Güneş Tutulması Etkileri Gözle Görülebiliyor – Siz de ne değişiklikler var?

wavesArkadaşlar, Bu yazıyı sizin de yaşadıklarınızı paylaşmanız için yazıyorum. Yorumlar bölümü açık, lütfen kendi deneyimlerinizi tüm okurlarla paylaşın.

‘Güneş tutulması ise yeni ay zamanında olur ve genellikle dış dünyamızda olan olayları etkiler ve yeni bir dönemi başlatırlar… Bu demek ki önümüzdeki bir ay içinde pek çok kişide pek çok duygusal fırtınalar yaşanacak, gizli ya da görmezden gelinen rahatsızlıklar ortaya çıkacak ve sonunda bunlar iyileştirilip geride bırakılacak. Siz direkt olarak etkilenmeseniz bile etrafınızdaki kişilerden en az biri büyük iç ve dış değişimden geçiyor olabilir. Bu dönemin geldiğini bilmek aynı zamanda etrafımızda olacak olan ve tamamen gelişigüzel görünen kaos ya da kargaşanın aslında incelikle planlanmış, çok organize bir ruh değişimi ve transformasyonu gerçekleştirdiğini bilmemize yarar’

Yukarıdakini Nisan ayında yazmıştım. Güneş tutulmasının olduğu 9 Mayıs ve ertesi günü benim için ruhani açıdan fırtınadan önceki sessizlik gibiydi, melekler bile suskundu. Ve şapkalarınıza sıkı sarılın, benim açımdan fırtına başladı, sizin hayatınızda da başlamış olabilir!

Cuma günü öğleden sonra ailenin bir ferdi hiç beklenmedik şekilde işinden ayrıldı. Cumartesi bir başka aile ferdi komaya girdi. Başında bekliyoruz. Sakin geçmesi beklenen dün yani anneler günü hiç beklenmedik negatif konuşmalara şahit oldum. Bu arada evde iki kişi çok ağır bir grip virüsü kaptı, ev revire döndü.

Dünya’ya dönüp bakalım:

  • Reyhanlı’daki bombalama,
  • Amerika’da üç kızın 10 yıl sonra esaretten kurtulması,
  • Dün duyduğum ve deli saçması bir provokasyon ve ayrımcılık olarak niteleyeceğim 1480 yılında Osmanlı’nın katlettiği 800 kişinin aziz ilan edilmesi (Bir önceki Papa imzalamış, ben yine de yeni Papaya dinler arası barışı kurması açısından şans tanıyorum)

Uzun dönemde yaşadığımız Dünyayı çok değiştirecek olan gelişmeler:

  • Aydaki ve dünyadaki suyun aynı kaynaktan geldiğinin kanıtlanması
  • Dünyanın en büyük bankaları aleyhine açılan davalar (ör: JP Morgan enerji piyasası fiyat ayarlaması davası, vs., Türkiye’de benzerlerini bekleyin…)
  • Tüm dünyanın en büyük zenginlerinin paralarını sakladıkları adalarda dönen kirli işlerin basına sızdırılması ve bu kişi ve şirketler hakkında soruşturma açılması – Yine aralarında bizi ilgilendirecek pek çok kişi, politikacı ve şirket var. Bu haber henüz hiçbir ana Türk gazetesi tarafından işlenmedi, ben yabancı basından takip ediyorum ve neden Türkiye’de hiç ama hiç basılmadığını hem merak ediyorum, hem de ‘aslında sebep ortada değil mi’ diyorum. İlgilenenler the Guardian, New York Times ya da http://www.icij.org dan takip edebilir.

…Ve daha sayamadığım pek çok olay. Biz ailece serinkanlılığımızı korumaya çalışıyoruz. Diğer ailelerde panikle karşılanacak olaylara daha sakin yaklaşıyoruz. Bense ortada bir direğe tutunmuş fırtınanın daha neler getireceğini merak ediyorum. Daha önce yazdığım gibi elimdeki her türlü fırsatı sakin kalmak, duygularımı sağlıklı merkezde tutmak için kullanıyorum. Bu dönemde ‘Topraklanma’ çok işime yarıyor.

Güneş tutulmasının getirdiği dış değişiklikler negatif değil tam tersi çok pozitif de olabilir, evlenme kararı, yeni bir iş ya da bir sınavdan alınan tam not gibi.

Sizde ne gibi değişiklikler yaşanıyor? Lütfen buraya yazın.

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/