Günün Melek Kartı – Dualar ve Olumlu Düşünceler

birdsDüşünceleriniz ve kelimeleriniz çok güçlü

Çoğu zaman düşüncelerimizin ve kelimelerimizin ne kadar güçlü olduğunu bilmiyoruz. Bu kart bize dua etmeyi ve hayatımızı pozitif açıdan yaşamayı hatırlatıyor, çünkü negatif düşünceler ve kelimeler hayatınızın amacını yaşamanızı ve hayallerinizi hayatınıza geçirmenizi engeller. Derinlerde bir yerde istediğinize layık olmadığınıza ya da istediğinizi başarmanın gerçekçi olmadığına inanıyorsanız, negatif sözler özellikle etkili olur.

Arkadaşlar, bize sürekli olarak şarkılar, ana akım medya haberleri, televizyon programları, reklamlar, gazeteler ve aklınıza gelebilecek her çeşit yoldan bu dünyanın düzeni hakkında olumsuz bilgiler pompalanıyor. Bize her an bu hayatın adaleti olmadığı, ancak çok çalışırsak istediklerimize ulaşabileceğimiz, o zaman bile elimizdekileri bir anda kaybedebileceğimiz söyleniyor. Bizi zombileştirmek kurumların işine geliyor, kel kalma korkusu içimizde yer ederse X şampuanı kullanma olasılığımız artar, beğenilmeme korkusu giyimden, makyaja ve ne yiyip içtiğimize kadar yapacaklarımızı yönetebilir, hele hastalık ve ölüm korkusu en çok satanlardır ve böylece sürekli hayatta kalmak, beğenilmek ve takdir edilmek için para harcarız, kredi alarak bankalara da katkımız olur.

Çocukluğumuzdan beri ruhumuza programlanan şey şudur: Sahip olduğunuz şeyler ve başkalarının onayladığı başarılar sizin DEĞERİNİZİ belirler. Belli bir maddi güce sahip değilseniz ve sürekli değişen bir başarı tablosunda belli bir yere gelmediyseniz bu programlamaya göre net değeriniz bayağı düşüktür. Buna kim karar veriyor? Bir anne ve ev kadınının bu dünyaya yaptığı katkı neden bir CEO dan daha az değerli, sokaklarımızı temizleyenler olmasa, ekmeğimizi pişiren fırıncı, arabamıza servis yapan tamirci olmasa nasıl hayata devam ederdik? Sokakta kedileri besleyen o hafif deli gözüyle baktığımız teyze olmasa gün ortasında koşuştururken nasıl şefkate şahit olurduk?

Bir de bu yaşadığımız ve “acımasız” olduğunu düşündüğümüz hayatla ruhsal olarak nasıl başa çıktığımıza bakalım: Her zaman en kötü ihtimali düşünmek, fazla umutlanmamak, acı bir alaycılık, hem kendimiz hem de başkaları hakkında çok da iyi şeyler düşünmemek yani dışarıdan güçlü görünen ama aslında ümitsiz ve zavallı bir yaşam tarzı. Meleklerin bugün üzerinde durmak istediği işte bu başa çıkma yöntemlerimiz.

  • Ben ironi ya da alaycılık dediğimiz bir şeyin tersini söyleyerek espri yapma alışkanlığımı bıraktım. Kelimelerinizde ve saptamalarınızda dürüst olun, evren sizin espri yaptığınızı anlamıyor. Dalga geçmek için beğenmediğiniz bir şeye “çok güzel” dediğinizde derhal size onu daha çok veriyor. Beğendiğiniz şeyi de olumlu kelimelerle tarif edin ki o enerji boyu genişlesin ve çoğalsın.
  • Ağzınızdan çıkan kelimelere çok dikkat edin. Alçak gönüllülük iyidir ama kendini aşağılamak asla iyi olamaz. Başkalarına kendinizi anlatırken dürüst ve iyimser olun. Korkmayın nazar değmez.
  • Bunu daha önce yazmıştım ama dinlediğiniz şarkıların sözleri ve notaları bile önemli. Hele şimdi içinde beddua içeren ya da karşı tarafa haddini bildiren şarkılar çok moda. Üzgünüm, eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız o şarkıları bırakmak zorundasınız.
  • Eğlence sektörü ve medyadan aldığınız tüm mesajlara kalbinizle bakın. Hangileri negatife doğru çekiyor sizi, hangileri pozitife? Sonra televizyon, film, kitap, gazete ve dergi seçimlerinizde ciddi bir elemeye girişin. Size bilgilenmeyin ya da eğlenmeyin demiyorum ama bilinçaltınızı yalan yanlış şeylerle dolduracak, sizi ümitsizliğe sürükleyecek medya ürünlerini bırakın gitsinler.
  • Bütün bunları yaptıktan sonra zihninizdeki düşünceleri seyredin, değiştirilmesi gereken olumsuz düşünce şablonlarını mutlaka elemeniz gerekiyor.

Bu konu yaşadığımız bu dönemde bizi kaostan ve kargaşadan uzak tutmak için çok önemli. Eğer negatif düşünme alışkanlığınızı arkada bırakmak istiyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa baş melekler Gabriel, Uriel ve Jophiel size çeşitli yollardan yardımcı olacaktır. Bunun bir başka yolu ise kısa dualarla kendimizi negatiften pozitife çekmektir.

Dua ettiğinizde enerjiniz ve odaklanmanız istemediğiniz şeyden istediğiniz şeye kayar ve dua sizi melekler ve Tanrıyla hizalar. Bu da sizi yüksek benliğinizle bağlantıya geçirir. Yüksek benliğiniz imkansız diye bir şey olmadığını bilir. Dua etmek titreşimlerinizi yükseltmek ve kendinizi bütün, tam ve şifalandırılmış hissetmek için bir fırsattır.

Bir daha kendinizi endişenin ortasında bulduğunuzda kendinizi çevrenizden bir iki dakikalığına geri çekin, küçük bir dua edin ve kesinlikle o anda olmanız gereken yerde olduğunuza güvenin. Sonra meleklerle çevrili olduğunuzu ve onların gücünü hissedeceksiniz. Melekler yönünüzü olmanız gereken yola doğru çevireceklerdir.

Bugün ağzınızdan çıkan kelimelere özellikle dikkat edin. Olumlu şeyler düşünün, iyi şeyler söyleyin. Yaratıcı gücümüz her geçen gün artıyor. “Korktuğum başıma geldi” diyeceğimize “istediğim şey önüme geldi” diyelim.

Teşekkürler İndigo enerjisi!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/
 

One comment

Yorumlar kapatıldı.