyle hemfikir olmanıza gerek yok. Ama, onların da özgürce düşünme ve ifade etme özgürlüğünün olduğu bir dünyada yaşamayı öğrenin. Dış görünüşlerinin değil, içlerinde taşıdıklarının önemli olduğu bir dünyada yaşayın. Buraya öğrenmek için geldiler, aynı sizler gibi. Ve büyük ihtimalle, çok zor dersler almayı seçtiler. Sizlere garanti veriyoruz, aynı şeyi geçmişte pek çok defa sizler de yaptınız. Onları, gerçekte oldukları İlahi Kıvılcım olarak görmek, kendi seçtikleri şekilde derslerini öğrenme özgürlüğünü onlara tanımak, aynı zamanda onlara değişme özgürlüğünü vermektir. Onları değiştirmeye çalışmak neredeyse hiçbir zaman işe yaramaz.

İşe yarayan şey, sizlerin kendi yaşamlarınızı sevecen bir varlık olarak yaşamanızdır. Milyarlarcanızın sadece bunu yaptığı bir dünya düşünün. Belki, olaylar değişebilir? Bulunduğunuz yerde sevgiyi taşıyan, sevginin beden bulduğu kişi olun sadece. Bu uygulamaya her gün pek çokları katılıyor. Bu, şu anda gerçekleşmekte olan bir durum. Bu boş bir hayal değil. Sadece üzerinize düşeni yapın, ihtiyacınız olan tek şey bu.

Büyük bir sevgiyle size iyi niyetlerimizi gönderiyoruz. İyi Günler.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Sevgili moralev, bu mesaj bugün mü gelmiş? Ben o gün hangi konuyu düşünüyor oluyorsam blogunuzda yazıyı görüyorum, bu hayret verici…

    Beğen

    1. Sevgili Sinem, yazılar bu blog ne zaman istiyorsa o zaman yayınlanıyor. Blogun bilinci hakkında daha önce de birkaç sefer yazmıştım. mesajın aslı Ron’a 15 Mart’da geldi. Sevgilerimle…

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.