Hafta Sonu için Melek Kartı – Olayların içindeki komedi unsurunu görün

oreo girlArchangel Michael

Hayatınız olayların gülünç yönünü görme yeteneğinizden yarar görecektir. Kahkaha en iyi ilaçtır.

Arkadaşlar, hafta sonu için bu kartın gelmesi çok hoşuma gitti. Hafifleyin ve çevrenizi de hafifletin. Her şey sanki sonunda devasa felaketler olacakmış gibi ciddiye alınmaya değmiyor. Sonsuzdan gelip sonsuza gidiyoruz. Biraz kalender olmak sağlığınıza da iyi gelir, ilişkilerinize de.

Bazılarınız bu görüşe katılmayabilir ama aslında şu anda sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz pek çok olayda bile bir komedi unsuru olabilir. Fazlasıyla kontrolden çıkmış egolar insanlara neler yaptırıyor neler! Acaba fotoğraftaki kız çocuğu gibi, bir daha çikolatalı bisküvi yeme şansım olmayabilir korkusuyla, erişebildiğiniz her bisküviyi aynı anda yemeye mi çalışıyorsunuz? Paylaşmak zor mu geliyor? Ya da bunu size başkası mı yapıyor? O bisküviler yerlere düşecek ve biliyoruz normalde yiyebileceğinden de azı kalacak elinde. Ama yine de bu küçük kız bizi gülümsetiyor.

Ego bizi başarı, öğrenme, hayatımızı rahat kılacak şekilde düzenleme yolunda yönlendirir. Bunlar  güzel şeyler, o yüzden egoya borçluyuz ve onu kişiliğimizden ve hayatımızdan atmıyoruz. Ama şımaran egonun sesi fazla çıkmaya başladığında yaşamımızı hiç bitmeyen bir işkenceye çevirebilir. Bizi “güleyim mi, ağlayayım mı?” durumlarına sokar, kendimizi egodan gelme bir iki kelimeyle bile aptal yerine koyabiliriz. Bu kendimize yaptığımız en büyük kötülüklerden biridir. Bu hafta sonu egoya bir tatil vermeye ne dersiniz? Deneyimlerinizi sanki bir filmden bir sahne izlermiş gibi görün. Bu senaryoda insan doğası ile ilgili komik olan neler görüyorsunuz? Bugün ve yarın daha rahat bir yolu, gülüp geçmeyi, toleransı ve sevmeyi seçin.

Kendinizin ve diğer herkesin davranışlarına yeni bir açıdan bakmak sizi otomatik olarak olaylardan sevgi ile ayırır. Mizah insanların defanslarını düşürmeye ve böylece sevgiyi içeriye almaya yarar. Mizah çoğu zaman kötü bitecek tartışmaları düzeltir, ilişkileri ve olayları iyileştirir, hatta şifa getirir.

Michael şu duayı vermiş bize:

“Sevgili Tanrım ve meleklerim bu durumdaki mizahı görerek insan doğasına sevgiyle, anlayışla bakabilmem ve gülebilmem için bana verdiğiniz yardıma teşekkür ederim. Gerekli sevgi ve şifayı kendime çekmek için bu deneyime ve hayatıma yeni bir ışıkta bakmaya hazırım.”

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

  1. Bu sabah evde kendi kendime cektiğim “Hafifle” mesajlı melek kartı üzerine sayfanızda haftasonu melek kartında “Hafifleyin ve çevrenizi de hafifletin” mesajını okuyunca gülümsedim. Herkes için hafif ve neşeli bir haftasonu olsun 🙂

    Beğen

  2. iyi sabahlar değerli Mor Alev, gerçekten hafta sonu Günün Melek kartın gerçekleşti.,neşeli geçti. @ postalarınızı için teşekkürler.Sevgi ve Şifa ile İnsanlara yardım ediyorsunuz,tekrar teşekkürler. Sevgi ve İnanç la V.Eliz.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.