Hiçbir Karar, Asla Sizin İzniniz Olmadan Alınmamıştır… – Michael ve Yüksek Benlikleriniz Konseyleri

legions of angelsSevgili Dostlar, Mor Alev Dostu son iki haftadır boş durmadı ve bize çok güzel çeviriler yolladı. Onları sırayla yayınlayacağım. Kendisine hepimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ron Head tarafından iletilen bu mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Bugünkü tartışma konumuz, Konseylerle ilgili. Hepiniz, böyle bir deneyimi yaşadınız. Çoğunuzun, Konseyler hakkında bazı hatıraları veya rüyaları var. Size bu durumu en anlaşılır bir şekilde açıklamak için ne kadar çaba sarf etsek, az gelecektir. Ancak artık,  “işlerin nasıl yürüdüğü” konusunu bilinçli zihninizde canlandırmaya ve yorumlamaya başlamanızı mümkün kılan farkındalık seviyesine ulaştınız.

Rüyalarında veya meditasyon sırasında, değişik konferans salonları, amfi tiyatrolar, ya da konsey odaları dediğiniz türde mekânlar görenlerin sayısı, giderek çoğalıyor. Birçoğu bu yerleri, kalabalık bir katılımın olduğu muazzam büyüklükteki mekânlar şeklinde görüyor. Aslında bunlar, tanık olduğunuz enerjik bir olayı anlamanız için kendinizin (zihninizin) oluşturduğu sembolik görüntülerdir. Dâhil olduğunuz bu tür olayları idrak edebilmeniz için, rüyalarınızda bu şekilde “görünüyor” olmalılar.

O “alanların” ya da o “mekânların” içindeyken (düşleriniz veya meditasyon sırasında), sizin de katılmış olduğunuz bir toplantının yürütüldüğünü ve sizi etkileyen kararların alındığını “görüyorsunuz”. Önceki cümlede bazı kelimeleri tırnak içine almamızın nedeni, tarif ettiğimiz tüm bu görüntülerin, aslında Varlığınızın içsel bir deneyimi olmasından dolayıdır. Fiziksel Gerçek, bu noktada önemsizdir. Aslında, tüm bunların gerçek olduğunu deneyimleyeceğiniz zamanlar da, gelecektir. Ama biz bu arada bu tür şeyleri, şu anda sizlerin deneyimlediği çizgisel (Boyut) tarzında anlatacağız.

Çoğu kişi bu Konseylerde, çok sayıda Varlık gördüğünü belirtiyor. Bazılarını bedensel olarak gördüklerini, bazılarını ise Ruhsal veya Işıksal Varlıklar olarak algıladıklarını söylüyorlar. Rehberler, Öğretmenler ve Meleksi Varlıklar görüyorlar. Bazen konuşulanları dinlediklerine, bazen de kendilerinin konuştuğuna tanık olduklarını anlatıyorlar. Bunların hepsi de doğrudur.

Sizden düşünmeye ve anlamaya çalışmanızı istediğimiz şey, herhangi bir şekilde sizi etkileyen tüm kararların, bu Konsey toplantılarında alınmış olmasıdır. Sizler her zaman orada bulunuyorsunuz. Ve hiçbir karar, asla sizin izniniz olmadan alınmamıştır. Size önerilen yaşam seyri ile ilgili bir karar verebilmeniz için, ihtiyacınız olan tüm bilgileri (konseye) soran genellikle sizsiniz. Birçok Yaşamınızda meydana gelmiş olan her şeyi -şu anki ve gelecek yaşamlarınız dâhil- deneyimlemeye, orada karar verdiniz. Bu Konseylerdeki tüm kararlar, oybirliği ile alınır. Belki siz şimdi, “Ya bir anlaşmazlık olursa?” diye soracaksınız. O düzeyde, böyle bir şey yoktur. Geleceğin getireceği sonuçların tümü bilindiğinden dolayı, seçim her zaman sizin ve Bütünün hayrına yapılır.

Bu katılım, sizin bilginize ve anlayışınıza herhangi bir şekilde katkıda bulunabilecek Varlıklar tarafından gerçekleşir. Sizin tam bir onayınız olmadan, hiçbir şekilde hareket edilmemiştir ve hiçbir karar da verilmemiştir. Ve en önemlisi; lineer zaman diye bir şey, gerçekte yoktur. Lütfen bunu zihninizde tasarlayın. Sizler şu anda (konsey toplantısında) alınan kararlara katılırken, aynı zamanda sonuçlarını yaşıyorsunuz. Gerçek şu ki, Benliğinizin tüm diğer yönleriyle (şu anda) bu toplantıda bulunuyorsunuz. Rehberlerinizin hepsi de oradalar. Öğretmenleriniz de orada. Bunu görmek inanılmaz bir şey. Hepiniz, hayal edebildiğinizden bile daha harika bir hayat yaratıyorsunuz. Ve hepiniz, bilginiz ve deneyimlerinizle Bütüne katkıda bulunuyorsunuz.

Sürdürdüğünüz Yaşam gibi mucizevi bir şey yaratmayı üstlenen bir Varlığın, ne kadar muhteşem olduğunu bir düşünün. Hem de bu yaşam, sonsuzluğun işleyişine düzgünce ve ustalıkla uyarlanan ve böylece Bütünün en yüksek hayrı olarak kabul edilen bir yaşam olacak. Sizin tabirinizle, “Siz çılgınsınız!”

Yakında yine görüşeceğiz. Kısa süre önce gerçekleşmiş olan Kozmik hizalanmanın meydan getirdiği değişiklikleri özümsemeniz için, size ve birlikte çalıştığımız bu kanala biraz süre tanıdık. Artık normal sohbet seyrimize geri döneceğiz. İyi günler.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

10 comments

 1. Sevgili mor alev bi türlü cevap bulamadığım bir soruyu dillendireceğim. Madem biz meleksi muhteşem varlıklarız,konsey toplantılarında kararlar alıyoruz ve bukararları deneyimlemek için bu gezegendeki çizgisel yaşamı yaşıyoruz… NEDEN ? Neden bu kadar acı ?

  Beğen

  1. Sevgili Ayşenur, defalarca burada dillendirildiği gibi acı bizim seçeneğimiz. Bu boyutta öğrendiklerimizi yanımızda götürüyoruz. Bütün bunları teslimiyet, pozitif düşünce, enerji çalışması gibi yöntemlerle daha acısız yaşama şansımız var. Ancak bunun için biraz egoyu susturmak ve “kalbinin götürdüğü yere gitmek” gerekiyor. Ama çoğu insan korku temelli düşünce ve duyguları ile kendi mutluluğuna engel oluyor. Yukarıda söylediğim gibi bu konuda sayısız yazım var. Onlara bir göz atın isterseniz. Sevgilerimle…

   Beğen

 2. Sevgili mor alev rüyamda benimle konuşuluyor. Yüzünü görmediğim seslerle kapı çalıyor kapıyı aç ,ne istiyorsun ,istediğini verin vs. konuşmalar sizede yazmıştım daha önceleri bu konuşmalar koyseyde mi geçiyor?

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, bu sorunun cevabını ancak siz bilebilirsiniz. Kalbinize sorun. nefes alın ve verin, kalbinize inin ve cevabı dinleyin. Sevgiler

   Beğen

 3. merhaba bu aralar gerçekten ılgınç rüyalar goruyorum sıyah kıyafetlı ınsan gurupları temız sulara şelalelere gıyorlar ,yada değişik ekmek ureten fırınlar var ve ekmek uretıyorlar anlamadığım garıp rüyalar bunlarda konseyle ılgılı mı sızce….

  Beğen

  1. Sevgili Ayşegül, olabilir. Ancak aslında bu sorunun cevabı sizde yatıyor. Nefes alın ve verirken kalbinize inin. Soruyu kalbinize sorun. Cevabı alacaksınız. Sevgiler

   Beğen

 4. ne harika bir resim. yine mesajın içeriğine tam oturmuş sevgili mor alev. konulara uygun resimler bulmak, bana göre çok özel bir yetenek. çünkü o resimler mesajın enerjisini de yansıtıyor. bu kadar özen gösterdiğiniz için çok teşekkürler. bu arada en alttaki yukarı çıkan varlık benim:)) sanki “acaba nasıl bir karar alacağım” diye düşünerek yukarı bakıyorum. yukarı çıkan diğer varlık, kendinden çok emin ve istediklerini zihninde hazırlamış gibi. aşağı inen varlıklar ise, biran önce alınan kararları uygulama telaşı içindeler. bu blogta ne kadar önemli bilgiler edindik. ışığınız her daim bol olsun.

  Beğen

  1. Çok teşekkür ederim Nezihe. Galiba uygun resimleri önüme çıkarıyorlar. Bu blog bir kolektif çalışma ürünü! Sizin de ışığınız her zaman parlasın. Sevgilerimle…

   Beğen

 5. Sevgili Mor Alev,
  Bu yazıyı hayretler içinde okudum. Yaklaşık bir ay önce gördüğüm ve neredeyse gerçekliğinden emin olduğum bir şeyi deneyimlediğimi hissettiğim, günlerce etkisinden kurtulamadığım bir rüyayı neredeyse aynen yazmışsınız.
  Paylaşımınız ile aydınlattığınız için çok teşekkür ederim,
  Sevgiyle kalın

  Beğen

  1. Sevgili Aynur, bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Böylece pek çok okur yalnız olmadıklarını, benzer deneyimleri başkalarının da yaşadığını görüyor ve bundan cesaret alıyorlar. Sevgilerimle…

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.