Günün Melek Kartı – Şarkı ve Dans

 

Party dance Friday style

Müzik ve hareketin sihirli gücüyle kendinizi ifade edin ve psişik hislerinizi uyandırın

Melekler bize bu kartı gönderiyorlar çünkü bizde yaratıcı ifade ve iş-eğlence dengesine ihtiyaç olduğunu görüyorlar. Şarkı söylemek ve dans etmek yaratıcı kanallarınızı açan son derece güçlü iki yöntemdir. Kendinizi tam ve bütün olarak ifade etmenin özgürlüğünü hissetmenizi sağlar. Gizli yeteneklerinizi görürsünüz ve bu aktivitelerle kendinize olan güveniniz artar. Müzikal ifade ruhunuzun fiziksel dünya ile bağlantıya geçmesidir işte o yüzden içinizdeki ilahi olanı çok derinden hissedebilirsiniz.

Arkadaşlar, kendi sesinizi beğenmeseniz bile, iki sol ayağım var dans edemem diyorsanız bile bugün başkaları yanınızda değilken bir deneyin. Sadece kendinizi eğlendirmek için hareket edin. Bugün Cuma, akşam çıkmak için ideal bir gün. Çıkın ve dans edin, belki bir konsere gidip soliste eşlik edersiniz, belki bir kulübe gidip dans edersiniz, hele karaoke mükemmel bir seçim olabilir.

Güçlü bir ruhani yaşam elini eteğini her şeyden çekip bütün boş vakitlerinde meditasyon yapmak değildir. Güçlü bir ruhani yaşam hayatın her köşesini takdir etmek ve dolu dolu yaşayarak o hayata sevinçle bağlanmaktır. O yüzden son derece  fiziksel iki aktivite grubu olan gösteri sanatları ve spor bizi daha güçlü ve dengeli kılar. Vücudumuzu sevmemizi sağlar, serotonin yani mutluluk hormonu salgılarız,metabolizmamız hızlanır, bağışıklığımız güçlenir. Güç ve denge beraberinde mutluluğu getirir.

Dans etmek ve onun topraklama etkisi hakkında daha önce yazdığım bir makalem vardı. Ona buradan erişebilirsiniz. Bugün iyi eğlenin!

Teşekkürler Melekler!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/