Günün Enerjisi

Günün Melek Kartı – Uyanış

RumiArchangel Gabriel

Olaylara ve kişilere farklı yönden bakılmalı. Geçici duraklama. Kendini tanıma.

Gerekli bir durgunluğa giriyoruz. Bu durgunluk başta sinir bozucu görünse de aslında bize bir lütuf. Olaylara başka gözlerle bakmalı, görüş açımızı değiştirmeliyiz. Aynı fikirler ve aynı bakış açısıyla olduğumuz yerde saydığımız gibi sorunlar daha da büyüyecektir. Onun için özellikle detaylara dikkat edin, daha önce fark etmediğiniz bir şey göreceksiniz. Yeni bir plan yapın, tavrınızı değiştirin. Eğer geriye bakıp nerede hata yaptığımızı anlarsak arap saçına dönen sorunlar kendiliğinden çözülecektir.

Arkadaşlar, bugünün resmini aslında bu kart için değil ancak iki gündür bu ülkede yaşananlar için seçtim. Bu resimdeki “Kalbinizi açılana kadar kırmak zorundasınız” sözü bize çok uygun göründü. Yaşanan acılar olmasaydı çoğu zaman yeni teknolojik buluşlar, tedaviler, ekonomik ya da sosyal sistemler denenmezdi. Bazen acılar bakış açılarımızı değiştirmek için gereklidir. Tesadüfe bakın ki bugünkü kart da zorunlu olarak uyanmamızdan bahsediyor.

Bu aslında çok önemli bir kart ve bu gün iyi kullanılırsa yaşam değişikliklerine yol açabilir. Kendimizi -başkalarının görmesi için yarattığımız maskeyi değil- ‘gerçek kendimizi’, derinlerde yatan o kişiyi tanımaya çalıştığımızda başımıza gelen ‘şeylerin’ anlamını, yaptığımız seçimlerin nedenini ve aslında bizi gerçekten mutlu edecek şeyleri bulup ortaya çıkarabiliriz. Bu bilgilerle kuşandığımızda başarı, sağlık, mutluluk bizim için çok daha ulaşılabilir hedefler haline gelir.

Bu kart günlük hayatımızda yaşanan durgunluktan sonra fikirlerimizi değiştirip yeni bir dünya görüşü edinmeye veya yeni bir çevreye girmeye, mesleğimizi tamamen değiştirmeye hazır duruma gelebileceğimize işaret eder. Evet, bugün bir durgunluk var ama bunu iyi kullanıp lehinize çevirin. Bir uyanış yaşayabilirsiniz, uyanmak güzeldir…

Teşekkürler Gabriel!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/
 

1 reply »