İçten Değişim

Sizin ihtiyaçlarınıza uyması için bir başka varlığı olmadıkları bir şey haline getirerek değiştirme ihtiyacı, aslında sizin içinizde olan bir ihtiyaçtır. Diğer kişinin değişmesini istemeyin; onlar kendi kusurlarıyla beraber ve kusurlarının içinde kusursuzlar. Onun yerine onların değiştirmesi ihtiyacını hissettiğiniz şeyi kendi içinizde değiştirin. Siz birbirinizin yansımalarısınız. Bunu sevgiyle kucaklayın. – Yaratan

The Creator Writings

Image

 

The need to change another being into something they are not, to suit your needs, is a need that exists within yourself. Do not ask the other person to change;

View original post 29 kelime daha

9 comments

 1. işte ben bu durumu hiç anlayamıyorum.izliyorum,gözlüyorum,onun yerine kendimi koyuyorum olmuyorrrrrrr olmuyorrrrrrrr

  Beğen

  1. Sevgili Raziye,
   Karşınızdaki kişinin değiştirmesini istediğiniz şeyin aynısını veya benzerini siz de yapıyor olabilirsiniz diyor. Çünkü karşımızdakiler bizden gelen enerjiyi geri yansıtırlar. Kendinizi başkasının yerine koymanıza gerek yok. Kendinizdeki o ya da ona çok benzeyen kusuru düzeltin. Diğer kişi de bu düzelmeyi geri yansıtacaktır.
   Sevgiler, Mor Alev

   Beğen

 2. Karşımda tesbihini şak şak çekip duran bir kocam var.Ben şimdiki hayatımda hiç bunu yapmadığıma göre diğer hayatlarımda mı yaptım?

  Beğen

  1. Sevgili İnci
   Bugün ilk defa 10 dakikadan fazla yalnız kalabildim ve uzun uzun bu tutulma döneminin etkilerini yazmak istiyordum ki sizin mesajınızı gördüm. Beni hem gülümsettiniz, hem de bunaldığınızı anlıyorum. Ama harika pratik bir soru sordunuz. Bu bilgelik içeren incileri okumak yazmak kolay da nasıl günlük hayatımıza geçireceğiz?
   Psikolojik açıdan bakarsak (söz, gecenin bu vakti uzatmayacağım), tespih çekmek başka bir şeyin göstergesi. Neden o hareket yapılıyor? Arka planda ne var? Alışkanlığın bile bir sebebi vardır. Benim için tespih iki şeyin göstergesi 1. Ataerkil, muhafazakâr bir yetiştiriliş 2. Aynı ayağını sürekli sallama, parmaklarını çıtlatma, cildinde bir şey olmadığı halde sürekli kaşınma – ve buna diğer tekrarlanan pek çok hareketi de ekleyebilirsiniz – içten gelen bir sıkıntı, bir rahatsızlık göstergesi. İşte bizim üzerinde çalışmamız gereken o sıkıntı.
   Psikolojiyi burada bırakıyorum. Çünkü zaten canımız sıkkınken bir de sol beyni çalıştırıp analiz yaparsak büyük ihtimalle egomuz araya girecek ve negatif spiralde birkaç kat daha aşağıya ineceğiz. Bence bu durumda sağ beyni harekete geçirmeli.
   Derhal yan odaya geçin, ya da mutfağa, tuvalete, bu gece ay harika, balkona çıkın. Yalnız kalın. Bir derin nefes alın. Hemen Michael’ı çağırın. Törene gerek yok, o hemen gelir. “Michael beni koru” deyin, çünkü sorular soracaksınız ve rahatlamak istiyorsunuz. Şimdi derin nefesler alın bir iki tane, ben nefes alırken dörde kadar sayıp, nefes verirken de dörde kadar saymayı tavsiye ederim hep. Tansiyonunuz dengelenecek, kalp atışınız yavaşlayacak. Ve Kutsal Anne’nin enerjilerini çağırın, saf sevgi, saf berraklık. Kutsal Anne yazımı okuduysanız bilirsiniz. O Tanrı’nın dişi yönü, varlığı tamamen sevgi ve şefkat. Bu enerjiyi çok uçuk kristal gibi parlak mavi bir ışık olarak düşünün. Her nefesinizde içinize çekin, kalbinizi bu ışıkla doldurun. Bu ışığın üzerinize yağmur gibi yağmaya başladığını düşünün. Ve şunları söyleyin, ya da buna benzer içinizden geçenleri:
   “Tanrım, Kutsal Anne, ben şu anda çok bunaldım, sıkıldım, cevaplar arıyorum. Lütfen sevginle bu sıkıntıyı benim kalbimden, zihnimden, vücudumun her zerresinden, enerji alanımdan al. Sırtımdan bu yükü al. Kalbime ve zihnime berraklık, anlayış ve farkındalık ver. Biliyorum her şeyin bir sebebi var, ben kocamın neden böyle yaptığını anlamıyorum ve bunun benim sinirimi bozmasını nasıl engelleyeceğimi bilmiyorum. Lütfen bana anlayacağım şekilde, açık ve net olarak bilgi ver. Bu durumu neden yaşıyoruz? Ve bunu bir daha yaşamamak için ne yapmalıyım? Şu anda vereceğin cevabı kabul ediyorum. Lütfen bana ve kocama yardım et. Teşekkür ederim “
   Bu arada o uçuk mavi enerjiyi nefesinizle almaya devam edin. Rahatladığınızı ve sevildiğinizi hissedeceksiniz. Kalbinizde hissettiğiniz sevgiyi kocanıza da gönderin. O da rahatlasın. Sorduğunuz sorunun cevabı sizin en iyi anlayacağınız şekilde gelecektir. Belki bir rüya, belki kulağınıza fısıldanan bir şey, belki yarın sabah gazetede göreceğiniz bir makale. Tanrı ve meleklerinin bizimle iletişime geçmek için sayısız yolları var. Her gün başka değişik bir yol duyuyorum. Umarım bu metot size yardımcı olur.
   Sevgilerimle
   Mor Alev

   Beğen

   1. Çok teşekkür ediyorum.Bana bu sıkıntımı çözmek için yol gösterdiniz. Ayrıca tesbih ile ilgili yorumunuz çok çarpıcı.Sevgiler…

    Beğen

 3. cevap verdiğiniz için teşekkürler,açıkca beklemiyordum ve inci arkadaşımız gibi eşimin bana karşı tutumlarından bunalmıştım ,inci arkadaşa cevabınız banada yol gösterici oldu yüreginize saglık.kutsal anne enerji çalışmasını okudugumdan bu yana hemen hemen her akşam uyumadan yapıyorum huzurlu bir uyku, harika rüyalar ,mutlu bir uyanışşşş,sevgilerimle

  Beğen

  1. Sevgili Raziye,
   Yararlı bulduğunuza çok sevindim! Ben de Kutsal Anne enerjisinin inanılmaz kuvvetli ve etkili olduğunu görüyorum. Son iki haftadır inanılmaz yardımcı oluyor.
   Sevgilerimle, Mor Alev

   Beğen

 4. Merhaba ben cevriye yorumlarınızı okudum hayranlıkla takip etmeye devam edceğim kutsal anne enerjisini bende almaya başladım gerçekten rahatlıtorum.teşekkür edrim .sevgiler.

  Beğen

  1. Sevgili Cevriye, o kadar çok ‘Kutsal Anne’ konusunda mesaj geldi ki, başlıbaşına bir mucize yaşıyoruz galiba! Yorumunuza teşekkürler. Mor Alev

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.