Yeniden gelişen sezgileriniz ve yükseliş semptomları – Sorularınıza cevaplar

Gretchen rainforestSevgili Okuyucularım,

Bir haftayı aşkın süredir iki konuda bana pek çok mesaj ve yorum gönderdiniz. Her ikisi için de sizlere tek tek yazmak yerine buradan cevap vermeyi uygun buldum. Belki de bana yazmayan ama sizinle benzer şeyleri yaşayan başka kişilere de yardımcı oluruz.

Işıklar, orblar görmek ve sezgilerde gelişim:

Çok sayıda kişi özellikle 12-12 portalı ve Kış Gündönümünden beri meditasyon sonrası, ya da durup dururken, ışıklar gördüğünü yazıyor. Bunların bazıları orblar şeklinde, bazıları da flaş gibi çakan ışıklar…

“Bunun anlamı nedir?” diye soruyorsunuz. Bunun anlamı bence açık: 3 boyutlu dünyamızda yaşarken, gelişen sezgileriniz sayesinde yavaş yavaş diğer boyutları da algılamaya başladınız. Tebrikler! Evren’in her milimetrekaresinin yaşamla kaynadığını biliyoruz. İşte onları fiziksel olarak görme vaktimiz de geldi. Herkesin yeteneği kendine özel olduğu için, sizin gördüğünüz şeyin tam olarak ne olduğunu söyleyemem.

Ama size şunu hatırlatmak isterim: Bu yetenekler sadece seçilmiş kişilere has şeyler değil. Şu anda her birimizde bu yetenekler var ve biz görmemeyi, duymamayı, hissetmemeyi seçtiğimiz için bir kenarda duruyorlar. Biz yeteneklerimizi açma yolunda biraz istekli olduğumuzda, ya da bu konuda teslimiyete geçtiğimizde ise, aynı bu son on günde olduğu gibi patlama yapıyorlar.

Ben gerçekten seviniyorum bunları duyunca ve bana yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çünkü, pek çok kişi bu gelişmelerden korkuyor ya da yanıldığını sanıyor. Bu konularda en az 2000 yıllık bir şartlanma ve zihin kontrolü söz konusu. Paylaşarak başka arkadaşlara da örnek ve öncü oluyorsunuz.

We are never alone“Bu yeni yeteneğimle ne yapmalıyım?” ise diğer bir soru. Aşağıda elimden geldiğince cevaplandırmaya çalışacağım.

 • Eğer gördüğünüz şey size mutluluk, rahatlık, sevgi duygusu ve neşe veriyorsa doğru yoldasınız. Onlara alışın ve korkmayın.
 • Bazen kişiler yaşadıklarını yeniden yaşamak, yeniden görmek için durumu zorlarlar. Bunu yapmayın. Aslında, hiç aklınıza takmayın bile. Teslimiyete geçin. Her şey olması gereken zamanda ve şartlarda olur. Belki bir süre aynı vizyonları görmeyebilirsiniz. Hiç üzülmeyin. Bu yetenek bir yere gitmiyor, daha sonra güçlenmiş şekilde yeniden çalışmaya başlayacaktır.
 • Eğer ışıklar, orblar görmeye, ya da sesler duymaya (bu konuda yazmadınız ama ben bu yeteneğin de geliştiğini düşünüyorum) devam ederseniz, onlara sorun: “Bana vermek istediğiniz mesaj nedir?”, mutlaka cevabı gelecektir. Sizin cevabınız hangi yollarla gelir, bilmiyorum… Bazen bu bir “iç bilme” hissiyle olur, bazen çok daha belirgin bir şekilde karşımıza çıkar aradığımız cevaplar. Bazen bu varlıkların bize vermek istediği sevgi ve neşe mesajıdır.  “Yalnız değilsiniz, seviliyorsunuz”

“Yeni yeteneklerimi nasıl kullanmalıyım?”

 • Önce onları geliştirin. Bunu yeteneğe izin vererek başarırsınız.
 • Her birinizin kendine has bir yaşam planı ve amacı var. Onun için gelen mesajlar, görüntüler ve bilgiler de birbirinden farklı olacaktır.
 • Yeteneğinizin gelişim yönü ve olgunluğuna bağlı olarak bazı şeyleri sadece enerjisini okuyarak bilebilirsiniz. Örneğin, ev ya da iş değiştirmek istiyorsanız, gelişmiş görme yeteneğinizle bunu çok daha telaşsız, rahat ve kendinize güvenle yapabilirsiniz.
 • Yakınlarınızın ruh hali ve sağlıklarını daha rahat anlayabilir, onlara yardımcı olabilirsiniz.
 • Belki de bu yeteneğiniz bulunduğunuz iş dalında yeni hizmet ya da ürünler geliştirmenize yardımcı olacaktır.
 • Burada anahtar, acele etmemek ve sezgilerinizin daha da gelişmesine izin vermektir. Ayrıca, yeni gelişen yeteneğiniz ne olursa olsun, lütfen her gün düzenli meditasyon yapmayı ihmal etmeyin, çakralarınızı dengeleyin ve enerji alanınızı koruyun.

Michael ve Yüksek Benlikleriniz Konseyi Nisan 2014 deki Büyük Kare Açı sonrasında bize aşağıdakileri söylemişti:

“Yeni keşfettiğiniz ‘yetenekleriniz’ ortaya çıkmaya başladığında (ki en yeteneklilerinizin bile keşfedecekleri yeni şeyler olacak), bunların üzerindeki kontrolünüzü geliştirmeyi, lütfen unutmayın. Örneğin, eğer daha önce duymadığınız bazı sesleri artık duyabiliyorsanız, gerek duyduğunuzda bu sesleri ‘kısmayı ya da tamamen kapatmayı’ öğrenmelisiniz. Seslerin sizi bunaltmasına izin vermeyin. Bu önerimiz, diğer yeni yetenekleriniz için de geçerlidir. Sizler bu yeteneklerinizi, bilincinizden süzdürdünüz ve oldukça uzun bir zaman boyunca dışarıda tuttunuz. Ve şimdi de onlara alışmanız, biraz zaman alacaktır.”

Yükseliş ve Sağlığımız:

Cuma günü yayınlamış olduğum Konsey mesajından sonra bana o kadar çok sağlık sorusu sordunuz ki… Arkadaşlar, bu soruların cevabı bende değil, sizde ve eğer gerekliyse doktorunuzda. Burası 3 boyutlu bir dünya, henüz ışık vücutlarda yaşamıyoruz. Vücudumuz bize değil, Gaia’ya ait ve aynı çevremize, ağaçlara, hayvanlara baktığımız gibi, ona da iyi bakmalıyız. Ağrı, sızı, rahatsızlık, vesaireyi analiz etmeden önce şu genel noktalara dikkat etmenizi öneririm:

 • Sağlıklı ve dengeli besleniyor musunuz?
 • Hafif de olsa spor yapıyor, vücudunuzu çalıştırıyor musunuz?
 • Ağır stres altında mı yaşıyorsunuz? Stresi elemek için meditasyon yapıyor musunuz?
 • Vücudunuzu tanıyor, onu dinliyor musunuz? Yani, örnek verirsem, kan şekerinin düşeceğini bildiği halde, yemek saatleri düzenli olmayan pek çok kişi tanıyorum ben, siz de onlardan biri misiniz?
 • Ağız ve diş sağlığını neredeyse hiç önemsemeyen kişiler var. Oysa ağzımız çok önemli ve pek çok yönden sağlığımızın belirleyicisi…
 • Bana yazdığınız konular hakkında bir doktora gittiniz mi?
 • Vücudunuzu sevgiyle, itina ile onurlandırıyor musunuz?
 • Kilonuz ne çok düşük, ne de normalin üstünde mi?

Lütfen önce bunları düşünün. Eğer her açıdan tam sağlıklıysanız, hissettikleriniz yükseliş semptomudur. Konsey mesajında şunları da söylüyor: “Ancak bu sözlerimizin sizler tarafından, “bir doktora danışmayın” anlamında algılanmasını, asla istemeyiz. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz durumun haricinde bazı “şikâyetleriniz” var ise, gerçekten tıbbi tedaviye gerek var demektir. Ve biz, gerekli olduğu halde bedeninizi tedavi ettirmekten kaçınmanızı kesinlikle istemiyoruz.”

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

 1. Taa 2012 yilindan beri yogun bir olusumun farkindayim.hem kendim hem toplum hemde dünyada. Elbette karanlik güçler olacak, nasil aydinligi görürüz yoksa.amac bunlardan sıyrılıp yuregimizi temizlemek.arkamda bana destek olan varlıkları hissediyorum artik.bu yardimlarla kendimi teslim ettim yaratana.sevgi doluyum dünyaya. Gözlerim hep guzelligini görüyor doğanın. Daha iyi olmasını saglamak için caba gösteriyorum kendi capimda.cevremdeki ihtiyaç sahiplerine yapabildigimce yardım ve güç veriyorum .her sikintida bunun gelisimime mutlak yarari varki yaşatıyor tanrim demeyi öğrendim sizlanmiyorum artik.aksam olunca bir mum yakip şükür ediyorum bir gün daha yaşadım bu alemde .

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.