Günün Melek Kartı – Kararsızlık

1069253_606502389382630_438242964_nMerlina

Aklınız karışmış ve kararsızsınız çünkü elinizde yeterince bilgi yok.

Arkadaşlar, harekete geçin mesajları devam ediyor. Ama melekler bizim özellikle dünkü karttan sonra biraz da aklımızın karışmış olabileceğini biliyorlar. Kendimizi kendi esaretimizden kurtarmak için ne yapmalı? Hangi alışkanlıklarımız, hangi ilişki şablonlarımız, hangi tavırlarımız bizi geride tutuyor? Daha önce yazmıştım, ve yine tekrarlayacağım: Değişimin, ilerlemenin, mutluluğun yolu önce içimizden geçiyor. Kendimize iyice bakmalı, ilgiye aç kalan yönlerimizi doyurmalı, egomuzdan biraz kenara çekilmesini rica etmeli ve ondan sonra bu büyük değişime adım adım uyum sağlamalıyız. İşin gerçeği şu ki biz istesek de istemesek de değişeceğiz. Eğer biz liderliği ele almazsak emin olun bizi gitmekte olduğumuz yanlış yollardan döndürmek için mutlaka Yüksek Benliğimiz ve Evren ortaklaşa çalışıp önümüze beklemediğimiz olaylar çıkaracaklar.  Panik modunda o karşımıza çıkan olaylarla başa çıkmaya çalışmak ve değişimi zorla yaşamak yerine kontrollü, yavaş ama emin adımlarla ilerlemeyi seçin.

Merlina diyor ki:

Kendi kuyruğunuzun peşinde koşuyormuşsunuz gibi geliyor, bir o seçeneğe bakıyorsunuz, bir bu seçeneğe. Bu kararsızlık sizi tüketiyor sevgili dostum! Aklınızın karışık olması iyi bir karar verebilmek için yeterli bilgiye sahip olmamanızdan kaynaklanıyor. Seçeneklerinizin hepsi birbirine benziyormuş gibi geliyor, bunun sebebi konuyla ilgili daha çok bilgiye ihtiyacınız olması.

Önce Tanrı ve meleklerden size rüyalarınızda bilgi vermelerini isteyin. Sonra duygularınızın size rehberlik etmelerini isteyin. Eğer önünüzdeki yollardan hangisini seçerseniz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi vücudunuzu dinleyin. A seçeneğini düşününce midenizde düğümlenme, çenenizde kilitlenme hissediyorsanız, B seçeneğine geçin, bakın nasıl hissediyorsunuz. Şu anda görmediğiniz seçenekler de olabilir, arkadaşlarınızla, güvendiğiniz kişilerle de konuşun ama kararı en sonunda siz verin.

Ben Merlina’nın sözlerine şunu eklemek istiyorum: Diğer kişileri denklemden çıkarın, onların ne düşüneceği, nasıl hissedeceğini siz tahmin edemezsiniz; ettiğinizi sanırsınız ama bu mümkün değil, çünkü onlar da her gün değişiyorlar. Kendi mutluluğunuza odaklanın. Sizi sevenler sizin mutluluğunuzu görünce çok sevinecekler. Kararsızlıkla ilgili yazımı okuyun, orada da pek çok yöntem göreceksiniz.

Teşekkürler Merlina!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/