Gökyüzü Şovu Devam Ediyor: Mavi Dolunay ve Aslan Kapısı İkinci bir Stargate ile Kapanıyor

blue moon
blue moon (Photo credit: LivyAnn)

Çok değişik bir yaz geçirdik. Ağustos’un ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde zamanın nasıl geçtiğini bilmiyorum. Üçlü ay ve güneş tutulmalarıyla giriş yaptığımız yaz ayları tüm Dünya’da büyük hareketlenmelere sahne oldu. Peş peşe üç adet süper dolunay, güçlü yaz gündönümü, 7-7 enerjisi, Aslan Kapısı, 8-8 deki enerjik zirve ve tabii ki gökyüzünü taçlandıran 29 Temmuz Stargate/Merkaba oluşumu hepimizi hem umut, mutluluk, sevinç hem de bir şeyleri değiştirme, bir şeyleri düzeltme ve daha iyi yaşama arzusu ile doldurdu. Bu arada enerji akımı o kadar güçlendi ki fiziksel vücutlarımız bitap düştü.

Aslan Kapısı Mısır’daki gelişmelerde kendini gösterdi. Sfenksin memleketi, Aslan Kapısının yuvasına değişim çok sancılı bir doğum olarak geliyor. Ancak bu süreç ne kadar acılı olursa olsun sonunun çok iyi olacağını biliyoruz. Mısırlılar bu acılardan sadece kendi gelecekleri için değil bizim için de geçiyorlar. Bu çok eski medeniyet en sonunda eşitlik, adalet, fikir, cinsiyet, din ve yaşam tarzı özgürlüklerini getirdiğinde tüm dünyaya örnek olacaklar. Aynı şeyler Türkiye’de alevlenen İndigo devrimi için de geçerli. Burada da şimdiye kadar konuşulmayan konular tartışmaya açıldı ve her kesimden insanlar kendi sorunlarını dile getirmek için olabilecek her türlü barışçıl yolu denediler.

Kişisel açıdan Temmuz ve Ağustos ayları benim için sanki bir bekleme ve her yeni enerjide bir dalgalanma sonra yine beklemeye dönüş ile geçti. Etrafıma baktığımda benzer izlenimler duyuyorum. Biraz dinlendik, sonra içten sarsıldık, sonra yine dinlendik. Ve şimdi hızla aldığımız ama yavaş yavaş özümsediğimiz enerjilerle harekete geçme vakti yine geliyor.

Mavi Dolunay Kova Burcunda

Bu dolunaya mavi dolunay deniyor çünkü bir ayda ikinci keredir dolunay Aslan/Kova ikilisinde. Dolunay her zaman aydınlanma, yeni farkındalıklar ve bitişlerle ilişkilidir. Özellikle bu sefer Aslan burcunun bitiminde yer alıyor. Biz de cesaretle neyin bittiğini, neyi bitirmemiz gerektiğini ve eski kimliğimizden bize geri kalan hangi özelliklerin artık tamamen salıverilmesi gerektiğini görüyoruz.

Giden parçaların yerine yeni parçalar yaratacağız ancak eskiyi gerçekten – tekrarlıyorum gerçekten -bitirmemiz gerekiyor. Bir şeyleri bitirmek bizi her zaman hafif rahatsız dönemlerden geçirir, inanış sistemlerimizde sarsılmalar ve yeni görüşler, bazen de hayal kırıklığı hissederiz. Bazen farkında olmadığımız bilinçaltı duygusal şablonları bir anda görürüz, bunların romantik, aile ve iş hayatımızdaki etkilerini anlarız. Hala aslan burcundayız ve bir aslan gibi kükreyebilir ‘Artık bunları istemiyorum!’ diyebiliriz. ‘Bu yükü taşımayacağım! Bu çemberi kıracağım! Asla bu insanın/inanışın/fikrin benim üzerimde gücü olmasına izin vermeyeceğim! Artık yaratacak çok daha önemli şeylerim var’. Buraya kadar yazdıklarım geçen dolunay için de geçerliydi ve kişisel dünyamızda bir değişimden geçtik, geçiyoruz.

Ancak bu sefer sahneye Aslan’la birleşmiş iletişim yıldızı Merkür de çıkınca fikirlerimiz, gururumuz ve yergilerimizde son derece gürültü olabiliriz. Enerjinin bir diğer yanı ise Kova burcu. Yani beklenmedik davranabilirsiniz ve kimsenin sizin hakkınızda ne düşündüğü umurunuzda olmayabilir. Artık kozadan çıkıp tırtıldan kelebeğe dönüştüğünüzü göstermenin zamanı gelmiştir.

Bu dolunayda etkiler toplumlara yansıyacak. Hem Aslan hem de Kova insanlığa yeni duyguların hâkim olacağını ve artık toplumumuza hiçbir yararı olmayan eski kolektif inanışları kıracağımızı gösteriyor. Güzel olan şeyse bu yeni düşüncelerimizin eşitlik, doğayla olan bağımız, adalet gibi gerçekten hayatta önemli konulara dönmesi ve yeninin bir kelebek kadar güzel olması.

Mavi dolunay İstanbul’da 20 Ağustos gecesinden 21 Ağustos sabahına geçerken sabah saat 4 civarında olacak. Dolunay meditasyonunuzu 20 Ağustos gecesi yapabilirsiniz.

25 Ağustos – Stargate

0e5b6d8b2bc44f2ee3d473b35555edd929 Temmuz’daki Stargate’in ikizi bu Pazar günü gökyüzünde yerini alıp Aslan Kapısını kapayacak ve bizi yeni bir yolculuğa çıkaracak. Ana tema yine değişim, değişim, değişim… Stargate oluşumundaki yıldızların dizilişi özellikle egomuzun erkeksi özellikleri tarafından kovalanan zenginlik, hâkim olmak, sahip olmak gibi hedeflerin değişeceğini ve artık daha koruyucu, şefkatli ve sevgi dolu bir bakış açısına sahip olacağımızı gösteriyor.

Tarihte peş peşe iki Stargate oluşumu ortaya çıktığında hep insanlık bilincinde büyük sıçramalar meydana gelmiş, yaşantımıza etkileri bir sonraki senelere kadar yayılmıştır. Doğa sevgisi, kadın ve çocuklara saygı, hayvanları ve denizleri koruma özellikle öne çıkacak akımlar olarak görülüyor. 25 Ağustos günü çevreyi korumak, çevre dostu çözümler bulmak amacıyla dünya çapında yürüyüşler, protestolar ve meditasyonlar düzenleniyor. Siz de kendi dualarınıza lütfen tabiatın korunmasını ekleyin.

Bütün bu etkileri göz önüne alırsak bizi çok yoğun bir Sonbaharın beklediği ortada. Her zamanki gibi kalp merkezinde kalın, sevgiyle karar verin ve bu değişim fırsatlarını değerlendirin.

Mor Alev

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

One comment

Yorumlar kapatıldı.