Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den Sevginin Yüzleri (1) : KOŞULSUZ SEVGİ

Never Ending Love by Zulkifli OmarArkadaşlar, serimizin ilk mesajını aşağıda yayınlıyorum. Elbette ilk olarak Gabriel Koşulsuz Sevginin tarifini yapıyor.

Mor Alev Dostu, Marlene ve Gabriel’e çok teşekkürler.

Değerli Sevgililer,

Sevgili kâtibemiz (mesajı alan ve yazılı olarak ileten kişi, yani Marlene Swetlishoff) aracılığı ile bir dizi söyleşiye başlamak üzere huzurunuza geldim. Kendisi benim kendi kökenimden geliyor ve ben de Gabriel (Cebrail), ona yaşam yolunun her adımında rehberlik ediyorum. Kâtibemiz, Yeryüzü Gezegenindeki birçok yaşamları boyunca, İlahi Âlemlerden mesajlar iletmiştir. Ve benim verdiğim ve vermeye devam edeceğim birçok mesajları size aktaran bir elçi/müjdeci olarak hizmet vermektedir. Onun eğitimi, çok uzun yıllar önce Işığın ıssız yolunda yürüyerek başladı. Ve üstlendiği bu büyük görevi, ancak şimdilerde çiçek açmaya başlıyor.

İlk söyleşimizde Sevgi’nin anlamı, yani Koşulsuz Sevgi’nin anlamı hakkında konuşmak istiyoruz. “Koşulsuz” kelimesi tam olarak ne anlama geliyor? Gerçek uygulamada, tek bir kişiyi veya bir grup insanı koşulsuz sevmek;

  • O kişi/kişileri, şu an nasıllarsa öyle, yani oldukları gibi saygıyla kabullenmeyi,
  • Baktığımızda, kendi algılarımıza göre “üzerinde çalışılması gerek” dediğimiz alanları (fiziksel görüntü veya karakter yapısı) kabullenmek ve her hâlükârda onları sevmeye devam etmeyi,
  • Her birinizin, “tamamlanma” sürecinde olduğunuzu ve Dünya’ya öğrenmek için geldiğiniz tüm dersleri ve deneyimleri oluşturduğunuzu bilmeyi, gerektirir.

Çoğu zaman birçok insanın karşısındakine, içinden yargılayarak ve eleştirerek baktığını görüyoruz. O anda biz de sizden, kendi içinizde bulunan ve bilincinizin yüzeyine çıkması gereken şeyin ne olduğunu görmeniz için, kendi içinize bakmanızı rica ediyoruz. Belki içinizde kolayca göremediğiniz, ama eleştirdiğiniz o alanların kendi suretlerinizde de var olduğunu, belki o kişilerin kendi yaşamlarınıza girmesi gerektiğini fark etmeniz için, kendi içinize bakmanızı istiyoruz. Çünkü çevrenizdeki kişiler, özellikle de kendi aile üyeleriniz; Hepsi, sizin bakış açınızın kör noktalarını temizlemenize yardımcı olmak, seçtiğiniz yolu asaletle ve kolaylıkla geçebilmeniz adına, size ayna olmak için kendi rollerini oynuyorlar.

Aile üyeleriniz, sizin kendi Yüksek Benliğinizin seçimi olan “Ruhsal büyüme” işleminin gerçekleşmesi adına, çoğu zaman hoş olmayan bu rolleri, isteyerek üstlendiler. Bir ilişkiniz ne kadar zor olursa olsun, o fiziksel beden aracılığı ile size problem yaratan bu Ruhun, aslında sizi kalpten seven bir Varlık olduğunu fark edin. Ve o Ruhun, kendi Yüksek Benliğiniz tarafından bile “nahoş” olarak görülen suretlerinize dikkatinizi çekmek uğruna, üzerinde oluşan baskıya dayanmayı kabul ettiğini idrak edin. Karşınızdaki Ruhun tek amacı, hoş olmayan suretlerinizi İlahi Varlığınız ile daha fazla uyumlu olacak şekilde değerlendirmenizi ve değiştirmenizi sağlamaktır.

Dolayısıyla, ister bu Anne, Baba, Kardeş, Eş veya herhangi bir yakın aile bireyi ilişkisi olsun, bu yaşamınızda size yakın olan kişileri onurlandırın ve onlara oynadıkları bu roller için teşekkür edin. Çünkü daha fazla Işığa doğru ilerlemek ve Koşulsuz Sevgi’yi daha fazla somutlaştırmak için, geçici bir süre kalacağınız bu bedende, bunları deneyimlemeyi seçtiniz.

Bu harika Varlıklar sayesinde öğrenmeyi seçtiğininiz şeyin ne olduğunu idrak ettikçe, Koşulsuz Sevgi’nin daha fazla suretlerini de somutlaştırmaya başlayacaksın. Ve bir kez daha hatırlamaya ve olmaya can attığınız “Işık Varlığı haliniz” ile uyumlu olmayan, aynı frekansta titreşmeyen ne varsa, onları salıvermeyi öğreneceksiniz. Bu Yükseliş sürecine ne kadar çok sürtüşme (tartışma) olayı dâhil olur ise, öğrenilecek dersler de o kadar büyük ve hızlı olacaktır. Çünkü herhangi bir hareket, sürtünme olayı sonucu gerçekleşir. Ancak her çatışmada, Sevgi ve Şükran duygusunun altı çizilmelidir. Çünkü çatışma yaşadığınız o kişilerin, sizin iyiliğiniz için oynamaları gereken rolleri, hiç kolay değildir.

Alınan dersler çoğu zaman, tartıştığınız kişi ile aranızda bir mesafe oluncaya kadar, fark edilmez. Ya da o kişilerin size verdikleri armağanların değeri, zamanın geçmesiyle farkındalığınıza ulaşır. Unutmayın! Farkındalığınızın büyük gelişimi, “katlanılabilir” bir derecede olması için, genelde aynı ruh ailesine enkarne olursunuz. Aile üyeleriniz, size kendinizi öğreten, büyük öğretmenlerdir. Aile üyelerinize bu Işığın doğrultusunda bakabilmeniz için, zihninizin açık olması gerekir. Sizler ölçüsüz seviliyorsunuz ve yaşam yolculuğunuz, onların varlığı ile kutsanmıştır.

Herkese, Varlığın Sevgi ve aydınlığı ile bakmanızı, daima onların iyi taraflarını görmenizi rica ediyoruz. Yaşamınızı anlamlı kılmak ve hayatınızın hayal edebileceğinizden çok daha fazla nimetlerle dolup taşmasını sağlamak için size getirdikleri tüm armağanları yazsaydınız, bütün bir sayfayı doldurabilirdiniz. Zira onlar, Varlığınızın “emsalsizliğine” şimdi denilen anda ulaşabilme safhasına gelmeniz için, size yardımcı olmuş kişilerdir.

Bir sonraki söyleşimize kadar üzerinde düşünülecek sözlerim, bu kadar. SEVGİM daima sizinledir, Tanrının sevgili çocukları…

BEN Baş Melek Gabriel

©2011-2014 Marlene Swetlishoff, http://www.therainbowscribe.com

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/