Günün Melek Kartı – Salıvermek, Serbest Bırakmak, Arınmak

fly away umbrella

Baş Melek Michael (Mikail) ile birlikte çalışarak bundan böyle size ve amacınıza hizmet etmeyen şeyleri serbest bırakın

Arkadaşlar, bu kart çıkınca merak ettim, acaba içinde “salıvermek” konusu geçen kaç yazı yayınlamışım… Tam 134 mesaj çıktı karşıma! Bu kadar üzerinde durulan bir konu daha yok! Ve bugün tekrar aynı şey hatırlatılıyor bize. Önümüzdeki günlerde çok güçlü bir ay tutulması yaşayacağız, aynı zamanda Merkür önce duracak, sonra bu sene üçüncü defa geri gitmeye başlayacak, üç farklı kişisel gezegen burç değiştiriyor… Ve bu sadece kısa bir başlangıç. Çok önemli enerjik akımların yaşandığı bu günlerde her şey ve herkes, bize salıvermeyi bıkmadan usanmadan hatırlatıyor. Dinlesek iyi olur diyorum, siz ne dersiniz?

Michael ilahi amacınız hakkındaki sorularınıza cevap olarak bu kartı gönderiyor. Belki onun ne olduğu hakkında bir fikriniz var ama nasıl ilerleyeceğiniz konusunda çekinceleriniz var. Ya da belki hayatınızın misyonunu anlama yolunda tıkanmış hissediyorsunuz. Bu düşünceleriniz Michael’ın yardım etmek amacıyla şu mesajı size iletmesine sebep oluyor:

Yüksek Benliğiniz ilahi amacınızın ne olduğunu kesinlikle biliyor ve o yolda yürümeye hazır. Yüksek Benliğiniz aynı zamanda sizi ve amacınızı destekleyecek akışa da bağlı. Doğal halinize ulaşabilmek için, Michael yolunuzda engel olan her şeyi salıvermenize yardımcı olacak. O şeyler, büyük ihtimalle ego temelli endişeler veya ego temelli aktivitelerdir.

Elinize bir kalem ve kağıt alarak sessiz bir yere oturun ve sayfanın tepesine “Michael, bütünüyle hayatımın amacına hizmet etmek ve sapmadan hayat yolumda ilerlemek için neleri salıvermeliyim?” diye yazın. Derin nefeslerle kaslarınızı gevşetin ve aklınıza gelen şeyleri listeleyin. Bunlar düşünceler, resimler, anılar, duygu ya da kelimeler olabilir. Tamamen anlamlarını çözemeseniz de size gelen her şeyi not alın. şimdi o kağıdı alın ve bir törenle yok edin. Kağıdı yakabilir, gömebilir ya da suda çözülmesini bekleyebilirsiniz. O sırada şöyle söyleyin: “Şu anda en yüksek yararıma olmayan her şeyi salıveriyorum.”

Bu kart yukarıdaki yöntemi öneriyor ama biliyorsunuz, blogda pek çok salıverme yöntemi var. İsterseniz, onlardan birini de kullanabilirsiniz.

Teşekkürler Michael!

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/
 

4 comments

 1. https://moralev.com/2014/08/26/kendimizi-reddetmenin-cozulmesiyle-gelen-sifa-natalie-glasson-araciligiyla-goksel-beyaz-varliklar/

  Merhaba ❤
  Yukarıda paylaştığım Mor Alevin 26 Ağustos tarihinde yayınladığı MUCİZE makaledeki olumlamayı,
  3 hafta boyunca her sabah ama her sabah gözümü açtığım gibi uyanır uyanmaz ,
  cümlenin ruhunu pek de az , bulanık, hissiz minnacıcık hissetmiş olarak SESLİ okusam da,
  ayakta dimdik durup,
  gökyüzüne doğru başımı kaldırıp,
  sağ avucumu, yumruk yapıp iki göğüs arama (timüs noktama) hafifçe vuruşlar yaparak dedim ki:

  “Özümü Reddetme Alışkanlığımın Tüm Şekillerini Çözüyorum Ve Siliyorum. Kendimi Seviyorum Ve Kabul Ediyorum.”

  Ve zaman su gibi akıp geçti 26 Ağustostan bu yana..

  Bugün ve Şimdi diyorum ki kendime : Olumlama cümlesinin vermek istediği mesajın duygusunu NET Hissetmesemde iyi ki iyi ki İYİ Kİ okumuşum!!!!!!! Vay canına hepsi de MUCİZE cümlelermiş. Şimdi olumlama cümlelerinin tüm ruhu, her bir yanımı her bir atomumu sevgi ve ışıkla sımsıcak sardı ve yaradanın özü olan ruhuma pek bi yakınım 🙂 bu hissiyat, nasıl bir haz nasıl bir mutluluk nasıl bir kendime ve hayatın akışına güvendir tarif edemem! '' Anlatılmaz Yaşanır ''

  Mor Alevcanımıza sonsuz teşekkür ederiz
  İn Lak'ech Ala K'in ❤
  Sevgi ve Işıkla Mucizelendik ❤

  Beğen

  1. Burada verilen yöntemleri yaşayarak ilettiğiniz için çoook ama çok teşekkür ederim. İn Lak’ech Ala K’in. Ya da Namasté, ya da şükran ve sevgilerimle…

   Beğen

   1. Rica ederim Mor Alev,

    Sayfadaki tüm emeklerin için sonsuz teşekkür ederim.
    Bir ekleme daha yapmadan edemedim. Deniz Şiva Oflaz’ın makalesini de uyguladım.

    Göbek bağını kesmek bir nevi serbest bırakmak çalışması:

    Bilinçaltının Yüklerini Bırakma (Bağ Kesme Çalışması)
    Geçmişinden, çevrendeki insanlardan, annenden, babandan, sevdiklerinden, çatışma yaşadığın kişılerden yaşadığın alandaki herkesten ve her olay ve durumdan aldığın bilinçaltı kalıpların varlığında ve dış dünyanda çatışmaya sebep oluyor. Varlığının sonsuzluğu bu sınırlı kalıplarınla çatışıyor doğal olarak. Bu çatışma dış dünyanda da çatışma ile problemlerle karşılaşmana neden oluyor. Bu uygulamada bu yüklerin her birini tek tek bırakacak özgürleşeceğiz.

    Rahat olacağın bir yerde rahat bir pozisyonda otur. Gözlerini yavaşça kapat. Ağır ağır ve derin nefesler al. Üç derin nefes alışverişinden sonra hayatında en fazla çatışma yaşadığın kişiyi gözünün önüne getir. Bu kişi bir arkadaşın olabilir, tanıdığın olabilir, bir akraban olabilir. Şu an hayatında olabilir, ya da geçmişte hayatında olmuş bir kişi olabilir. Hatta şu anda hayatta olmayan biri de olabilir. En fazla çatışma yaşadığın kişiden başla. Her seferinde bir kişi ile çalışacaksın.

    Gözlerin kapalı, derin ve ağır nefesler alıyorsun. İlk önce çalışma yapacağın kişinin karşında olduğunu gör. Şu anda o kişi karşında. İmgesel olarak göremesen de yalnızca karşında olduğunu hisset. Şu anda o karşında duruyor. Ne hissediyorsun. Daha önce yaşadıgınız o çatışmadan dolayı ona kızgın olabilirsin, ya da sen bir şey yaptın, bunun suçluluğunu taşıyor da olabilirsin. O kişiden korkuyor olabilirsin hatta nefret ediyor olabilirsin. Ama bil ki bunu sen hissediyorsun. O sadece içindeki kızgınlığın, korkunun açığa çıkması, dışarıdaki yansıması. O sensin. Kendi içindeki, bilincindeki çatışan yönlerini görüyorsun. O sana onu gösterdi. Seni sana gösteren bir aynan, yüzün o. Senin iç dünyanın ayna görüntüsü. İçindeki bu çatışmayı durdurmazsan, hayatında farklı farklı görünüşlerle ayni sorunu yaşayacaksın. İsimler değişecek belki, sahneler degişecek. Ama aynı şeyleri tekrar tekrar yaşayacaksın eğer içinde o çatışan yönünü bırakmazsan.
    Şimdi, ona hissettiğin şeyler ne olursa olsun onun gözlerinin içine bak. Ama yalnızca sevgiyle. Çünkü o sensin, senin yüzün. Sevgiyle gözlerinin içine baktıktan sonra ona söyleyeceğin iki cümle çok önemli. Bu seni onun varlığıyla ve evrenle birleştiren iki cümle. Evrenden, her şeyden kendini ayırdığın, büyük resmi göremediğin için yaşadın bunları. İki cümle.

    TEŞEKKÜR EDİYORUM.
    SENİ SEVİYORUM.

    Bu iki cümle, seninle onu, çatışma ile çözümü biraraya getirecek. Teşekkür ediyorsun, çünkü o sana senin bir yüzünü gösterdi. Senin olmak istemediğin bir yüz olabilir bu. Ama en mükemmel yüzünü ortaya çıkarman için, önce sen olmayan yüzlerini kendine gösteriyorsun. Kendin olmayan yüzlerini görerek, en mükemmel oluş halini ortaya çıkaracaksın. Kendini hatırlıyor, her an yükseliyor, varlığın muhteşemliğini açığa çıkarıyorsun. Bunun için hayatında mutlaka çatışma yaratman gerekmiyor.Bir şeyleri öğrenmek için hayatında mutlaka zorluk yaşaman, düşmen, kafanı duvara çarpman gerekmiyor. Kafanı duvara çarpmadan da öğrenebilirsin. Acı çekmek burada öğrenmek ya da hatırlamak için kullandığın bir yöntemdi. Ama bu şekilde öğrenmek yerine her şeyi kolaylıkla, acı yaratmadan, sevgiyle, mutlulukla, bollukla hatırlayabilirsin. Acıyı kullanarak öğrenmek senin seçimin. Seçimin ne ise de onu yaşarsın.
    Evrene bakarsan her şeyin kolaylıkla olduğunu görürsün. Evrende milyonlarca galaksi trilyonlarca trilyon yıldız var. Devasa boyutları ile doğal halleri ile dönüyorlar. Bir güç sarfetmelerine gerek yok. Bir tohum toprağa düştüğünde doğal hali ile çıkıyor. Bunu için ek bir güce, cabaya ihtiyacı yok her şey doğal haliyle ve kolaylıkla oluyor. Işığın müziğiyle birleştiğinde hayatında her şeyin kolaylıkla olduğunu goreceksin.

    Gözlerin kapalı, o kişi karşında. Gözlerinin içine sevgiyle baktın. O muhteşem iki sözcüğü söyledin. Seni seviyorum, teşekkür ederim. Sonra ona SARIL.
    Bunu fizikselleştirebilir kendine sarılıyormuş gibi bir sarılma hareketi yapabilirsin. Bu sıcaklığı hissetmeni sağlayacaktır. Kendine sarılıyormuş gibi sarıl ona. Hisset sıcaklığını. Varlığını içine al. O senin varlığının içinde kabul etmediğin bir yüzün. O yüzünle bir arada olmak durumunda değilsin. Ama o yüzünü de kabul et. O da senin bir yüzün. Bir şeyi bırakman için önce kabul etmen gerekir. Kabul etmediğin, reddettiğin her ne varsa onları çoğaltırsın. Kabul, ruhunun, bedeninin şifasıdır.

    Sarıldıktan sonra şunları söyle ona:
    “Çok güzel anlar yaşadık, bir yüzümü gördüm ve çok güzel deneyimler kazandım. Ama artık varlığımda bu yükü taşımayı tercih etmiyorum.”

    Varlığımızda karşılaştığımız insanların yüklerini taşıyoruz. Bu sevdiğimiz insanlar için de geçerli. Sevdiğimiz biri bizimle bir araya geldiğinde yaşadığı bir sorunu anlattığında fark etmeden onun yükünü alıyoruz. Aynı zamanda onun hayata bakışını, kalıplarını da bilinçaltımıza ekliyoruz. Çatıştığımız insanlar keza onların yüklerini de hala üzerimizde aşıyoruz. Geçmiş denilen zaman diliminde bir olay yaşanmış. Hala hayatımızda bu olayın yükünü taşıyoruz. Bu cümleyi söyleyin ona. Bu cümle ondan ayrılmanız anlamına gelmiyor. Varlığınızın bir parçasından ayrılamazsınız. Her biri bir çünkü. Yalnızca aldığınız, üzerinize yapıştırdığınız yükünüzü bırakıyorsunuz. Çünkü artık yürümek, mutlulukla koşmak, ışığın muhteşem müziğini yazmak istiyoruz. Her şey birbiri ile bağlı ve bir olduğundan siz bu çalışmayı yaptığınızda, karşınızda gördüğünüz kişi de yüklerini bırakabilir eğer arzu ederse tabi.

    Ona sarıl ve bunu söyle “ama artık varlığımda bu yükü taşımayı tercih etmiyorum.”. Sonra bir adım kadar geriye çık. Göbekleriniz arasında bir kordon ya da ip olduğunu düşün. Bu kordon, varlığına aldığın bu yükü taşıyan kordon. Kordonu gör, bu kordonla bilinçaltı kalıplarını, varlığını aşağı çekecek kabukları aldın. Şimdi eline altın renkli bir makas al. Bu altın renkli makasla o kordonu kes. Kordonun kesildiğini ve ayrıldığını mutlaka gör. Ya da hisset. Ayrılmaz, kesilmezse tekrar dene. Daha çok sevgini ver. Bazen ip büyüyebilir, dallanıp budaklanabilir. Bu sefer makası büyüt o ip kesilsin ve ayrılsın. İp ayrıldıktan sonra tekrar gözlerinin içine bak, teşekkür ediyorum de ve uzaklaştığını gör. Yavaş yavaş gözlerini aç.

    Bu çalışmayı yaparken çözülmeler yaşayabilirsin. Sarıldığında bazen birden bir duygu boşalması yaşayabilir, ağlayabilirsin. Bırak hislerin olduğu gibi aksın sen süreci yönetmeye çalışma bırak kontrolü. Varlığının çatışmaları çözülsün.
    Çalışmanın aşamalarını kısaca tekrarlıyorum.
    Gözlerini kapa, birkaç derin nefes al,
    Çalışma yapacağın kişiyi karşına al,
    Gözlerinin içine sevgiyle bakarak, teşekkür ediyorum ve seni seviyorum de,
    Sonra ona sevgiyle sarıl ve şöyle söyle “Çok güzel anlar yaşadık, bir yüzümü gördüm ve çok güzel deneyimler kazandım. Ama artık varlığımda bu yükü taşımayı tercih etmiyorum.” Bir adım geriye çık.
    Aranızda bir kordon olduğunu gör ya da düşün. Yükü taşıyan bu kordonu altın bir makası eline alarak kes. İpin ayrıldığını mutlaka gör. Ayrılmazsa makası büyüt. Eğer zorlama ya da direnç hissediyorsan o an o kişiyi bırakıp başka birine geçebilir, başka bir zaman yine aynı kişi için yapabilirsin.
    Gözlerinin içine tekrar sevgiyle bakarak, teşekkür ediyorum de, senden uzaklaştığını gör ve gözlerini yavaş yavaş aç.

    Bu çalışmayı her seferinde bir kişi için yap. Bir kişi için 2-3 dakika yeterlidir bunun için. Öncelikle en çok çatışma yaşadığın kişilere, daha sonra çevrendeki insanlara, geçmişte yaşamış ya da şu an yaşamayan hayatındaki kişilere, en son sevdiklerine de bu çalışmayı yap. Bir kişi için eğer kordon ayrıldı ise bir kez yapman yeterli. Tekrar tekrar yapman inancının zayıflığını, şüphe duymuş olduğunu gösterir. Bir kez yap ve olduğunu bil. Sevdiklerinle daha güçlü bağlar kurduğunu, daha mutlu ilişkiler deneyimlediğini göreceksin. Çalışma iki taraflı çalıştığından, çatışma yaşadığın bir kişi ile birden daha güzel bir diyalog içine girdiğini görebilirsin. O kişi seni hiç beklemediğin halde hemen ve kısa bir süre sonra arayabilir. Birden çatışmanın çözümlendiğini görebilirsin.
    Daha açık, sevgi dolu dostluklar, ilişkiler kuracaksın. Çünkü ilişkilerin yüklerden özgürleşecek. Hayatına artık hizmet etmeyen kişilerin de hayatından birden kendiliğinden çıktığını göreceksin. Çünkü o senin bir yanındı, ve sana yalnızca bir şey anlatmak için yine senin tarafından kendi yüzlerinden birini görmen için geldi. Artık hayatındaki görevi bittiğinden, birden uzaklaştığını görebilirsin. Hayatına yeni birileri girebilir. Hayatına yeni girenler de senin şu andaki sevgi dolu titreşimine uygun kişiler olacak. Hatırla, içerisi nasılsa dışarısı da öyledir. İç çatışma durduğunda dışarıdaki çatışma da duracak.
    Çalışmayı kendinde çatıştığı yanların için de yapabilirsin. Mesela bir konuda endişeleniyorsun, ya da içinde bir yanın seni aşağı çekiyor, korkuya sevkediyor. Bu sefer, kendini karşına al ve bu çalışmayı yap. Karşındaki kendin olsun. Bak gözlerinin içine. Karşındakini tanımla, o sensin, benim …..dan endişe duyan yanım. Teşekkür ediyorum, seni seviyorum. Sarıl, “Çok güzel anlar yaşadık, bir yüzümü gördüm ve çok güzel deneyimler kazandım. Ama artık varlığımda bu yükü taşımayı tercih etmiyorum” dedikten sonra kendinin o yüzü ile arandaki bağı kes. Bunu aynı şekilde, bağımlı olduğun şeylere yapabilirsin. Herhangi bir hastalığını karşına alıp onunla bağını kesebilirsin. Bu yöntemle birden hastalığın çözülmeye iyileşmeye başladığını görebilir, mucizeler yaşayabilirsin. Hatta calışmayan bir cihazla arandaki bağı kestiğinde onun çalışmaya başladığını bile görebilirsin.
    Bizim cansız dediğimiz cihazlarımız da enerji ile calıştıklarından bazen bizdeki enerji dalgalanmaları manyetik alan yaratıp onların bozulmasına sebep olabilir. Bazen tuttuğunuz bir şeyin bozulduğunu, ya da elinizde kırıldığını görebilirsin. Uygula bunu, aklına gelen her şeyle yapabilirsin, bitkilerin, hayvanlarınla, bununla oyna ve yaratıcılığınla bu yöntemi kullan. Çok etkili ve hızlı çalışan bu yöntem, ayağındaki taşları, prangaları atmanı, kanatlanmanı sağlayacaktır.

    Yüklerini bırak ve KANATLAN.
    Yazar: Deniz Şiva Oflaz

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.