Baş Melek Ezekiel: Selamlar!

A special messageArkadaşlar, bu çeviri bir süredir yayınlanmak için bekliyordu. Bugünün enerjileri bu yazıya çok uygun, içinden geçmekte olduğumuz zamanın üzerimizde bıraktığı etkileri ve yaşadığımız olayları da detaylarıyla açıklıyor. Mor Alev Dostu bu mesajla ilgili olarak hepimize ayrıca bir not yazmış aşağıda. Ezekiel’i bizlerle tanıştıran Elizabeth Ayres Escher’e  ve elbette Mor Alev Dostuna çok teşekkürler. Orijinal İngilizce mesaja buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgili Mor Alev’in Değerli Okuyucuları,

Aşağıdaki mesaj, pek tanınmamış olan Baş Melek Ezekiel’den geliyor. Bu mesajı kaleme almış olan Eliza, daha birkaç gün öncesine kadar böyle bir Baş Meleğin var olduğundan haberinin olmadığını söylüyor. Ancak onunla tanıştıktan sonra, aslında Baş Melek Ezekiel’in uzun zamandan beri kendisinin yanında olduğu anlıyor.

Mesajın içeriği, Sevgili Mor Alev’in son günlerde işlediği (tabii ki tesadüf değil) konuları kapsıyor. Ayrıca öğrendiğimiz diğer bilgilerin bir toparlamasını da içinde barındırıyor. Bu arada Baş melek Ezekiel’in, bizim Azrail olarak bildiğimiz Melek ile bir ilgisi var mı diye araştırdım. Ancak, Melek Azrail’in diğer dinlerce bilinen isimlerinin arasında, Ezekiel yoktu.  Belki de daha geniş kapsamlı araştırmam gerekiyordu. Ayrıca lütfen bu mesajı, herhangi bir dini ön plana çıkarıyormuş gibi algılamayın. Sadece içindeki bilgilerin, bizlerin yararına olduğuna odaklanmanızı rica ediyorum.

Baş Melek Ezekiel kendisini, ölüm ve dönüşüm Meleği olarak tanımlamasına rağmen, ben bu mesajı çevirirken çok huzur duydum.  Umarım sizlerin de hoşuna gider. 

Gönül gözünüzün hep açık olması ve çevrenize Işık saçmanız dileği ile…

Mor Alev Dostu

****

Selamlar, ben Baş Melek Ezekiel’im. Melek Âlemlerinin kumandanlarından bir tanesi ve çoğunuzun çok iyi bildiği Baş Melek Michael’in kardeşiyim.

Baş Melek kardeşlerimin arasında ben, en az tanınan bir Meleğim. Ama artık eskiyi bırakıp Yeni Dünya’yı kucaklama aşamasında olan sizler için, önemli bir rol oynuyorum. Ben ölüm ve dönüşüm Meleği olarak biliniyorum.

Bu unvanım ve sorumluluk alanım, içinizi ürpertmiş olabilir. Ancak, kendi Yüksek Benliklerine teslim olmaya hazır olan kişiler, benim adımı duymadıkları hatta var olduğumu bile bilmedikleri halde, dönüşüm süreçleri için benim yardımıma özlem duyuyorlar.

Baş Melek Âlemlerinden sadece bir kaçı, sizin güzel Gezegeninize bedenlendi. Ben de onlardan bir tanesiyim. Ben Peygamber Hezekiel ve İsrail’de bir rahip olarak Dünya’nıza bedenlendim.

Ruhsal sürecin başlangıcı ve Yükseliş ile ilgili anlatımlar, Gezegeninizdeki eski kutsal kitapların çoğunda, iç içe geçmiş şekilde yazılmıştır. Ancak orada yazılmış olan bilgilerin içinden, yalanları veya yarı gerçekleri ayıklamak için, zaman harcamak gerekir. Hz. İsa’nın bir ömür boyu içinden geçtiği ruhsal aşamalar, Birçoğunuzun şimdi yaşadığı süreçtir. Henüz bunun farkında olmamanıza rağmen…

Yükseliş olayı, fiziksel bedendeki Enerji merkezlerinin aktive edildiği bir süreçtir. Vücuttaki Salgı Bezlerinin algı sistemleri açılır, hücresel DNA tetiklenir ve vücudun içinde bulunan Kutsal Kütüphanede biriken bilgiler, açığa çıkmaya başlar. Bu bilgiler, aynen Sabah Güneşinin sıcaklığında yavaş yavaş açılmaya başlayan bir çiçek gibi, ortaya çıkıverir.

Buradaki Güneş, eterik kalbinizin içindeki Yüksek Benliğiniz, Ruhunuzdur. Ve fiziksel bedeninizde, Timüs Bezinin üstünde yer alır. Uzun zaman önce, DNA’nız değişime uğradı ve çoğunlukla “algıya kapalı” hale getirildi. Vücudunuzun tüm bölümleri de, benzer bir kaderi paylaştı. Bilim adamları uzunca bir süre, bazı Salgı Bezlerinin işlevleri konusunda, kafa yordular. Ve bu Salgı Bezlerinin sadece, bir bedenin yüksek Frekans Enerji düzeyinde kaldığı sürece işlev göreceklerinin, farkına varmadılar.

Şimdi, yeniden Uyanış zamanı geldi. Aslında bu Uyanış süreci, uzun zamandan beri sürüyordu. Sadece İnsanlığın bundan haberdar olması, epey bir zaman aldı. Ama şimdi, tüm bu bilgilerin yanı sıra gerçekte kim ve ne olduğunu öğrenmesi gereken kişilerden biri olmak için, yaşam sözleşmesi imzaladığını bilen insanlar var.

Sizin Bütünlüğünüz, insan bilinciyle asla tam olarak hayal edilemez. Yine de Bilincinizin, çeşitli seviyelerde de var olabildiğini görmeye başlamış olabilirsiniz. İçsel olarak “Cennet” veya “Yaz Ülkesi” diye adlandırdığınız Dünya’dan tutun da, beşinci Boyuttan – 144.üncü Boyuta kadar, her seviyede var olabilirsiniz. Sizler, harika bir Işığa sahip olan, çok boyutsal Varlıklarsınız. Buna rağmen, insani şartlardan sıyrılmak ve çok boyutlu Varlık olduğunuzu kabul etmek, büyük cesaret ve kararlılık gerektirir.

Melek Âlemlerindeki kardeşleriniz olarak bizler, bu yoğun değişim ve dönüşüm sürecinde, Dünya’ya bedenlenmiş olan sizlerle birlikte çalışmak için, sabırsızlanıyoruz. Bunlar zorlu zamanlar, ancak biz size Danışman ve Rehberler olarak, yardım etmek için buradayız.

Birçoğunuz için ölüm korkusunun aşılması gerektiği düşüncesi, zorlukların ilk sırasında yer alıyor. Şayet bu sizin TEK hayatınız olmadığını, bu Dünya’da ve başka Gezegenlerde binlerce hayat sürdüğünüzü idrak ederseniz, dünyevi bağlarınızın haricinde, korku diye bir şey kalmayacak. EGO, korumak amaçlı tasarlanmıştır ve de görevini gayet iyi yapmıştır. Ama aynı zamanda, sizin sadece bir bedenden ibaret olduğunuz, bedeninize herhangi bir zarar gelirse veya ölürseniz yok olacağınız düşüncesine, yenik düşmüştür.

Yok olma düşüncesi, korku odaklı Enerjileri besin kaynağı olarak kullanmak isteyenler tarafından, toplumu kontrol etmek ve onları korku içinde tutmak için diretilmiş, büyük bir yalandır. Bu Dünya üzerinde karanlık olan her şey, bu güçler tarafından ortaya sürülmüştür. Bunun sebebi, her insanın içinde var olan potansiyelden, kendilerinin korkmaları ve onları kıskanmalarından dolayıdır. Onlar sizin sırrınızı biliyorlar. Yani, bedenlerinizin Galaksinin en yetenekli genetik ustası (Tanrı) tarafından tasarlandığını, hem de fiziksel bedeninizin içinde var olmayı sürdürürken, tüm boyutsal Enerjileri de içinizde barındırmak üzere tasarlandığınızı, biliyorlar.

Gaia ve onun üzerinde yaşayanlar için birçok hikâyeler uydurdular. Ama şimdi, sizi bağlı tutan bağlardan kurtulma zamanı. Ancak ne çelişkidir ki, sizlerin bunu karanlık güçlere karşı savaşarak yapmanıza gerek yok. Sadece, kutsal merkezlerinizin etkinleşmesini başlatacak olan, bedensel yapınızın içinde daha yüksek Işık Frekansı tutmayı öğrenerek, yapacaksınız. “Düşman” ile savaşmak, onlara sizin üzerinizden güç kazandırır. Zira o sırada, onların Enerjisine bağlanmışsınızdır ve onlar da sizin Enerjinize. Frekansınızı arttırarak, en doğal ve zarif bir şekilde kendinizi onların etki alanından uzaklaştırın. Ve bu Dünya’da bulunmanızın amacı olan görevinize engel olmalarına, izin vermeyin.

Bizler ısrarla hepinize, önce solar pleksus merkezinizdeki duygularla ortaya çıkan Ruhunuzun sesini dinlemenizi rica ediyoruz. Bu güç merkezi, şefkat ve sevgi gibi büyük güçleri yayma yeteneğine sahip olan birleşik çakra haline gelmek için, yüksek kalp merkeziyle (timus) aynı hizaya gelir. Böylece tam bir huzur kaynağına dönüştüğünüzde, insanlığın doğuştan gelen haklarını geri almalarını engelleyen güçlerin üstesinden gelebilirsiniz. Ve harika Gezegeninizi yenileyerek ve tekrar canlandırarak, yaşayan bir yıldız konumuna getirebilirsiniz.

Korkuları, öfkeyi, hayal kırıklığını ve kaygıları bırakın. Bu duyguların hiçbiri, yüksek hayrınıza hizmet etmez. Bunlar, Tanrısallığınızı ve Ruhsal bağlantınızı inkâr etmek zorunda bırakıldığınız yaşamların, enkazlarıdır. Şimdi artık, her gün Evrenin en uzak köşelerinden gelen kozmik Enerjilerin muazzam akışıyla, bu eski Enerjileri salıverme ve bedenlerinizi (fiziksel, eterik, duygusal ve zihinsel) yıkama ve temizleme fırsatınız oluştu. Sadece bu Yükseliş sürecine teslim olarak ve korunacağınıza dair inanç ve güvenle gelişerek, gerçek Varlığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Şayet Yükseliş sürecine güvenmeye ve karşı koymamaya niyetliyseniz ve Enerjileriniz açıksa, dingin ve merkezli, sessiz ve sakin kalırsanız, daha fazla rehberlik aldığınızı fark edeceksiniz.

Sizler, özgür irade Gezegeninde ve özgür irade Evreninde yaşadığınız için, Yükselişe direnmek ya da teslim olmak arasında karar verebilirsiniz. Bu sizin seçiminiz. Gerçi zaten Ruhunuzun bu seçimi sizin için çok önceden yaptığını anlayacaksınız. Böylece, Yükseliş eğitimlerine katılmanızı sabırsızlıkla bekleyenler (İlahi Varlıklar) tarafından, nazikçe ve özendirilerek sürekli çağırılacaksınız. Sizi kontrol etmek, etkilemek veya sizden yararlanmak gibi bir arzumuz yok. Sizler, kendi Tanrısal kaynaklarını terk eden kişilerin elinden yeterince eziyet çektiniz. Artık büyüme, gelişme ve Varlığınızın bütünlüğü ile hizalanma fırsatınız var. Her gün ortaya çıkan yeni durumunuza şaşıracak ve hayran kalacaksınız.

Bu süreç, inişi ve çıkışı olmayan bir süreç değildir. İlk önce temizlenme ve arınmayla başlamalısınız. Ve bedeninizin alışması için bunu, aralıklarla yapmalısınız. Şayet bedeninizin dinlenmesine izin vermezseniz, hiç nedensiz boşu boşuna acı çekersiniz. Gerçi önerimize uysanız bile, yine bazı zorluklar olacaktır. Ama biz size yardımcı olmak ve bilincinizin doğal gelişmesini sağlamak için buradayız. Şayet her ayrıntıyı bilmek zorunda olma alışkanlığınızdan vaz geçerseniz, Yükseliş sürecini çok daha iyi anlayacaksınız.

Siz ne kadar izin verirseniz, Dönüşüm o kadar çabuk gerçekleşir. Ama unutmayın; bu seferki Yükselişiniz, siz hala dünyevi bedeninizin içindeyken gerçekleşecek. Ve bu sebepten dolayı,  bedeninizin kaldırabileceği oranda yavaş yavaş yükseleceksiniz. Ancak Enerjiler gün geçtikçe arttığı için, henüz uykuda olanlar bile uyanmaları için sarsılacaklar. Hatta uyanmış ama basit arzularını, isteklerini veya ihtiyaçlarını bırakmak zorunda olduğunu kabul etmeyenler bile sarsılacak ve kendilerine gelecekler.

Ruhsal rehberler öğrencilerini, genellikle insan anlayışını zorlayan bir şekilde yönetirler. Bunun sebebi, yuvaya dönüş yolunda olan bir öğrencinin, Yükseliş işlemini tam olarak anlasa da, anlamasa da, bu sürece güvenmek zorunda olduğunu kabul etmesi içindir (Teslimiyet). Korku tamamen bırakıldığında ve çözüldüğünde, Bilgelik gelecektir.

Eğer Ruhsal Varlıklarla kolayca bağlantı kuramıyorsanız, o zaman bizleri sizlere yardım etmeye can atan Bilinç veya Enerji olarak hayal etmeniz, yaralı olabilir. Bizleri, Renkler ve Işınlar şeklinde görebilirsiniz. Sizleri ve olayları şifalandıran, dönüştüren, özgür bıraktıran, çözen ve yaratan harika Renk ve Işınlar olarak…

Bizler HER ŞEY olan kaynaktan saçılan Işıklarız. Tamamen bilinçliyiz ve Evrenin Yaratıcısının tüm isteklerine itaat ederiz. Hangi sıfatla olursak olalım bizler, sizlerin Yükseliş yolculuğunuzda yardımcı olmak için buradayız.

Ben sizi, içinde birçok Renk barındıran Değişim ve Dönüşümün kristalize Işınıyla, sarmalıyorum. Bu Işının içinizdeki direnç düğümlerini çözdüğünü ve Bilincinize, şifa ve bütünlüğü geri getirdiğini hissedin. Ancak bu işlem bir seferde tamamlanmaz. Bu yaşamda, fiziksel olarak yükseleceğiniz için bedeninizin korunması amacıyla, yavaş yavaş gerçekleşmesi gerekmektedir.

Yükselişe henüz hazır olmayan veya Dünya’ya, Yükseliş olayına katılmak amacıyla gelmemiş olan Ruhlar, Frekanslar arttıkça Gezegeni terk edecekler. Onları sevgi ve şefkat ile uğurlayın. Zira kendi sıraları ve zamanları geldiğinde, sizlere katılacaklar.

Bizler, sessiz kalplerinin içinde kendi Tanrısal seslerinin yankılanmasını duymaya başlayan kişilerin var oluşundan, çok mutluyuz. Denge duygunuzu kazanmanızı sağlayacak, kalbinizdeki cesaret ve şevki uyandıracak, kendi Tanrısallığınızın sizi saygıyla sarmaladığını gösterecek olan, yolu arayın. Bu yol sizin kendi yolunuz; biz bu yolu sizin adınıza yürüyemeyiz veya kendi çabalarınızla elde etmediğiniz bir şeyi, size veremeyiz. Bazen size Sevgimizi, yeterince göstermiyormuşuz gibi görünebilir. Ancak bunun sebebi, bize karşı herhangi bir bağımlılık duygusu yaratmak istemediğimizdendir. Çünkü o zaman içinizdeki Gücü, başka şeylere vermeye başlarsınız. Yükseliş demek, her şeyi kendi başınıza yapmanız demektir. Önce kendinizin, göründüğünüzden çok daha fazlası olduğunuzu ve büyük yeteneklerinizin varlığını kabul etmek, daha sonra da Yüksek Işık Frekanslarını bedeninizde sabitleyerek, gerçek Varlığınızı ortaya çıkarmak demektir. Ancak bu işlemler, herhangi bir hazırlık olmadan yapılamaz. Dolayısı ile sözlerimizi dikkate alın.

Size en uygun olan ve aynı Frekansta titreştiğiniz eğitimlere (meditasyon, Yoga vs. gibi) yönlendirmesi için, kalbinize izin verin. Bunlar, ister kendi içinizden gelen çalışmalar olsun, isterse başkalarının yaptığı uygulamalar olsun, fark etmez. Ve unutmayın; Kendi kutsal varlığınızın kilitlerini açabilmenizi sağlayacak her neye ihtiyacınız varsa, onu keşfetmek için yöntemlerinizi istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Belki hiç beklemediğiniz yerlerde, gizli bir hazine bulabilirsiniz. Ve böylece, başka yer ve zamanlardan tanıdığınız gerçek Işık Ailenizle bağlantı kurmaya başlayabilirsiniz. Belki onlarla gelecekte, birlikte çalışacaksınız. Veya onlar sadece sizi onaylamak için gelmişlerdir ve paralel yollarda başkalarına yardım etmek ve kolaylık sağlamak için dolaşıyorlardır.

Önünüzdeki gün, hafta ve aylar içinde, insanlığın üzerine birçok nimet yağacak. Hazırlıksız olanlar, bu nimetlerden faydalanamayacak. Onlar sanki arınma nöbeti yaşıyorlarmış gibi, duygusal bir ağırlık hissedecekler. Ancak hazırlıklı olanların ve her zaman kalplerinin merkezinde var olan huzur duygusunu keşfedenlerin yolları, daha düzgünleşecek ve kolaylaşacak. Önünüzdeki günlerde, odaklanmak, dinginlik, merkezde kalmak, tam anlamıyla topraklanmak ve içinizden akan enerjileri serbest bırakmak gerekecek. Ayrıca size verilmiş olan nimetlere sıkıca sarılmayın. Onları başkalarıyla da paylaşın.

Sizler Sevgililer, Işık kanallarısınız ve yeni yollar arayan herkese, Işık Fenerleri olacaksınız. Bir zamanlar Yüksek Âlemlerde ne iseniz, ona geri dönüyorsunuz. İnsan olarak yaşadığınız yaşamlar boyunca, kazandığımız engin deneyimlere sahip olarak… Hepiniz birer hazinesiniz ve zaman içinde kendi Varlığınızın gerçek ihtişamına, hayran olacaksınız.

Ben, kardeşiniz Baş Melek Ezekiel’im ve tüm kalbimle sizi kucaklıyorum. Elimi tutun ve kendinizi keşfetmeye ve ustalaşmaya giden büyük yolculuğunuzda, benimle yürüyün. BEN daima sizinle beraberim. Özellikle de, yaşamlarındaki büyük dönüşümünün eşiğinde olanlarla. Benim ismim İbranice’de “Tanrı’nın Gücü” olarak tercüme edilir. Bırakın sizin de gücünüz olayım. Bana yaslanın ki, zorlukların arasından cesaret, kararlılık, zarafet ve kolaylıkla geçebilesiniz. Ben sizin hizmetinizdeyim.

Namasté.

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Merhaba Mor Alev ; gercekten bilgiler birbiri pesi sira bize yagiyor adeta…yukari da ki paragraflardan birinin sonunda “sayet her ayrintiyi bilmek zorunda olmak aliskanligindan vaz gecerseniz cok daha kolay yukselis surecini cok daha iyi anlayacaksiniz” denmesinde kastedilen nedir?Acabilirmisiniz lutfen?Tesekkurler…sevgiler..

  Beğen

  1. Sevgili Alev, biz çoğu zaman mantığımızı ve egonun filtresini kullanarak bir şeyleri anlamaya çalışırız, çünkü küçüklüğümüzden beri bize böyle öğretilmiştir. Oysa bu durumda içten gelen bir “bilme hissi”, inanç ve teslimiyet anahtar olarak veriliyor. O yüzden fazla kurcalamayın, hayatınızı olacak en pozitif şekilde yaşayın, dürüstlük, sevecenlik, şefkat gibi evrensel değerlere bağlı kalın, mutluluğu ve yükselişi de öyle bulacaksınız. Öğrenmeniz gerekenler de karşınıza çıkacak deniyor. Ya da benim anlayışım o yönde. Sevgiler…

   Liked by 1 kişi

 2. Cok tesekkır ederım her bır melek yorumunuz,eksıksız dogru benı yonlendırıyor..devamı ıcın saygıla tesekkur ederım.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.