Hafta Sonu için Melek Kartı – Mizah Anlayışı ve Kahkaha

Eğer gözleriniz açılmışsa görmeye değer şeyleri görürsünüz - Rumi
Eğer gözleriniz açılmışsa görmeye değer şeyleri görürsünüz – Rumi

Archangel Michael

Hayatınız olayların gülünç yönünü görme yeteneğinizden yarar görecektir. Kahkaha en iyi ilaçtır.

Arkadaşlar, dün iki haftadır gelen derin ve ciddi konulardan çok şikâyet ettim galiba. Bugün gelen karta bakın!

Deneyimlerinizi sanki bir filmden bir sahne izlermiş gibi görün. Bu senaryoda insan doğası ile ilgili komik olan neler görüyorsunuz? Belki birilerinin çocuk gibi bir şeyi tutturması, belki tamamen yanlış anlamalarla dolu bir diyalog, belki de pimpirikli, çok titiz karakterler, örnekler saymakla bilmez. İnsan doğası garip ama bir o kadar da sevilesi bazen de diğerlerini sinirden köpürtecek kadar kendine has özelliklerle doludur. Bu hafta sonu daha hafif bir yolu, gülüp geçmeyi, toleransı ve sevmeyi seçin.

Michael diyor ki:

Kendinizin ve diğer herkesin davranışlarına yeni bir açıdan bakmak sizi otomatik olarak olaylardan sevgi ile ayırır. Mizah insanların defanslarını düşürmeye ve böylece sevgiyi içeriye almaya yarar. Mizah çoğu zaman kötü bitecek tartışmaları düzeltir, ilişkileri ve olayları iyileştirir, hatta şifa getirir.

Michael şu duayı vermiş bize:

“Sevgili Tanrım ve meleklerim bu durumdaki mizahı görerek insan doğasına sevgiyle, anlayışla bakabilmem ve gülebilmem için bana verdiğiniz yardıma teşekkür ederim. Gerekli sevgi ve şifayı kendime çekmek için bu deneyime ve hayatıma yeni bir ışıkta bakmaya hazırım.”

Bu hafta sonu reçetemizde mizah, bol kahkaha ve yeni bakış açıları var. Komedi filmleri seyredin, biraz hafifleyin. Hepimiz bunu hak ettik!

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/